SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Dušan »

.
Loni na podzim jsem si zajel Toykou obhlídnout Juru Krakowsko-Czestochowskou viz.: https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... =35&t=5256 .

Kromě borových lesů a skalek mě nejvíc nadchla možnost vyzkoušet si jízdu v hlubokém písku. Teď se tam chci vydat znovu a zajímalo by mě, jak si za naprosto stejných podmínek povede v písku lehké Subaru ve srovnání s těžkou Toyotou LC. Byl bych rád, kdyby se akce zúčastnilo pár Forestrů, příp. Outbacků. Pro placky terén moc není. Nocovat chci určitě nadivoko mimo kempy, účast bych viděl tak max. na 5-6 aut.

Plán je asi takový:

Termín – poslední květnový víkend 27-29/5/2016

Pátek – Já s Marcelou + Doro s Luckou vyrážíme hned ráno z Ostravy směr Czestochowa. Po cestě budeme zajíždět k nějakým dalším vytipovaným zajímavostem a nad večerem dojedeme na divoké tábořiště kousek před Czestochowou. Pokud by někdo chtěl, může se k nám ráno přidat.

Sobota – kdo nepojede už v pátek, tak v sobotu v 9:45 hod. sraz u vjezdu do offroadového areálu Jurapark24 Biskupice zde: 50°42'21.920"N, 19°15'28.370"E . Nejjednodušším příjezdem k areálu je šotolinová odbočka z asfaltky odsud : 50°42'50.194"N, 19°15'35.844"E. Přijeďte s plnou nádrží, ať nám přes sobotu i neděli vydrží benzín. Za vjezd do areálu se platí 20 Zl za auto. Pojezdíme asi do 14:00, pak popojedeme 10 km do Olsztyna a prohlídneme si ruiny bývalého královského hradu. Bude tam sice dost rušno, protože je to známá turistická atrakce, ale samotné ruiny a skalky kolem pěkné. Kdo nechce mezi davy turistů, dá se cestou zastavit u jiných skalek. Okolo 17:00 odjezd na vyhlídnuté nocležiště.

Neděle – zavčasu ráno se přesuneme na poušť a celé dopoledne budeme prohánět auta v hlubokém písku, zkoušet výjezdy a sjezdy, okolní písčité cestičky, prostě co se komu bude líbit a co kdo zvládne. Snad tam nebude moc přeplněno. Určitě tam v neděli bývá míň lidí než v sobotu. Po poledni vyrazíme k ruinám hradu Mirow > částečně opravená zřícenina, vstup bezplatný, pěkné okolí. Fotogenické skalky v těsné blízkosti. Podle času by se odsud dala udělat procházka ke hradu Bobolice, nebo možná raději zajet mrknout na Okiennik Wielki – skalní věž s kulatým oknem ve vrcholové partii. Při troše šikovnosti se dá do okna i vylézt. Před večerem odjezd domů.

Účast: Dušan, Doro, garmont + další?

Sebou: vysílačky, lopatu, vyprošťovadla, věci na kempování, vodu, proviant, atd. Budeme upouštět a znovu foukat kola > každý musí mít kompresor
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Majer »

Pakliže nenastane nějaký zádrhel ....tak v pátek odpoledne vyrazime za váma ..... :-)

.
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od žužu »

Berete si na spaní stany na auto? Nebo tam máte po cestě vyhlídnutý nějaký volný chatičky?
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Majer »

My stan vedle auta .... pojedem i s kindosama ....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Doro »

žužu píše:Berete si na spaní stany na auto? Nebo tam máte po cestě vyhlídnutý nějaký volný chatičky?
Spí se v autě nebo ve stanu, krabici na střechu dávat nebudeme.... zbytečná zátěž do písku. Jinak cílem akcí s Dušanem je civilizaci opouštět a ne ji vyhledávat.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Dušan »

Majere > beru na vědomí, takže už jsme čtyři. Děckám se to bude líbit.

Doro > žužu to možná myslel úplně jináč - byly doby, kdy jsme taky přespávali v prázdných lesáckých nebo loveckých boudách, ale nejvíc v senících - takových těch malých, kterých byly slovenské hory plné. Dodnes je u nás v rodině vžitý pojem "seníkovat". Jenže seníky zmizely, jít seníkovat už nejde. Nanejvýš jdeme stanovat.

žužu > odpověď je jednoduchá: jak si kdo ustele, tak si lehne. Je mi to celkem jedno, každý jak mu vyhovuje, třeba pod širákem. Ale tak jak jsem psal, budeme nocovat volně v přírodě.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od žužu »

Asi jsem ty chatičky měl dát do uvozovek. Jo myslel jsem něco jako seník, salaš, prostě něco co je postavený má to nějakou střechu a stojí to 0 Kč.

Můžete mi sem hodit souřadnice toho divokého tábořiště kousek před Czestochowou?
Pokud bych jel, tak pro mě má smysl tam být už v pátek. Přece jenom je to dál.
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Dušan »

Večer se ozvu, teď odjíždím.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Dušan »

Tak na takové boudy vhodné k nocování jsem v Polsku nenarazil.

Taky s tím divokým tábořištěm to nebude tak jednoduché. Mám tam sice něco vyhlédnuté, dokonce u vody a tam pojedu jako na první štaci. Jen je to v rybářském revíru a nevím jestli rybáři nebudou prudit. Takže můžeme skončit na noc úplně jinde. Vím, že v lesích asi 20 km pod Czestochowou je spousta cestiček bez zákazu vjezdu a dá se tam na noc zašít.
V ten páteční podvečer se budeme muset spojit telefonicky a řeknu, kde jsme vlastně skončili. Číslo telefonu ještě sdělím a souřadnice toho místa u vody taky.

Jako na zlost mi vyplivl počítač, nejde ho spustit, píšu od Marcely. Další 4 dny budu mimo internet, takže všechno potřebné budeme domlouvat až od úterka.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
tycatko
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 198
Registrován: ned srp 26, 2012 11:55 am
Jméno a příjmení: Ladislav Tyč
Bydliště: Horní Žukov-Český Těšín

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od tycatko »

Hlásím se do týmu,příjezd v sobotu.Mám jen dilema s pneu-celoročky mají 4 až 5mm,nebo zimní Vraníky 7mm? :655:
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Majer »

My budeme s garmontem vyjíždět v pátek kolem 17 hodiny ....
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Doro »

tycatko píše:Hlásím se do týmu,příjezd v sobotu.Mám jen dilema s pneu-celoročky mají 4 až 5mm,nebo zimní Vraníky 7mm?
Co jsou to zač ty celoročky? ...obecně do písku je lepší menčí vzorek. Pokud bude sucho, myslím, že bez problémů, v bahně každý mm vzorku navíc se hodí.
Dnes sem tam přezul CCC AT, bo SJ6 jsou hoooodně zjeté a aj staré.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Dušan »

Ahoj, jsem doma, vrátili jsme se s Marcelou ze Slovenska z festivalu autonomádů, jsme plní zážitků a ani nebudu vybalovat auto. Už se těšíme na Polsko.

žužu > psal jsem ti SZ, mohli bychom se někde setkat už v průběhu pátku. Pokus se přijet.

tycatko > Já bych asi zvolil ty, které se zdají opticky víc "zubaté" - a to nejen co se týče hloubky vzorku. V písku jsem párkrát jezdil a vidím to jináč než Doro.

Majer + garmont > pokud vyjde to tábořiště u jezera, jehož souřadnice jsem vám v SZ posílal, není problém. Pokud by padlo, musím vyjet hledat jiné nocležiště dřív, než večer dojedete. V tom případě se budeme muset operativně domlouvat telefonicky na místě.

garmont > mluvil jsem na festivalu s tvým kamarádem, se kterým jsi chtěl jet, ale on jede s jinýma parťákama a nejspíš se tam s nimi setkáme. Ferestrem jede Doro a tycatko, takže klidně přijeď T4, aspoň porovnáme.

Doro > můžeš dorazit k nám do Ostravy v pátek v 7:30 ráno? Byl jsi u nás doma nebo jen na zahradě?

Napište mi všichni buď tady nebo do SZ váš telefon. Minule jsem si ho u všech nezaznamenal, tak bych prosil ještě jednou.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Doro »

Dušane, už jsme byli snad šude. :845:
Dojet máme asik k vám před barár, tak dorazíme doufám včas (uvidím, jak budou ucpané cesty - jezdím jen okreskama, takže jedem přes Příbor)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: SAHARA VÍKEND 4x4 - Polsko

Příspěvek od Dušan »

Fajn, dojeď před barák.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Odpovědět

Zpět na „Cestování“