Travellerův cestovatelský zápisníček

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Jelikož už můj nick říká něco o cestování, tak jsem se s vaším dovolení rozhodl založit nové vlákno, kde vás budu více či méně pravidelně zásobovat našimi cestovatelskými zážitky, úspěchy či případně i neúspěchy. Pod slovem "našimi" myslím mými a Forýskovými. :subaru:
Třeba se zasmějete, pobavíte či načerpáte nějakou inspiraci a náměty pro vaše budoucí výlety.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Tak nám ve čtvrtek v práci nešla elektřina, tudíž byla nařízena celozávodní dovolená. :850: A tak by byla blbost chodit do práce v pátek, to jistě uznáte. ::-DD: A jelikož jsme s bráchou, mimo jiného, i fanoušky železnic, tak jsem místo páteční lopoty naplánoval středně dlouhý výlet do Rakouska na průsmyk Semmering, což je takový ráj pro železniční fandy, kde se to tunely a viadukty jen hemží. Prostě pecka!!! :supeer:
Vyjeli jsme v 5:30 a už cesta tam byla celkem zajímavá. Rozhodl jsem se jet přes vysočinu, Havl.brod, Jihlavu, Slavonice a dál přes Horn, Krems, St.Polten, Lilienfeld až do Semmeringu. U nás to bylo peklo. Narazil jsem na 4, t.j. slovy čtyři, objížďky :670: a cesta do Slavonic místo obvyklých necelých 3 hodin trvala více než 4?!? Nevím, proč musí vždy na léto rozkopat celou republiku a pokud možno najednou. :655: Občas se mi z toho chtělo :725: . Ale co..., všichni chceme mít pěkné silnice, tak ať to spraví.
Na Rakouské straně se to zlepšilo, i když i tam jedna objížďka byla. Jen ten asfalt na ní byl tak nějak lepší. ::-DDD: Ale cesta odsýpala hezky a po projetí romantického údolí řeky Kamp mezi Hornem a Kremsem, kde bylo i pár hezkých hradů, jsme přejeli Dunaj a za chvíli se začaly zvedat kopce v podhůří Alp.
Cestování po alpských silnicích je kapitola sama pro sebe, kterou jistě řada z vás zná, takže se omezím na vypíchnutí lepší kvality asfaltu než u nás, takže člověk může koukat i po okolí, aniž by se bál, že vymete nějakou jámu, ve které by se schoval i trabant. ::-DDD: A jelikož Forýsek zkousne i trochu toho terénu, nevyhýbal jsem se ani opravdu zajímavým horským zkracovačkám. Hlavně na jedné by však zaplesalo srdce plackařů s WRX STi. Krásná šotolinová cesta dlouhá asi 10km, bez děr. Trochu prachu, ale jinak nádhera, kde se dalo i celkem jet. Musíte si však odmyslet těch pár srnek a jednoho jelena, které jsem tam potkal. ::-DDD: A za ohradníkem stádo..., asi zubrů, či co to bylo?!? Tedy za ohradníkem byli všichni, až na jednoho, který se netvářil moc nadšeně, když jsem 10 metrů od něj profrnknul. ::-DD: Nakonec, bylo to vzájemné, taky jsem se netvářil moc nadšeně, když jsem zjistil, že mne od něj nedělí ohradník. ::-DD: Byl prostě nějak větší než naše kráva..., spíš jako dvě. ::-DDD: ::-DDD:
Na Semmeringu to byla nádhera a naštěstí se nevyplnila předpověď Yahoo ani Norů. Azuro a sem tam obláček, teplota okolo 20 - 25°C. Spousta krásných hotelů a penzionů, kde, jak jsem zjistil, vaří i velmi dobrou kávu. ::-DD: A na všech okolních úzkých silničkách, které jsem projel křížem krážem, spousta malý parkovišť pro nadšené turisty a horolezce..., a že se bylo na co koukat. ::-DD: A taky pro nadšené fanoušky železnic, protože opravdu nechápu, jak to celé mohli před více než 100 lety zhotovit. Z tunelu na most a zase do tunelu..., klikatí se to tam opravdu neuvěřitelně a stačí jen vybrat nějaké vhodné místo, na které jste povětšinou upozorněni formou mapek a informačních cedulek. Stačí jen zaparkovat a pár set metrů někam popojít na pěknou vyhlídku, kde je přehled. :783: A pak už jen čekat na nějaký projíždějící vlak..., a že jich tam jezdí. Je to hlavní tah z Vídně na Graz a Itálii. Dovolil jsem si i zakufrovat na jedné krkolomné cestičce, kterou asi opravdu projede jen Forester. Když jsem tam na konci, po kilometrovém sestupu asi o 300metrů vjel k pánovi do zahrady a nikde nic, tak jsem byl trochu nervózní, jestli vyjedu po tom štěrku a v deštěm vymletých brázdách zase zpět, ale povedlo se. S pánem jsme na sebe jen s úsměvem pokynuli a pozdravili se. Zřejmě jsem nebyl první a pár offroaďáků s Foresterama tam již viděl. :845: ::-DDD:
No a pak už jen zpáteční cesta, zpočátku stejným směrem, ale pak, vzhledem k objížďkám u nás, raději odbočit na Hainfeld, Tuln a přes Znojmo na Brno a do Třebovej. Proto byla zpáteční cesta o cca 2 hodiny rychlejší. Nejrychleji to jde samozřejmě po dálnici z Vídně přímo do Semmeringu. Ze Třebovej to pak trvá okolo 4 hodin více méně předpisovou jízdou. :850: Ale my subaristé víme, že okreska je okreska a dálnice je jen nutné zlo, takže tudy cesta nevedla. :1774:
Závěrem, mohu tuto lokalitu doporučit všem příznivcům železnic, ale také příznivcům vysokohorské turistiky..., t.j. všem, kteří byli "S modlitbičkami na Zebíně". ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: Prostě všem co se rádi kochají horskou krajinou a rádi jezdí po horských silničkách sem a tam. Mně to vždycky dostane znovu a znovu. :850:
Výjezd: Česká Třebová v 5:30
Na místě: 13:00, ale jde to i rychleji, pokud zvolíte dálnici
Příjezd: 00:00
Najeto: celkem 822km..., v tom je asi 60km objížděk na území ČR ::-DDD:
Spotřeba: 6,6l/100km včetně téměř celý den běžící klimy a popojíždění na 1. až 3. stupeň cestou necestou nahoru a dolu, po okolí Semmeringu
Jako plus přidávám pohodlné sezení a žádnou bolest zad apod., i když jsem při návratu po více než 18-ti hodinách za volantem začal pociťovat lehkou únavu. ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od j3rry »

Myslíš, že bys mohl někde vyhrabat GPS souřadnice jednoho z konců té šotolinky ? ::-DD:

Jinak Semmering Bahnhoff je boží - byl jsem tam před dvěma rokama - pokud se jede autem, nejlepší je dojet k nádraží do Gloggnitzu, tam koupit zpáteční do Muerzzuschlagu a nasednout na vlak - je to asi na hoďku, jede to přes Semmering, tenhle úsek železniční trati je shoudou okolností nejstarší vysokohorská železniční trať v Evropě, pokud si dobře pamatuju.

Je to krásný zážitek nejen pro fandy železnice - a přesně, jak výše píše Traveller - v podstatě se celou dobu střídají tunely s viadukty a máte pořád krásné výhledy na nádherná alpská údolí. V Muerzzuschlagu je to pak pár minut pěšky do velkého železničního muzea (http://www.suedbahnmuseum.at/), které zabere projít asi 2 - 3 hodiny. :supeer:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Je to bez záruky..., navigaci nepoužívám a mapa je mapa. ::-DD: Navíc, o navigaci se stará brácha a já jsem přes to kroucení volantem. ::-DDD:
Ale pokud si to dobře vybavuji, mohlo by to být tady: 47°52'56.139"N, 15°38'21.903"E (nalezeno dle seznamu.cz). Zhruba uprostřed spojky mezi B214 a obcí Kalte Kuchl. Je to ta bílá, která ústí dole na B27 a v závěru vede podle řeky Schwarza. V prostoru ústí (udaný GPS bod) byl přímo proti, t.j. po levé straně ve směru jízdy od B214, postarší a již asi neobydlený hotel. Na parkovišťátku před ním jsem odpočíval.
Myslím, že na začátku byla nějaká cedule o budování, ale neumím německy, tak se jen domýšlím. Vše samozřejmě legální, žádný zákaz vjezdu tam na 100% nebyl..., naopak, níže po té cestě, kde byly různé odbočky do lesa a tak, tam už zákazy byly, takže i z toho dovozuji, že na této cestě opravdu zákaz nebyl.
Jet se tam skutečně dalo, až na zvěřinu, sem tam. :845: Pár děr, ale jen celkem mělkých. Nemusel jsem vůbec kličkovat. I STi by tam projelo bez obav, že někde škrtne. Jen trochu víc prachu. ::-DDD: Ale aspoň se tam nemotají motorkáři. Pro ty to je, vzhledem k povrchu, naprosto nevhodný terén.
Tak jestli ti to v něčem pomůže?!? :pr:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od j3rry »

Díky, až budu mít cestu kolem, tak se tam zajedu podívat :3gears: :-)
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Dovoluji si připojit pár fotek, abyste měli představu, o čem jsem psal. ::-DD:
Celá galerie je pak tady: http://photography-videocreation.rajce. ... ering_.../
Přílohy
DSC08221.jpg
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

...a ještě ten zbytek.
Přílohy
DSC08220.jpg
DSC08211.jpg
DSC08223.jpg
DSC08254.jpg
DSC08256.jpg
DSC08257.jpg
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Tiger »

Traveller: pěkný fotky i výlet, mám to tam hodně projetý. Když jsi zmiňoval Kalte Kuchl. Zastavili jste se na vyhlášenej štrůdl s pudinkem?
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Ne, ne!!! Upřímně..., na štrůdl nebyl dostatek času. :1774: ::-DD: Vlastně jsme přímo přes toto městečko nejeli..., odbočili jsme dříve na tu šotolinovou zkracovačku. To bylo lepší než všechny štrůdly dohromady. :657: Spoustu kamínků jsem si zalisovaných v dezénu dovezl až domů. ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
pulecanka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: pon čer 09, 2014 1:42 pm
Jméno a příjmení: Stáňa
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od pulecanka »

jéééé :supeer:
super fotky :826:
Subaru Outback 2.5 LPG - asi to jediné polepené :) myslím Jablonec
Legacy 3.0 R 04
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Děkuji za pochvalu..., ale to ne já. :bp: :bp: :bp: To fotí brácha. :850: Celkem se tomu věnuje.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
pulecanka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: pon čer 09, 2014 1:42 pm
Jméno a příjmení: Stáňa
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od pulecanka »

no tak to až pojedeme na ten výlet, co jsi slíbil, že naplánuješ :845: :826: tak já mám také šikovný fotoaparát ::-DDD:
Subaru Outback 2.5 LPG - asi to jediné polepené :) myslím Jablonec
Legacy 3.0 R 04
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

To je dobře!!! :850: :850: :850: Jenom jestli je tak šikovná i jeho obsluha... ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
pulecanka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: pon čer 09, 2014 1:42 pm
Jméno a příjmení: Stáňa
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od pulecanka »

No tak o šikovnosti mé osoby bych být tebou vůbec nepochybovala :845:
( fotím často a ráda a myslím, že i dost dobře ::-DDD: )
Subaru Outback 2.5 LPG - asi to jediné polepené :) myslím Jablonec
Legacy 3.0 R 04
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Travellerův cestovatelský zápisníček

Příspěvek od Traveller »

Dobře, věřím ti. A možná bys mi ho mohla půjčit a já bych určitě udělal také řadu úžasných snímků. ::-DD: ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Cestování“