Výlety mimo asfalt.

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Mira »

Na pinckovi jsem kdysi jel BOMS. Branně orientační motocyklová soutěž. Taková šestidenní pro malý motorky. =) A jen na 2 dny. Pak jsme to ještě pár dnů dávali do kupy, úplně jsem to očesal (blatník, stojan, výfuk, nakonec i stupačky), 2x to utopil. Příliš náročný pro takový stroje, ale dojel jsem. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od StandaB »

Jo.. utrzenej vejfuk a ulamane stupacky byly na dennim poradku. :-DDD To mas pravdu. :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

Tj fakt, vařilo se o stošest, to jste mě připomněli :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od barts »

Přispěju trochou do mlýna. 23-27.12 Olomouc-Jířetín pod Jedlovou. Celkově jsem pojel 1000km a spotřeba okresky kolem 12L a dálky 9L spáleno cca 100L
Všechno to začalo katastrofou :-D. Přítelkyně měla za úkol dát před barák auto a naskládat ho abych přijel z práce a mohly jsme jet (ona už měla dovolenou, já byl ještě v práci). Normálně parkujem v ulici za barákem protože vjezd k baráku není jen pro nás.
Přijel jsem domů a auto před barákem nebylo, tak se ptám vo co de a ona že tam celou dobu parkoval soused a ted odjel :-). Tak jsem ji poslal pro auto a šel se ještě dobalit. Ona celá naštvaná a nervozní šla pro auto.
Pak přiletěla že jí klika zůstala v ruce :-DDD . Říkám no to si děláš **** :-) . Přijdu k autu a ono fakt. Musela trhnou fakt silně v afektu a prostě ju celou vytrhla :-DDD .
Tak na řadu přišlo sekundové lepidlo a už to bude držet dost. Takže na začátek jsme se hned 45 minut zdržely a já měl infarkt :-DDD
Jak člověk jednou tu kliku oddělá pak už fakt nedrži je to tam přichycený dost blbě, ale já to po instalaci zkoušel i za to trhat a nic :-D .
Vyjely jsme kolem 16:00 z OL. Po cestě jsme měly ještě malou zajíždku protože jsem si po cestě jel ještě něco vyzvednout do Orlických hor nad Hradec, když už člověk někam jede daleko tak at se to využije co nejvíc (*_^) |,,,, .
Počasí bylo otřesné, místy silná mlha a dost pršelo, někdy jsem jel 20 protože jsem neveděl kam jedu :-D .
Na chatu bylo aspoň spestření 18% stoupání 600m dlouhou lesní cestou po tmě a dorazily jsme 22:30.
24 k večeru napadlo pár cm sněhu a začalo mrznout a to zůstalo takže aspoň vánoce na bílo.
Subaru si to tady rozhodně užilo a já s ním :-D. Namrzlé, blátivé kopce a sněhu se taky něco našlo. Okresky byly taky paráda pořád nahoru,dolů a doleva, doprava.I na blbnutí na letišti u Mimoně se našel čas, zjistil jsem že i na těch zimákách co maj v dešti F to drží jak prase a na asfaltu to jen tak utrhnou nejde .
Každej den jsme něco pojezdily a ty nejvýznamější věci do 70km kolem jsme návštívily ,,,,| (*_^) |,,,, .
Cesta zpátky byla parádní Sluníčko a provoz plynulej po dálnici přes Prahu.
Ale abych nezapoměl po 10km po odjezdu z chaty mi na volnoběh kolem 80km/h házel volant tak už sem si říkal co to je >:-& . Po zastavení a přezkoumání to byl led a voda v ráfku. Ty origo plecháče r15 jsou fakt blbě vyřešený, zůstane to tam a samo se to nevyleje ani nevypadne :-) .
Přílohy
IMG_20201224_085901.jpg
IMG_20201225_083011.jpg
IMG_20201224_123933.jpg
IMG_20201224_134855_1.jpg
IMG_20201225_112309.jpg
IMG_20201225_121210.jpg
IMG_20201225_142645.jpg
IMG_20201226_102344.jpg
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od StandaB »

Parada chlape! Hezke fotky, a jiste i zazitky. :-) Jakpak se ti utrhla ta klika? Abych ji taky nekdy neurval. :-DDD
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od barts »

StandaB píše:Parada chlape! Hezke fotky, a jiste i zazitky. Jakpak se ti utrhla ta klika? Abych ji taky nekdy neurval.
No to se težko vysvětluje ono se to nějak nezlomilo nebo nezničilo jen se to "demontovalo" :-D . Jakmile se to demontuje už to nikdy nedrží tak dobře, takže pokud jsi nikdy nedemontoval jsi v klidu :-). Ta klika je připavněná tak blbě že to ani nedokážu vysvětlit :-DDD
Btw mluvíme o venkovní klice.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od StandaB »

:-DDD Dik. Takze se v tom radsi nehrabat. :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

Pěkně jste si užili, se vším všudy i s nervy :-) ten sníh aspoň takhle minimálně a na horách (*_^) |,,,,
Tolikrát se tu psalo a je potvrzeno, že sníh a led rozhodí kola...mě se to ješte nestalo, nepamatuju teda, je to o náhodě, já měl když už kola tak kompletně vyplněné, že byly ideálně znovu převážené tím sněhem a následně ledem [IRONIE]
Jinak tj vždy něco a nějak jinak, než si to člověk naplánuje. My vyrazili na chalupu hned ve středu, hecli jsme se, vše přesunuli a ať dojedem za světla, bylo co ještě dělat a připravovat, vařit taky... no tak to ještě vyšlo, tak akorát na chlup, ale podařilo se mě úspěšně vykouřit půl chalupy, ale totálně, už jsem byl z toho kapku nervní =) :-) jak jsem roztápěl nejdřív jako vždy v kachláčích, tak ty netáhly, najednou nic 8() no už jednou se mě to stalo, chalupě byla větší zima než venku, rozdíl 6 C, špatný tlak a hlavně předtím sralo o sto šest +boční vítr, muselo nachcat i do komínu, protože tentokrát namoklo i kryté dřevo u kůlny, i druhá řada schovaná...boční vichr s deštěm.
Větrání dvě hodiny, smrad jak cyp, kosa jak cyp, romantika jak má být, vše dle plánu a do toho jsme ještě našly řádění po netopýrovi, co se dostal oknem ne tak dávno do chalupy, tak doufám, že to byl poslední nevítaný návštěvník, na co nejdéle teda :-D
Příště si dám majzla, já si říkal, že jsou špatné podmínky, ale že to nepotáhne vůbec, takhle moc, to zas ne, dá se tomu předejít, vím...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Hezkej vejlet !!! Rád jsem si na ta místa vzpomněl, při pohledu na fotky !! Někdy tam budu muset znovu vyrazit, v nějaké takovéhle mimosezóně, kdy je sice prd vidět, ale nejsou tam lidi. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Těšínské Beskydy

Zajeli jsme se dneska podívat do Těšínských Beskyd. Turisté už po víkendu žádní, ale sníh skoro taky žádný. Co je níž, nebo obráceno k jihu, tak úplně bez sněhu, trochu výše, kde jsme se pohybovali, kolem 5 cm.
Zašli se podívat i k úplně nejvýchodnějšímu bodu republiky. Viděli jsme nejvyšší most ve střední Evropě (výška 84 m), a pylony označující Trojmezí CZ - SK - PL. Každá země si postavila pro turisty svůj
vlastní pylon a turistický přístřešek, český a polský jsou prakticky hned vedle sebe, slovenský je za potokem. Skutečný styk všech tří hranic ale označuje malý pylonek ve škarpě potoka.
leden 2021 - Těšínské Beskydy   01.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   02.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   03.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   04.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   05.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   06.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   07.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   08.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   09.jpg
leden 2021 - Těšínské Beskydy   10.jpg
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Makovica »

Super ! Davam si na zoznam.
Edit:preklikal som to na mapach a vyzera to paradne.
Naposledy upravil(a) Makovica dne úte led 12, 2021 1:03 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

Ten most, to jsem vůbec netušil, že je to takové dílo, nicméně ten výhled teda zhyzdil, to málo přírody co tu zatím ještě máme, ale co se dá dělat, nic, jinak pěkný výlet. Dušane jsi vynalézavý, kam ty všude nezabrouzdáš, mám pocit, že ti chybí expedice ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Dušane krásný !!! To je jasný, že chybí expedice. Ale je fajn, že se i tady dají vymyslet místa, kde člověk nepotká živáčka, i když to není dobrodružství, jen fajn pobyt venku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Jackylle »

Super, dobrý tip na nějaký malý srázek ,,,,| (*_^) |,,,,
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od zhor »

Pekne. Ja tam byl mezi svatkama a to bylo o fous vic snehu. Jsem si rikal, kde maji Slovaci ten svuj meznik, ale na druhou stranu za potok jsem nesel, aby si me tam nenechali v karantene.
ObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Cestování“