Protestní jízda - ovce.eu

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21952
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od HonzaCZ »

SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od saburafu »

Dost zajímavý počin. Nejprve si důkladně pročtu jejich stránky ale vypadá to zajímavě. Ty jízdy mám bohužel z ruky :811:
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od alky »

Zajímavé, ale nejedu. Poprvé sem o nich četl na Dfensu - mají mé sympatie, ale co vím, tak ta poslední jízda se zvrhla a oni blokovali oba pruhy 30 km/hod pomalou jízdou, a to se mi nelíbí... :666:
Nalepím si nejsem-ovce na auto, a tím vyjádřím svou podporu. Jen se bojím, aby mě švestky nebuzerovaly. :713:
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od Mráča »

Ja snima naprosto souhlasim.Ze strany statu a mest jde jenom o sikanu a tahani z ridicu penize.Jakoby uz znas nemeli dost.
A to nemluve o MP,ta uz davno stratila svuj vyznam pro ktery byla stvorena. :666: :666: :666:
WRX 08
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21952
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od HonzaCZ »

alky píše:...ale co vím, tak ta poslední jízda se zvrhla a oni blokovali oba pruhy 30 km/hod pomalou jízdou, a to se mi nelíbí... :666:
Já je (ještě jsem o nich nevěděl) čirou náhodou předjížděl tu jednu sobotu (nevím která to byla jízda, tuším, že druhá) a jeli tak 60-70 po spojce a namáčklý v pravym pruhu ze 3.

Ale možná se to zvrhlo až pak, to nevim.

Já to ještě nevim na 100%, ale kdyby tam někdo jel odsud, tak tím spíš bych se na to jel kouknout.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od Tomáš1002 »

Dikce toho "manifestu" je velmi podobná různým potrhlým feministkám a podobným nátlakovým skupinám. My jsme šílení chudáci, protože ošklivý a zlý stát nám dělá bebí tím, že nás nutí k tak strašlivé oběti a omezení svobody, jakým je jízda padesátkou místo sedmdesátky :713: :713:
Je mi to líto, ale "logika" toho celého je naprosto totožná s logikou majitele psa, který říká "platím poplatek a proto nemusím uklízet hovna".
Kdybych neměl rád auta, nebyl bych v Subaru klubu. Nejsem ale zaslepenec, abych si neuvědomoval, že aut je moc a skutečně brutálním způsobem mění a zhoršují obyvatelnost měst i krajiny. Ohleduplnost k okolí by v sobě měl mít každý. I u magistrály bydlí lidé, mnozí proto, že jejich byty nikdo nikdy nekoupí a mám-li pro ně udělat tak málo, že pojedu o něco pomaleji a tím budu míň hlučet, měl bych to považovat za samozřejmost, nikoli za oběť. Zkusme také někdy přemýšlet jinou optikou než pohledem od volantu :pr:
Subaru Forester 2,5XT 2011
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od OndraH »

2 Tomas1002:
Nic proti, ale přijde mi že pro samé stromy nevidíš les. Principielně nejde o pouhé snížení max. povolené rychlosti, ale o to že ta omezení jsou v mnoha případech naprosto nesmyslná, bez jakéhokoliv smysluplného efektu (snížení hlučnosti o 3db) a jsou tu jenom kvůli neschopnosti pražského magistrátu provést funkční protihluková opatření. Když má pražský magistrát na to vyhodit 800 milionů za Opencard, nakupovat městským sttrážníkům hummery, vznášedla, tříkolky a podobné chujoviny, tak jaktože nemá na protihlukové stěny? A jenom proto že jsou někde neschopní úředníci, se okamžitě musí omezit ostatní? S lidmi bydlícími v blízkosti frekventovaných silnic samozřejmě soucítím, ale běž se jich zeptat, zdali snížení rychlosti k něčemu bylo, jestli se nějak pozorovatelně projevilo.
A taky tady jde hlavně o to ukázat, že není možné s nějakou (jakoukoliv) beztrestně orat, že je nutné se ozvat, jinak ten pomyslný šroub bude utažen o další závit.
Tolik můj pohled na věc
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21952
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáši, on je ale problém v tom, že ten hluk není menší. Spousta z nich si ten byt koupila, protože byl levný, tak museli počítat, že když je u magistrály, tak tam bude špína a hluk.

Kdyby tam postavili protihlukové beriéry nebo dali nová okna, tak je to 100x lepší, než snížit rychlost o 20km/h.

Ale ono to není jen o tomto. Toto téma je akorát aktuální, tak se to kolem něj točí.

Můj názor je poněkud komplikovanější a komplexnější, bohužel není zde místo ani v mých silách ho tu popisovat, ale můžem to probrat na příštím minisrazu :826:

PS: Ondro, 3dB jsou poměrně dost - +3dB znamená dvojnásobná intenzita zvuku, tedy -3dB znamená poloviční.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od PavelG »

Jen k těm 3dB
Jde o 10x logaritmuis poměru tlaků (aspoň myslím že tlaků), v elektronice je to 20x poměr napětí (2x protože UxU/R). 3dB jsou skutečně 10log2, tedy poměr je dvojnásobek, ale ucho slyší logaritmicky (oko je mimochodem citlivé taky logaritmicky), takže ty 3 dB se považují za uchem téměř nerozeznatelné. Nakonec i při konstrukci frekvenčních filtrů např. pro vyhybky na reproduktorech je při mezní frekvenci odchylka právě 3dB a obecně je to míra považovaná za pro vnímání jako mez tolerance.
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od OndraH »

2 HonzaCZ
To jo, to je pravda. Jenomže pokud jde o vnímání intenzity hluku lidským uchem, tak ten hluk určitě není poloviční. Protože pokud by tomu tak bylo, tak by se snížení rychlosti opravdu hmatatelně projevilo, a nedopadlo by to tak že lidé postižení tím hlukem teď říkají, že si prakticky žádného rozdílu nevšimli.
2PavelG - děkuju za perfektní vysvětlení :supeer:
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21952
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od HonzaCZ »

PavelG: Díky za vysvětlení! To jsem netušil, že slyšíme logaritmicky.
OndraH: Máš pravdu, lidi, co vim, to nezaznamenávaj.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Bzuciak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 82
Registrován: pát zář 18, 2009 4:12 pm

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od Bzuciak »

HonzaCZ píše:PavelG: Díky za vysvětlení! To jsem netušil, že slyšíme logaritmicky.
OndraH: Máš pravdu, lidi, co vim, to nezaznamenávaj.
No a prave proto, ze tam je logaritmus pomeru (a diky lidske citlivosti na vnimani hluku vlastne jeste jeden), tak je jiny pomer smerem "nahoru" a jiny smerem "dolu". Takze dvojnasobek za +3dB je sice pekna vec, ale to asi nebyl zamer, ze?
Venku je tak pekne, ze se mi nechce nic pocitat, ale jeste ze skoly si pamatuju -3dB = 0.707 (a doufam ze si pamatuju dobre, pac jsem byl tenkrat jeste mladej a blbej).
Rad bych touto cestou poslal svuj vzkaz vsem PR, tiskovym mluvcim, svazu vyrobcu dopravnich znacek a dalsim, kteri se snazi aby muj zivot nebyl fadni: :fuckoff:

Vsem ostatnim pekny den :3gears:
Subaru Outback 2.5i MY 2020
Subaru Levorg 1.6GT-S Sport MY17
Subaru Outback 2.0D MY08
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od PavelG »

Jak jsem už psal, bely jsou dekadickými logaritmy poměru výkonů (u zvuku jeho intenzity, což je cosi jako plošná hustota výkonu - tedy ne přímo tlak jak jsem chybně uvedl), decibely pak desetinásobek.
Pokud ale např. v elektronice vycházíme z napětí (to měříme), je na konstantním odporu výkon úměrný druhé mocnině napětí - tedy potom to musí být dvaceninásobek - 20logU/U0
Takže proto je 20log0,707 rovno 3dB.
Zbývá prozradit, co se bere u zvuku/hluku za jmenovatele v tom poměru - je to intentiza odpovídající mezi slyšitelnosti (ono to závisí i na frekvenci, ale to teď nechejme stranou).
Takže výkon procházející danou plochou se při snížení -3dB stáhne na polovinu, ale my to uchem sotva zaznamenáme. Je to tak dobře, protože jinak bychom byli buď hluší jako polena nebo slyšeli trávu růst a řvali bolestí při kočičím mňouknutí, kdybychom měli vjem úměrný intenzitě a ne jejímu logaritmu.
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od tolu »

To je fajn,ze sa o tom takto bavite,ale veeelmi by som chcel verit tomu,ze sa takto zamyslali aj kompetentne organy.Neviem teda ako v Cechach,ale na Slovensku je pri obmedzeni rychlosti zamer prvoplanovo uplne jednoznacny a coraz markantnejsi!
Je nim len a len PLNENIE STATNEJ KASY vyberanim pokut!!!!!A NASLEDNE JEJ VYPRAZDNENIE V PROSPECH POLITIKOV A ICH SPONZOROV!!!!
Takze takto by som sa na to pozeral...
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Protestní jízda - ovce.eu

Příspěvek od PavelG »

To je bez debat, v tom se naše země neliší :-)
Odpovědět

Zpět na „Srazy“