Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Inzerce všeho, co nespadá do předchozích kategorií.
Odpovědět
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od thunderace »

jak si řekneš,já to viděl mezi nárazníkem a kapsou blatníku pod nádrž. Přesně teď nevím...
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od Čibi »

Ptám se proto, že jsem se s tím docela vztekal u outbacka a vycházelo to do dvou plechů, které nebyly za sebou, ale šikmo na sebe.

No uvidíme, zatím ještě nemám dořešené jiné věci na autě.
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od VDC »

Čibi je to tažený vnitřkem pod blatníkem podél plnící trubky k nádrži a pak tam někudy k rezervě. Přiznám se, že teď honem nevím, kudy je to vytažený zevnitř ven. Ale je to prostě udělaný dobře. Já jedu k Matyášovi příští týden, cestou na sraz, chci udělat zkoušku těsnosti a úpravu plováku...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od thunderace »

jak píše VDC je to prostě udělaný dobře, jen v sání jsem dělal díry a závit pro lepší pocit aby zůstaly špony místo válců v garáži na ponku....ale prej to nějak neva.
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od dethroned »

prej to nějak va!! nevím kde se vzalo všeobecně přejímané dogma, že špony do válců nevadí...je to jen omluva lemplovství.
možná že tam ten vzduchový filtr je taky na nic..

ve zkratce, udělal´s moc dobře, žes to dělal na ponku..
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od vrgada »

spony jsou prasarna, ale pochybuji, ze by si s nima motor neporadil. Kdysi se mi pokazil motor, rozpadla se prepinaci klapka v sani a motor se pokusil statecne (marne) zpracovat nejen jeji zbytky ale i ocelove sroubky. Proti tomu je troska hlinikovych pilin nic. Co neshori, vyleti kominem (vyfukem). Neni to trvala zatez a byly motory, ktere vzduchovy filtr nemely, jen sitko, takze bych to tak nedramatizoval
lrmaty
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv úno 02, 2012 7:15 pm
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Karlovarsko

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od lrmaty »

Pozitivní reakce na montáž LPG, která proběhla cca před měsícem. Pan Vaněk profesionál, který umí řešit problémy. Je to mechanik a ne "výmněnkář" S jeho prací maximální spokojenost. Přístup a ochota úžasná.
Fiky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 21, 2017 10:08 am

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od Fiky »

Mám taky jednu zkušenost s firmou lpg-Vaněk. Po telefonické domluvě jsem se dostavil do jeho dílny, vozidlo jsem mu předával ve 100% stavu, dost si potrpím na technickém stavu, Vaněk přebral si auto bez toho aby mi předal protokol o převzetí vozidla (což se později ukázalo jako zásadní chyba). V podvečer téhož dne jsem si jel auto vyzvednou. Proběhlo pár otázek a po ujištění ze strany servisu že je vše v pořádku jsem zaplatil. Do té doby byla komunikace v pořádku a víceméně na nějaké úrovni. Teprve až jsem odcházel mi bylo řečeno že mám špatnou lambda sondu a rozsvítila se kontrolka motoru, v ten moment začala komedie. Lambda sondy byly staré asi 3 měsíce, ukázal jsem mu i fakturu ze servisu ale začali výmluvy typu: Já jsem s lamda sondama nic nedělal, LPG s nimi nemá nic společného a z faktury nejde poznat které přesně se měnily. Asi po po půl hodině dohadování a hrabání se v motoru jsme se domluvili že přijedu po najetí 1000km, sešteluje se LPG systém a závadu odstraní (To byla největší chyba, v podobných případech je potřeba nepřevzít vozidlo a nezaplatit ani korunu, bohužel chybama se člověk učí). Po ujetí 1000km jsem přijel zpět a v domnění opravy a seřízení jsem mu auto předal. Asi za 3 hodiny jsem přijel, LPG je seřízené ale závada neodstraněna, prý zjistil že to není lambda sonda ale řídící jednotka, odkázal mě na Snejka který má diagnostiku. Tam se zjistilo, že je to výstup na lambda sondu, na řídící jednotce a taky už auto nechtělo nastartovat. Takže zpět k němu do dílny, opravil startování (špatně zapojené nějaké dráty, takže auto chtělo startovat na plyn...) A po dlouhé debatě jsme se domluvily že auto nechám opravit a on zaplatí 50%. Nabídl že to opraví jeho "známý protože on není mechanik" ale pokud je stejný odborník jak pan Vaněk tak by to maximálně zakamufloval.. Řídící jednotku jsem nechal opravit u mého mechanika. No světe div se, Vaněk s klidným hlasem do telefonu řekne "rozmyslel jsem si to nic vám nezaplatím". Ve zkratce - posílal jsem mu veškeré dokumenty co přesně se opravilo i za kolik + volal mému mechanikovi který mu vše potvrdil a stejně jsem se nedočkal žádných peněz.

Mimo to je výkon na plyn znatelně nižší, žere v průměru o 3litry víc než benzínu a po každém puštění plynového pedálu se celé LPG vypne, plus ukazatel stavu nádrže je uplná katastrofa - nezáleží na tom kolik je plynu v nádrži, neustále ukazuje půl nádrže... Možná do nějaké felicie dokáže dodělat LPG ale modernější auta mu dělají problémy.

Mimo jiné mám i nahrané telefonáty, kdyby mi někdo nevěřil.

Nemám ve zvyku psát recenze ale třeba tím ušetřím někomu nervy.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od VDC »

Hezká kritická recenze, do našich Felicií to namontoval dobře a v pořádku. :-)

Nicméně nám alespoň napiš, do jakého auta ti to montoval ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od Slavek_xxx »

Fiky> tak ty telefonaty nekam uloz a muzes sem dat linky. Jelikoz planuju v rijnu prestavovat nasi dalsi Imprezu na LPG, chtel jsem to nechat u pana Vanka, takze me zajima i negativni reference. Je to tvuj prvni prispevek na tomto webu a protistrana se jiste co nevidet vyjadri a rad si to prectu.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od Čibi »

Zajímavé, jak píše kolega, o jaké auto šlo?
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od OZP »

DOMENKA:
Jestli jde o toho Snejka, co myslim ja, tak bych tipoval, ze jde o BMW 7er nebo 5er 540i.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od suubaru »

To že to žere o 3 litry víc na LPG a má to v nízkých otáčkách na LPG menší krouťák, je naprosto normální. A že při provozu na LPG se malé problémy v chodu motoru stanou velkými, je třeba si taky zvyknout.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Fiky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 21, 2017 10:08 am

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od Fiky »

Až se k tomu dostanu a dohledám ty telefonáty tak to sem hodím. Jedná se o BMW 530i.
Tím sem samozřejmě nechtěl nějak pomluvit felicie ;-D
Vím, že je to můj první příspěvek, taky sem dlouho přemýšlel jestli to někam napsat ale já bych byl rád, kdybych si něco takového přečetl, než sem to nechal namontovat.
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: Přestavby na LPG - LPG-Vaněk.cz

Příspěvek od Čibi »

Nějaký posun?
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“