Sardinie 2011

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Rudolfo píše:... podařilo se mi pro vás udělat video z nejpěknějšího výjezdu OffRoad v pohoří Supramonte. Film je složen ze záběrů 3 kamer. ...
Rudo, pěkně sestavené. Ta originál sardinská muzika je určitě z CD, cos tam kupoval.

Výjezd na hřeben masívu Supramonte byl parádním zakončením naší výpravy. Nejzajímavější a nejdrsnější horská cesta, kterou jsme na Sardinii jeli. Trasu jsem přitom objevil docela náhodou. Při brouzdání na internetu podle jedné fotky, kde na plošince v horách stál malý terénní Suzuki Jimny. Začal jsem zkoumat, kde to je, až jsem výjezdovou cestičku našel. Dokonce jsem ji vylepšil o jednu zkratku. Tou jsme jeli nahoru, dolů už raději ne. Na záběrech to ani tak nevypadá, ale stoupání bylo hodně prudké a cesta místy nepříjemně úzká. Občas se auto na kamenné drti trochu smeklo, občas se protočila všechna kola současně a srázy byly hluboké. Silný zážitek, adrenalin si přišel na své. Jana si myslím i trochu pobrečela, aspoň když jsme vyjeli, tak nahoře to tak vypadalo. Možná štěstím, že přežila. Marcela po výjezdu pro jistotu zapálila svíčku u sošky Panenky Marie.

Když si to teď zpětně probírám, asi nebylo nejrozumnější vyrazit vzhůru a nevědět, jestli se s někým protijedoucím nepotkáme. Vyhnout nebylo kde. Naštěstí ten den byly nahoře jen naše dva Forestry a po nás přijel už jen jeden Land Rover Defender. Za toho jsme se těsně navěsili při jízdě dolů – ať máme přesilu, pokud potkáme někoho v protisměru. Poddimenzované subarovské spojky by při případném couvání do takového kopce shořely jak papír.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od romik »

Jak se to řeší při takových výjezdech? Auto jedoucí nahoru má vždy přednost, to platí v horách na sněhu. Ale tady si nedovedu představit couvat do kopce.
To foto s Jimnym bude asi toto:http://www.panoramio.com/photo/33205528 ... google.com
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

TO Dušan. Musím říci, že Jana, co jsem měl čas si všímat, nebrečela. Jen v tom úseku, co byl nejhorší, křičela ať stojím a už dále nejedu. Což samozřejmě jsem jí nemohl splnit :845:

Už jen rozjezd by byl problém a o couvání dolů už ani nemluvě. :655:

Držela se statečně a točila video, aby se odreagovala. Ovšem vzhledem k terénu byly záběry hodně rozházené, takže jsem použil spíše záběry z palubní kamery GS 600. Na té to díky stabilizaci zase vypadalo, že jedeme po asfaltu...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Takže se mi podařila "nasoukat" na web další lahůdka. ::-DDD:

Naše ranní balení a rituály

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sUy1tqCK4vk[/youtube]

Takže doufám, že se pobavíte. :850:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od quickly »

Rudolfo, NÁDHERA !! Je to skvělé a moc jsem se pobavil !!
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

No teprve, když si to pustíš víckrát po sobě, tak si začneš všímat detailů. Já se vždycky válím smíchem, když se dívám jak baštíme tu snídani.

::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od tango »

Rudolfo, ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: je tam pěkný jak tam lítáte a Dušan papá a papá nakonec dopapáte a včici na stejno ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: super díky za zvednutí nálady :pr:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od VDC »

Rudo to je super, pobavil jsem se moc. :845: :supeer:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od romik »

Rudolfo píše:Teprve na Sardinii se nám podařilo sehnat nějaké podrobnější 1:50 000 mapy, ale stejně kolikrát ty mapy neodpovídaly skutečnosti.
Podíval jsem se v navigaci na topo mapy Sardinie v Garminu, kde jste to vlastně byli. Když jsem změřil vrstevnice po 100 m, tak vzdálenost byla cca 350 metrů. Tak to byl tedy hodně příkrý svah.
mapa.jpg
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Stoupání bylo opravdu velké. Ne ani tak v těch hustých serpentýnách na obrázku, ale spíš ve druhé půlce výjezdu. Tam jsem si nebyl jistý, jestli bych se i na redukovanou jedničku vůbec rozjel, pokud bych musel z nějakého důvodu zastavit.
Romiku, asi od Tebe budu potřebovat ohledně těch evropských topo map do navigace nějaké rady nebo spíš školení. Ale to až někdy osobně.
romik píše:Jak se to řeší při takových výjezdech? Auto jedoucí nahoru má vždy přednost, to platí v horách na sněhu. Ale tady si nedovedu představit couvat do kopce.
To foto s Jimnym bude asi toto:http://www.panoramio.com/photo/33205528 ... google.com
To, na co se ptáš, je často fakt větší problém než samotná sjízdnost trasy. A čím víc aut jede ve skupině, tím větší problém. Na Sardinii jsme se ale do takové situace vůbec nedostali. Všichni se válejí u moře a v horách je absolutně pusto. Třeba za dva dny ježdění pod nejvyšší sardinskou horou La Marmorou jsme nepotkali vůbec nikoho a jen z dálky viděli jedno pastevecké terénní auto.

V Západních Alpách to chodilo tak : pokud cesta vypadá hodně nebezpečně, musí někdo z posádky vzít vysílačku a projít úsek až k dalšímu „míjedlu“ pěšky a nahlásit jestli nic nejede v protisměru a může se jet nebo naopak čekat. A když už dá povel k vyjetí a pak se objeví protijedoucí auto, tak ho musí na míjedle zastavit. A tak pořád dál jeden úsek za druhým. To ale hodně zdržuje, takže pěšáka často nahrazuje jedno auto, které dělá průzkum, ostatní čekají na jeho pokyny. Pro jedno auto se přece jenom najde snáz rozšířené místečko na minutí než pro celou skupinu. No a když už se na úzké cestě potkají protijedoucí auta a řidiči jsou rozumní, tak si povykládají kde kdo naposled viděl místo na míjení a ten, kdo to má blíž nebo snazší, ten couvá.
Z vykládání vím, že dost zla v takových ošemetných situacích dělají akorát vůdcové některých komerčních ofrouďáckých cestovek. Ti vedou většinou skupinu 5-8 aut a při setkání s něma platí vždycky právo silnějšího, což jsou pokaždé oni. Slabší zařazuje zpátečku. I za cenu spálené spojky. My se ale s takovou situací nesetkali ani v r. 2009, ani v 2010.

Ta fotka s Jimnym je přesně ta, která mě inspirovala k vyzkoušení výjezdu.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od romik »

Dušan píše: Romiku, asi od Tebe budu potřebovat ohledně těch evropských topo map do navigace nějaké rady nebo spíš školení. Ale to až někdy osobně.

Všichni se válejí u moře a v horách je absolutně pusto. Třeba za dva dny ježdění pod nejvyšší sardinskou horou La Marmorou jsme nepotkali vůbec nikoho a jen z dálky viděli jedno pastevecké terénní auto.
Mapu jsem použil tuto: TREKmap® Italia http://www.garmin.cz/produkty/mapy-soft ... sd-sd.html
Mapa má ale 1,2 GB, což je docela dost.
Jak jsem jel letos na dovolenou do BG, tak jsem si ty topo mapy nahrál všechny po trese, co jsem jel, tj. CZ, SK, HU, SRB, BG. Je to paráda, když nemusíš po dálnici a můžeš to vzít po starých cestách (okreskách). Třeba v tom BG je to jako projíždět skanzenem. Jako když mi bylo 10 let u babičky na vesnici. Potulují se všude krávy, kozy, koně...., krásné zahrady, které jsou kupodivu udržované, malé domečky. Žádné "ponikatelské baroko" jako u nás na vesnici. Mám to moc rád, trochu nostalgie, přijemní lidé. A s těma pastevcema je to stejné, ve vnitrozemí mrtvo a klid, ovce se vozí v autě na pastvu. Mockrát jse potkali starý Landrover, ve kterém seděl pastevec, pes a pár ovcí v kufru, za kterými šlo celé stádo někam na kopec. Asi to mají vychytané, neboť tam žádné ohradníky nemají.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Vážení přátelé,

neskutečné se stalo skutkem a na hlavních stránkách je konečně vystaven článek o Sardinii, takže doufám, že si dobře počtete a získáte inspiraci pro své cesty. :718:

Těšíme se s Dušanem na vaše komentáře ke článku. Rádi vám vaše dotazy odpovíme.

Pokud by někdo měl zájem do těchto končin cestovat, rádi mu interkou zašleme bližší informace. :811:

Neradi bychom zde široké veřejnosti sdělovali naše "tajná" tábořiště... :845:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Pokud se někomu v Internet Exploreru Galerie fotek neotevře, tak stačí se na tento odkaz postavit, dát pravé tlačítko myši a vybrat - otevřít v novém okně.

Někdy se to nastavením v Internet Exploreru blokuje. :839:

Kdyby někdo měl se zobrazováním článků, či fotek nějaký problém - ozvěte se. :4690:

Rada:
Pokud máte fotky nebo text malé, nebo velké - pak stačí při stisknutém tlačítku CTRL - zarolovat kolečkem myši (nebo na ploše touchpadu držet levé tlačítko a posunout prstem) tak se vám bude měnit velikost zobrazení v okně.
Naposledy upravil(a) Rudolfo dne pát pro 30, 2011 9:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od VDC »

Rudo komentář píšu sem. Nádherný fotky, skvělej deníček. Moc hezký čtení. :supeer: Pevně doufám, že krize v Itálii vydrží a Sardinie se příliš nezcivilizuje. Aby to tam takhle ještě pár let vydrželo, než se tam dostanu... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Tome,

jsem rád, že se líbilo. Myslím si, že vnitrozemí Sardinie ještě 10 let určitě zůstane nezměněno :845:

Do tohoto vlákna bych pak postupně přidával krátká videa nejzajímavějších úseků. Pomalu se k tomu prokousávám, přeci jen není tolik času. :655:

Opatrujte se všichni a Toník ať roste jako z vody , ať už můžeš vyrazit na expedici. :supeer:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Odpovědět

Zpět na „Cestování“