Výlety mimo asfalt.

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tiger »

Tady jsem přidal seznam dostupných off průvodců které, které znám, jsou v češtině, nebo nějakém srozumitelném jazyce a jsou vhodné i pro ty kteří nevědí kudy. Některé jsou moto, ale většina tras je sjízdná autem.

AL - Albánie off-road průvodce 2017 – Filip Weber / 60 tras / je to Bébovo už třetí auktualizované vydání

http://offroad-guide.com/pruvodci/ off průvodci od Pertly
F / I - Alpské šotoliny / 16 tras
BiH - Bosenské šotoliny / 19 tras
RO - Rumunské šotoliny / 18 tras

http://www.jas-hrotovice.com/island/island-autem-4x4
IS - Island autem 4×4 průvodce po vnitrozemí Islandu - Jan Sucharda

PL - Trasy off-roadowe dla poczatkujacych - BfGoodrich / 20 tras
- Przewodnik 4x4 po Polsce / 12 tras
(tyto průvodci jsou pouze v polštině a ani jeden již asi nejde koupit, ale je možnost najít kopii ke stažení)

http://www.carpathian2wheelsguide.com/
RO - Carpathian 2 Wheels Guidebook Apuseni / 27 tras
- Off-road Romania Guidebook / 3050 km
(první již jde koupit i v češtině na https://shop.motoroute.cz druhý by měl vyjít každým dnem)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Protože, kromě Balkánu, Ukrajiny a FR/I pomezí je to s offroudovejma trasama v Evropě trochu problém. Tyto máme částečně projeté na motorce.
Nebaví mě moc jezdit někde dokola, ale jet z bodu A do bodu B a dál. Tak jsem hledal nějaké trasy okolo komína a našel jsem dva průvodce 4x4 po Polsku. Trasy jsou dělaný jako klasickej dálkovej rally itinerář, ale v každym okýnku jsou ještě navíc souřadnice.
Je sice trochu pracný si to převést do trasy, aby to člověk nemusel jet na oči a tripmaster, ale jde to. Není to žádnej hardore jedná se většinou o lehký šotolinky a lesní cesty (většinou dorogy požarowe)
Loni jsme asi tři trasy víceméně podél hranic D/PL směrem na sever pospojili a projeli a bylo to super. Kamarád na Ostravsku taky něco projel a taky dobrý. Co se týče legálnosti úplně ruku do ohně bych za to nedal, ale prodávali se normálně na pumpách, byť před několika lety.

Jeden průvodce vydal BfGoodrich "Trasy off-roadowe dla poczatkujacych" 20 tras
a druhý byl k dostání na polských pumpách k uvedení Škody Yeti na PL trh "Przewodnik 4x4 po Polsce" 12 tras.

Koupit už asi pravděpodobně nejdou, ale daj se objevit scany na uložto a na podobnejch polskejch uložištích. Takže, kdyby někdo nevěděl kam na výlet, tak můžete zkoušet. :-)

Zajímali by mě vaše zkušenosti s off výletama.
Naposledy upravil(a) Tiger dne čtv dub 12, 2018 9:55 am, celkem upraveno 5 x.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Ten Yetiho "Przewodnik" jsem chtěl koupit už před třemi léty, ale nikde už nebyl. Tak jsem si ho stáhnul. Jenže v počítači ho teď nemůžu najít. Asi bude někde na externím disku. K výletu podle něj jsem se zatím nedostal. Mám v merku i nějaké jiné polské aktivity, až na ně dojde, tak poinformuji.

Jinak teď v červnu se chystám do Chorvatska a cestou se stavím prohlídnout onen největší Titův skvost: "podzemní letiště Željava". Vzpomínáš, jak jsme se o ní loni touto dobou bavili? Tys tam byl - neměl bys ohledně Željavy nějaké konkrétnější doporučení? Co omrknout, čemu se vyhnout? Chci vyjet i k bývalým radarům na Plješivicu 1646 m. Vím, že se tam nějaká auta občas objeví až nahoře, ale nevíš jestli tam je zákaz, nebo neodchytává tam policie?

Mimo asfalt pak budou ještě nějaké kaskády a vodopády na dvou méně známých chorvatských řekách a na zpáteční cestě možná, pokud vyjde čas, tak na tvoje loňské doporučení i Šator a Una.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tiger »

to Dušan plus info i pro ostatní o co vůbec jde.

Chorvatsko off

Željava - podzemní letecká základna v hoře Plješevica, asi 10km od Plitvic.
Základna je v útrobách hory do níž vedou 4 tunely, kde parkovali Migy. Tunely jsou dlouhé 500m, 400m a 350m, šířka každého 20m a výška 8m. Jeden tunel byl rezervní. Všechny se spojovaly na "křižovatce", ve které byla obří síň, kde se opravovaly Migy. Základna byla projektována, aby odolala přímému jadernému zásahu o síle 20 kt. Každý tunel byl do zatáčky kvůli eliminaci tlakové vlny a v zatáčkách byly železobetonavá 1m silná vrata o váze 100 tun, která dokázala podzemí hermeticky uzavřít. Ve vjezdech do tunelů jsou od stropu betonové závěsy na profil Migu.
Venku je 5 drah: 2 (přistávací-vzletová) a 3 vzletové plus kasárna a logistické sklady.
Protože bylo letiště navrženo na to, aby přežilo jaderný útok, hlavní zásoby PHM byly v hoře Pokoj 20km vzdálené
a sem vedlo palivo podzemním potrubím.
Tahle sranda vyšla Jugoslávské daňové poplatníky na 4mld. dolarů a nakonec si ho během války sami zničili

Více informací je v CZ tady http://forum.valka.cz/topic/view/84464/ ... Pljesevica
a hlavně v ENG tady http://www.zeljava-lybi.com/
Tady jsou moje fotky z roku 2011 (asi od fotky 227) https://picasaweb.google.com/1022680601 ... directlink

Příjezd je od vesnice Petrovo Selo. Hlavní, stále platná zásada pohybu po ploše a všech přilehlejch prostorách je neopouštět beton. Platí to i v areálu kasáren, který jsou vpravo od Dakoty a dvou Thunderjetů, všude kolem jsou údajně ještě miny.
Taky bacha na to, že tunel 4 je už na Bosenském území. Na konci spojovačky ke čtyřce byly za naší návštěvy cvičný betonový bomby, který prej už někdo ukradl. Jinak tunely 1, 2 a 3 jsou v pohodě přístupný, ale chce to opatrně a dobrý světlo, pokud je chceš trochu probádat. Ty vrata uvnitř jsou odstřelený a působěj neskutečně. Uvnitř jsou občas šachty plný vody.


Když jsme tam byli my v roce 2011, tak jsme si na doporučení vyžádali na hraničnim přechodu povolení od policajtů a když jsme přijížděli k Dakotě, tak jsme potkali policejního Defendra, tak jim říkám, "my to máme povolený" a policajt "jo my už o vás víme". Od tý doby tam byla spousta lidí a bez povolení.

Pokračování bude následovat.
Naposledy upravil(a) Tiger dne stř led 06, 2016 1:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tiger »

Gola Plješevica - radar na hoře nad letištěm 1650m. Tady byl instalován anglický radar S-613, což byl Mercedes mezi radary na svou dobu, a bylo možné sledovat co se děje v celé Itálii, Maďarsku, Rakousku. Průměr kopule byl 24m.
V zimě byl na vrchol možný přístup pouze helikoptérou kvůli výšce a sněhu.
Více info tady http://www.zeljava-lybi.com/Zeljava-RP% ... vicai.html

Cesta
Směrem od Plitvic mineš odbočku do BiH a k Željavě, dál po levé straně penzion Winetou (kde v dobách natáčení bydlel celý štáb) a asi po kilometru a půl je vlevo odbočka a začíná výjezd.
Nahoru si myslim, že je to bez problému, zákaz tam žádnej nebyl a kluci co tam byli loni si taky ničeho nevšimli.
Je to asi 12 km s převýšenim asi 800m, nejdřív šotolina lesem a závěr je po kamení, ale i autem v pohodě.
Je to zároveň obslužná cesta k mobilním převaděčům, který jsou vedle.
Nahoře bacha na zmije a díky převýšení muže být dost velkej teplotní rozdíl i 15°C oproti startu.

Bosna
Teď 20.6. odjíždíme na motorkách do Bosny, tak doufám, že nás jako už 2x nevyžene z Bosny počasí. Určitě chceme na Šator a tam přespat. Výjezd na Šator chceme od Glamoče přes Halapič a přejet pod hřebenem na Šator a dolu pak klasickou cestou do Gornje Peulje na M6.

V plánu máme i NP Una okolo Štrbackiho Buku. Tady jsou info i mapky http://nationalpark-una.ba/bs/
platí se tam vjezd a jsou tam i šotoliny podél Uny.

Pokud budeš chtít zabivakovat Bosně, tak určitě na jistotu je Šator a pak můžu doporučit piknikovací louku u kláštera Moštanica N45 05.224 E16 51.571. Vede od něj cyklo trasa a offroud přes vrchol, ale loni nás tam dojeli Bosenský ofrouďáci s Patrolama, který tam maj kousek zázemí a říkali nám, že je to na těžkejch motorkách nesjízdný. cesta byla stržená při loňskejch jarních povodních. I těch pár kiláků nahoru od kláštera
co jsme ujeli bylo místama docela pekelnejch. Ale to je dál až nad Prijedorem. Záleží kudy pojedeš.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tiger »

POLSKO - průvodce 4x4
Tak jsem strávil spoustu času googlením a zadařilo se. Oba 4x4 průvodci po Polsku jsou na světě, celkem i ve slušný kvalitě.
Dohromady maj 100 mega (Yeti je v pdf a BfGoodrich jsou jpegy.

A že nejsem kurva :-) , tak jsem je dal na uložto a aby to nestahoval úplně kde, kdo, tak heslo je nick našeho předsedy (tři velká písmena)

http://uloz.to/xYVS5vrR/pl-pruvodce-rar
Naposledy upravil(a) Tiger dne stř led 06, 2016 1:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Tiger - dík.

Český odkaz na Željavu a Plješevicu mám už přelouskaný z dřívějška, plánky vytištěné a tvoje fotky moji představu ještě upřesnily. Pro mne je důležitá informace, že 1, 2 a 3 jsou přístupné. Světlo mám pořádné, dovnitř se mrknu, ale o žádné velké probádání nepůjde, já se vojenské tématice nevěnuji jako ty, chci to jen vidět.
Zkusím to asi bez povolení. Třeba budu mít štěstí.
Kudy vede cesta nahoru na Plješevici, taky vím, tam budu chtít určitě vyjet, láká mě to možná víc než samotné letiště.


Pokud jde o Bosnu, tak jak jsem psal, možná vyjde, možná ne. Připravenou ji mám, ale jel bych jenom Šator, Unac, Unu. Mapky mám nachystány z GE a vytisknu si i ty z odkazu na Nacional Park Una. Jsou dobré.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

jóó, ..... a oba polské off-průvodce už jsem si z Ulož.to taky stáhnul.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od garmont »

To polsko jsme si plánovali jet s Majerem on má taky někde staženého toho průvodce od nějakého kluka z OV co to jel tuším Nissanem. Někde o tom byl link tuším na offroad foru..
Zatím jsme se ale bohužel k tomu nedostali..
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od garmont »

Tak s dovolením sem dám co nám k té trase psal ten kluk (nekonec neměl nissana ale troopera):

Ahoj, tuto trasu můžu fakt doporučit, byli jsme z toho nadšení. Doporučuju se fakt držet toho průvodce, protože trasy vedou z cca poloviny mimo asfalt a to jak polňačky tak lesem, častokrát kolem hranice přírodních rezervací. Cesty z průvodce znal i Sygic GPS Navi a neměl by být při průjezdu nimi problém - všechny průjezdy by měly být legalní, ale při změně trasy - hledání jiných cest to už nelze zaručit. Začínali jsme v Ogrozdenci - část podzamcze - je tam pěný hrad, stojí za to navštívit, nedaleko pak replika slovanského hradiště na skále, jmenuje se Birow. Trasa pak vede zprvu po polňačkách, dost kamenité tak se pomalu jelo, pak asfaltky a pak pěkný úsek lesem po pisčitých cestičkách. Pak zas asfalt a na trase jsou hrady Bobolice - moc hezký, z ruiny úplně zrekonstruovaný včetně interiérů a kousek za ním hrad Mirow do kterého z důvodu bezpečnosti je zakázan vstup ale jde jej obejít dokola a poblíž jsou taky zajímavé skály, rozhodně je to taky místo co stojí za to navštívit. Dále jsme jeli na městečko Źarki kde v centru jsou zajímavé kamenné stavby - staré trhy. Trasa od Mirowa po Źarki nám nějak neseděla, buď jsme nenašli cestu z průvodce nebo ta trasa už není průjezdná - tam kde si myslím že jsme měli jet po lesní cestě je vyasfaltovaná cyklostezka přes les se zákazem vjezdu. Tak jsme jeli na Źarki normálně po hlavní cestě a z Źarek už normálně podle průvodce....za Źarkami zase pokračuje poměrně dlouhý a pěkný "terénní úsek". Trasa končí v městě Olsztyn kde jsou na kopci zbytky kdysi asi velkého hradu ale hlavně je tam super výhled do okolí. Abyste nemuseli platit parkovné v centru zajeďte kousek za centrum a je tam pak velké parkoviště za kostelem a farou odkud vede taky chodníček na kopec k hradu. Blízko Olsztyna je také vesnice/osada Siedlec u které je poměrně zajímavé místo, asi 30ha písčitá plocha s různými cestičkami, kopečky a kopci, průjezdy mezi stromy....docela dobrý na vyzoušení toho co auto zvládne a vzhledem k tomu že písek je měkký nehrozí až tak moc poškození jako v jiném terénu. Poprvé jsme si to tam jen prošli pěšky, na poježdění už nebyl čas, bylo to k večeru a žena byla unavená a chtěla už jet domů tak jsem se tam vrátil cca za 3 týdny i s otcem, já jel s Trooperem a on s MB ML270CDi a ten Mercedes si tam vedl taky docela dobře.
Jinak na tento "výlet" doporučuju si vyhradit aspoň prodloužený víkend, je tam toho fakt hodně. My si prvně naivně mysleli že to dáme za den, ale zjistili jsme pak v 6 večer, že jsme akorát v půlce trasy, na Bobolice nás nepustili že zavírají, tak bychom tam někde přespali, ale protože se nám doma neměl kdo postarat o psa jeli jsme domů a za 2 dny se vrátili a dali si druhou půlku trasy....a i tak to bylo jen tak tak....třeba rezervaci a skály Sokolie gory, v lesech schované další hrady, míň známé a turisty neobléhané - ty jsme nestihli navštívit (jeden se jmenuje Morsko, druhý si nemůžu vybavit, byl taky nedaleko)....takže někdy si tam asi znovu uděláme výlet, tak cca pátek až neděle a tentokrát zase naštívíme místa, které jsme tehdy nestihli navštívít nebo jen tak v rychlosti prolítli. Co se ubytování týká tak jsem si všimnul, že v obci Rzedkowice je kemp/tábořiště - tam bych příště asi "zakotvil", chystám se nechat si do troopera vyrobit spaní s úložným prostorem pod ním a spát na takových výletech v autě. Kdybyste chtěli raději nějaký penzion/apartmány tak po cestě jsem občas něco viděl ale už si nevybavím kde co bylo. Akorát vím, že v Bobolicích je přímo pod hradem vcelku luxusní ubytování - hotelík (nebo spíš luxusní apartány a vedle restaurace).
Jinak si myslím, že Forester a Outback by to měli vpohodě zvládnout, v některých úsecích bude třeba jet pomaleji a opatrněji abyste neškrtli spodkem a taky počítejte, že místy jsou úzko kolem cesty stromy tak nějakému tomu ošlehání od větviček se nevyhnete, ale nic hrozného.
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

O té oblasti mluvím s Jarkem už třetím rokem, že tam vyrazíme. Zatím se nepovedlo.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Tiger »

To poježdění okolo Olstyna by mě taky zajímalo. Sice to mam trochu z ruky, ale když tak poreferujte.
Já se pokouším dát dohromady trasy západem Polska od CZ/PL hranic až k moři. Až bude mít Marcel zdravý auto, tak bysme to mohli zkusit. Mohlo by to dát tak 300km lehkýho ofroudu.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od gazi »

Travellere, tomu říkám výzva :811:
:idea: Co takhle přejezd Orlických hor s následným poježděním v polském terénu? :drive: Nebo jako samostatný výlet?
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Traveller »

Však už jsem si to taky v práci stáhnul. :845: :845: Tak výhledově třeba ano. Teď bych rád najel pár tisíc kilásků po silnici po té výměně všeho možného, abych trochu věděl, jestli to drží jak má. :850: :655: ::-DDD: ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od marlin »

Do toho bych šel taky :)
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od M a r c e l »

Tome, vcera jsme se o Polsku a techle trasach s Tynkou bavili (taky to nekde vystrachala) a rikala, ze bychom meli spolecne neco naplanovat a nekam po Psonsku vyrazit provetrat stany B-)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Odpovědět

Zpět na „Cestování“