Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Travellerův cestovatelský zápisníček 
Autor Zpráva
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

uff, tedy to je report :845: vezmu si dovolenou a v klidu si to přečtu :-)

čtv črc 21, 2016 10:05 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Tam je takova hromada kecu, ze to uz jen oznacuju jako precteny :-) :ironie: Rychle prolitnu fotky ale jenom ty kde je auto a ostatni ignoruju. ::-DDD:

Forester XT Sport 2017 (MY18) - 12,5l/100km
WRX STI Sport 2016 - 12,1l/100km
Forester XT 2014 - Executive - 10,71l/100km
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012 - 7,88l/100km
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html

čtv črc 21, 2016 10:12 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Jendo, tam najdeš tam maximálně nějakýho forda, či co?!? ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Pavle, je to prakticky stejně dlouhý jako vždy. Nedělej z toho kovbojku. ::-DDD:

čtv črc 21, 2016 10:22 am
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Jiřiku, máš to krásný. :supeer: Hned by se tam jeden rozjel. Ale nenapadlo tě někdy psát to na pokračování? Že by toho nebylo tolik najednou... :845:

čtv črc 21, 2016 8:04 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Nenapadlo!!! Jsem rád, že se k tomu dokopu takhle jednorázově. ::-DD: ::-DD: Ale co bych pro vás (a pro své PR) neudělal. :811: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:

pát črc 22, 2016 5:00 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Zatim z toho zapisniku extra body hlavne za Great St Bernard Pass a tu posledni kapitolu. Rozhodne je to moje oblibena oblast, ac letos jsem do Alp vyrazil "jenom" na Grossglockner a na cokoliv zapadnejsiho nezbyl cas.

BTW cim to bracha foti? Me na vetsine fotek prijde ze tam jsou presaturovany barvy :655:

Subaru70 píše:
přesně ta dálka mě odrazuje zejména při cestování s mejma dětma
To celkem chapu. Dite v aute snese tak pul hodiny, zena tak 2 hodiny... mno a ja na jednu cestu klidne 1200 km v kuse, pokud me auto a cesta bavi, tak se na to vyslovene tesim ::-DDD: Tim se to domlouvani kam vyrazit docela komplikuje.

pát črc 22, 2016 5:06 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

On to doplní sám až si všimne, já ani nevím čím fotí?!?
No a s těma barvama..., nejsem fotograf, ale určitě je to trochu doupravené vzhledem ke světelným, mrakovým a jiným podmínkám. Tak možná proto se ti sem tam nějaká fotka nezdá. :655:

pát črc 22, 2016 5:13 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tak ty barvy budou pridany v post-processingu, pac dle EXIF bracha foti Nikonem D3200. Ale tak je to o osobnim vkusu, ja to moc nemusim stejne jako me zpravidla vadi HDR fotky :811: Kazdopadne ty lokality jsou super.

pát črc 22, 2016 5:52 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Jo ten Nikon by asi mohl být..., a něco možná Soňákem?!?

pát črc 22, 2016 6:15 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Sony A550 v tech predchozich kapitolach :850:

pát črc 22, 2016 7:13 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Pěkně si to užíváš,je to tam jako vždy náherné :850: Já když to vidím,jakobych tam zase opět byl,strávil jsem tam docela nezanedbatelnou část svého života,tak se mě to tam hodně zarylo pod kůži. Krajina,architektura,nová i stará,hrady,hory,města,vysoko položené,stylové vesničky,nádherné cesty,nátura lidí...prostě paráda,už toho nech šímo :-) Fakt je tam moc krásný kraj,já když tam byl před mnoha,mnoha léty prvně,navíc svým autem a za prací,bylo to sice víc dobrodružné a hlavně víc pracovní :sick: :-) ale ta nádherná krajina mě tam totálně dostala!A neomrzelo mě to ani loni,kdy jsem se tam po pauze na jednu sezonu vrátil.
Ten Brener jsem vždy jen míjel,ale prchlíci byli v Bolzanu,ty jsem tam viděl denodenně,postavili jim tam i promptně ubytování.Ale desetisíce jich tam rozhodně není,tj fakt,teď už aspoň ne.Jeden tok to tam bylo kapku víc přeplněno migranty,nádraží a okolí doslova plné...ale pak se to zklidnilo.Místní je vnímají ve většině negativně,jak jinak.
Tou starou cestou na Brener jsem nikdy nejel,tolikrát jsem to chtěl zkusit,bohužel nevyšlo to,určitě je to zážitek,vidět to vše zespod!

pát črc 22, 2016 3:04 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Tak jsem pro tebe ještě dodal jednu či dvě další galerie, aby byl zdokumentovaný celý výlet až po odjezd. :845:

pon črc 25, 2016 6:51 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Díky,všechno je to tam moc pěkné :-) :850:

úte črc 26, 2016 5:09 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Dosavadní obsah zápisníčku:
1. kapitola: Výlet na Semmering
2. kapitola: Cestování s Pulečankou okolo Liberce
3. kapitola: Zámek Bor u Tachova a hrad Kašperk
4. kapitola: Rabenau, barokní zahrada Grosssedlitz
5. kapitola: Švýcarsko (Oberalppass, Furkapass, přehrada Grande Dixence)
6. kapitola: Itálie (Stelvio, Bormio, Lago di Cancano, Livigno)
7. kapitola: zimní Německo (Bad Tolz, Kochelsee, Walchensee, Silvenstein-Stausee, Tegernsee)
8. kapitola: jarní Německo (Berchtesgaden a přilehlé okolí - Rossfeld Hochalpenstrasse, Hintersee)
9. kapitola: poněkud deštivé Švýcarsko a Itálie (přehradní jezero Mattmark, Lago Maggiore, San Bernardino pass, Fluela Pass)
10. kapitola: opakované Švýcarsko, ale za téměř perfektního počasí (severovýchodní část – Fluela Pass, Davos, Albula pass, San Bernardino pass, přehrada Lago di Lei, Sv.Moritz)
11. kapitola – vlastně dvě kapitoly spojené do jedné: 11a) zimní Cortina d´Ampezzo, Lago di Misurina, Turrach; 11b) jarní podmračené Hallstattské jezero a přilehlé okolí
12. kapitola – Brenner, Passo Giovo, Lago di Pancrazio, Lago di Zoccolo, Lago Fontana Bianca, Lago Verde, Lago di Resia a mezi tím vším spousta hradů a zámků
13. a zatím poslední kapitola – okolo Tater, Bardejov, Dukelský památník, Velká Domaša, Zemplínská Šírava, Spišský hrad, Levoča, Poprad a Svit

Tentokrát to není zase tak dlouho od doby, kdy jsem tu něco napsal, ale je léto a ceny benzínu jsou přívětivé, takže o důvod více se věnovat cestování se zvýšeným úsilím. :845: Nyní se to obešlo i bez dovolené, pouze s víkendem. Jen to chtělo se na cestu v pátek odpoledne po práci trochu vyspat. Jelikož časové omezení bylo víkendem, tak jsme zvolili výlet z kategorie kratších a volba padla na návštěvu našich „slovenských bratov“. A jelikož to opravdu bylo trochu trochu kratší, tak jsem na palubu naložil i máti, ať se taky trochu někde podívá.

Kilometricky to sice nebylo tak hrozné, ale až na pár kilásků to bylo po státovkách nebo okreskách, takže časový rozvrh byl náročný stejně jako v případě delších výletů. Proto jsme vyrazili pěkně zavčasu okolo 02:00, abychom byli okolo svítání na hranici v Makově, což se kupodivu bez problémů a s jedním natankováním v Horní Bečvě podařilo. Pak pokračování standardní cestou na Žilinu a okolo Liptovské Mary na Poprad. Dálniční známku jsem nekupoval, protože nejkomplikovanější úsek podél Váhu stejně není dobudovaný a jede se po staré přímo podél řeky.

Počasí vyšlo exkluzívně a hned od rána svítilo sluníčko. :supeer: Za chvíli jsme dojeli do Popradu, ale před ním jsme ještě dali snídaňovou pauzu spojenou s kocháním se vzdálenými Tatrami, které byly bohužel v lehkém oparu. V Popradu jsme odbočili nahoru na Kežmarok a Bardejov a přes Svidník jsme se nakonec dokodrcali až k památníku na Dukle. Cesta celkově..., no přemýšlím, jak to napsat slušně..., prostě člověk si začne vážit toho, po čem u nás jezdíme. ::-DD: Fakt to nebyla žádná hitparáda až na pár úseků. :811:

Na Dukle proběhla dlouhá pauza, spojená s návštěvou rozhledny a památníku samotného. Také vyfocení pár kanónů a tančíků apod. Je tam toho k vidění a ke čtení celkem požehnaně, takže to trochu času zabere. Ale ono není od věci zavzpomínat na naše osvoboditele, ať už byli odkudkoliv a ať už museli jít přes Duklu nebo někudy jinudy..., na tom opravdu moc nesejde. :diky:

Po opuštění dukelského průsmyku jsme ale neobraceli směr domov, nýbrž jsme si to trochu protáhli směrem dál na východ. Když už se člověk tak daleko dokodrcá, tak ať se aspoň pár věcí stihne. Takže přes Stropkov a následující zastávka byla obědová, spojená s obhlédnutím vodní nádrže Velká Domaša a po naplnění žaludků pokračování přes Vranov nad Toplou na nádrž Zemplínská Šírava. Při pohledu na ceduli „Vyšné Nemecké - 20km“ a „Užhorod – 30km“ jsem ale došel k závěru, že bude bezpečnější se vrátit pomalu zpátky..., než nám začnou svištět kulky kolem uší. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: Ale celou přehradu jsme pěkně objeli a dokonce jsme našli i pěkné místo se snadným přístupem k vodě a s bezplatným parkováním bez závory někam do kempu. Zřejmě tam mají také sucho, jako my tady, protože hladina byla celkem dost pod stav. A zřejmě už nějaký čas, protože břeh začínal být porostlý trávou – teď nemyslím mnou. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:

Nicméně fakt už nastal čas na návrat, protože se připozdívalo. Ale rozhodně jsme si nemohli odpustit alespoň okouknutí Spišského hradu a Spišského podhradí. Stejně tyhle stavby vypadají nejlépe z přiměřené vzdálenosti, kdy to člověk vidí tak nějak celkově. Dole ve vesnici malá večeře a tradá zpátky do provozu a přes Levoču, kde jsme navštívili krásné náměstí (s bohužel zrovna opravovaným kostelem uprostřed) zpět přes Poprad do Svitu. Toto město vypichuji proto, že proběhla malá tankovací pauza u Slovnaftu, ale hlavně proto, že jsme zapátrali po hotelu, kde jsme přespávali , když jsme byli na Slovensku na zájezdu v mých 9-ti letech..., takže už to nějaký pátek bude. ::-DDD: ::-DDD: Kupodivu, hotel jsme našli, i když už to nyní není hotel, ale určitě to bylo ono, s výhledem na skokanský můstek, ze kterého se po dotazu na „domorodce“ stala za tu dobu jen kůpa trosek, takže ten jsme fakt nenašli. Ale bylo fajn zavzpomínat. Úplně jsem to měl před očima. :850:

No a pak už jen návrat přes Žilinu, Makov a Olomouc zpátky do Č.T., pouze s krátkou pauzou na kafe na Liptovskej Mare. Díky tomu, že jsem jel tak fantastickým strojem, se celý výlet od nočního natankování v Horní Bečvě, obešel prakticky bez potřeby doplnit nádrž. Sice jsem ve Svitu dolil asi 20l, ale zase jsem dojel prakticky až do Třebovej a nemusel jsem zastavovat na tankování někde hned za „čárou“. :supeer: :subaru:
Celkově to bylo fajn poježdění, jenom ty silnice byly místy v dost děsném stavu. No a taky jsem zjistil, že na Slovensku všichni jezdí jak s hnojem. :wink: Nejdřív jsem nechtěl dělat rozruch, ale postupně jsem došel k závěru, že po dobrém s domorodci nic nesvedu..., takže jsem zvýšil tempo na takový svůj standard a o předjíždění nebyla nouze. :drive: ::-DD: Jejich tempem by se to vše protáhlo nejmíň o 2-3 hodiny.

Ale teď už fakt není moc o čem psát, tak to uzavřu jako vždy trochou statistiky:
Odjezd: 23.7.2016 v 02:00 z České Třebové
Příjezd: 24.7.2016 v 00:30 tamtéž
Najeto: celkem 1.273km
Spotřeba: 6,8l/100km, což místy při tom „plazení“ a celý den s klimou nebylo až tak tragické.

Teď, jako vždy, ještě pár galerií a je to komplet. Zase někdy čau u dalšího dílu.
http://photography-videocreation.rajce. ... anici_.../
http://photography-videocreation.rajce. ... anici_.../

Přílohy:
DSC_1477.jpg
DSC_1477.jpg [ 188.76 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1510.jpg
DSC_1510.jpg [ 350.59 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1525.jpg
DSC_1525.jpg [ 474.81 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1577.jpg
DSC_1577.jpg [ 412.77 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1612.jpg
DSC_1612.jpg [ 411.96 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1656.jpg
DSC_1656.jpg [ 316.49 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1661.jpg
DSC_1661.jpg [ 303.06 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1671.jpg
DSC_1671.jpg [ 365.49 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]
DSC_1693.jpg
DSC_1693.jpg [ 297.81 KiB | Zobrazeno 1294 krát ]

pát srp 05, 2016 9:10 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8