Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od lazard »

Emve, myslel jsem spolehlivost stran podvozku a celkove konstrukce auta a ne splehlivost stran motoru. O té jsi mi už jednou svůj názor sdělil.
šestiválec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 23, 2019 11:56 am
Jméno a příjmení: Lukáš Šmíd
Bydliště: Kuřim

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od šestiválec »

Zdar lidi,sraz Bělá byl supeeeer,skvěle jsem si zařádil v terénu,skvělá atmosféra,skvělí lidi i auta,skvělá organizace.Za mě 1******** a je mi líto Dandýho a doufám,že to co nejdřív opraví a nebude ho to stát jmění.Jen tak dál.Už plánuju velký úpravy na mým Outbacku,tak snad se zadaří.
Naposledy upravil(a) šestiválec dne pon zář 21, 2020 3:36 pm, celkem upraveno 1 x.
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1372
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od marzi »

Mozna muzu aspon trosku srovnavat.
STi ma, aspon podle grafu z brzdy 320 koni a asi 490 Nm. 43AMG ma 367 koni a, ted nevim presne, ale taky lehce kolem 500Nm. A kdyz jsem pocital kolik kg na 1 kone, tak STi vyslo malinko lepe.
A kdyz se budeme bavit pouze o akceleraci v primce, tak to jsou 2 pocitove uplne jina auta. A jsem presvedcenej, ze z 0 na 100 by jasne vyhralo AMG, uz jenom diky automatu. A prestoze uz z nej davno nejsem tak nadsenej jako na zacatku, tak celkem plynule a docela svizne zrychluje vysoko nad 200 a ani tech 250 neni zadny velky problem. A pro zajimavost, na 9 ve 3000 otackach jede tachometrovych skoro 190 ... potichu, bez emoci, proste jede.
U STi se se mi libi, jak na 2 nebo 3, nad 3000 otacek se dostavy vykon a auto "vyrazi dopredu" .... klepe se dela ramus a dostavi se emoce a vzruseni z "rychlosti". To trva tak do 180, max 200, ne, ze by to dal nejelo ale uz je to dost masochismus.
20 a vic let stary STi, a to i ty papirove novy, jsou prostw o necem jinym a s novejma autama nesrovnatelny.
Ale do Bely bych si jiny auto nevzal.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od VDC »

Trošku mi tahle vaše diskuse připomíná takové ty legendární debaty o tom, jak je BRZ na hovno, protože má jenom 200 koní a že kdejakej hotheč (nesnáším to slovo) jede líp... Naprosto zbytečný diskuse. Primárně jde přece o emoce a to bych chtěl vidět ty emoce v Golfu. :-) Auta se sexappealem jako Angela Merkelová. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od outback »

quickly píše:A nemůže být ten pocit "pomalosti" tím, že Subaru auta dost často klamou rychlostí - člověku v autě se zdá, že jede pomalu, ale pohled na tachometr říká něco jiného ?
Ne, mluvím o zrychlení, ne o absolutní rychlosti - prostě buď tě to pořádně zatlačí do sedačky, nebo ne. A bude to jak psal Ondra, asi i kvůli mokru nezrychloval naplno.

VDC: jo, máš pravdu, tohle já naprosto nezpochybňuju.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od Mira »

Jako soráč, ale nasomrovat se někomu do auta a pak tu tvrdit, že ty mrdky vůbec nejedou. :-/ Trocha sebereflexe by neškodila. =)
Naposledy upravil(a) Mira dne stř zář 09, 2020 9:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od spm »

Ono to zatlačení do sedačky taky není úplně relevantní... dobře, u GTR to asi funguje, ale podle tohohle měřítka mají majitelé 1.9TDI pocit kdoví jakej to nemá bourák, protože to na 100ms taky tlačí do sedačky a pak čuměj s otevřenou hubou, když je předjede auto pro důchodce v základní motorizaci (zrovna včera takovej...) (Ale ano, takový Porsche 911 turbo mě zatlačilo do sedačky tak, že jsem se nacpal i do toho bočního vedení, kam jsem se předtím nevešel a nevěděl jak ho seřídit a přitom i doopravdy jelo :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od strider »

R35 gtr by v Bele byl rychlejsi jen z jednoho duvodu - automat. Ta trat se odehrava v rychlostech 60-100, dole na ty rovince max 140, jinak clovek nestiha radit. To je opravdu rallyova trat, kde je to o stabilite, presnym rizeni, prenosu vahy, a ne o akceleraci, dle meho. Je to tak clenity a uzky a s menicim se povrchem, ze v podstate ani na suchu nejde ject vsude pod plnym, protoze ani ty moje profi rallyovy gumy uz ten grip neposkytly.
Prijde mi uplne zcestny porovnavat tam okruhovy parametry velkych sportaku, a delat z toho nejake soudy. Uplne rozdilny typy aut. Porsche nepatri do Bele, STI nepatri do Mostu.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od sima »

spm píše:Ono to zatlačení do sedačky taky není úplně relevantní... dobře, u GTR to asi funguje, ale podle tohohle měřítka mají majitelé 1.9TDI pocit kdoví jakej to nemá bourák, protože to na 100ms taky tlačí do sedačky a pak čuměj s otevřenou hubou, když je předjede auto pro důchodce v základní motorizaci (zrovna včera takovej...)
Máme včera podobné zážitky, na místní vinuté, zatáčkovité, místy zrádné okresce-já s tak zdánlivě šíleně zdechlou motorizací saxo 1.1 44 kw, kokta navíc na šílených pneu, já proti němu obuté neskutečné lízatka, staré a to jsem se krotil, bo přeci jen je to mini lehké auto a staré. Neuvěřitelné jak je kokta v zatáčkách neschopná, tohle není řidičem, ale autem, podvozkem, ano silnice tam znám jak nikde jinde, ale onen řidič byl taky místní, dle všeho určitě. No a to není prvně... nenaháněli jsme se, dával jsem záměrně odstup, nemám sám rád, když se někdo lepí na prdel. Když to teda trochu přeženu, tak jsem jel jako obvykle.
Ten můj příspěvek je fakt směšný, jen reaguji na tebe Honzo. No a to jsem nejel ještě prý víc zdechlým SG atmosférou, ten se chová na cestě víme jak, level jiný.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od bushman1 »

Já outbacka chápu.
Pokud člověk zažil auto, co má 400-500 koní, tak STI působí pomale.
To je prostě konstatování faktu.

Nic to nemění na tom, že s STI je zábavné svezení a že přesně na tuhle trať patří.

Já když jedu na suchu okrskovky (a na mokru o to víc), tak mi těch 300 koní bohatě stačí.
Nemám potřebu silnějšího auta, protože zatím jsem vždy vyměkl dřív já, než to auto.

Kamarád má nejsilnějšího nového Mustanga a je to zajímavé auto, ale já bych ho nechtěl.
Na zimu s ním nejezdí, protože by ho na sněhu rozsekal (přemotorovaná zadokolka v manuálu).
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od zhor »

Mira píše:Jako soráč, ale nasomrovat se někomu do auta a pak tu tvrdit, že ty mrdky vůbec nejedou. Trocha sebereflexe by neškodila.
To už se zase nesmí říkat vlastní názory? <:-< Myslím, že to napsal popravdě, že motoricky to není dneska už extratřída, a že v zatáčkách je to mazec. Mě když pod plným plynem předjletělo GTR, tak jsem se taky musel ujišťovat , jestli jsem omylem nezastavil. :-DDD
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od Mira »

Ale ať si každej říká co chce, že STI není supersport je jasný. Chápej to tak, že místo vděku, že mě někdo sveze mu řeknu, že mu to nejede a seděl jsem v daleko lepších bourácích. To mi přijde na subařím srazu takový nehezký. :-)

Tebe by nemrzelo, že se taháš s chlaďákem a škopkama a někdo ti řek, že to je blbě vychlazený, že si měl dát raději teplej lahváč. =) :-D
Naposledy upravil(a) Mira dne stř zář 09, 2020 10:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od geraltos »

skvělé je, že si nikdo Golfa ani GTR pořizovat nemusí, že je to dobrovolný :)

GTR bych asi nepohrdl, ale když na něj nemám (teda jako koupit si ho ještě navíc k Subaru, spolu s Evem a dalšími :), spokojím se s uchcaným WRXem a dělá mi minimálně stejnou radost.
zábavné je to pořád, ale kromě toho nemusím stát s čepicí dozadu sám na pumpě (Golf) nebo přijet sám na sraz drahých sporťáků (GTR), ale můžu strávit úžasný víkend s partou skvělých lidí.

Proto mám raději uchacné WRXo.
WRX 2003
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19162
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od hamoun »

zhor: ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,

me tyhle diskuze porovnani ruznych typu aut bavi .. samozrejme, kdytz pisou lidi jako vyse ... kteri v tom jeli, maji zkusenosti ...

ja uprimne uz taky v praci jako sluzebaka STi neobhajim .. kdyby mela posledni generace jiny motor a o 80 koni vic, mam ji ...
takhle je to pro sefa historicka mrdka, ktera zaspala dobu ... a tohle se vysvetlit neda ... protoze ten motor je tam uz hromadu let "beze zmen" ...
navic, kdyz vim, ze s tim motorem 200tkm nenajedu ... (coz on se svou S5 uz myslim ma ... myslim, ze ji ma 4 roky ... )

tim nechci STi ani jina Subaru hanit ...
ani tu radost za volantem. ja verim, ze to jsou skvela auta na zabavu ... nejen verim, vim ...
ale ... treba s BRZ bych jezdit nemohl prave kvuli vykonu ... kdyz potrebuju jet pres pul republiky tam a zpet, proste potrebuju i rychlost v primce a predjizdet .. coz s tim pujde jen omezene ... s 200kW autem uz na cestach predjedu vetsinu toho, co potrebuju, abych mohl pokracovat v ceste ....

ALE .. zaroven je mi jasne, ze BRZ jako vikendovka bude s tim, co ma, naprosto skvela ... nebo na jezdeni kolem komina, kde se mi nestane, ze se tahnu 50km za nejakym mamlasem, ktery me na rovince nepusti a v zatackach brzdi ... :)


ehm .. a proto jezdim 103kW Sharanem >:-& :-DDD

fakt jsem tu s vama rad :)
škoda superb
ex WRX 2008
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od zhor »

Mira píše:Ale ať si každej říká co chce, že STI není supersport je jasný. Chápej to tak, že místo vděku, že mě někdo sveze mu řeknu, že mu to nejede a seděl jsem v daleko lepších bourácích. To mi přijde na subařím srazu takový nehezký.

Tebe by nemrzelo, že se taháš s chlaďákem a škopkama a někdo ti řek, že to je blbě vychlazený, že si měl dát raději teplej lahváč.
Zase by pak byli všichni namistrování jaký máme super auta, ono je potřeba občas shodit trefně hřebínek *_*=*_*

Kdyby mě ten teplej lahváč nenutil, tak by mě to asi tolik nemrzelo. Nejde se zavděčit všem pokaždé.

Já si skvělě zablbnul na trati, pivo bylo taky dobrý, bylo ho dostatek, teplý bylo jenom chvilku protože jsem se flákal někde opodál a předseda to nastavil neznaje chlaďák na málo. A ta parta kolem, to je nepopsatelný. Takže už se těším na další akci.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Srazy“