Výlety mimo asfalt.

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Další výlet > ….. namísto do Shopping Parku jsme si teď o víkendu vyrazili na vzduch. Výlet jsem si nadělil jako takovou malou náhražku za zimní táboření KLONDYKE v Beskydech. To se každoročně už přes půl století koná vždy 2. víkend v prosinci. Tentokrát poprvé po víc než třech desítkách let jsem nebyl. Místo toho jsme si uspořádali takový minimini Klondyke. Zajeli jsme na místo, kde jsme s Marcelou v listopadu opékali buřty. Tentokrát byla grilovačka – Marcela přivezla maso, kamarádova žena vánoční cukroví a nějaké dobrůtky na ďobání, zkrátka pěkná žranice a při tom tlachání o všem možném i nemožném, nejvíc o letních výpravách v dalším roce.

Když pak ženské odjížděly večer domů, tak málem netrefily. Dole v dědinách, jen o pár výškových metrů níže, tak hustá neproniknutelná mlha, že třicítka už byla šíleně nebezpečná rychlost. My se zatím kochali pozorováním hvězd. Oheň hřál z venku, zevnitř zase rum a hruškovice.

Před nedávnem jsem se dozvěděl, že vizovický Jelínek vyrábí hruškovici Williams v dalekém Chile. Jsou tam prý největší sady odrůdy hrušní Williamsova máslovka. Na výrobu údajně dohlížejí palírenští mistři z Vizovic. Z Chile se pálenka dováží k nám a lahvuje se ve Vizovicích. A protože jsem do loňska měl stejnou odrůdu na zahradě, ale nikdy jsem ji nepálil, chtěl jsem vědět, jak chutná. Můžu potvrdit, že odrůdová hruškovice "Jelínek Williams" je hodně jemná a celý večer se příjemně a bez následků popíjela. Ale má jen 42%, tak nevím, jestli to nebylo tím.

Večer i přes noc bylo 3°C pod nulou, nespali jsme sice ve stanech jako na skutečném KLONDYKE, ale pohodlně v autech, nikdo neumrznul, takže fajn akcička. Jen sněhu mohlo být víc.
1.jpg
2.jpg
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

Pěkné, lepší jak shopping :-) určitě jo, my nebyli v shoppingu rok dobře, je to pro nás utrpení, ale někdy není holt zbytí, nicméně intervaly návštěvy úspěšně zkracujem. Jestli se tam dostanem raz za rok, tak to je tak akorát, mě to vyhovuje. Jen pomalu dochází zásoby, boty apod, vše do roztrhání, únosný textil.
Já zažívám Klondyke či jiné zimní noci dobrovolně sám na chalupě, každý víkend, sednu na terasu a relaxuju, jen oheň mě teda nehřeje, jen oblečení a pivko-studené :-) včil už začínám jemným trnko čajem, tj hned teplo. Zatím to dávám šest sedm hodin, do dvou do tří do rána, nejvíc zima byla nula. Někdo leze do ledové vody, já na terasu :-) Nicméně včera mě nebylo moc dobře, tak jsem to prvně, seč vahávě vzdal. Teda venku, jinak typicky na sovu, spát až po druhé hodině noční.
Není ten klondyke to co jsi tu dával k dobru, jak jsi tam na fotce ve stanu na sněhu? To zas ale nesedí skrz sníh, ten tu většinou v tuhle dobu poslední roky není, ne tak moc a ne ve středních polohách.
Jináč hruškovici ze starých máslovek mám letos opět, smíchal jsem jí i s jinýma hruškama, bylo toho moc i jen z jednoho stromu, ale jde o čas sběru atd atd... nechávám si něco do foroty, tak třeba jednou ohodnotíš.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od námořník »

Ty si umíš udělat radost Dušane :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

Jo to je fakt, Dušan si to umí udělat pěkné =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Jó, když to jde, tak si tu radost s radostí udělám.

Radku, ten oficiální KLONDYKE, co pořádá KČT Horní Datyně, býval vždy na vrcholech nad 1000 m a na nich v tuto dobu v Beskydech už bývá sněhu dost. Někdy až přespříliš. Zakopat se se stanem, jako na té 1. fotce s Jarkem (taky zdejší subarista, jen tu už moc nechodí), byla pořádná fuška. Poslední dobou vrcholy nad 1000 m, kam tě lesáci a ochranáři pustí, došly. Takže teď se tato akce se 100 – 150 stany dělá na kopcích mezi 900 – 1000m. A je pravda, že sníh některý rok není. Tak tomu je i teď na KLONDYKE 2020. Druhá fotka je ze včerejška a dostal jsem ji od Jarka před chvilkou.
1 - zimni-taboreni- klondyke.jpg
2 - Klondyke 2020.JPG
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Dušane krása !! Moc hezky jste si to užili !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Udavačství znovu kvete jak za bolševika.

Stejné typy lidí, kteří z vlastního rozhodnutí kdysi udávali gestapu a později estébákům, udávají i dnes. Ti dnešní to navíc umí zabalit do hezkých a hlavně módních myšlenek o ekologii a ochraně přírody. Jeden takový člověk se věnuje speciálně OFFROADU, hlavně v RO a v CZ. Na udavačství si nejspíš buduje novou kariéru. Jinak je reportérem v Babišových médiích. Na autofórech, hlavně těch, co se věnují offu, vyhledává fotografie aut v přírodě a podle SPZ je nahlašuje příslušným složkám k pokutování. Podobně vyhledává cestovatelská videa na YouTube a další postup je totožný s předchozím. Kromě toho i sám v RO a CZ fotí a natáčí. Dotáhl to tak daleko, že údajně zpracovává seznam narušitelů a spolupracuje s RO ambasádou na zákazu vstupu dotyčných do země. Chce, aby tyto seznamy nežádoucích byly na všech hraničních přechodech. V Česku chce přes poslance dosáhnout změny legislativy > zavést zvláštní povinnou evidenci off techniky (terénní auta, čtyřkolky, motorky atd.) pro rychlejší policejní vyhledání pachatelů, vč. zabavování jejich strojů.

Nejhorší je, že pan XY (raději nejmenovat, ať já sám nefiguruji na seznamu jako první z SFC) paušalizuje a nerozlišuje, ….. a nenávidí. Vlastně jako každý v hloubi duše zlý člověk. Už teď se těší na to, jak mu stoupne "obrat" udání v souvislost s novými pravidly v RO. V podstatě každý, kdo tam vyrazí s 4x4, se stává pro pana XY potenciální kořistí. Samozřejmě jako každý udavač se cíleně vyhýbá záležitostem, kde by mohl narazit, a proto bez povšimnutí nechává ničení přírody těžkými mechanismy dřevorubeckých mafií. Tam by mohl dopadnout jako těch několik lesáků, o kterých jsem psal výše.

Vy, kteří cestujete auty, nebo s nimi občas vyrážíte do přírody, pročtěte si odkaz (lze bez přihlášení na FB), ať víte, co vás může potkat. Odkaz je sice dlouhý, ale opravdu stojí zato. Naivně jsem si myslel, že něco takového se dalo praktikovat jen za bolševika.

Pozn.: Udavače nesnáším, musel jsem se tady vyblít. Pardon. S cestami mimo asfalt to souvisí až moc blízce

https://www.facebook.com/groups/372822073742939
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od námořník »

Děje se to všude Dane. Stál jsem v Praze 15 minut na 5m širokým chodníku a už tam byli mešťáci protože je někdo zavolal. Bylo nás tam asi 5 a nikoho jsme tam určitě neomezovali. Ti mešťáci tam byli ten den potřetí.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Makovica »

Tak to by jeden blil.
Ten clovek na zaklade precitaneho je nielenze vo svojej podstate zly, ale aj psychopat.
Humplovanie prirody bez mozgu neschvalujem ani ja, proti takemu, nech si bojuje, napr. hluk 4koliek je fakt otrasny. Aj jazdenie vo vyssich stupnoch ochrany je idiotizmus.
Ale tvrdit:
Psychiatři mají jasno: vlastnictví offroadového auta nebo terénní motorky skoro vždy vypovídá něco nepěkného o psychice jeho majitele. Mindrák z neuspokojivých vztahů, snaha sobě i okolí něco dokazovat, osobnostní nezralost, potřeba vyhledávat adrenalin a rizikové situace, touha šokovat okolí...
Znáte někdo toto individuum? Podle úrovně projevu, způsobu argumentace a použitého vulgárního výraziva půjde zřejmě o příslušníka nižší sociokulturní vrstvy milovníků offroadu.
Manzelka vzdy vravi, ze vsetko zle je nasledok detstva :)
Ale dat si na titulku fotku z normalnej spevnenej cesty ? A ukazovat otlacok enduro gumy, ktory znicil prirodu ? :-DDD

Treba mu ale podakovat, ze tam ma pekne videa a ludia mu tam davaju aj svoje videa bez znacky :)

Bohuzial, uz som natrafil raz na podobneho cloveka, len pri inej tematike, oni sa nezastavia pred nicim a argumentovat nema vyznam.

Dobry clanok je toto:
https://www.idnes.cz/xman/styl/beleco-o ... n-styl_fro
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Já už jsem se s profilem toho idiota setkal. Kamarád mi posílal link na příspěvek, kdy tam ten dobytek bonzáckej sdílel to video Navary z Rumunska.
Za bolševika by tohle byl určitě svazák jako poleno.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od petr »

to mi něco připomíná :-D
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Já vím co, mi taky.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Makovica »

Nebol to on ? :)

Inak toto je fajne tiez: https://www.facebook.com/groups/206808004233540/
Tie kratke videa su fajn.
Aj fotka dotycneho ekologa so slonom... <:-<
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

Jo bonzáci jsou a budou furt, mě tuhle napadl, dost agresivně jeden "spravedivý" čerstvý penzista. Jak já jim vidím do duše...poslal jsem ho do prdele a ať tu policii teda zavolá, že na to se budu teda těšit. Ale hlavně proboha ať nikam neodchází jako hlavní svěděk, zakoulel očima, myslel, jsem že to s ním sekne a zmizel.
Tenhleten zmrd tj teda dílo Dušane, mrknu na to, díky za upozornění, že jsem taky podezřelý! :-)
Petře, není to ten případ, někdo z místních řad, tehdy...?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Makovica píše: ... Aj fotka dotycneho ekologa so slonom...
... nebo další s nafukovacími pannami
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Odpovědět

Zpět na „Cestování“