Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Dovolená na Slovensko 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Chtěl jsem se zeptat, jak je to s povinnou výbavou na Slovensko. Jelikož jsem se na http://kralmotoru.cz/media/povinna-vyba ... -slovensko dočetl, že se požadavky od těch našich trochu liší. Snad nejvíc mě zaskočilo, že na Slovensku je nutné mít kromě reflexní vesty i reflexní kalhoty, případně bundu. A pak taky, že pokud nebudete mít v autě formuláře pro záznam dopravní nehody, tak vás čeká dost vysoká pokuta. Zajímalo by mě, zda to platí i u nás, jelikož jsem o těch formulářích nikdy neslyšel, to má snad na starosti přivolaná pojšťovna ne?

ned led 22, 2017 10:47 am
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu

PavelSoukup: vítej u nás na sfc, podle mne ty kalhoty reflexní jsou pro kamiony, ne osobaky. Formulář s sebou vozím a hlavně mám navigaci v levém dolním rohu skla, protože s navigací uprostřed mají problémy.

Forester SJ 2.0i CVT MY13 Obrázek Outback BR H6 3.6R AT MY10 Obrázek Legacy BL H6 3.0R SpecB AT MY06 Obrázek
ex Forester 2.0D Active MY09

ned led 22, 2017 11:08 am
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatel fóra
Uživatel fóra

moje nastávající je slovenka a jezdím tam docela často. reflexní nohavice mít nemusíš, pokud máš vestu. formulář policajti nekontrolují. jen v případě nehody, pokud ho nemáš, můžeš dostat flastr.

ex: Forester S-turbo (1998), SAAB 9-5 Aero (2005)

ned led 22, 2017 11:11 am
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Preste tak... reflexná vesta uplne staci, je potrebne ju však mat po ruke vodica, takze niekde v blizkosti a nie v kufry. Formular o dopravnej nehode treba len v prípade nehody- skodovej udalosti, inak ti ho kontrolovat nebudu.... za dalsie pokial ma pamat neklame tak podla viedenskej dohod je povinna vybava vozidla podla krajiny kde je vozidlo registrovane... na nas to skusali poliaci s hasicakmi, ale uz neskusaju :)

ned led 22, 2017 12:16 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]