Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

hetzer píše: system galerii pro srazy by urcite chtel vylepsit aby sli nahravat adresare.
Podle mne by to šlo řešit přes ten ZIP
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od roura74 »

Na druhou stranu je otázkou co vybrat a kdo to bude dělat. Fotka je hodně subjektivní záležitost a co se líbí jednomu tak se nelíbí druhému. Navíc když začneš lidi hodně omezovat tak to pak ubíjí nadšení pro věc.Před nedávnem jsme tohle řešili s Trndou a klukama vedle, že by se měly trochu promáznou mimo jiné i galerie srazů. S nadšením jsem se na to vrhl a po promazání jedné akce jsem toho měl plný brejle. Bylo těžký zapamatovat si podobný fotky, každýmu nechat něco aby nikdo nebyl naštvanej atd. Pak už jsem na to neměl čas tak jsem nepokračoval.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od hetzer »

roura74: idealne nechat na kazdem at nahraje co se mu libi a pak treba udelat oficialni vyber fotek ze srazu
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

hetzer: potom by to chtělo ale na každý větší sraz 2 fotoalba. Jedno, kam nahrají účastníci svoje fota a potom z tohoto alba pořadatel/vedoucí srazu vybere "zajímavé" fotky do "oficiálního" fotoalba.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od VDC »

Přátelé vidím, že budeme muset vytvořit nějaké systémovější řešení pro fotogalerie.

:655:

To co napsal quickly v předchozím příspěvku mi dává smysl.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od hetzer »

VDC: taky si to myslim
quickly: presne tak. myslim si ze by to bylo idealni.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od mamut »

Ideálně pak z karty srazu odkazovat na konkrétní galerii..
A k tomu by to chtělo nějaký "standard" pro galerie, když si každej vytvoří galerii v čem se mu zrovna zlíbí a uspořádanou jak se mu to zrovna hodí, bude to pěkně na prd..
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

mamut píše:Ideálně pak z karty srazu odkazovat na konkrétní galerii..
To už tam dnes je
mamut píše:A k tomu by to chtělo nějaký "standard" pro galerie, když si každej vytvoří galerii v čem se mu zrovna zlíbí a uspořádanou jak se mu to zrovna hodí, bude to pěkně na prd..
Pokud bude fungovat posílání přes ZIP (abych neotravoval VDC kvůli kopírování a vytváření public galerie) a vyřeší se nějak třídění podle času (=řazení fotek od více lidí chronoloogicky) , tak rád opustím HTML galerie
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od CoZmo »

Vážení...chtěl jsem teď po srazu přidat galerku par fotek, pročet toto forum a dovolim si par jednoduchych praktickych:
1) koncentrovane fota ze srazu sou sice fajn, ale...během mžiku je tam 1000 fotek všelikeho obsahu a kvality... (sorry, ale fotky polivky a gulase???)
2) nenajdete uspokojive blbovzdorne reseni, ktere si kazdy snadno zapamatuje a nebude ho muset hledat po forech

co navrhuju?

Ke kazdemu srazu udelat okno ala forum, odkaz na forum nebo tak něco, kde bude každý moci přidat link na nějakou veřejnou galerii, která má user friendly řešení (ne komentář). Ten návod, co jsem četl na začátku mě zkosil. Doporučuji věci jako www.rajce.net, picasaweb.google.com, já nevím, jsou jich desitky.

Luxusní řešení je možnost ohodnotit galerku, třeba 1-5 hvězdiček, velmi to ušetří orientaci a když začnete u hezkých fotek, tak stejně většinou zkouknete všechny...

V podstatě pokud by se toto dalo nasadit i u uživatele (z pohledu kvality fotek), tak kombinace těchto dvou hodnocení může být dobrý vodítkem pro ty, co jsou jen zvědaví, jak to proběhlo...a kamarádi nezůstanou ochuzení o soukromější fotky.

Co se cenzury, jako jsou věci veřejné a neveřejné, co jsem někde zahlíd... :1774: a hlavně proč...každej je svépravnej a předpokládám, že v případě zneužití může moderátor link smazat...

Výpis ala diskuze ve foru, jak jsem zahlédl je takové nouzové a nekomfortní (leda tak strukturovat fotogalerické forum podle srazů). Mimochodem se obávám, že aplikace ala rajče umožnují mnohem větší komfort i divákovi a navíc nezatěžují žádný vámi použiváný, placený HW ani nebere ničí čas...a tohle mi zabralo asi 5 min, bez změn formátů, velikosti, čehokoliv...proč to dělat složitě...vyberete adresář, odfajfkujete co tam chcete, případně otočíte a uděláte tomu nadpis...nic víc.

http://arimil.rajce.net/Subaru_sraz_200 ... _Krakonose
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Ahoj CoZmo
CoZmo píše:všelikeho obsahu a kvality... (sorry, ale fotky polivky a gulase???)
na prvním minisrazu dostal tango šílené jídlo totálně k nejezení, proto se to jídlo fotí
CoZmo píše:Co se cenzury, jako jsou věci veřejné a neveřejné, co jsem někde zahlíd... :1774: a hlavně proč...každej je svépravnej a předpokládám, že v případě zneužití může moderátor link smazat...
Na cenzuru má právo pořadatel minisrazu, když požádá všechny zúčastněné, aby se fotografie z určité části srazu neobjevily na veřejně přístupném místě - a takto Tomas1002 to taky definoval
CoZmo píše: Mimochodem se obávám, že aplikace ala rajče umožnují mnohem větší komfort i divákovi a navíc nezatěžují žádný vámi použiváný, placený HW ani nebere ničí čas...a tohle mi zabralo asi 5 min, bez změn formátů, velikosti, čehokoliv...proč to dělat složitě...vyberete adresář, odfajfkujete co tam chcete, případně otočíte a uděláte tomu nadpis...nic víc.
U cizích hostingů nemáš jitostu, že tady budou za rok a podobně (teď proběhla NETem zpráva, že končí album.cz). Rajče taky používám, ale tady je vícuc z pravidel

# Provozovatel je oprávněn bez předchozího upozornění dočasně nebo trvale změnit parametry a způsob používání Rajče.
# Provozovatel žádným způsobem neodpovídá za ztrátu dat uživatelů.
# Provozovatel je oprávněn poskytování služeb Rajče uživateli jednostranně ukončit, a to výpovědí doručenou uživateli na adresu jeho elektronické pošty, přičemž výpovědní lhůta činí 5 dní od data doručení.
# MAFRA, a.s. je oprávněna tato pravidla i jednotlivé návštěvní řády měnit, tyto změny jsou pro návštěvníky Rajče závazné od okamžiku jejich zveřejnění, popř. od jiného okamžiku uvedeného provozovatelem.
# Uživatel poskytuje umístěním fotografií na Rajče souhlas k použití fotografií k propagování služby Rajče, a to různými formami podpory návštěvnosti jeho vlastních alb a v nich umístěných fotografií.

S tučnými pravidly mám trochu problém
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od CoZmo »

1) beru, ja to nejedl a z fotky jsem to nepoznal. Nešlo o tu konkretni, stava se to běžně a všude :D
2) chapu, ale pokud umistim link do diskuze, tak tam bude a k čemu tedy ta kontrola...navíc toto řeším možností blokace linku
3) tučná pravidla...víš ona jsou všude nějaká a já zrovna patřím k těm hodně paranoidním...ale:
A) zaruku nemáš nikdy nikde v ničem a data na něčem jako rajce jsou dobře chráněna proti ztrátě a budou, dokud to někomu jako např. mafra bude sypat
B) cože je vlastně naším cílem? Mě dělá radost prezentovat Subaru, protože mě tato značka oslovila. Nemám problém ukázat, že je s ním legrace. Pokud ten problém s fotkou mít budu, neuvidíte ji tak jako tak. Takže pokud to např. mafra někde použije (a ta pravděpodobnost v našem případě je mrzká), tak jedině dobře a je to cena za servis toho, že zdarma používáš inteligentní aplikaci. Navíc nechci dělat promo zrovna téhle, picaso má třeba jiné podmínky a možná je i zábavnější, nevím...
C) taky mám tak trochu pocit, že nějaká odkazování pomáhá nějakému ratingu stránek nebo co...
D) pochybuju, že u našich fotek jde o nějaká autorská práva, protože je považujeme za zvláště umělecké a zneužitelné nenažraným reklamním průmyslem...mno :845: když se Váš miláček/potomek objeví někde v reklamě, poběžíte si to nafotit a natočit pro příbuzný... :banana:
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od Rudolfo »

Vážení přátelé,

můj osobní názor k dané problematice je následující:

1. Faktem je, že dnes u srazu Třeboň bylo přes 500 fotek a málokdo z nových návštěvníků má čas a chuť si je projít, aby si udělal představu, jak fajn na srazu vlastně bylo. Velké množství fotek (nekvalitních, rozmazaných, opakujících se záběrů, neseřazených) není tou správnou propagací této akce - naší činnosti. Hlavním cílem fotodokumentace je ukázat co se zajímavého na akci dělo.

2. Proto se přikláním k názoru Quicklyho, že hlavní organizátor srazu (i minisrazu) by měl být koordinátorem a vybrat reprezentující vzorek fotografií a ty vyvěsit ke srazu a přidat krátké povídání ve stylu. Kolik aut ve skutečnosti dorazilo, jaká se jela trasa, co bylo zajímavého, příhody a pod. Takové celkové shrnutí akce.

3.Pokud někdo má zájem vystavit své fotky nechť se tedy dohodne s hlavním organizátorem a budou ve srazové galerii, nebo je vyvěsí ve své vlastní galerii. Nebo dnes může fotky vystavit ve společné galerii ke srazu, která dnes je funkční a existuje (ovšem je zde chaos a nekvalitní foto)

4. Musíme si uvědomit, že pokud nastavíme nějaká pravidla k fotodokumentaci a způsobu vyvěšování, pak to určitě zvýší úroveň a vypovídající schopnost fotografií. A to je našim cílem. Každý, kdo přispívá fotografiemi, by skutečně měl vybrat jen technicky dokonalý snímek s vypovídající hodnotou.

5. Velké množství fotografií bez skladu a ladu zvyšuje nepřehlednost webových stránek a zbytečně zabírá místo na webovém prostoru.

Takže asi tak. :718:

Mějte se krásně a klídek...
¨
Trocha nadhledu při chápání jiných názorů není nikdy na škodu.... :850:

Ruda
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od VDC »

Přátelé ráno jsem psal svůj názor na věc ve fofru, nicméně v podstatě to budeme muset udělat tak jak jsem to napsal. Pokud někdo založí sraz, vytvoříme k němu galerii v našem fotogalerickém modulu, do kterýho může nahrát fotky kdokoli. Následně uděláme nějaký výběr a můžeme ho klidně vygenerovat jako html galerii, umístit na web a spřáhnout se srazem.

Bezprostředně po srazu panuje jakási euforie a každý má chuť své fotky někam umístit.
Nicméně postupem času je dobré fotky probrat a udělat z nich výběr. Málokdo má po půl roce náladu listovat osmisty fotkami, které jsou si většinou podobné jako vejce vejci. :655:

Co se dávkového přidání fotek do naší galerie týče, bohužel to může udělat jen admin. Adminem fogogalerie ale nemusím být jen já. Práva můžeme rozšířit na další lidi, ochotný se tím zabejvat. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Ahoj VDC, souhlasím s postupem a chtěl bych to vyzkoušet teď na Kérkonoších. Vytvoř mi prosím fotogalerii Kérkonoše2009. Vystavím Ti buď 200 MB samorozbalovací archív s fotkami nebo pokud mi dáš admin práva na fotogalerie (ze severovýchodní sekce budu to asi vždy já, který bude kopírovat dávkově fotky do SFC galerie), tak to tam přímo nahraju. Do této galerie může CoZmo a ostatní nahrát své fotografie.
Celý seznam veřejných fotek jsem už předal Tomas1002, aby vybral 100 až 150 foterk, ze kterých vytvořím HTML galerii.

Další admina na fotky bych viděl Rudolfa. O dalších nevím, jak se moc chtějí tímto "zdržovat", ale jsem u PC dost často, takže nahrání většího množství fotek mi nedělá problémy.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Dostal jsem od VDC admin práva na fotogalerie, takže pokud někdo bude potřebovat založit galerii za minisraz nebo nahrát větší množství fotek, tak se na mne může obrátit interkou. Archív fotek může být RAR/ZIP. Rozlišení fotek prosím (kvůli místu) zmenšit na 1 MPix.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Srazy“