Korsika

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Korsika

Příspěvek od Zdeny »

Zdar kolegové,

pročetl jsem si vlákno o Sardinii a vznáším dotaz na ty, co byli s autem na Korsice, co ajak tam chodí?
Po 3 letech nádherné dovolené na Menorce (oáza klidu) už chceme změnu a láká nás Korsika, někdy v první půlce června.
Podělí se někdo o zkušenosti?
konkretně se jedná o západní pobřeží kolem Porta. Cesta by tedy byla pro mě Šumperk-Livorno, trajekt. Nemáme žádné off-roadové ambice, ale projet ostrov aspoň zčásti bychom rádi, při tom se i koupat, o což nám i primírně jde.

Díky předem za diskuzi.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korsika?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Na Korsice jsem byl s rodinou předloni a vřele doporučuju. Je to nádherný ostrov, z typických přímořských letovisek je člověk za chvíli ve vysokých horách, historická města i klidné vesničky, rozhodně stojí za návštěvu.
Lístky na trajekty se dají koupit v pohodě přes internet třeba tady.
Jediné, co doporučuju, jet do přístavu s obrovským časovým předstihem. Když jsme cestovali na Korsiku z Nice, byli jsme od přístavu dle GPS asi dvě hodiny cesty. Vyrazil jsem cca 4 hodiny před časem, kdy jsme do přístavu potřebovali dorazit a přesto to bylo jen tak tak, protože na pobřeží to v létě bývá fakt pekelné. Prvních 20 km ze Saint Tropez jsme jeli hodinu a půl. Totéž pak platí na Korsice, vždy počítat s obrovskými časovými rezervami.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Korsika?

Příspěvek od alky »

Je tam krásně, když je hezky (mě 5 dní ze 7 propřšelo), na trajekt jsem přijel 2 hod předem a docela to šlo (ovšem zasekli jsme se na příjezdu, takže lehké nervy), a pokud tam chceš jíst po restauracích, tak hodně € s sebou. Cestou zpět měla lod zpoždění asi 2 hod. Jinak nádhera.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korsika?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Hodně Éček každopádně, nejen do restaurací. Po návratu si pak člověk váží té láce tady u nás ::-DD: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Korsika?

Příspěvek od Dušan »

Pobřeží okolo Porta je nádherné, ostatně jako celé západní pobřeží. Pár tipů:

Hned nad Portem je oblast roztodivně tvarovaných skalních útvarů Calanche a v ní vede několik značených turistických tras. Nejjednodušší a možná i nejkrásnější je asi 30 minutová procházka od Psí hlavy (tj. skalisko u asfaltky, kde se dá zaparkovat) směrem na Chateau fort, což je ostroh nad mořem s úžasnou vyhlídkou. Chodník vede mezi tak bizarně tvarovanými skalami, že vypadají spíš jako umělecká sochařská díla, ne jako výtvory přírody. Tam si určitě zajdi, stojí to za to. Tras je v Calanche víc, ale jejich projití trvá celkem kolem 5 hodin.

Kousek od Porta jsem taky procházel soutěsku Spelunca, to už je ale delší túra. Dá se zkrátit, neprocházet ji celou, ale např. zajet autem k mostu u vesničky Ota, tam nechat auto a jít kousek soutěskou proti proudu potoka a zase se vrátit. V tůních se dá osvěžit ve sladké vodě.

Daleko není ani do vysokých hor. Přes nejvyšší korsické silniční sedlo Col Vergio se po 60 km dojede k jezeru Calacuccia a od něj se dá jet přímo pod nejvyšší horu Monte Cinto 2.710m. Výstup na ni je označován jako dlouhý a obtížný, což můžu potvrdit, protože jsem na vrcholku stál 3x. Je to túra na celý den, od rána do večera.

Hodně pěkná je i pobřežní vyhlídková silnice z Porta na sever do přístavu Calvi. Je to sice tak 90km, ale Calvi s jeho citadelou a Bonifacio pokládám za dvě nejpěknější města Korsiky.

Tak si to na Korsice pěkně užij!
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Korsika?

Příspěvek od Rudolfo »

My byli s Janou na Korsice poprvé loni a celou jsme ji nahrubo zmapovali. Je to úžasný ostrov s rozmanitou krajinou a skvělým koupáním. Víme určitě kam bychom se ještě chtěli podívat. Napiš jakou oblast chceš navštívit a já Ti napíšu co je v dané oblasti zajímavého. Případně to vlákno doplní další členové co tam byli.

My loni jeli sami dva (jedno auto), takže jsme raději kempovali v kempech. Jen 2 x jsme spali "na divoko". Problém je, že Francouzi jsou na divoké kempování hákliví a zašívacích míst ubývá.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Korsika?

Příspěvek od Rudolfo »

Dane prosím šoupni vlákno do cestování. Děkuji
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Korsika?

Příspěvek od quickly »

Přesunuto do Cestování
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Korsika?

Příspěvek od M a r c e l »

Korsika je super,byl jsem tam pred lety a urcite se tam chci jeste podivat...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Korsika?

Příspěvek od Zdeny »

Tak je pro úplnost, Korsika přesunuta na příští rok, letos opět ( a asi na delší dobu naposledy) Menorca. Za 3 týdny startujeme :unami:
Uživatelský avatar
Jizerosh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 10, 2015 6:48 pm
Bydliště: Jizerky

Re: Korsika?

Příspěvek od Jizerosh »

Zdeny píše:Tak je pro úplnost, Korsika přesunuta na příští rok, letos opět ( a asi na delší dobu naposledy) Menorca. Za 3 týdny startujeme
Takže letos? :826: Já tam byl dvakrát. Ve 2001 a pak 2013, ale už se mi tam vícekrát nechce. Je tam totiž strašně moc lidí - ale všude. Nedá se srovnat ten rozdíl první a druhé mojí návštěvy. Je fakt, že jsme tam byli vždycky kvůli dětem v sezóně - koncem srpna. Ale pohoda co byla dřív už tam není.
Projezdili jsme jí dohromady úplně celou kolem dokola i vnitrozemí. Jen ten prst nahoře jsme nějak vynechali. Východní pobřeží je písčité a čím jižněji, tím hezčí. Jsou tam pěkně našlapané kempy. Západní pobřeží je strmé a skalnaté - člověk se tam občas těžko dostává dolů k vodě. Zato se ale dají objevit opuštěnější místa. Západ je taky větrnější, často fouká od západu... Mně se líbilo i vnitrozemí. Líp se tam spí, je tam v létě chladněji a míň lidí. Dá se tam chodit po lesích a ve stínu :845: Oblast Bavella je přímo úchvatná!
Forester 2.0 Active 17 v záběhu...
Forester 2.0X Premium 06 8,4 l/100 km + Honda 600 CBF 07 5,2 l/100 km
Terrano II 2.7TDi Wagon 00 10,1 l/100 km
Corolla 1.4 Sdn 96 6,6 l/100 km
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Korsika?

Příspěvek od OZP »

Jsem taky postizeny Korzikou. Naposledy jsem tam byl jako pubertak a i tak se mi libila. Letos jedu po 12ti letech zase (uz mam koupene listky na trajekt i ubytko), tak jsem zvedavej.
Rodice co tam jezdi skoro kazdy rok me varovali ze se tam hodne zmenilo, ze je tam mraky lidi...
Ale zase tam letos budu poprve ridit a jeste Subaru, tak snad to nebude tak hrozne.

Tesim se jak maly jarda- nemuzu se dockat az mi na trajektu olepi STI :-)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Jizerosh
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte úno 10, 2015 6:48 pm
Bydliště: Jizerky

Re: Korsika?

Příspěvek od Jizerosh »

OZP píše:Tesim se jak maly jarda- nemuzu se dockat az mi na trajektu olepi STI
Jó, to je roztomilá libůstka! :850: Tak držím taky palec :supeer:
Forester 2.0 Active 17 v záběhu...
Forester 2.0X Premium 06 8,4 l/100 km + Honda 600 CBF 07 5,2 l/100 km
Terrano II 2.7TDi Wagon 00 10,1 l/100 km
Corolla 1.4 Sdn 96 6,6 l/100 km
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Korsika?

Příspěvek od M a r c e l »

Hodne jsem uvazoval, ze tam zase taky vyrazím, byl jsem tam asi pred 15 lety...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Korsika?

Příspěvek od OZP »

No rodice co tam jezdi kazdy rok me dost varuji ze se to tam opravdu zmenilo, a ze je tam FAKT HODNE lidi a DOST draho.
Nedali na Korsiku dopustit (dokonce si kvuli jezdeni tam kupovali karavan), ale letos to vypada, ze jedou naposledy.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Odpovědět

Zpět na „Cestování“