MAKADAM TOUR 4x4 Chorvatsko a Bosna 2016

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: MAKADAM TOUR 4x4 Chorvatsko a Bosna 2016

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tady napriklad ten trip na Gola Pljesavica:
https://en.mapy.cz/turisticka?planovani ... 7D&rt=&rt=

Funguje i v mobilu a kdyz si zalozis ucet na seznamu, muzes si pres batuzek naplanovat trasy a pak si je v mobilu jen poustet. Za mne nejlepsi aplikace ,,,,| (*_^) |,,,,
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
wacant
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 20, 2018 6:23 am
Jméno a příjmení: Tomáš Šmigelský

Re: MAKADAM TOUR 4x4 Chorvatsko a Bosna 2016

Příspěvek od wacant »

Mapy.cz používám hodně na kole v čr, v podstatě podle ničeho jiného na kole nejezdím :) Už jsem v Mapách.cz začal plánovat trasu, s tím že sem si tam hodil i něco zajímavějšího v Rakousku, a ve Slovinsku už nějaký lehký off, čerpám hlavně z toho wikiloc, tam je toho hrozně moc :) Moc děkuji za rady. Až to tak nějak doplánuji, hodím sem trasu :)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: MAKADAM TOUR 4x4 Chorvatsko a Bosna 2016

Příspěvek od Dušan »

Poslední 3 roky jsem teď vyrážel ven vždycky v červnu na takové lehčí offroadové poježdění. Lehčí proto, že jedeme jen jedním autem a nechci moc riskovat, takže vybírám v horách spíš snazší šotolinové silničky. Žádné drsňárny jako na našich společných srpnových výpravách. A právě v chorvatských horách po takových šotolinách často vedou i cyklotrasy. Jen párkrát jsem narazil na cyklotrasu, která pro naložené cestovní enduro sjízdně nevypadala. Slávek má pravdu, že zákazy tam ve valné většině nebývají a dá se tam jet auto, moto i cyklo.
Mrkni se na pohoří Velika Kapela. Tam je vhodných silniček habaděj. Od vnitrozemí až směrem k moři. Ještě i v červnu bez turistů a s volným tábořením není problém. Krásné jsou šotoliny na horní hraně hor ve výškách kolem 1000 m. Vzdušnou čarou třeba jen 5-10 km od moře, každý kousek vidikovac (vyhlídka) odkud přehlédneš celý Kvarnerský záliv vč. ostrovů. Pohodové a moc pěkné.
Taky se dá pár pěkných šotolin najít ve vnitrozemí Istrie. Třeba v okolí jezera Butoniga nebo „nejmenšího“ města na světě Hum.

Ke Slovinsku asi toto: výše v horách si v květnu moc nezaofroudíš. Aspoň ne v Julských nebo Kamnických Alpách, bude tam ještě sníh. Loni, když jsem jel v červnu do Karnských Alp, tak jsem se cestou stavil na Mangrt. Kdysi tam vedla až pod Mangrt do výšky 2050m nádherná rozbitá šotolinka. Teď jak jsem zjistil, už je z ní sice úzká, ale perfektní asfaltka. Pořád krásná, jenže až nahoru se nedalo. I v druhé polovině června byl horní úsek silničky místy až pod dvoumetrovou vrstvou sněhu. Takže vybírej trasy spíše pod 1500m – i tak na sníh někde asi narazíš. Navíc sever Slovinska je navlas podobný Rakousku – samé zákazy vjezdu a zákazy kempování. Na jihu je zákazů o něco míň, ale pořád to není zdaleka tak volné jako v Chorvatsku.

Až budeš mít cestu hotovou, tak ji sem dej. Rád se podívám. Pro letošní červen opět uvažuji s Chorvatskem. Je to kousek a šotolin dostatek .....
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Odpovědět

Zpět na „Cestování“