P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesík)

Inzerce všeho, co nespadá do předchozích kategorií.
Odpovědět
karels
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: úte čer 23, 2015 11:08 pm
Jméno a příjmení: Karel Šubrt
Bydliště: Plzeň-sever

P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesík)

Příspěvek od karels »

Bohužel v rodině vyklízíme pozůstalost a zatím jsem od vyhození do elektroodpadu zadržel starou audiosoustavu, která podle mě posledních 15-20 let spíše jen stála ve skříňkách v obýváku. Pokud si dobře pamatuju (protože přesné typy jsem hledal až doma podle netu), tak je to:
kotoučák Unitra (přesný typ nevím), stojací na kovových nožičkách, celkem těžká váha :)
gramofon Tesla asi NC440, kompletní i s krytem
zesilovač Transiwatt TW40 Junior (jestli jsem dobře viděl, tak se 4 výstupy)
repro Elektronika Praha RS 238B (třípásmové Tesly, 2 kusy, černá barva).

Propojené jsem to neměl, ale gramec vypadá kompletní, po zapnutí se točí a stroboskop v něm svítí, kotoučák se podle mě na jednu stranu nepřetáčí. Reprobedny mají volnější krycí síťky, ale co jsem jeden kryt odcvakl (je na patentky), tak reproduktory jsou jenom zaprášené, ale jinak OK, ani bedny nejsou zvenku otlučené. Celé by to bylo k vidění na Plzni-severu.

Co jsem se díval po netu, tak je to celkem retro klasika a pro někoho by to možná takhle komplet mohlo mít cenu, zvlášť pokud by si dokázal pořešit věci jako staré gumičky, vyčištění apod. Najde se někdo takový tady? Kontakt kdyžtak prosím přes SZ.
Impreza 2.0 RX combi, 85 kW, 1995
Forester S Turbo, 130 kW, 2001
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od marek.sm »

Já už to bohužel nemám kam dávat :-D , ale pokud to chceš prodat, tak bych to dal na aukro jednotlive do dražby. Občas se to vyšplhá na slušnou částku.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od mnov »

Taky bych zkusil aukro. Ten Transiwatt má ještě germaniové koncové PNP tranzistory a bude to ruční výroba. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
karels
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: úte čer 23, 2015 11:08 pm
Jméno a příjmení: Karel Šubrt
Bydliště: Plzeň-sever

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od karels »

Ahoj, možná to zní blbě, ale z osobních i pietních důvodů je mi proti srsti dražit na max. cenu něco, co mi neříkalo pane, proto to nabízím jen v relativně omezeném okruhu spíš fandům a známým, kteří by to (alespoň pro klid mojí dušičky doufám :-| ) nebrali na kšeft. Protože jsem při identifikaci pátral o co jde, tak vím, za (až) kolik se nějaké komponenty dají občas prodat. Být to jinak, tak bych to na to aukro zkusil pověsit taky.
Asi to každý nepochopí, protože dnešní doba je holt jiná.
Zatím jsem to zachránil od odvozu ke kontejneru s elektroodpadem a když bude nejhůř, tak snad někde najdu uplatnění pro zesík a bedny (jsou 8 ohmové a obojí je poctivá "kovářská" práce - jestli jsem viděl dobře, tak chladič na zesilovači je vlastně celá zadní stěna z "L" jeklu cca 3-4 mm; podle množství cínu na DPS to na ruční výrobu opravdu vypadá :-) ) a zkusím zachránit před likvidací alespoň gramec. Kotoučák je, chápu, dnes už celkem rarita i z pohledu případného uživatele.
Impreza 2.0 RX combi, 85 kW, 1995
Forester S Turbo, 130 kW, 2001
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od marek.sm »

Já doma gramofon mám, ale pokud se neozve nikdo kdo ho využije, tak bych ho koupil a nechal si ho do "zásoby". Při spojení gramofon a kontejner mi naskakuje husí kůže. :-|
miclha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 10, 2019 5:56 pm

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od miclha »

Ahoj.
No uvažuji že bych vzal ten zesilovač + repro šlo by?
Mám totiž Teslu NC440 +450. NC440 mám k AVR receivru, a NC450 mám "navíc" ale uvažuji že bych ho dal do dětského pokoje a nemám k tomu nic :)
karels
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: úte čer 23, 2015 11:08 pm
Jméno a příjmení: Karel Šubrt
Bydliště: Plzeň-sever

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od karels »

Díky všem zájemcům ;). Cca v pátek budu mít fotky a budu se snažit zachovat férově pořadí poptávajících. Zatím je šance, že to nového majitele najde, pokud ne vcelku tak alespoň na dvakrát zesilovač+repro a gramec. Pokud to neklapne vcelku, tak vám dám vědět tady a přes SZ. Ještě jednou díky.
Impreza 2.0 RX combi, 85 kW, 1995
Forester S Turbo, 130 kW, 2001
miclha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 10, 2019 5:56 pm

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od miclha »

Super :) budu se těšit >B-)
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od marek.sm »

Ještě bych tomu dal šanci a zkusil si pustit gramofon, přes ten zesilovač a bedny. On ten zvuk má něco do sebe a třeba si to nakonec ještě necháš. :-D
karels
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 78
Registrován: úte čer 23, 2015 11:08 pm
Jméno a příjmení: Karel Šubrt
Bydliště: Plzeň-sever

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od karels »

No kdybych měl LP tak bych o gramci samozřejmě uvažoval. Ale desky nemám a další zesík a bedny bych do obýváku už nevmáčkl (před pár lety jsem na bazoši našel kompletní plně funkční minisestavu Technics CA 10 včetně dálky a hned druhý večer byla doma :) a nakonec jsou k ní připojené 4 třípásmové bedýnky rozměrově jenom o trochu menší než tyhle teslácké ...).
Každopádně v pátek bych to měl dovézt k rodičům, opráším prach, nafotím a pokud najdu pětikolíkové kabely, tak zkusím jestli to po propojení zahraje, nějaké desky doma ještě mají.
Impreza 2.0 RX combi, 85 kW, 1995
Forester S Turbo, 130 kW, 2001
Uživatelský avatar
Čibi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: pon lis 08, 2010 11:17 am
Jméno a příjmení: Martin Cháb
Bydliště: Českolipsko

Re: P: Oldschool audio sestava (gramo, kotoučák, repro, zesí

Příspěvek od Čibi »

jak to dopadlo???
Outback 2.5 123 kw 2006
Forester 2.0 XT 130 kw 2005
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“