Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Traveller »

Vzhledem k tomu, že nám o půl jedenácté popřál dobrý den... :-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Subaru70 »

...až budete mít tři děti nebudete spát vůbec.. 8() 8() 8() Tuhle jsem se vzbudil v tunelu jak jedu do práce .. :-DDD :-DDD
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od saburafu »

sima píše:Ba ba ale silně nedostatečně.Na kutě skoro ve čtyři ráno a vstával jsem v deset.Po těch nočních to mám dokonale převráceno.Mám to tak,že aspoň jednou za čas musím trávit noc i spánkem,aspoň teda ne až od čyř v noci,ale nějak rozumněji,tělo si samo řekne.Takže dnes snad zapadnu do peřin dřív...a vůbec Trávo nezdržuj mě,nevidíš,že nestíhám,mám toho ještě moc a za chvíli zas do zaměstnání
Jak dlouho pracuješ na směny?
Já na směny makal 3 roky a celkem rychle jsem si zvykl i na ty prudérní noční šichty. Dělal jsem třísměňák - ranní, odpolední, noční, vždy 2x,2x,3x se střídáním. Ta pohoda, když si mohl člověk zajít do hospůdky i v týdnu po poslední ranní, nebo odpolední a nemuset myslet na zbytkáč kvůli další cestě do práce 8-? O možnosti si oběhnout ouřady nemluvě.
Co mi ale vadilo bylo, když jsem se potřeboval po noční vyspat, a v létě, když byly úmorný vedra, hic nastupoval celkem brzy po ránu a to mě pak trochu prudilo při spaní.

Subaru70:
Vzhledem k tomu, co slyším od sousedů i v noci nebo nad ránem tomu naprosto věřím. A jestli to bude po mě, tak je po mě X-& :-)
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od cleo »

Já dělal na šachtě na šichty 8 let a nezvykl jsem si, myslím tedy na noční, ty mě zabíjely.

Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od M a r c e l »

Traveller píše:Ááááá..., ranní ptáče se už dostatečně vychrupkalo?!?
kdepak to já už jsem od rána byl v práci...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Mira »

Já jsem ze směnování v nepřetržitým provozu blbnul, nejen, že se nevyspal. Musel jsem s tím praštit, protože pokud děláte v týdenních 3 směnách, po 2 dnech si zvyknete. Ale pokud jedete ve 12-ti hodinovým turnuse den/noc/den/noc do zblbnutí, nezvyknete si. Já blbnul a když jsem přišel na noc místo druhej den na den así už po třetí, šel jsem.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od M a r c e l »

mě teď nově po 12 letech 16h směn čeká právě 12h krátkej/dlouhej den/noc, tak jsem na to zvědavej. Teď dělám po-pá a jsem z toho úplně mrtvej a nic nestíhám...
Naposledy upravil(a) M a r c e l dne pát říj 13, 2017 1:37 pm, celkem upraveno 1 x.
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od vena »

Vůbec se nějak všude maká jak zběsile úprkem.kdy se vystávkovalo 8hodin5dní apod.někdy na začátku století? takže by to mělo být v dnešní době tak 4dny po 6 hodinách/týden.a ne ty psychárny jako 2/2/3/šichty.nebo u nás od 7 do 17 i v pátek.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Mira »

No za mne jsem občas musel jít i noc, noc. Tzn. po 12 hod. noční do 7 ráno jsem se dostal do postele v 10 a v 5 odpo opět do kolbenky. Přitom po 12 šichtě jste měli odpočívat 24 hod. Holt nebyli lidi a pravidelnej turnus neexistoval. Nebo jo, na papíře. Po 4 šichtách měli následovat 3 dny volna. Ale volnej víkend (čtvrtek hokna noc a pátek, sobota, neděle volno) mi vyšel tak 1x ročně. Nebyli lidi, neměl kdo střídat a tak stačila nemoc, volno, dovolená a turnus byl v .... No a pak se ještě lidi divili, že vlaky měli v noci občas malý zpoždění. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od sima »

saburafu píše: Jak dlouho pracuješ na směny?
Já na směny makal 3 roky a celkem rychle jsem si zvykl i na ty prudérní noční šichty. Dělal jsem třísměňák - ranní, odpolední, noční, vždy 2x,2x,3x se střídáním. Ta pohoda, když si mohl člověk zajít do hospůdky i v týdnu po poslední ranní, nebo odpolední a nemuset myslet na zbytkáč kvůli další cestě do práce O možnosti si oběhnout ouřady nemluvě.
Co mi ale vadilo bylo, když jsem se potřeboval po noční vyspat, a v létě, když byly úmorný vedra, hic nastupoval celkem brzy po ránu a to mě pak trochu prudilo při …
Zdravím sováky.Celý aktivní prac život,tj letos už 26 rok :-) První roky jsem to miloval,nesnášel jsem ranní,vyspal jsem se v pohodě,ale 26 let non-stop je fakt rozdíl...jo před třemi lety jsem skrz zaučování chodil půl roku jen na ranní a zvykl jsem velice rychle i když jsem si to moc nedokázal předtím představit a hlavně ten neuvěřitelný pocit,že mám furt volné víkendy a svátky,hlavně ty vánoční,to bych nikdy neřekl jak je člověk prožije jinak-pohodově,konečně se mě vrátil ten pocit vánoc =)
Má to své výhody i nevýhody jako vše,jo taky miluju ten pocit =) dát si po odpolední či po noční pívko,nehledět na hodinky a na lístek,zajít si do knajpy,když ostatní musí jít spát,nebo být přes týden doma a mít volno,když ostatní zařezávají.Nejhorší je ale vliv směnování na zdraví,tj prokazatelné a je na to dost studií.Ale tak zas to beru s rezervou,nikdo neví na co a proč mu dohoří svíce.
Naštěstí nestojím u pásu,ani nejsem pod dohledem,to by mě snad zabilo,to si opravdu,opravdu nedovedu představit.Ono taky je rozdíl v kolika letech člověk směnuje,jak je mladý je to sranda,to je člověku vše jedno a má energie.
Možnááá budu mít časem nabídku na ranní šichty,sám nevím,zda bych do toho šel,fakt nevím.Ranní otrocké vstávání na šest(no volnější prac. dobu bych si možná domluvil)víc práce,víc starostí,větší nejistota stejného fleku,znova se učit,i když už ne tolik,nebyla by to taková převratná změna pro mě jako před 3 lety.
Nejlépe kdyby se tohle rozhodování zbaběle vyřídilo o mě beze mě :-)
Jinak dělám tři různé turnusy-mix typů směn,taky ostré střídání(po noční osmičce hned odpolední-to mě ale vyhovuje) a dvanáctky jen o víkendu.Nemám ten monosystém jen ranní,jen odpolední,jen noční.A to jsem rád,je to pestřejší,tož tak :-)
Vena-pravdu máš ,,,,| (*_^) |,,,, někde to tak už je zavedeno,i nás ve vedlejší spřízněné fabrice mají jen 33 hod.prac.týden,nj amíci :-) Ale může být hůř,teda někde je to ještě horší.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od saburafu »

sima:
Jo, má to své pro i proti. I když těch proti je bezesporu více. Jeden volný víkend v měsíci mě taky sejřil. Obzvlášť v létě, kdy je spousta fesťáků a kalí se na zahrádkách atd.
Horší to bylo, když jsme se vykrývali za dovolený, střídači nebyli, takže když měl někdo volno, museli jsme si to rozebrat za něj a to byly pak 12 a 16 jak vyšitý. To i mě pak docházely baterky. Makal jsem u výrobní linky, sice ně nějaká megadřina, relativně dost automatizované, ale i tak.
Ranní vstávání je sice pruda, ale věřím, že by ti to pak jistě vyhovovalo. Já do práce vstávám v 5 a celkem to jde. Člověk je zase relativně včas doma a z toho dne tak něco má. I když v zimě, za tmy do práce, za tmy z práce, to je protivný.

A víte, co je dnes za mezinárodní den [?] [?] [?]
%-) %-) %-) Den bez podprsenek %-) %-) %-)
Taky ten gOOgle mohl něco vymyslet :-D
8-?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od spm »

Ale dnešek bude asi krásný den :-) Jedna výhoda toho zhuntovat se spánkovým deficitem je, že se pak krásně spí. Převčírem jsem něco dělal a do postele jsem se dostal asi ráno ve dvě, v 6 jsem vstával, celý den jsem vypadal jak zombie. Takže jak jsem včera dolezl někdy v 8 večer domů, tak jsem prakticky hned padl a usnul; jenom někdy v 11 jsem se zhygienizoval a přesunul do postele a spál až do půl osmý ráno. Takhle krásně jsem se dlouho nevyspal :-DDD Tak snad mi to nadšení vydrží do večera ;-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od sima »

Subaru-fa,jo zvykl bych si...jdu vyrazit do ulic,zkontrolovat,jestli se tenhle důležitý den D dodržuje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Traveller »

saburafu píše:sima: A víte, co je dnes za mezinárodní den
Den bez podprsenek
Taky ten gOOgle mohl něco vymyslet
Kdo ví, kdo to vymyslel?!? Ale nikdo rozumný a normální to určitě nebyl!!! Ten by takový významný den prosadil někdy uprostřed léta a ne když se pomalu nosí zimní "mantly". <:-< <:-< :-DDD :-DDD

Jo a abych nezapomněl. Kromě Marcela má dneska narozeniny i Cleo. Tak všecko nejlepší *_*=*_* a hlavně to zdravíčko. V tvojem věku to je to hlavní. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1196
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Subaru Dobré jitro, Rádio Šumavan

Příspěvek od Ladaf »

Traveller píše: Kdo ví, kdo to vymyslel?!? Ale nikdo rozumný a normální to určitě nebyl!!! Ten by takový významný den prosadil někdy uprostřed léta a ne když se pomalu nosí zimní "mantly".
v létě bych to viděl naopak, jako den bikin nebo den bez triček, boha to bylo dopravních nehod a chodců rozpláclejch o lampy a jiný překážky :-DDD
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Odpovědět

Zpět na „Srazy“