LPG Pumpy v Evropě

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od vena »

Mari teď jsem si s tím chvíli hrál na tabletu,chce to -lpg stations-a vybrat si stát (když chceš hledat v jiném státě musíš si ho přepnout)tak si to postupně nahledáš podle libosti.je toho tam dost (jen Záhřeb okolo 25 pump :-)
Ten plánovač trasy mi vypliv jen trasu přes Rakousko.kdyz jsem dal rovnou z Gyoru už to šlo .natankujes u blavy/Gyoru a pak už jen v Chorvatsku tam je pump mraky.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od yeti »

Mari75: s LPG ti sice neporadím, ale na Pagu v Mandre jsme byli loni. Cesta přes Maďarsko v pohodě. Moc jsem ji nevnímal, protože jsme zbaběle jeli "mastnou tyčí", ale přežil jsem to, takže pohoda.
Bylo to tam docela fajn, pěkné moře, pěkná vesnička. Nelekej se, při příjezdu to vypadá jako měsíční krajina, ale mandré je normálně zelený :o)
Je to tam docela malý, např. hospod tam moc nenajdeš. Můžu doporučit restauraci s rybími specialitami přibližně uprostřed promenády (s rybama je tam jen jedna). Ceny sice pro západní turisty, ale jídlo čerstvý a moc dobrý. Kousek dál prodávají sýry a fantastické sušené fíky. Pak je ještě jedna rybí v přístavu.
Jo a pak tam má taky stánek s cetkama úžasná "mořská víla" - chodil jsem ji očumovat pod záminkou koupě nějaké mušle :-D :-DDD
K těm sýrům - pag je vyhlášenej výrobou sýrů, mají dokonce nějaký svoje speciální plemeno ovcí (nebo koz?), z jejichž mlíka se vyrábí "pašský sýr". Ten je sice drahej, ale naprosto fantastickej. Ale nekoupíš ho u "podomních" prodejců, ale ve spec. obchodě. Obchod se nachází v nějaké díře (rozumněj vesnici) kousek od Mandre - musíš se doptat. Obchod je hned u hlavní cesty, a na rozdíl od zbytku stavení je z venku velice hezkej a moderní. To poznáš.
To co koupíš jako "pašský sýr" u běžných prodejců (u cesty, před minimarketem, v automatech a tak), tak to je sice taky "pašský sýr", ale z kravskýho nebo míchanýho mlíka a většinou není tak vyzrálej. Tak bacha. Nekupoval bych u cesty, ale třeba ten prodejce na promenádě je OK - vezme tě domů, má to tam solidně uskladněný a sýr je dobrej. Navíc má ty fíky, co suší babička :o))
Na výlety mi to tam moc pěkný nepřišlo, ale záleží co hledáš. Dá se pojezdit po okolních vesnicích a městech, ale mě tam nějak zásadně nezaujalo.
Jo, na pláži v mandré má stánek s palačinkama a "sendvičema" nějakej místní zmrd. Jestli se nechceš nasrat, tak tam nic nekupuj. Zase - stánek poznáš. Palačinek a sendvičů se tam moc neprodává.

Tak jsem ti moc neporadil cos potřeboval, ale snad ti to k něčemu bude. Užij si to. ,,,,| (*_^) |,,,,

Kdybys chtěl ještě nějaký místní info, tak se ptej.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od Šaman »

Hoj Marku, dotankuj na Slovensku doplna, negde u Blavy - ceny mají cca 50+- centů za litr plyna, přes Maďary to dáš a v Chorvacku měli LPG stojany často integrovány u stojanů s benzínem a dýzlem. Takto to bylo na Istrii, jak to mají na Východě, to nevím jistě. Borci, co jezdili expedičně Bosnu a Albánii jistě budou vědět víc.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od mari75 »

Kluci díky,tolik reakcí jsem ani nečekal. Určitě vše prostuduji ještě jednou-myšleno tu aplikaci ;-D
Yeti-A jak to tam vypadá s plážemi? Taky by mě zajímala možnost si půjčit kola,je tam nějaká půjčovna? Jj,o sýrech vím,jelikož tam byl před lety tchán s tchýní. Ten sýr je zvláštní tím,co ty ovce či kozy žerou,což je specifické je pro Pag.
Martine,asi to tak udělám. Vezmu u Blavy,Maďary přejedu a v Hrvatsku by snad ani neměl být problém. Možná že by to šlo i s trochou štěstí přejet celé s plnou nádrží benálu a plnou lpg
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od Šaman »

To záleží, jak na to budeš šlapat. Když jsem jel Chorvácko prvně (s forestrem atmo) tak bych tu Istryju dal jak píšeš, je to jen 860km. žralo mi to kolem 8l LPG, jel jsem klidně (110-120kmph)
V Rakousích jsem bral pro jistotu - nevěděl jsem do čeho jdu.
Tobě to turbo bude papat asi trošku víc ;-D
Kdyžtak to benzín jistí...
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od yeti »

Půjčovnu čehokoli jsem tam neviděl a popravdě ani nehledal. Kola vůbec nehrozily - v takovým vedru bych na kolo nesedl. Možná se tam dala půjčit nějaká bárka, ale fakt toto šlo mimo mě.
Co se týče pláží, tak přímo v mandre je pláž hezká - oblázky a není moc široká. Dají se najít místa se stromy, kde je většinu dne stín. Ale musíš vyrazit brzo ráno do cca 9 je to OK. Nesmíš se srát ráno odstranit ručníky a lehátka, co lidi nechali na lukrativních místech přes noc...
Moře hezký, dost ježků.
Jinak je tam cca 15min autem pláž, co se jmenuje "čistá plaža" (místní tě navedou) a tam je moře moc hezký. Ale jinak tam vůbec nic není. Jen hospoda a za parkování se platí. Musíš taky přijet co nejdřív.
Všude holý šutry, písek, oblázky. Nečekej pláže jako třeba v řecku. Ale zase to není bibione :-D :-D
A úplně nejdůležitější - pořiď si nějakej plážovej stan, bez toho bych nepřežil.
Vzhledem k tomu, jak to tam vypadá, tak vůbec nechápu, jak ty ovce/kozy vůbec přežívají a co žerou. Jak jsem psal výš - všude měsíční krajina... 8()
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od mari75 »

O tom stanu možná budu uvažovat. Na ležení u moře moc nejsem. My vždy vyrážíme k vodě okolo desáté tak na hoďku a půl. Pak nějaký ten oběd,odpočinek po něm :-D a pak k vodě zas ne ty dvě hodinky. Taky co tam chceš furt dělat,ležení u vody mě moc nebaví. Budu si muset najít místo u vody blízko nějakého kiosku s pivem,ať tu nudu nějak zaženu. Budeme ubytování tady http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/pag/ ... marosevic/
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od yeti »

Tam všechny ty uličky vedoucí k moři vypadají stejně :o)) Ale tipl bych si, že když seběhneš dolů k moři, tak jsi u stánku s "mořskou vílou". Pivo tam v lednici měla taky, tak si tam můžeš dát a dělat to co já. Jinak tam moc zábavy není...
V "centru" promenády stával stánek s ovocem a paní tam měla naprosto geniálně famózní melouny, broskve a nektarinky. Tak si nakup zásobu, najdi si stín a odpočívej =) ,,,,| (*_^) |,,,,

Když budeš mít auto, tak se dá zajet někam dál, takže si určitě nějakou zábavu najdeš. Ale s tím stanem vůbec nepřemýšlej a vem ho s sebou. Na slunku bylo fakt na zdechnutí.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od mari75 »

Tam není točené? Pláže jsou jenom oblázkové nebo i betonové,případně tráva či hlina? Jo a jaké tam jsou asi tak ceny,jestli si vzpomeneš. My jsme jezdili na Istrii a každý nám říkal,že jsou na Istrii vyšší ceny jak jinde. Ale i tak se to tam dalo
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od mari75 »

Papat to papá o dost víc,Martine. Mám průměr 12,6. Jak se jede 130 až 140 tempomatově po dálnici,tak asi 13,5. Mohl bych jet 120,ale nějak jsem vypozoroval,že to jede v otáčkách,co se XTéčku moc nelíbí. Buď víc a nebo míň. A jelikož věčně spěchám,tak víc. Jak se jede tachometrových 140,tak to točí přesně 3000 ot/min.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od yeti »

Točený tam v hospodách běžně je. Ale "u víly" to má i z plechovky svoje kouzlo :-DDD >B-) Ceny už fakt nevím. Já jsem starej skrblík, ale nějak zásadně jsme se neomezovali. Hlavně když má člověk vyměněný ty jejich groše, tak už tak nějak vnitřně počítá s tím, že je tam uvalí... Já mám vnitřně problém platit moc peněz za něco, co nemá odpovídající hodnotu, takže si třeba nedám v Práglu v centru pivo za 200,-, ale když budu někde v horách na samotě, kde to pivo musel někdo dotáhnout na vlastním hrbu, tak s tím problém nemám. Neměl jsem tam v restauraci nikde pocit, že by po mně chtěli nějak nepřiměřeně moc. Jen mě nasral ten prodavač palačinek a sendvičů. Tam to bylo na přes držku... >>:-@@

Jen ta rybí restaurace byla kapánek dražší a protože jsme tam šli až ke konci pobytu, tak jsme museli trošku přemýšlet co si dáme. Víc než jsme měli vyměněný jsem dávat nechtěl ikdyž by šlo normálně buď vybrat prachy, nebo platit kartou...

Jo a sralo mě, že tam všude v hospodách kouří. Sedíš, vychutnáváš rybu a u vedlejšího stolu si všichni zapálí a fučí ti to do talíře. Na zabití >>:-@@ >>:-@@
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od mari75 »

To jsem tedy na tu ,,vílu,,zvědavý-hihi. Takže to bude ohledně cen jistě podobné,jak všude jinde v Hrvatsku,na což jsme vlastně zvyklí. Jinak jsem na tom s tou skromností stejně tak jako Ty. Omezovat se sice moc nebudem,protože žena nebude vyvařovat,což jí samozřejmě chápu a ani to nevyžaduji. Sice jsem kuřák,ale u jídla mi to taky vadí. Nějaká slušnost a tolerantnost by se zachovávat měla
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od yeti »

Jó, víla je typickej jižanskej typ (*_^) |,,,, Doufám, že ju někdo nezbouchl a nevnadím tě zbytečně. Taky by tam letos mohl sedět starej tlustej Posejdon :-DDD :-DDD
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od mari75 »

:-DDD
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: LPG Pumpy v Evropě

Příspěvek od Tapan »

Jen aby za vílu zrovna ten týden nezaskakovala maminka :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Cestování“