SubaruFanClub.cz
https://subarufanclub.cz/forum/

Zážitky z cest
https://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=35&t=1417
Stránka 1 z 8

Autor:  HAD [ pon srp 15, 2011 3:29 pm ]
Předmět příspěvku:  Zážitky z cest

Jsou to tři dni co jsme se vrátili z cestovací dovolené po Itálii a chtěl bych se podělit o zážitek jako dělaný pro nás subaristy a zároveň pro milovníky hor.
Jedním z našil cílů bylo dosíci nejvyšší vrchol apeninského poloostrova a sice Corno Grande v pohoří Gran Sasso. To se nám díky prudké změněně počasí sice nepodařilo, ale přesto cesta z Fonte Cereto na Campo Imperatore o délce cca 25 km je impozantní a nezapomenutelný zážitek. Jednak člověk vystoupá až do výše 2100 m n m a pohlédne na hotel kde věznili Musoliniho a odkud ho Otík Zkroucený při opraci Gran Sasso vysvobodil (jinak ten hotel žádný skvost), jednak ty hory okolo, volně se pasoucí koně a krávy.
Na samotném Campo Imperatore je lyžařské středisko, takže se tam jezdí i v zimě, to musí být mazec. Posuďte sami:

Přílohy:
DSC_0181.JPG
DSC_0181.JPG [ 557.2 KiB | Zobrazeno 6008 krát ]
DSC_0217.JPG
DSC_0217.JPG [ 226.3 KiB | Zobrazeno 6008 krát ]
DSC_0219.JPG
DSC_0219.JPG [ 459.19 KiB | Zobrazeno 6008 krát ]
DSC_0249.JPG
DSC_0249.JPG [ 487.71 KiB | Zobrazeno 6008 krát ]

Autor:  Dušan [ pon srp 15, 2011 11:04 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

HADE, pěkné. V centrálních Apeninách jsem na horách nikdy nebyl. Podle fotek paráda.

Mám jen takovou malou připomínku. Já su totiž strašně alergický na slovní spojení „pokořit vrchol“, „pokořit horu“. Novináři to sice používají v každém článku, co o horách napíšou, ale od žádného horala nebo horolezce jsem takový výraz nikdy neslyšel. Ti, kteří lezou po horách, obyčejně jen sami hodně pokorně konstatují, že jim hora dovolila vystoupit, vylézt, vyšplhat, doškrábat, doplazit se, ... na vrchol. V Himáláji jsem viděl, jak se bez rozdílu každý horolezec modlí a prosí horu, aby ho pustila na vrcholek a neublížila. Hora je veliká, a když sama nechce pustit, tak je člověk proti ní naprosto nicotný a bezmocný a proto ji nikdy pokořit nemůže. Velký Roh Ti to předvedl v praxi. Hory se nepokořují, na hory se chodí a vystupuje.

Autor:  HAD [ úte srp 16, 2011 7:29 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

Ahoj Dušane,

máš pravdu, je to fakt hnusný klišé. Už jsem to upravil. Člověk se při nejlepší vůli někdy neuhlídá. :655: ¨

K tomu co si napsal se mi váže ještě jeden zážitek. Při sestupu (otočili jsme to před finálním stoupáním, asi 300 metrů pod vrcholem) se počasí jakoby uklidnilo, mraky zůstaly nahoře na hoře, i pršet přestalo a já si pomyslel, že bychom to zpátky mohli vzít po hřebeni přes Refugio Duca Degli Abruzzi. Jen jsem to řekl nahlas, blesklo se a ozvala se hromová rána. Jen jedna. Takže jsme to pochopili jako jasné varování, že dneska prostě není ten správný den.
Takže se tam určitě vrátíme a to s větší pokorou. :pr:

Autor:  romik [ úte srp 16, 2011 12:00 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

Tak já sem vložím video od synovce, jak nás natáčel po cestě po černomořském pobřeží. Trochu pláže na začátku, letos jsem se tam málem zahrabal.To malé auto vpravo dole na pláži je místní podnikatel, který v chráněném národním parku provozuje off-road safari se starými GAZy, které přemaloval na Safari off-road a jezdí s nimi po pláži a po dunách. Tady je ještě všechno dovoleno a navíc bezpečno, na rozdíl od rumunských hor.
Příloha:
DSC_2326.jpg
DSC_2326.jpg [ 231.04 KiB | Zobrazeno 5841 krát ]

Ústí řeky a proježděné cestičky mezi dunami
Příloha:
DSC_2331.jpg
DSC_2331.jpg [ 226.19 KiB | Zobrazeno 5841 krát ]

Nakonec ale zapadnul.
Příloha:
DSC_2332.jpg
DSC_2332.jpg [ 218.82 KiB | Zobrazeno 5841 krát ]

Autor:  pufko [ úte srp 16, 2011 7:00 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

romik je to Sinemorets ? Bol som tam tak pre tromi rokmi, jedným slovom paráda...

Autor:  romik [ úte srp 16, 2011 7:26 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

pufko píše:
romik je to Sinemorets ? Bol som tam tak pre tromi rokmi, jedným slovom paráda...

Ano

Autor:  VDC [ pon srp 22, 2011 7:46 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

Romíku paráda, jen drobná technická, koukám na ty fotky a není to Gaz, ale UAZ. :845: A ještě se chci zeptat, píšeš, že v Rumunských horách není bezpečno ?

Autor:  romik [ pon srp 22, 2011 11:27 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

JJ UAZ. No já mám info od kolegy, co tam letos byl kempovat. Ale to by bylo na dlouhé psaní. Já to beru s pohledu, že cestuji s rodinou, ne sám. Za celou dobu, co jezdím 8 let do BG jsem s místními domorodci neměl žádný konflikt. Ani na pobřeží, ani ve vnitrozemí. Jednou jsme se vydali přes Rumunsko a to bylo opravdu úplně něco jiného a šlo jen o tranzit. Otevírání kufru za jízdy za bílého dne při zastavení v křižovatce, dokonce ve městě. Vytahování nožů při nočních půjezdech mezi vesnicemi, noční bitky na "krev" s mačetami. No asi jsem měl zrovna smůlu.

Autor:  VDC [ pon srp 22, 2011 12:00 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

Jo to už mi kdysi taky někdo říkal, že měl v Rumunsku takovej problém, ale bylo to někde na hlavních tazích a ve městě. Na druhou stranu znám několik lidí, kteří jezdí do hor offroudit a ti si nikdy nestěžovali. Tam je to ale možná tím, že nikdy nejedou sami, vždycky je to skupina.

Autor:  romik [ pon srp 22, 2011 12:15 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

To, že jedeš sám má určitě významný vliv na to, že si troufnou. Ještě si vzpomínám na takové zásady, jako že čůrací zastávky pro děti musí být někde mimo civilizaci na přehledném useku, kde vidíš, že se někdo blíží nebo přijíždí. Zamknout se v autě, zamknout stahování oken kvůli dětem. Pomalu dojíždět na světla, aby se auto zcela nezastavilo a nepřistupovali žebráci. U mytí oken na světlech dát pouze max. 1 Euro, když dáš víc, vidí, že máš a chtějí další. Když nechceš mít okna, drcnout do stěračů nebo krátce ostříknout. Jezdit ve špinavém autě, nerozvěcovat světla, když domorodci nesvítí. Prostě splynout s davem.

Autor:  RunningRunner [ stř srp 24, 2011 7:28 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

Tak taky přidám svojí trošku do mlýna. Včera odpo jsem se vrátil z Karpathosu. Skoro 12 dní krásnýho počasí, první dva teda taky neskutečnýho větru, kdy se nedalo skoro nic :-) Ale dovolená super, pro mne měla 3 vrcholy.
První průběžný - krásný ostrov, krásné hory, super silničky pro Subaru - nahoru dolů, doleva doprava, většinou v serpentinách, kupa šotolinových cest po horách. Říkal jsem si, že škoda, že tam nemám Sůbo ... a pak jsem uvědomil. že bych se asi úplně neudržel a spotřeba by byla astronomická :-) Ale za těch 12 dní jsem potkal 2x Forestera (oba v turbu,), 1x Legacy GT a 1x Justy. Já měl fungl novou Pandu, to bylo trápení, většinou za 1 nebo za 2 a Suzuky Jimmy, to bylo drobátko jiný kafe, měl jsem tam i za 4. Jen byl trošku postarší a při asi 3x dosažené rychlosti 80km/h řízení tak házelo, že jsem to nemohl udržet na silnici a musel zvolnit ...
Druhý vrchol - šotolinový den s Jimmym. Navštívili jsme nějakou "nejtradičnější" vesnici na ostrově (=stejná jako pár jiných, jen víc turistů a obchůdků se suvenýry). Do vesnice dělají po letech už několik let asfaltku a ještě dlouho budou, cca polovina z nějakých 25km je pořád šotolina. Jenže my chtěli taky na pláž, takže na zpáteční cestě jsem ze široký šotolinky odbočil na úzkou a sjížděl těch cca 300 výškových metrů k moři - 5km krásných výhledů dolů na moře, kde teda Hanka průběžně ječela, ať dávám pozor a jedu pomalejc. Na druhou stranu, potkat tam něco proti, mohlo být ještě zajímavějc :-) Na zpáteční cestě z pláže jinudy se ještě podařilo netrefit správnou cestu a zakufrovat, takže další kilometry po cestách, kde už dlouho nikdo nejel, větve šlehaly do auta ze všech stran a vyvrcholilo to tím, že jsem Jimmyho otáčel v korytě, který bylo o trošku širší než auto delší. To už teda i děti plakaly, že chtějí z auta ven :-) A pak zase 300m nahoru na silnici, úzká šotolinka, serpentíny, na jedný straně skála, na druhý díra až k moři.
Třetí vrchol - můj nápad na tůru na Kali Limni 1215mnm (z ubytka přímo u moře). Šel jsem sám, v sedm ráno 23stC, o půl jedný na vrcholu 31stC, o půl pátý dole 33stC, takže celou cestu teplo, teplo, teplo. Nachodil jsem cca 20km, super výhledy dolů na moře, okolo krásný hory, kupa ovcí a koz (na vrcholu už ne, ale někde v 1100mnm bobky byly). Asi tři místa, kde jsem se bál a že mám něco nachozený u nás, v Tatrách i v Alpách. Ale třeba cca 200m úsek, kde byl udělaný betonový chodník (půl metru široký, v cca 60st svahu) jsem šel dolů půl hodiny, průběžně po čtyřech. Je teda fakt, že to celý bylo umocněný tím, že jsem šel v sandálích, protože jiný boty jsem sebou prostě neměl ...
Za mne - Karpathos super, doporučuju.

Autor:  quickly [ stř srp 31, 2011 10:27 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

Byli jsme teď týden na Krétě. Bydleli jsme v hotelu Grand Hotel v části Chersonisos, asi 25 km východně od hlavního města Irakleio. Byli jsme tam jediní Češi v celém hotelu, jinak jsem si tam připadal jak na německo-polském pohraničí :845: . První dva dny jsme si vychutnávali plácání u vody, s klukama jsem vyleštil místní tobogany u bazénu se slanou vodou (byl jsem tam skoro jediný rodič, který jezdil tobogány ::-DDD: ). Díky tomu, že jsme si zájezd objednali už v lednu, tak jeden kluk "byl zdarma" a navíc jsme si vybrali "dárek" 3 dny auta zdarma. Říkal jsem mu Stříbrný sršeň - byl to Hnůjdaj Atos s (asi) litrovým motorem. Jezdil dost pomalu, ale druhý den, když se držel kolem 3500 otáček, tak chytil závodní chuť a předjížděl i auta střední třídy :3gears: . První den jsme projeli hlavní město (nepořádek a málo historie) a palác Knossos. Druhý den jsme projeli západní část ostrova a třetí den jsme projeli východní a část jižní části ostrova. Za tři dny jsme najeli sršnem 730 km :657: . Na Krétě se okolí mění každým kilometrem. Nejvíc mne "oslovila" náhorní planina Lasithi, která s enachází cca 800 m na dmořem a příjezdové sedlo je ve výšce 1000 m n.m. Silnička, která vedla v planině byla ideální pro náš :subaru: sraz :686: . Sršeň jel většinou na 3 až 2, ale držel se :826: . Zbývající den a půl jsme strávili u slaného bazénu a opět jsme byli nejčastěji jezdící účastníci zájezdu po tobogánech :845: .

Jinak na Krétě jezdí dost škodovek, hlavně koktávky (dost taxíků) a fóbií, pár Yeti a 1 Roomster a dokonce 2 feldy.

hotel , bazény a "pláže"
Příloha:
2011-08-24--17-43-28.JPG
2011-08-24--17-43-28.JPG [ 385.09 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-24--20-20-38.JPG
2011-08-24--20-20-38.JPG [ 193.53 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-25--15-46-05.JPG
2011-08-25--15-46-05.JPG [ 409.34 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-26--10-18-04.JPG
2011-08-26--10-18-04.JPG [ 202.48 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-26--10-19-28.JPG
2011-08-26--10-19-28.JPG [ 225.02 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-26--10-21-05-001.JPG
2011-08-26--10-21-05-001.JPG [ 264.29 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]


Stříbrný sršeň
Příloha:
2011-08-27--13-41-45.JPG
2011-08-27--13-41-45.JPG [ 283.45 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]


Hlavní město a palác Knossos
Příloha:
2011-08-27--10-55-37_panorama.jpg
2011-08-27--10-55-37_panorama.jpg [ 291.8 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-27--11-23-49.JPG
2011-08-27--11-23-49.JPG [ 305.8 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-27--11-25-40.JPG
2011-08-27--11-25-40.JPG [ 319.8 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-27--14-38-59.JPG
2011-08-27--14-38-59.JPG [ 263.22 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-27--14-40-27.JPG
2011-08-27--14-40-27.JPG [ 419.23 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-27--14-59-13.JPG
2011-08-27--14-59-13.JPG [ 218.4 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]


Západ Kréty - Chania, jezero Limni Kouma, Rethymo
Příloha:
2011-08-28--11-11-59_panorama.jpg
2011-08-28--11-11-59_panorama.jpg [ 264.81 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-28--11-13-48.JPG
2011-08-28--11-13-48.JPG [ 264.95 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-28--11-55-01.JPG
2011-08-28--11-55-01.JPG [ 246.76 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-28--14-18-04.JPG
2011-08-28--14-18-04.JPG [ 304.81 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]


Východ Kréty - Sitia, Iapetra (Lybijské moře), Agios Nikolaos, náhorní planina Lasithi
Příloha:
2011-08-29--09-29-18_panorama.jpg
2011-08-29--09-29-18_panorama.jpg [ 312.94 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--09-29-32.JPG
2011-08-29--09-29-32.JPG [ 275.62 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--11-50-08.JPG
2011-08-29--11-50-08.JPG [ 292.34 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--11-51-09_panorama.jpg
2011-08-29--11-51-09_panorama.jpg [ 366.98 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--14-47-35.JPG
2011-08-29--14-47-35.JPG [ 348.23 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--16-05-37_panorama.jpg
2011-08-29--16-05-37_panorama.jpg [ 267.52 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--16-29-15_panorama.jpg
2011-08-29--16-29-15_panorama.jpg [ 319.16 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--16-44-38_panorama.jpg
2011-08-29--16-44-38_panorama.jpg [ 293.7 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Příloha:
2011-08-29--16-52-19_uprava.jpg
2011-08-29--16-52-19_uprava.jpg [ 290.94 KiB | Zobrazeno 5533 krát ]

Autor:  Slavek_xxx [ čtv zář 01, 2011 11:51 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

quickly> na Krete jsem byl pred 5ti lety na svatebni ceste a dokonce jsem tam jezdil i se stejnym vozem :845: Takze vyjezd na nahorni rovinu s timto bleskem dokazu ocenit ::-DDD:

Autor:  Rudolfo [ čtv zář 01, 2011 3:01 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

Moc pěkné fotky. Hlavně tobogán :845:

Na řeckých ostrovech jsem nikdy nebyl jen na pevnině. Taky bych se tam někdy chtěl podívat.

Autor:  RunningRunner [ čtv zář 01, 2011 5:27 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Zážitky z cest

No, Rudolfo, já mám v hlavě na příští prázdniny výlet autem na Korfu - ČR - Benátky - trajekt na Korfu pobýt 10 nebo 14 dní a zpátky. Nějak do vánoc to chci dát dokupy a přednést to tady ...

Stránka 1 z 8 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/