Vaše/naše off-road trasy

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od USbiker »

Rád bych abychom se v tomto vlákně podělili o námi již projeté off-road trasy. Myslím že to není na škodu. Troufám si říct, že mnoho z nás (mnou počínaje :-D ) má problém se dostat někam mimo silnici a krásně si pojezdit. Třeba jako já, dá se říct čerstvý subarák, který by si rád v okolí svého bydliště jen tak někam vyjel na celodenní či víkendový výlet, bohužel však nevím kam. Po běžných silnicích používám docela solidní Android navigaci Sygic, jinak na off-road poježděníčko používám Locus, kde si mohu trasu nejen zaznamenávat, ale i importovat.
Takže bych tu hned rád vložil jednu trasu, kterou jsme si s rodinkou včera projeli. Našel jsem ji na polském webu, projel, updatoval a zaznamenal do GPX.
Trasa vede v Polsku z Tworkova do Raciborze, projel jsem ji se svým přizvedlým Otíkem celkem v pohodě, takže bych ji označil za lehkou až středně těžkou.Zajímavější to může být po delším dešti... :-D Ale na pohodový výlet s rodinkou super! Jsou to polní a lesní cesty s přejezdyx mezi nimi po asfaltce. Začátek trasy mne trochu zaskočil, protože cesta přes pole byla zarostlá tak vysokou trávou že ani nebyla vidět a jel jsem jen podle navigace. :-D Dále cesa vedla kolem a skrz štěrkovny, byly zde možnosti koupání, taky kolem jednoho velkého krásného statku s kozami a koňmi, kde byly i lavičky ve stínu, které lákaly dát si svačinu. Trasa končí v Raciborzi u obory. Je tam krásný park a pro děti mini zoo. Pěkná procházka krásným lesem po perném dni. 8()
No snad se toto vlákno chytne a podělíte se se svými trasami... >B-)
Přílohy
PL_Tworkow__Raciborz_GPX.rar
(30.64 KiB) Staženo 179 x
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od VDC »

Dobrý nápad. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od RadekN »

Myšlenka dobrá, ale problém vidím v tom, že většina cest je buď za závorou/zákazem nebo značka chybí, ale častější ježdění v dané lokalitě by dříve nebo později začalo někomu vadit.

Znám dost cest v Krušných horách, ale veřejně o nich psát bohužel nebudu, protože buď mám kliku a nikdo mě nechytne, nebo to ukecám, protože jsem v daném místě spíš výjimka a zase tak moc se tu nejezdí.
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od USbiker »

RadekN píše:Myšlenka dobrá, ale problém vidím v tom, že většina cest je buď za závorou/zákazem nebo značka chybí, ale častější ježdění v dané lokalitě by dříve nebo později začalo někomu ...
Jasně, tohle je samozřejmé. Já měl na mysli cesty kde "zatím" zákaz není. Vím že jich je u nás jako šafránu, proto jsem myslel že když někdo něco najde, tak se podělí.
(*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od Tiger »

Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od USbiker »

Tiger píše:Už tady takový vlákno je https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... =35&t=4938
Ano, to jsem právě taky našel. Moje myšlenka však byla že by se tu přímo vkládaly .gpx soubory s projetou trasou, popisek čím se to jelo atd. Byla by to docela pomoc. Potom si už každý může trasu upravit podle svého. Na tom vlákně co píšeš jsou převážně postřehy z výletů a fotografie, ale kdo by se tam chtěl vydat tak by třeba bloudil. Například příspěvek od Dušana byl o tom jak projel v Polsku trasu Orlí hnízda. Mne třeba to velice nalákalo a bylo by super si to hodit do navigace a jet Dušanovou stopou. Vím že si to jde zadat ručne souřadnici po souřadnici do navigace přímo z průvodce, ale je to dost zdlouhavé a taky ne všechny suprové trasy jsou v nejakém průvodci.
Ale pokud je tohle zbytečně duplicitní téma tak poprosím admina o jeho přesunutí na správné místo. :-/ ,,,,| (*_^) |,,,,
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od Makovica »

Mam vyskusane, ze ked sa zapnu polne/nespevnene cesty vo Waze, tak to niekedy da uplne pekelne trasy cez luky a podobne.
Naposledy som tak po niekolkodnovom dazdi isiel takto cez kopec z doliny do doliny a nebolo mi vsetko jedno, ked som sa potom na to spatne pozrel, na tie rozbahnene zjazdy, co by som bez zjazd. asistenta isto nedal.
Specialne by ma zaujimalo SK/CZ/Morava. Polsko ani moc nie :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od spm »

Tak nevim, tuhle option ve wazu zapnutou mám a nikdy jsem si nevšim nějaké hrůzy... Asi jediná nestandardní cesta, kam mě to kdy zavedlo, je zkratky od Nehvizd ne Vyšehořovice, kde objevil nějakou polňačku vedou těsně souběžně s D11. Nicméně to je pořád taková trasa pro Subaru s prstem v nose. Jediná výzva to byla v zimě se Suzuki, kde ta cesta byla zapadaná sněhem, takže jsem nechtěl zpomalovat, abych tam nezůstal a v rychlosti byla zase výzva na té cestě zůstat, abych nechtěně nenajel na D11 :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od USbiker »

Tak jsme si udělali malý čtyřdenní výlet do Polska. Marcela chtěla na sever k moři, na poloostrov Hel a blízké okolí, protože tam je fakt krásné. Sice moře na můj vkus dost chladné, ale počasí bylo nádherné, písčité pláže vyhřáté, takže nohu jsem taky smočil. :-) No ale důležité je že jsem Marcelu ukecal že 700km v kuse bude strašně moc, a tak jsem to spojil s menším offroudíkem... :-) Lákaly mne už dlouho ty Orlí hnízda, tak jsem si posbíral z netu nejaké informace a z několika různých zdrojů tras jsem si složil jednu, která bude vyhovovat rodinnému výletu. Na trasu jsme najeli v Olkusz a cíl byla Pustynia Sedlecka u Czestochove. Polská Sahara. Znal jsem ji jen z videí z Youtube a chtěl jsem si vyzkoušet jízdu v hlubokém písku. Zjistil jsem že to neumím. :-) :-) :-) Jinak cesta polskými lesy a poli byla celkem nenáročná. Moc se tamtudy asi nejezdí, protože jsem občas musel odklidit z cesty nařezané dřevo které už hnilo a taky odsekat jeden spadlý strom. Zjistil jsem že potřebuji do auta velice nutně lepší sekeru a raději i nějakou tu pilu... :-) Jen v jednom úseku byly fakt hluboké koleje od traktorů v rozmočeném blátě a tam jsem si bez navijáku a pořádných vyprošťovacích pomůcek netroufnul. Navíc jsem jel solo s tříletým prckem... V mapě jsem to místo označil a sám jsem jel jinudy. Ale jinak fakt super, moc se nám to líbilo. Pak jsme na konci na Sahaře rozbili stan (taky potřebuji nutně delší stanové kolíky :-) ... ) a ráno po snídani jsme pokračovali na sever... Off-road přes Orlí hnízda má cca 100 km a jeli jsme to nějakych 7 hodin s pauzami na jídlo a kocháním se.
Přílohy
PL__Orli_hnizda_GPX.rar
(61.04 KiB) Staženo 138 x
Naposledy upravil(a) USbiker dne ned zář 03, 2017 3:32 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od VDC »

Byli jsme tam na jaře a je to tam skvělý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od Dušan »

Trasa Orlí hnízda mi nefunguje. 100 km cesty vtěsnaných do 87 bajtů ..... ??? Kde je zádrhel?
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od vena »

já z toho vydoloval souřadnice oblasti Mali Niger a okolí :-/ :-D
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od quickly »

ten RAR je prázdný (0 bytů)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od Dušan »

No však, jenom pojmenování bez obsahu.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Vaše/naše off-road trasy

Příspěvek od USbiker »

Jo? Tak to pardon, mrknu se na to a opravím. Já to totiž nekontroloval...

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Cestování“