video z testování Dušanovy dráhy....

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

video z testování Dušanovy dráhy....

Příspěvek od ozawasan »

4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
george36
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 11, 2009 4:23 pm

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od george36 »

velmi pekne video... najviac sa mi paci ta pekna ukazka funkcie VTD :supeer:
skoda, ze ste tam nezatiahli aj niekoho s dieslovym F09... vsak quickly :845: dost by ma zaujimalo, ako by si v tej situacii poradilo jeho VDC..... :baseball:
Subaru Outback 2.5i CVT Exclusive Navi MY13
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 - predane
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od quickly »

george36 píše: aj niekoho s dieslovym F09... vsak quickly :845: dost by ma zaujimalo, ako by si v tej situacii poradilo jeho VDC..... :baseball:
Zdar george36, dehťák se choval stejně jako forestík ozawasana. Když jsem mezi kopečkama zastavil, tak jsem neměl šanci se rozjet z místa. Stačilo se ale rozkývat a bez problémů jsem projel. Tu trasu jsem jel 2x. Napoprvé pomalu bez zastávky a celé jsme to projel na jeden zátah. Podruhé se zastavením a bez rozkývání to bylo :666:
Musím ještě projít kameru, protože moji kluci (devítiletá dvojčata) točili na video skluznou plochu, zda je tam něco použitelného 8)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
george36
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 11, 2009 4:23 pm

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od george36 »

quickly: takze ti to VDC pomohlo, pribrzdilo pretacajuce sa koleso? Musim sa priznat, ze som to uz par krat skusal na roznych miestach a mam z toho systemu dojem, ze ma vlastnu hlavu a robi si co chce.... niekedy mi pomohol sa pohnut aj z miesta a niekedy som mohol robit co som chcel a kaslal na mna.... holt, je to elektronika :6066:
ak spravne chapem, ozawasan ma automat s VTD a VDC... ak by sa tvoj forestik spraval rovnako, tak to je celkom v pohode... malicke rozkyvanie sa da vzdy zabezpecit..... :657:
Subaru Outback 2.5i CVT Exclusive Navi MY13
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 - predane
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od seatik »

Tak to je hodne moc pekna ukazka..zacinam do terenu menit nazor na VTD.. zajimalo by mi,jak si vede manual :drive:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od quickly »

george36 píše:quickly: takze ti to VDC pomohlo, pribrzdilo pretacajuce sa koleso?
Bohužel ne :-(, protáčelo se to, pomohlo až zahoupnutí
george36 píše:Musim sa priznat, ze som to uz par krat skusal na roznych miestach a mam z toho systemu dojem, ze ma vlastnu hlavu a robi si co chce.... niekedy mi pomohol sa pohnut aj z miesta a niekedy som mohol robit co som chcel a kaslal na mna.... holt, je to elektronika :6066:
ak spravne chapem, ozawasan ma automat s VTD a VDC..
Měl jsem na mysli toho druhého foretsíka, ozawasan s AT měl úplně jiné chování, než my s manuálem
george36 píše:. ak by sa tvoj forestik spraval rovnako, tak to je celkom v pohode... malicke rozkyvanie sa da vzdy zabezpecit..... :657:
Já jsem bohužel neviděl pod auto, ale byli tam minimálně 3 koukající, ať se vyjádři oni :811:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
george36
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 11, 2009 4:23 pm

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od george36 »

divne... bol som toho nazoru, ze VDC a jeho trakcny system by mal praveze zabezpecit to, aby sa pretacajuce koleso pribrzdilo.... ale asi to bude fakt elektronicka vychytavka, ktora si obcas postavi hlavu :839: :6066:
mozno by stalo za to zistit, ci sa da dako ovplyvnit/zmenit jeho chovanie :845:
Subaru Outback 2.5i CVT Exclusive Navi MY13
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 - predane
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od Doro »

Forest 2.0 MT, 2003
- když jsem pustil plyn a jel na volnoběh, tak jsem to přejel od začátku úplně v pohodě na jeden zátah (pokud motor nechcípl, několikráte se tak stalo)
- když jsem jel s nohou na plynu, ale co nejvíce pomalu, taky jsem přejel bez problémů
- když jsem zpomalil a skoro tesně před vrcholem přidal, někdy jsem zůstal viset a musel rozjet znova
- když jsem zastavil před vrcholem a zkoušel se rozjet, tak nic :686: :839: ...hrabalo to do kříže a a ni ťuk- ruční brzda sice pomohla (je to vidět i na videu, jak se zadní kolo začne pomaličku cukat dopředu), ale nejsu masochista a hned jsem tu ruční zase pustil :845: :713: :1774:, obdobně levou na brzdě a pravou na plynu - pomohlo trochu, ale motor to neutáh a chcíplo to :baseball:
- když jsem se před vrcholem malinko odrazil, tak vždy přejetí v pohodě

AT s VTD a VDC a myslím i bez něj u Ozawasanova foresteru 2,5 XT AT, 2007, vždy bez problému - bylo vidět přibrždění protáčejících se kol. Na druhou stranu to s AT nejde pojet tak pomaličku, ovšem s jistotou to přejel vždy, což se mi teda moc nelíbí :1774: :baseball: :839:
...jojo, AT má hold i své nepopiratelné výhody :cheers:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od ozawasan »

no na tom videu jsou dva mé průjezdy - první je se zapnutým VDC a druhý s vypnutou stabilizací - co mne zarazilo, že v obou případech fungovalo přibržďování kol - takže to přičítám VTD a ne VDC. Mohl jsem zastavit v kterémkoliv bodě a vždy se to po chvilce rozjelo - musel jsem vždy přidat víc plynu a za chvilku bylo cítit, jak se některá kola přibržďovala a pohlo se to - to je vidět i na záběrech, kdy ta kola stojí.
V terénu se to chová ale tak, že v hlubokém sněhu je lepší vdc vypnout, protože tam to může auto klidně v kopci zastavit.

jo a ještě jedna poznámka - jel jsem to na skoro slikách, protože ta yoka mají tak 4mm max a tuhle sezonu končí - klukům - v dobrém - nepomohly ani drapáky, který Dorovi můžu jenom závidět.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od seatik »

Nema tohle prave na starost zadni diferencial LSD?Takze at je zapnuto,nebo vypnuto,proste tlaci dale...Ja se zeptam,Honzo,smrdel si forestrikem?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od Doro »

No Honzo, tady je úplně jedno, co máš za gumy, wee :1774: , bo dyž máš kola ve vzduchu, můžeš stát třeba na hlavě a řetězech ...nebo tahat za ruční a být masochista :845: , ten systém co máš, je vidět, jak tam funguje :drive:
Zato včéra, dyž sem měl tunu na kouli, stál jsem v kopci a ne zrovna ideálně na sypané hlíně a měl couvat a pak se eště rozjet :657: , to bylo sakra poznat, co mám za gumy :supeer: ...a hlavně, že mám redukci :845:, no pár dní předtím na trávě a s předním kolem ve vzduchu, to sem vezl eště více - chuďátko forestříček, ale rozjel se :690: :690:

A jak vidět, ani nový LSD nijak výrazně s takové situaci nepomůže :1774: ......ale pěkně jsem ho v Třeboni zajel, jojo :850:

No zajímalo by mě, jak to tam máš vlastně řešené mechanicky.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od ozawasan »

Vašku nesmrděl - jako konvalinky - protože nedostávala zabrat asi viskoza... ten LSD v tomhle asi nejede - to bude v tom protiprokluzu, který zkrátka zabrzdí kolo, který je ve vzduchu a pošle tak část na ty, který jsou na zemi. Doro má taky vzadu LSD a nepomohlo mu to - navíc je tam prý nízká svornost....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
george36
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 11, 2009 4:23 pm

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od george36 »

ja som sa na ten zadny diferencial a jeho uzavierku pytal u nasho hlavneho importera (o ich technickych vedomostiach a zdatnostiach by sme mohli diskutovat veeeelmi dlho :666: ) a bolo mi povedane, ze F09 diesel uzavierku v zadnom diferaku nema, iba v medzinapravaku standardne LSD.... ze o pribrzdovanie kolies sa stara prave VDC a jeho trakcny system
ked som v zime testoval stabilizacny system, tak som jednoznacne citil pribrzdovanie jednotlivych kolies, takze system ako taky by to mal zvladat v pohode... mozno je to len o nastaveni citlivosti toho trakcneho systemu.... otazka na technika - nedalo by sa to preprogramovat? :845: :6066:
Subaru Outback 2.5i CVT Exclusive Navi MY13
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 - predane
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od ozawasan »

to Qickly - ty máš ale jen VDC bez VTD ne? To by pak vysvětlovalo ten přístup elektroniky....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: video z testování Dušanovi dráhy....

Příspěvek od quickly »

ozawasan píše:to Qickly - ty máš ale jen VDC bez VTD ne?
Pokud jsem dobře četl články, tak jen VDC.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Srazy“