Splnění snu - vybírám své první Sti

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Rascal »

Ahoj všem,

rok se s rokem (roky) sešel a usoudil jsem, že než si pořídíme rodinu, je na čase splnit si ještě jeden velký sen. WRX STI. Dokonce odsouhlaseno drahou polovičkou.
Jaká jsou očekávání. Určitě něco ojetého, určitě cena max. 700.000. Určitě něco 2013 a mladší.

Původní plán byl nákup až příští jaro, ale pak jsem narazil na toto: https://www.sportovnivozy.cz/113391-sub ... e-straseci

Přijde mi to jako auto s dobrým poměrem cena/výkon za tu cenu. Ještě nějaký čas v záruce, vzhledem ke stáří s vyhlídkou na spotřební věci co se servisu týče....

Rád bych znal názor zkušenjších zde. Co si o tom myslíte? Na co se zaměřit při případné prohlídce auta/zkušební jízdě? Přeci jen - bude to mé první Subaru....

Díky všem,

J.
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 963
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Augi »

Ahoj, mně se osvědčilo nechat kupované Subaru prohlídnout v AWD. Určitě je ale základem klasika jako proklepnout si ho na základě VINu, jestli se s ním v minulosti nedělo něco zlého.

Na jaký typ ježdění ho vlastně chceš?
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od emve »

Jak píše Augi, zaměřil bych se hlavně na to dovézt to např. do AWD, kde ti za 1000 Kč udělají kompletní prohlídku auta s detailním rozpisem stavu jednotlivých částí, ať víš do čeho jdeš. Já občas koukám na jejich protokoly u aut, které inzerují, a jsem někdy překvapen, po kolika nehodách a s jakýma vadama je na prodej i roční auto (zejména STI, měli jich vždy několik).

To červené vypadá super a sám bych ho bral, kdybych už auto na zimu neměl. Pokud máš nárok na odpočet DPH, není co řešit, pokud ne, zamyslel bych se ještě nad tímto : https://www.sportovnivozy.cz/107324-sub ... i-praha-10

Je sice upravené, ale stejně to skončí tak, že se sérií za chvíli nebudeš spokojen (moc nejede, nebrzdí...) a budeš upravovat taky, takže ve výsledku ušetříš dost peněz, pokud koupíš už upravené. Jediný problém je záruka, ale u toho červeného asi taky brzo skončí (pán nepíše měsíc registrace).
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od vrgada »

zavidim mit cash 700 na auto :-)
...
a pripojuji se k doporuceni na AWD, byl jsem s nimi dvakrat moc spokojen
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2870
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od .dundee. »

emve píše:... zamyslel bych se ještě nad tímto : https://www.sportovnivozy.cz/107324-sub ... i-praha-10
Je sice upravené, ale ...
Tahle šedá jezdí hezky, byla s námi v Bělé:
https://tuningbezpecne.cz/track-safety- ... ezem-2019/
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Marty73 »

To byla ona? To čumím. Pán s tím jezdil velmi opatrně a neřekl bych podle projevu, že je vyladěná. Buď to nechtěl rozbít před prodejem, nebo si spolu úplně nesedli a tak jde z domu.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Rascal »

Díky všem za reakce.
Auto chci na své průměrné používání - tj. nájezd cca 15tkm ročně.
Hodně věcí po menším městě, jinak výlety 100 - 200km po republice.
Na obzoru je služební auto v práci, takže by ty provozní náklady (myšleno hlavně benzín :-) ) nemusely být tak dramatické. Nejvíc mě tu pobavila něčí fotka jeho "modráska" s komentářem: "já a mé Subaru v jeho přirozeném prostředí" u stojanu na benzince :))

Jinak k té poznámce o tom, že to nebrzdí a nejede...
To je to vážně tak cítit (vzhledem k váze auta a lineární křivce výkonu), nebo si jste jen časem zachtěli víc?

Mno - napsal jsem oběma, uvidím dle reakcí...

J.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od námořník »

Nekdo tu kdysi spal že si koupíš STI, 15- 30t km se s ním učíš jezdit, pak si to 15t užíváš a a pak začneš tunit, protože to je mrdka co nejede a nebrzdí. :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od emve »

Rascal píše: Jinak k té poznámce o tom, že to nebrzdí a nejede...
To je to vážně tak cítit (vzhledem k váze auta a lineární křivce výkonu), nebo si jste jen časem zachtěli víc?

J.
Já jsem měl STI 2015 půjčené od dealera, když jsem měl ještě Focus ST (2.5T, 225k). Podle toho jak to popisovali subaristi, asi tedy ti, kteří mají Forester 92 kw a někdo je svezl v STI, že je to totální masakr, jsem čekal asi víc, než že to pocitově pojede naprosto stejně jako Focus. Reálně i na stopkách je STI 2015 asi stejně rychlé jako Golf 7 GTI (0-200 za cca 22s), nikoliv Golf R (cca 19s).

Brzdy na STI řeší taky každý, minimálně desky, ale to je u sportovních aut asi normální. M3 se sériovýma deskama a brzdovkou taky není úplně připravená na Nordschleife. Jediné auta, se kterýma se dá totálně sypat, tak jak vyjedou z fabriky jsou Porsche, zejména tedy GT řada.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od bushman1 »

Rascal píše:Jinak k té poznámce o tom, že to nebrzdí a nejede...
To je to vážně tak cítit (vzhledem k váze auta a lineární křivce výkonu), nebo si jste jen časem zachtěli víc?
Je to častá reakce lidí, kteří do toho auta sednou poprvé a svezou se s tím.
STI má podobnou gloriolu, jako třeba Oktávka RS a lidi obecně od toho očekávají hodně.
Důvodem zklamání je to, že motor STI je ve spodních otáčkách dost letargický a musí se hodně točit, aby se něco dělo. A pak z těch otáček zase nesmí vypadnout.
No a i sériové brzdy jsou docela obyčejné.

Docela se to změní, když to auto vezmeš na okrskovky nebo na horší cesty a rozhodneš se jet ostře.
Pak zjistíš, že výkonu to má dost a problém je spíš v tobě, že už si víc netroufneš.
Spíš vylezeš z auta vyklepaný strachy, než že by ti to přišlo líné.
Co se mi na STI hodně líbí, je jeho neurvalost a brutalita a to, že se s ním musíš poprat.
Takový stroj na zážitky.
Tohle žádný Golf nenabídne, přestože je ve zrychlení rychlejší.

Alespoň taková je moje ani ne půlroční zkušenost s STI.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 963
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Augi »

Bushman to napsal přesně. Na semaforech tě dneska pojede blondýna v nabušeným SUV, ale jak přijdou zatáčky...
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od bushman1 »

To same na dalnici. Nema moc smysl se tam dneska honit, protoze rychlejsich aut je dnes hodne.

Doby, kdy STI byli jedinou vetsi konkurenci supersportu uz jsou par desitek let pryc.

STI dnes zustava autem na okresky a na snih. S dalnicemi a mestem si moc nerozumi.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Rascal »

...tak to stribrne prodano.
V nedeli 5.5. se jedu podivat na to cervene. V zaruce by melo byt dle mailove komunikace do 05/2020.
Rascal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 31, 2018 4:51 pm
Bydliště: Písek

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Rascal »

....ted jsem to cervene (podle SPZ) nasel v jedne z recenzi, viz: https://www.autojournal.cz/test-subaru- ... la-vladne/

Uplne ted popravde nevim, co si o tom myslet...:-/ Uplne to ted nevypada, ze to typek mel jen na jezdeni v beznem provozu....anebo neni prvni majitel....

Nazory?

Nerad bych se zrovna u sveho prvniho STI spalil...;(
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Splnění snu - vybírám své první Sti

Příspěvek od Mareka »

Já vidím jen recenzi novináře, který se (celkem standardně vzhledem ke specifiku auta) projel a popsal dojmy.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Zamčeno

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“