Severka 2019

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1280
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Severka 2019

Příspěvek od strider »

ad trasa a bloudeni - vzdycky ji nekdo naklika do mapy. Kdyz sme na kopci a neni signal na kontrolu vlakna na foru, staci se pozeptat na miste a pustit si to na mobilu. Pak ani neni takovy tlak na to dohanet skupinu co nejrychleji za kazdou cenu, kdyby se mezi nas vklinil trebaaa... dieselovy alfista, dodavka Penamu nebo treba hovnocuc, ze ano. :D
Co se tyce sterku, tak ten holt odlitava i v 50km/h, zasterky vetsinou nemame, neda se nic delat, leda trocha odstupu. Zadny rozdil oproti normalnimu provozu ;/

ad kone - co sem videl objizdeli sme je v klidu, ale byl sem v prvni casti skupinky.
Diky Jackylle za hlaseni pri jizde, za me to bylo super.o/ (i rano namornikovi samozrejme)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Severka 2019

Příspěvek od lazard »

... aby nevypadalo, ze jsem nespokojeny, tak explicitne vyjadruji diky Zhorovi za tvorbu trasy a navigatorce za informace o ceste - ikdyz, kdyz jsem jel posledni (na zacatku) tak ta informace vlastne byla neauktalni. *_*=*_* . Ale konce dobry, vsechno dobre.
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2019

Příspěvek od M a r c e l »

bylo to super, i přes nějaké ty chyby to dobře dopadlo, dojeli jsme celí, tak cajk. no a aspoň jsme poučeni pro příště...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Severka 2019

Příspěvek od námořník »

Jasně, důležitý je se poučit z chyb a příště je nedělat a je fuk o jaký chyby jde. Jinak, pokud to někdo neví, tak to auto co uzavíralo kolonu a tim pádem musí jet 2x rychlejc byl Levorg :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Severka 2019

Příspěvek od lazard »

Jinak, pokud to někdo neví, tak to auto co uzavíralo kolonu a tim pádem musí jet 2x rychlejc byl Levorg :-D
Jo, Levorg jel ze zacatku predposledni (prede mnou), ale pak mi "uhnul" a na mezizastavce rikal, ze prece nebude brzdit STI. :-D
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Severka 2019

Příspěvek od zhor »

Díky, všem za komentáře a zejmena ty negativní, ať vim co do příště zlepšit. Bohužel, se mi to letos moc nepodařilo dobře připravit, zapomněl jsem papíry s trasou, rukavice na řízení a naplánoval trasu směrem na Hanou, kde je více vesnic, a snažil se to kompenzovat vysokým tempem. No prostě když se nedaří, tak se nedaří.

Co se týká toho bloudění u Břevence, tak to byla chyba, že jsem volil kilometricky kratší variantu, která vyžadovala odbočit blbě přes slepou hranu, kam ty auta pak zmizeli z dohledu. Dalo by se to objet, ujet kilometr navíc a to by bylo mezi polama, takže bysme na sebe viděli, a i ti "pomalejší" vzadu by viděli kam se má jet.

Já taky přidám jednu věc, většina aut měla vysílačky, tak příště hlaste věci typu rožnutí mlhovek, když se práší, nebo se jede moc rychle přes obec, nebo nějaká alfa blokuje předjetí... Taky pořád nekoukám do zpětnýho zrcátka a spousta věcí vypadá jinak z prvního auta, než z desátého auta.Prach jsem kontroloval při najíždění a nepřišlo mi to tak hrozné, a byl velký rozdíl, jestli práší jenom jedno auto, nebo celá kolona. Jakmile jsem měl informace o tom, že je něco potřeba, tak jsem se je snažil hned zpracovat (zpomalení v obcích po první přestávce, LPG tankování v Rýmařově, informace o ztrátě kolony v Břevenci, tak jsem čekal na místě, kde byste projeli i kdybyste to vzali přes Libinu).

Co se týká předjíždění, tak po předjetí se musí jet dál, protože když jede 14 aut, jsou nějaké rozestupy, tak ta kolona je roztažená na skoro 300m. Takže ihned po předjetí nemůžu zpomalit a čekat až předjedou všichni, protože po pár autech by nebylo místo na předjetí pro dalšího. Samozřejmě pokud jsou auta v protisměru, nebo se nedá předjíždět, tak po určitém rozestupu zpomaluju. Ale je důležité mít i informace zezadu.

Každý rok se snažím připravit jinou trasu, a každá nová trasa přinese nějaké komplikace. A letos se mi trasa prostě nepodařila připravit ideálně.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
robo456
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 87
Registrován: ned bře 04, 2018 9:21 am
Jméno a příjmení: Robert Štefko
Bydliště: Opava

Re: Severka 2019

Příspěvek od robo456 »

to Standa-mi ta letosni trat prisla lepsi,nez predesla,pac tam nebylo tolik rozbitych useku.Krom tech prujezdu obcema zpocatku to bylo super! A z nejakeho drobneho bloudeni bych si hlavu nedelal,to k tomu patri =)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2019

Příspěvek od Doro »

Sraz jako vždy skvělý a počasí ideální. Letos sme vynechali vyjížďku a jeli se projet s kočárkem ke kostelíku a po okolí. Nechtěl sem pokoušet spojku (setrvačník a asik ložisko nemají rády vyšší rychlost a delší trasy) a su rád, že sme bez problémů dojeli dom.
Po cestě dom byly 3 neplánované zastávky, kdy si Honzík vynutil pozornost - velký hladovec a fakt nevím, po kom to má ;-D :-DDD . Forestříkovi ty zastávky jenom prospěly.
Rádi sme Vás zase šecky viděli. >B-)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Severka 2019

Příspěvek od ferenc.74 »

Tak přátelé,kamarádi a známí,i já jsem dojel v cajku dom.
Letos poprvé a 100% ne naposledy jsem jel s plackama a fakt jsem z toho nadšenej! Jak z auta,(ještě vylepším podvozek,série,nic moc)ještě niky jsem si tak hezky nezajezdil ani na okruhu. Počasí bylo jak na objednávku. k Offroadu se určitě vrátím,jen nee s Fozzym XT,to bude mazlík. Koupil jsem od segry Oťase 2,5 115KW MY01,tak jej upravím na lehký OFF. Díky organizátorům za fajně odvedenou spolupráci a super sraz!!!!!! Smekám pánové!!
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Severka 2019

Příspěvek od zhor »

Robe, nemyslím že loni byla víc rozbitější trasa než letos. Jeden úsek v tom polsku byl hodně rozbitej, ale jinak to nebylo tak špatný, letos bych řekl že bylo víc uskákeného asfaltu, a jeden vyloženě rozbitej úsek (když nepočítám silnici Králíky - Hanušovice, která se prostě nedá objet).

Jen tak pro info jsem si spočítal spotřebu, a na 230km jsem spotřeboval 42litrů benzínu, což je spotřeba krásných 18,2l
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Severka 2019

Příspěvek od námořník »

:-) to si ti to vzalo jako mě Levorg :-D .
Lazarde , já nemyslel ten pomalej začátek :-D co jsem jel za Legama :-D .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Severka 2019

Příspěvek od lazard »

Tak to jsem se spletl a teď je mi vše jasné.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Severka 2019

Příspěvek od námořník »

:-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
robo456
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 87
Registrován: ned bře 04, 2018 9:21 am
Jméno a příjmení: Robert Štefko
Bydliště: Opava

Re: Severka 2019

Příspěvek od robo456 »

Stando,tak ta spotreba je super!temer ekonomicke auto,na to,jak se jelo :)
Cestou domu jsme tomu trochu davali a zralo mi to asi krapet vic.Zralo to ale i gumy.ten vysoky profil (16/205/55) je vylozene pruser. Jsou sedrene do pulky vysky profilu a stejne jsem Jarkovi (bile sti) nestihal..
Nekde u rymarova to vzdaly i brzdy a pak uz jsem byl brzda.
Takze budu muset poresit zmeny rozmeru v TP,jine kotouce a desky aspon na predek.Zadek byl klidny,ale volant mi trasem skoro pracky polamal :-D
Kdyby jste nekdo strasnemocurputne potrebovali prodat krasne,nezkrivene,zlate a nejlip lehke a kovane 17",vubec se nestydte nabidnout >B-)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Severka 2019

Příspěvek od quickly »

Info z ksichtoknizky
Přílohy
Screenshot_20190404_164325_com.facebook.lite.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Srazy“