Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od kiti »

Už jsem to psal nevím úplně všechny informace ale je to přece o odpovědnosti a je jedno kde se to stalo, zda to byl uzavřeny okruh nebo akce pro návštěvníky.
Půjčím rozbiju tak přece za tu škodu odpovídám. A pokud to bylo opraveno i v autorizovaném servisu tak se přece nemůžu hádat o ceně.
Už když si to půjčují nesu za tu věc odpovědnost.

Dá se to přece ošetřit v Čestném prohlášení, že beru v případě nehody náklady na sebe včetně toho že se uvede dodatek že se to nevztahuje např. Na POŠKOZENÍ motoru atd
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od Subaru4ever »

Neposlali byste mi úplné znění papíru se zodpovědností, co se na Sosně podepisoval?
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od Marty73 »

Tak nas****nej je asi kdokoli je v tom zapojený, to nerozporuju. Prohlášení to bude přiště řešit, to je také jisté. Teď ani nevím, jestli ten člověk podepisoval prohlášení, když tam možná neměl ani auto a byl host.
Co si ale nemohu odpustit je jeden flame a sorry za něj.
Je hrozně fajn, že tu třeba cerv tak přesvědčivě zhodnotil, jak je nesmyslné být členem. Ale také by si měl někdo uvědomit, že kdo tenhle web hlavně spravuje jsou členové, kdo ho někam směřuje jsou členové, kdo organizuje srazy jsou členové (omlouvám se vyjímkám , zapojeným nečlenům). Takže je fajn hodit na členy a klub bahno, jak to děláme blbě a kde se udělala chyba a dál si užívat servisu. Klub není vždy jen o tom, že je všechno fajn a vychází to. Občas je třeba se také podílet na průseru. A o tom ta komunita je. O tom je Subaru.
Už se v tomhle vlákně nebudu projevovat, pro mě je to uzavřená věc s poučením pro příšte. Každopádně si nenechám zkazit pocit z výborné akce a stojím si za tím, že organizátoři udělali maximum co šlo.


Sent from my iPad
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od M a r c e l »

Marty, mas 100% pravdu !!!

a mimo platicich clenu, aby nebyli necleni (jako treba ja) brani jako nejaky povl, tak je nutno pripomenout, ze vsichni ucastnici bez vyjimky platili za ucast na srazu (neclenove vice), mne osobne by jeste k tomu vsemu sralo, kdyby ten nicema neplatil za ucast a jen si prisel zajezdit pujcenym autem, to mi prijde vuci ostatnim platicim ponekud nefer...


nicmene jak jiz nekolikrat bylo receno, je to pouceni pro priste a tak to nechme uz byt a snazme se pro priste takove situaci predchazet...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od HonzaCZ »

Hm, tak příště holt po registraci při vstupu kromě nálepek na auto ještě vydat nálepku na ruku (takový ten pásek, co se nedá nedestruktivně sundat) a některé akce by holt mohli využít jen lidé s takovým páskem... Tím by se prokazovali, že mají podepsané prohlášení o odpovědnosti za způsobené škody.

Nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat, ale prostě mi vážně nejde do hlavy, jak někdo může rozbít cizí věc a pak majitele osočit, že oprava je moc drahá (i kdyby byl soudní znalec na opravy aut, tak je mi to jedno) a cukat se uhradit vše. To je celej tenhle zkurvenej svět, nikdo si nechce nést a nenese odpovědnost za svoje činy.

Holt do teď to +/- fungovalo všechno víceméně na dobrý slovo a pro příště víme, že jak se akce zvětšují, tak se zvětšuje i riziko, že se objeví někdo problematický. Kdyby tam přišel někdo "z ulice", rozstřelil to a zmizel, tak co? Základní chyba byla půjčit to auto bez podepsanýho papíru. Dle papíru, pokud se nepletu, je možnost udělit pokutu až 50 000 Kč, to by šlo využít, kdyby se někdo cukal, ovšem, kdyby ho podepsal...

Platit 2 litry ze společnýho účtu se mi taky moc nelíbí, ale zase beru to jako cenu za zkušenost. Předpokládám, že taková situace bude do budoucna už vždy ošetřená.

S tím členstvím v klubu, resp. o.s. je to velice jednoduché: Nikdo nikoho nenutí. Nechápu, proč se stále vedou diskuze, zda být, či nebýt členem. Kdo chce, tak už dávno je, komu je líto těch pár stovek ročně, nebo mu to nevoní z "politickýho" hlediska, nebo prostě jen z vlastního přesvědčení, tak není. Zajímavé je, že někteří stále hledají nějaké hmotné výhody z toho plynoucí. Mně třeba stačí to, že ten klub existuje a za to to pětikilo ročně klidně zaplatím.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od geraltos »

Kluci - hlavně se nehadat.osobně oceňuju, že je někdo ochoten věnovat spoustu svého času pro klub a jsem ochoten za to ročně zaplatit částku, kterou projedu v Impreze za hodinu.zároveň se divím.že se někdo dobrovolně diskvalifikuje z dalších akci tím, že není ochoten zaplatit za svou chybu. Pokud se vzal rozdíl z klubových peněz, neda se nic dělat.vůči majiteli auta by bylo nefér to neudělat.každá podobná zkušenost je dobrá do příštích akcí.

Odesláno z mého GT-S7562 pomocí Tapatalk
WRX 2003
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od VDC »

Přátelé stojím na letišti, tak pročítám fórum před odletem. Už to prosím neřešte. Doteď ty naše srazy byly jenom naše malé akce. Většinou jsme se všichni znali a nikdo by si tohle nedovolil. Teď to poprvé bylo jinak ,ale já jsem k tomu pořád přistupoval stejně, jako k těm našim malým státům. Ano, podcenili jsme to, ale opravdu to mohlo dopadnout tak,že se na to ten člověk mohl vys*at a nedat nic. A zaplatili bysme to celý. Protože Martin Semerád do toho šel taky na hubu, protože počítal s tím, že v případě problému za to ručíme. Holt velký srazy, velký problémy....a členství do toho netahejte, s tím to nemá nic společnýho. Mohl jsem to řešit s Láďou interkou,ale nemáme co skrývat...

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Kolega
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 17, 2013 7:33 pm
Jméno a příjmení: Martin Miesbauer
Bydliště: České Budějovice

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od Kolega »

Ja jsem v klubu teprve necele 2 roky ( museli jsme nejdrive nasetrit a na Subarko a taky dozrat :P ) a jsem moc rad, ze v klubu jsem. Podle me funguje jako maloktery jiny a lidi co jsem poznal jsou jednim slovem uzasny. Nejsem tedy zadny zaslouzili clen, ale podle me to vsechno kolem klubu a Vas vsech za ty prispevky rozhodne stoji. Zadny falesny kamaradi, zaplatil bych klidne i vic = jste strasne fajn. A Tome, pekne si to uzi a tesim se v Prachaticich :P

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2
siba
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: úte led 10, 2012 2:24 pm
Jméno a příjmení: petr siblik
Bydliště: zahrádky u České Lípy

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od siba »

Přátelé, poslední příspěvky, které zde čtu svědčí o naštvání na jednoho l., který rozbil auto a nakonec se i určitá částka musela zaplatit z účtu SFC. Při každé akci se najde někdo, kdo udělá něco, co by ostatní neudělali, protože mají jistý morální index, který by nepřekročili. Stejné to bylo i na této akci ,kterou jsem měl tu čest pořádat. Ta akce mě stála mnohé úsilí i prostředky, které jsem věnoval zdárnému průběhu a přiznám se , že jsem si to moc neužil, protože mě vzaly plotýnky. Přesto jsem měl fakt radost, že to celkem klapalo a že jste se vyřádili. Tak si myslím, že nějaké dva tisíce přežijeme a kasa klubu to zvládne už i proto, že jsem akci zajistil naprosto zdarma pro klub / mimochodem já letos též neplatil příspěvek/. Prostě si nekažme dojem a těšme se na další akce. Mimochodem ještě jednou velký dík Tangovi, který mě velmi pomáhal též bez nároku na odměnu. Všechny zdraví siba
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od M.Z. »

Hlavně, že je to pan velký Závodník... a ještě větší prevít, být to můj kamarád, zatáhnu to za něj, styděl bych se!!! :baseball:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od tango »

Peto, jasně. Příště jdem dotoho znovu stalo to zato :-)
Jinak si myslím, že Marty73 to už vysvětloval a kontakt natoho borce mel. Jen se bohužel udělat upgrade IOS a tím padám ztratil kontakt. Je to blbý, ale je to ponaučení pro příště. Musíme to víc papirove ošetřit. Jinak ten borec tam přijel vlastním autem a platil. Ja už bych to nechal být. Klidně uděláme další dvě akce a máme to nazpět. Nic si nenarokujem! Pocit vás blázny vidět je k nezaplacení :-)
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Letní klubový sraz - Autodrom Sosnová 5-7.9.2014

Příspěvek od Rudolfo »

Přátelé toto téma bych uzavřel následujícím:

1. Níže je uvedeno prohlášení, které podepisuje každý účastník, který chce jezdit autem. Domnívám se, že uvedený případ je tam uveden, pokud je nejasný, prosím Subaristy právníky, aby mi pomohli s formulací prohlášení. (dejte mi to do interky). Pokud někdo zná nějaký NICK, či další informace o uvedeném pachateli, dejte mi to rovněž do interky, abych se podíval, zda uvedené prohlášení podepsal. Samozřejmostí napříště by mělo být, že kdo řídí, měl by mít podepsaný papír o odpovědnosti za způsobené škody.

2. Že se jako klub (a organizátor) podílíme na náhradě škody, které mohou na našich akcích nastat je v pořádku a je to i naše morální povinnost. Toto vyplývá z našeho "subaru" charakteru - nenechat kamaráda v nesnázích. Klub v současné době je finančně zajištěn, díky aktivní práci členů i nečlenů. Rozhodně "symbolické" příspěvky členů SFC, nejsou tím hlavním příjmem. Navíc kdo přispívá ví proč a určitě s rozhodnutím vedení SFC vyrovnat vzniklou škodu souhlasí. Dobré jméno klubu je víc než nějaká finanční částka.

3. Nutno konstatovat, že uvedená akce byla jedna z nejlepších "okruhových akcí" pořádaných SFC, za což patří velký dík Petrovi (Sibovi) a Odrovi (Tango) a všem dalším organizátorům a spolupracovníkům. Drobné "nepříjemnosti" nejsou důvodem, proč v akcích nepokračovat. Navíc bylo to osobní selhání jednoho člověka...

4. To Marty73 a ostatní co mají srdce na pravém místě. Jsem rád, že na tomto webu a v tomto sdružení lidiček vládne kamarádský duch a opravdové přátelství. Nenechejme se od tohoto trendu strhnout k malichernému hašteření a nevraživosti. Každý má právo se demokraticky vyjádřit, jen by si měl uvědomit svou odpovědnost za napsaná slova. Nechejme emoce vychladnout a pak teprve pišme. Uvědomte si, že nic není bílé, ani černé. Vždy je ta pravda někde uprostřed. Pokud nejsme hlavní osobou dění, zdržme se hodnocení a posuzování. Každý z nás si sám a dobrovolně volí svou cestu.


Text prohlášení účastníka srazu:

PROHLÁŠENÍ ŘIDIČE – VLASTNÍKA, DRŽITELE, UŽIVATELE VOZU, ÚČASTNÍKA

SRAZU SFC

Sosnovou dne 6.9.2014

Já, níže podepsaný

Jméno a příjmení (tiskacím) ……………………………………………………

NICK ..............................................

Bytem ...........................................................................................….....................................

narozen ............….................................... SPZ č. ............…..................................

účastník (řidič, majitel vozidla, uživatel vozidla, rodinný příslušník) na akci srazu čestně prohlašuji,

- že se budu po celou dobu akce řídit pokyny organizátorů, jakož i pokyny dalších fyzických osob, které budou výše jmenovanými písemně pověřeni k zajištění organizace akce, a označeni tímto způsobem,
- že si plně uvědomuji možná rizika a nebezpečí při zkušebních jízdách na vyhrazené trati, akce se účastním na své vlastní riziko,
- že budu plně respektovat platné dopravní předpisy,
- že nesu veškeré náklady vzniklé při případném poškození svého vlastního vozidla, případně vozidla, které není v mém vlastnictví, ale které užívám, na základě smlouvy nebo vozidla jehož jsem řidičem při jízdních zkouškách.,
- že s vozidlem pojedu při zkušebních jízdách tak, že nebudu ohrožovat bezpečnost svou, svých spolujezdců ani dalších účastníků akce,
- že nejsem pod vlivem alkoholu nebo omamných látek a jsem plně způsobilý k řízení vozidla,
- že v případě zavinění jakékoli škody nesu veškerou právní a finanční odpovědnost jak za vzniklé majetkové škody, tak za případná zranění nebo úmrtí osob; prohlašuji, že nebudu důsledky mým jednáním vzniklé škody přenášet na pořadatele ani jiné osoby a podrobím se vyšetřování vzniklé škody orgány Policie ČR, případně zástupců pojišťoven.
- budu považovat výše uvedené podmínky jako smluvní podmínky své účasti na srazu, a v případě jejich porušení, jakož i porušení pravidel slušného lidského chování, se zavazuji zaplatit smluvní pokutu ve výši 50.000,- Kč k rukám organizátorů srazu společně a nerozdílně, což stvrzuji svým podpisem na tomto prohlášení.

Dne 6.9.2014

Podpisy:


………………………….. …..…………………………
Tomáš Vlasák
Předseda klubu /podpis účastníka srazu/
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Odpovědět

Zpět na „Srazy“