Transylvánské pastorále 4x4 - 2015

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Transylvánské pastorále 4x4 - 2015

Příspěvek od Dušan »

A co se Toyky týče, tak já jsem zůstal věrný svému zvyku z předchozích let. Na každé výpravě se mi u Forestra podařilo urvat nebo vyrvat z držáku kost stabilizátoru. U Toyky v Rumunsku něco podobného. Ani přesně nevím, kdy a kde k tomu došlo - jen tuším, že to asi bylo hned 3. den výpravy, kdy jsme hledali cestu dolů z hřebene. Jeli jsme s Marcelou na průzkum jedné svážnicové cestičky, jestli bude sjízdná pro Forestry (nebyla) a dostali se přitom do zapeklité situace, kdy jsem byl nucen hodně razantně v hrozných náklonech naněkolikrát najíždět na křížení, a to bylo trochu přespříliš i pro Toyku. Slyšel jsem nějaké lupnutí, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Byl jsem rád, že se nám podařilo dostat zpátky nahoru na hřeben, kde čekali ostatní. Myslím, že právě od té doby se z podvozku začalo občas ozývat takové klepnutí - bouchnutí. Napřed jen zřídka, poslední dny v terénu čím dál častěji. Napoprvé jsem pod autem nic neobjevil. Až předposlední den v horách jsem zjistil, že je utržená levá horní závěsná vzpěra zadní tuhé nápravy. Tyčka o Φ 14 mm se přetrhla u svaru na oku se silentblokem. Naštěstí Toyka umí jezdit i když zadní nápravu vleče jen za 3 úchytné body místo za čtyři. Ty hlavní spodní vlečné tyče mají Φ 30 mm, takže ty už něco vydrží.

A aby tomu nebyl konec, tak jsem teď o víkendu zjistil, že mám urvanou i pravou kost předního stabilizátoru Φ 12 mm. Nejspíš praskla při manévrování na stejném místě jako tyčka na zadní nápravě.

P1110235.JPG
P1110230.JPG
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Odpovědět

Zpět na „Cestování“