Sardinie 2011

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Cestovatelé a cestovatelky !!

Vzhledem k tomu, že jsme teď byli 2 x za sebou na severu, tak nás teď láká trochu tepla. Máme tedy záměr prozkoumat Sardinii. Pomalinku shromažďujeme informace a pátráme, co bychom chtěli vidět.

Takže pokud by se k nám chtěl někdo přidat - je vítán. Spaní pod stanem, jídlo vlastní, délka pobytu těch 14 - 16 dní. Termín přelom červen - červenec. Srpen NE - to mají Italové dovolenou !!!

Jedinou závaznou věcí je, že by to chtělo do konce února se rozhodnout a rezervovat si trajekt na Sardinii a zpět.

------------------------------------------
EXPEDICE proběhla a informace naleznete na uvedených odkazech:

FOTOGRAFIE
http://subarufanclub.cz/images/cestovan ... /index.htm

Článek s vyprávěním, mapami a video záznamy
http://www.subarufanclub.cz/modules.php ... cle&sid=47

V této diskusi pak naleznete video záběry z expedice po jednotlivých dnech.
Naposledy upravil(a) Rudolfo dne úte led 31, 2012 10:52 am, celkem upraveno 2 x.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Rudo, už jsem Ti něco naznačil na minisrazu v Rusavě, že letos po dvou létech v horách Západních Alp míříme zase na Sardínii. Na rozdíl od 5x křížem krážem proježděné a prochozené Korsiky jsme tam byli sice jen jednou, ale kromě pár vlastních poznatků mám materiálu a informací nashromážděných tolik, že je ani do léta nestačím všechny zpracovat. Myslím tím informace mimo běžně nabízené "Průvodce na cesty" – ty, ač jsem do nich taky investoval dost peněz, tak mají pro mne téměř nulovou vypovídací hodnotu. Hlavně se mi podařilo během posledního půl roku poshánět spoustu informací o mnoha offroadových cestách na Sardínii, myslím tak akorát vhodných pro Forestry. Tzn. lehčích, protože tak daleko od domova si nemůžu dovolit znepojízdnit auto.

Přespávaní ve stanu (v mém případě „střešním“) a vlastní strava je u nás naprostou samozřejmostí. My navíc nevyužíváme ani kempy a táboříme jen nadivoko. Několik dost takových vhodných míst nejen ve vnitrozemí v horách, ale taky přímo na břehu moře jsem tam už objevil a vyzkoušel > na dnešní dobu velká romantika, někdy i s přídechem dobrodružství. Nemáme ale ve zvyku lenošit na jednom místě víc než 2-3 dny, a to spíš jen proto, abychom prozkoumali nejbližší okolí a raději hned vyrážíme dál objevovat další příhodná místa.

Levný trajekt se mi vždy podařilo zajistit i okolo poloviny dubna. Například Sardínii , trajektem z Livorna 300km tam a 300km zpět, skoro zadarmo, tj. celkem za cca 2700Kč za auto + 2 osoby.(zpáteční lodní lístek kupovaný v přístavu v den odjezdu stál asi 15000 Kč).

Chystáme se vyrazit okolo 6.-7. července (je to vázáno na termín, kdy přepouštím byt k dipozici svým příbuzným - bude se upřesňovat). Ještě připomínám, že tak levný trajekt jde zajistit jen ve všední dny mimo víkendových termínů, mimo pátku, soboty a neděle. Já se chystám objednávat trajekt nejspíš první týden v dubnu.

Asi bychom se měli sejít a zkusit to nějak skloubit – pokud to půjde - nebo se tam aspoň na pár dnů potkat. Zkus navrhnout termín schůzky.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Dušane a ostatní.

Tak už jsem zase po týdnu na internetu, takže mohu reagovat. :845:

S termínem my osobně nemáme problém. Budeme celkem rádi, pokud bychom se mohli přidat. Chtělo by to i pro ostatní přidat předpokládaný počet dnů, který bychom na Sardinii strávili. Dle toho bychom pak měli naplánovat trajekty.

Bylo by dobré se sejít v Ostravě a dát řeč. Co bychom chtěli vidět a taky naplánovat hrubou trasu pro představu naši i ostatních. Tento týden, kromě středy (volejbal), mám po večerech zatím volno, takže se můžeme sejít v nějaké hospodě - třeba Myslivna Vratimov (jak už jsem jednou psal).

Když, tak termín dohodneme na Skype.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Ahoj Rudo, Jano a případní další cestovatelé a zájemci o Sardinii.

Pokud bych mluvil jen za sebe, hrubou představu trasy mám zcela jasnou. Jako vždy i v obměnách a variantách pro případ, že něco nevyjde nebo se nám někde nebude líbit.

Jemně jsem už naznačil, že naše výpravy a náš způsob trávení dovolené je na dnešní dobu trochu neobvyklý a svérázný, zkrátka nic pro pohodlné bábovky. Tím chci jen podotknout, aby sis nedělal naději s nějakou masovější účasti.

Jinak my se chystáme strávit na Sardince min. 3 týdny. Pro ty , kteří můžou jen na 2 týdny, není problém domluvit se na společné poježdění třeba jen na našich prvních nebo naopak posledních 14 dnů. Případně i jen na několik málo dnů, prostě tak, jak to bude komu vyhovovat. Jenom bych upozornil, že jezdit tak daleko (platit dálnice,trajekt, atd.) na méně než 14 dnů nemá podle mne ani cenu - na to má Sardinie příliš mnoho krásných koutů jak u moře, tak v turisticky nedotčeném vnitrozemí a za týden se nedá nic stihnout.

Kromě mořského pobřeží bych letos chtěl trochu více než minule pojezdit po horských šotolinových cestičkách a prozkoumávat vnitrozemskou Barbagii (dle starých Římanů „Území Barbarů“). Prý tam dodnes existuje banditismus, únosy, krevní msta a podobné domorodé hrátky, ale to jsou jen novinářské kachny platné možná v minulosti. Posledně jsme se tam s ničím takovým, ani s jinými náznaky sebemenší nevraživosti nesetkali. Sardiňané stejně jako Italové jsou velmi příjemní pohodoví lidé. Novinové články v okurkové sezóně jsou jen žvásty podobné těm o českých učitelkách požíraných žraloky na Jadranu. Netřeba mít nejmenší obavy.

Na Skype bývám téměř každý den, takže schůzku domluvíme, řekneš svou představu trasy a nějak to určitě skloubíme dohromady.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Díky Dušane za informaci.

Ještě by chtělo upřesnit odkud je nejlepší trajektovat na Sardinii. Počet dnů pro ostatní je variabilní, kdo nemůže na tolik dnů, by dorazil dříve nebo později. Vždy bychom se někde pomocí SMS našli. Ikdyž si myslím, jako Ty, že to žádná SFC masovka nebude. Pokud by nás bylo více aut - pak vytvoříme cestovatelské dvojice, trojice :845:

Tenhle týden bychom si to trochu s Janou promysleli a v příštím týdnu by jsme si dali někde sraz a povykládali.

Těšíme se na setkání.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

No, pro nás připadá v úvahu Livorno a Civitavecchia. Z obou měst je do Olbie na Sardinii vypravováno více trajektů než odjinud. Z Livorna je to po vodě asi 300 km, z Civitacchie 230 km. Jenže Civitavecchia je po silnici ještě 250 km pod Livornem. Proto je dle mého nejlepší odplouvat na Sardinii z Livorna. Taky se mi odtamtud zatím vždy podařilo zajistit zpáteční lodní lístek s tou výraznou slevou, o které jsem psal.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Dušane.

Máš pravdu, že Trajekt Livorno - Olbia asi bude nejlepší.

Ohledně informační schůzky bych navrhoval tento pátek 25.2. nebo v dalším týdnu pondělí, nebo úterý. Čas kolem 18 hodiny. Místo hospoda Myslivna ve Vratimově, jak jsem již jinde psal.

Případně navrhněte kdy a kde vám to vyhovuje.

Těšíme se
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Sklátila mě chřipka, tak až se z toho dostanu, ozvu se.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Pročítal jsem teď GARGANO od našich zápaďáckých sousedů a našel jsem :
Rudolfo píše: Citace ze SUBARU Gargano 2011 :

TO Andrea: Když spustíš Internet explorer 8 tak já tam mám tlačítko přeložit.

Koukal jsem na tu stránku, ale vše do fóra mají pod heslem a přihlášením. Koukal jsem, jestli tam nenajdeme nějakou zpřízněnou duši třeba ze Sardinie, kdo by nás provezl po místních kopcích.

Rudo, myslím, že se klidně obejdeme bez průvodce. Nejlíp se mi vždy osvědčilo, spoléhat se jen na sebe a na ty, se kterýma společně cestuji. Navíc když chceš něco prozkoumávat (a píšeš to hned v úvodním odstavci) , tak už ze zásady průvodce nemůžeš mít, protože bys pak neprozkoumával, ale nechával se vodit. Já dávám přednost vlastnímu „objevování“, protože mě to strašně baví.

Abys neměl strach , že si nezajezdíš mimo asfalt, tak mám opravdu těch sardinských horských cestiček (které většinou nejsou ani v mapách) vytypovaných víc než dost.

Tady máš malou ukázku. Některé z nich bych chtěl určitě projet.
28018039 (2).jpg
26336160 (2).jpg
11095501 (2).jpg
27734594 (2).jpg
28017935 (2).jpg
30281383 (2).jpg
43877962 (2).jpg
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Marty73 »

Chlapi, to je nádhera. Já dnes mluvil s jedním Italem, co tam nějakou dobu žil a doporučuje to velice. Co mě ale překvapilo, že on sám, ač vlastenec, preferuje Korsiku.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Korsika je nádherná. Proto taky, jak jsem to teď přesně spočítal, tak jsem tam byl autem už 6x.

Jenže to má jeden háček. Ještě před asi 10 léty se tam dalo nadivoko tábořit nejen v horách, ale i u moře. V horách to i dneska pořád jde, u vody už ne. Tam to začali víc hlídat. Navíc jako všichni Francouzi, tak i Korsičané trpí trochu napoleonským komplexem a podle toho se chovají i tamní policisté, když tě večer objeví tábořit u moře mimo kemp.

Na Sardinii je to mnohem volnější. Místa pro volné kempování se tam dají pořád najít i na pobřeží aniž by si tě někdo všímal. Pokud někomu nelezeš na soukromý pozemek, tak je to všem šumafuk. Celkově se mi jeví Sardinie pohodovější. Asi jako Korsika před 15 a více léty. Ani tady to ale nebude trvat věčně, takže se snažím využít dokud to jde. Podobné lokality se dneska jen už hodně těžko hledají.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Dušane,

já taky rád prozkoumávám sám, takže v tom jsme zajedno. Jen mne zajímalo, zda na ostrově není náhodou nějaké Subárko :655:

Na cestičky bez asfaltu se moc těším. Jen mne začíná mrzet, že budu mít na střeše box a nebudu moci filmovat střešním oknem :845:

Ještě mne trochu děsí to horko, to víš 2 roky v Norsku a teď takový hic ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Máš pravdu. Vedro bude našim nepřítelem č.1 . Proti zimě se dá bránit, proti vedru ne. Nezapomeň si vzít sebou nějaké plachty a tyčky k nim na přístřešky na stín.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Bidlo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: ned čer 13, 2010 9:12 pm
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Bidlo »

Ne, nemůžu za to. Mě to prostě nedá. Kamenujte mě, mučte mě hrachovou polívkou, já to sem prostě musím napsat.
Budete-li od 9.7. do 23.7. na Sardinii v přístavu Olbia, budetete mít možnost spatřit tam vždy přinejmenším v sobotu novou českou školní plachetnici La Grace.
A kdybyste měli týden času, můžete se na ní také svézt a na vlastní kůži vyzkoušet jaké to bylo v dobách, kdy lodě byly ze dřeva a námořníci ze železa.
Tohle je třeba současný výcvik stabilní posádky:
Obrázek
Dokonce v té době už by na lodi měla být osazena i lodní děla.
Jachtařské zkušenosti nejsou nutné a jak zatím ukázala praxe, ani třímetrové vlny v Rudém moři na téhle lodi nevedou k mořské nemoci.
Se mnou se tam asi nepotkáte, já na ní snad popluju až na podzim přes Atlantik, ale i tak si myslím, že i když přijdete jenom okukovat, uvidíte krásnou loď, kterou postavilo za dva roky za své peníze pár českých bláznů a několik desítek jejich šílených československých kamarádů.
Takže když už tam budete...
Naposledy upravil(a) Bidlo dne pát čer 24, 2011 5:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Sardinie 2011

Příspěvek od Dušan »

Bidlo, díky moc za upozornění na tu nádheru, kterou jste stvořili. Je to životní dílo jaké se podaří jen málokterým. Já o La Grace vím, protože jsem ji sledoval na Tvých stránkách. Že bude v červenci v Olbii jsem ale nevěděl.

Byl by určitě zážitek ji aspoň vidět. Jenže 9.7. v Olbii nebudem a 16.7. ani 23.7., kdy tam znovu připluje, tam ještě nebudem. Je mi to hodně líto, bohužel asi to tentokrát nevyjde. Ale není všem dnům konec. Na Kanáry ani do Karibiku za ní sice nepojedu, no však se zas někdy objeví ve Středozemním moři. Tak třeba někdy příště.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
Odpovědět

Zpět na „Cestování“