Výlety mimo asfalt.

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od CoZmo »

od tý doby, co jsi byl s Vašima na blind, se hodně změnilo...na blind na jihu evropy moc rádi nevidí, takže si zjisti, jak je to v cílovce se stanováním...dva psy, dva lidi...do auta asi nic moc výhra za mě, stan je víc comfi, hlavně nemusíš furt všechno přeskládávat...

na druhou stranu je tady tip/článek ohledně vojenských alpských cest (to budou ty tvoje šotoliny, je to hezky napsaný manuál), to chci někdy dát a tam si asi stanuj jak libo...a najdeš ve foru i hodně věcí kolem stanu na zahrádku, což může být elegantní řešení a mám pocit, že to jde i půjčit...

takže vše potřebné na foru :-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od tomix »

CoZmo píše:od tý doby, co jsi byl s Vašima na blind, se hodně změnilo...na blind na jihu evropy moc rádi nevidí, takže si zjisti, jak je to v cílovce se stanováním...dva psy, dva lidi...do auta asi nic moc výhra za mě, stan je víc comfi, hlavně nemusíš furt všechno přeskládávat...

na druhou stranu je tady tip/článek ohledně vojenských alpských cest (to budou ty tvoje šotoliny, je to hezky napsaný manuál), to chci někdy dát a tam si asi stanuj jak libo...a najdeš ve foru i hodně věcí kolem stanu na zahrádku, což může být elegantní řešení a …
Díky a ten článek najdu kde? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od CoZmo »

čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od PetrAT »

tomix píše:Říkali jsme si, že třeba Itálie (na offroad quide jsem našel alpské šotoliny)
Pokud máš Offroad guide-Alpské šotoliny, tak tam najdeš trasy bod po bodu
Stačí si to nachystat do navigace
Ty nejznámější trasy tam najdeš
Pak jsou další, které si budeš muset připravit a nastudovat sám . Případně se podívej na weby s vojenskou historií.
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Kurňa, kurňa, kurňavirus ….. jak já bych rád už zase někam vyrazil na výlet. Stojí to teď za pendrek a letošní rok moc optimisticky nevidím. Za hranice se nejspíš v létě a možná ani na podzim nedostaneme. Ne, že by v Česku nebylo pěkně, dají se najít krásná místa a občas i bez davů lidí. Jenže turistice 4x4, takové té v mém stylu, není u nás vůbec přáno. Přitom já jsem už asi 30 let zvyklý na dovolených nocovat jedině ve střešním stanu, nebo poslední dobou přímo v autě. Navíc zašitý jen tak někde nadivoko, většinou na úžasných místech a daleko od civilizace.

Teď si o tom můžu nechat jenom zdát. Začalo se mi fakt silně stýskat po všech těch našich výletech a výpravách z minulých let. Ale úplně nejvíc po autovandrech na dosud volném a svobodném Balkáně: ….. po horských cestách bez zákazů a příkazů, po horách bez ekoteroristů a udavačů, po pastvinách s ovcemi a pláních s divokými koňmi, po přátelských jednoduchých lidech a pastevcích, se kterými prohodíš pár slov nebo od nich koupíš kousek sýra, ….. bude mi to chybět. Tuším, že pro tento rok je Balkán nadobro ztracený.

V zimě jsem na letošek připravoval a připravil Bosnu - našel tam spoustu nových tras v horách, které jsme ještě nejeli, domluvený jsme měli už i termín odjezdu ….. všechno na prd. Teda doufám, že ne úplně na prd, a že to zůstane v rezervě na další rok. Jenže na příští rok jsem nosil v hlavě jiný výlet, vlastně taky už z poloviny připravený. Kdoví, jak to všechno dopadne.

Dneska jsem se vrátil ze zahrady dřív, otevřel si lahvovou Plzeň, co zbyla z Velikonoc, a pak už jen s nostalgií rozjímal nad fotkami z loňského Rumunska. No není to paráda?
Rumunsko 2019   02.jpg
Rumunsko 2019   03.jpg
Rumunsko 2019   04.jpg
Rumunsko 2019   05.jpg
Rumunsko 2019   06.jpg
Rumunsko 2019   07.jpg
Rumunsko 2019   08.jpg
Rumunsko 2019   09.jpg
Rumunsko 2019   10.jpg
Rumunsko 2019   11.jpg
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od VDC »

Dušane nádherný fotky. Vždyť my jsme na tom stejně. Taky jsme letos plánovali další kousek Balkánu a pojedeme do prd...

Já mám výhodu, že jsem se akorát začal vrtat v baráku. Tak se utěšuju tím, že na všem špatném je třeba si najít to dobré a že alespoň ten čas věnuju práci na baráku...

Nezbývá nám než doufat, že si to vynahradíme příští rok...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od petr »

pěkné fotky =) život tam mají krušný , ale zase má to tam jiné výhody , tak ono to nebude trvat věčně ty zákazy cestovat, ale aby to nebyly roky , snad né
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Jackylle »

Dušane to je nádhera.
Všem nám ta zatracená bojovka na pandemii totálně do...pokazila plány. Snad se povede aspoň nějaká secvičná v rámci Česka.
Já jen doufám, že až to skončí, bude svět ještě normální a ven se vydáme.
BTW: jak máš udělané spaní v autě? Já uvažuju mít něco jednoduchého, jako nouzovku, kdyby nešlo postavit stan, ale aby se nemusely kvůli spaní stěhovat věci z kufru...
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22731
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od spm »

Jackylle píše: BTW: jak máš udělané spaní v autě? Já uvažuju mít něco jednoduchého, jako nouzovku, kdyby nešlo postavit stan, ale aby se nemusely kvůli spaní stěhovat věci z kufru...
Podle me je na to uplne nejlepsi koupit si libero :-DDD :-DDD :-DDD (a beztak za ty zavreny hranice muze moje karma... zavreli je 2 dny po tom, co jsem ho koupil :-DDD )

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Jestli za to může tvoje karma, tak by ses měl zavřít někde v hlubokém železobetonovém sklepě - ať dál už nic kolem sebe nevyzařuješ. Nezhoršuj už tak blbou situaci. >:( >:( >:( :-DDD

Jackylle píše:jak máš udělané spaní v autě? Já uvažuju mít něco jednoduchého, jako nouzovku, kdyby nešlo postavit stan, ale aby se nemusely kvůli spaní stěhovat věci z kufru...
Lucko, je to trochu vidět na fotce se psy. Konstrukce z jeklů, na ní plošina z OSB desek potažená kobercovinou. Pokud nechceš přendávat věci a budeš jezdit ve dvou, tak není jiné řešení, než nadzvednutá plošina. Forester není uvnitř nijak moc vysoký, ale i tak by to šlo. Já měl dříve takovou spací plošinu udělanou i v Legacy a ještě dřív za bolševika v Dacii kombi. Jen si vzpomínám, že když jsem se chtěl v Dacii otočit z boku na bok, tak jsem ramenem drhnul o strop. Bylo to hodně nízké a nepohodlné.
V Toyotě naprostá pohodička, místa dostatek, že se dá na kolena, nebo se i posadit. Ta OSB deska je z několika vyklápěcích dílů, takže se pod ní dostanu, kam potřebuji. Šuplíkovou variantu jsem nechtěl, je zbytečně těžká a pod plošinou užírá místa pro bagáž. Myslím, že nějak podobně si to budeš muset vyřešit i ty.
Tady jsem našel ještě jinou lepší fotku toho spaní :
314Rumunsko2015.jpg
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1034
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od milosv »

Dušane, náádhera.
Za měsíc jsme měli vyrážet Černá Hora, Albánie.....
Tak se taky hrabu v loňských fotkách - ranní mlha nad řekou Bug, Gaivoron, září 2019, Ukrajina
mlha nad rekou.jpg
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Doro »

Krásná připomínka Dušane. Já se snažím na léto max. zaměstnat, aby mi to pokud možno nechybělo a semtam na něco už teď kouknu alespoň na PC. Až nadejde čas, projdeme si s Luckou poslední akce a hnedle bude lepčejš. Ona se taky těšila a prcek o tom eště neví, ale určitě taky - v plánu na červenec bylo Rumunsko na týden.
Nevadí, ono i dyby se jakože nakonec vycestovat dalo, není to letos moc vhodné, bo by se místní nejspíše dívali nedůvěřivě a bylo by to trochu risk aj z hlediska bezpečnosti obecně (ono aj v horách budou opatrnější a více si všímat okolí, ikdyž tadyk u nás to místí spíše neřeší).
A dyž na to příde, sednem do auta nebo emy a dojedem do hory na Soláň a lehnem pod stan. Výhledy jak v Rumunsku a nikde nikdo. A bo zme na našich pozemcích, klidně aj s ohníčkem (na to letos sakra bacha, je sucho jak sfiňa!).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od Dušan »

Tak mi to nedalo a začátkem týdne jsme se byli s Marcelou trochu projet. Večer a přes noc sice bylo ještě celkem chladno, ale přes den na tričko.
A jak psal šíma v jiném vlákně, všechno nádherně rozkvetlé a voňavé jarem. Naprostá paráda.
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od sima »

Paráda Dušane, krásný jarní výlet, kdepak to je? Bunkr pohraniční vidím...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20622
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výlety mimo asfalt.

Příspěvek od námořník »

To musel bejt krásnej vejlet :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Cestování“