Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Příprava fotek
* sehrát všechny fotky do jednoho adresáře
* pokud jsou fotky z více foťáků, tak je potřeba přejmenovat jména fotek podle času z EXIFu (já používám SETNAMETOTIME, ke stažení zde)
* pokud je u některých fotek posunut čas, je potřeba kvůli správnému zatřídění nastavit čas do EXIFu (já používám JHEAD (umí posouvat o minuty i hodiny)) a následně přejmenovat fotky podle EXIFu, ke stažení zde
* do zveřejňovaného seznamu je kvůli zabranému prostoru potřeba zmenšit fotky na 1MPix (já používám JPEGRESAMPLER, umí přidat do fotky datumovku a jemně doostřit, ke stažení zde)

Vytvoření fotogalerie
* pokud máte nějaké fotostudio, vytvořte HTML galerii (nepoužívat moc skriptů, kvůli zátěži při prohlížení)
* pokud nemáte fotostudio, fotky zkomprimujte (ZIP nebo RAR) a interkou se domluvíme, jak se fotky dostanou ke mně a já už galerii vytvořím a vypublikuji

Publikování fotogalerie
* vytvořenou fotogalerii zkomprimujte (ZIP nebo RAR) a interkou se domluvíme, jak se fotky dostanou ke mně a já už galerii vypublikuji
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od mamut »

Mě osobně tento způsob galerií nepřijde nejšťastnější.. určitě ne u srazů.. :1774:
Pokud se jedná o jednorázovou galerii jako třeba Rudovo z Norska nemám problém, ale pokud je to sraz, kde je potřeba nahrát fotky od XX uživatelů, netahal bych do toho nějaký externí HTML galerie, bude v tom akorát bordel a stejnak nikdo nebude vědět kde to najít :6066: a představa že od jednoho srazu bude 10 galerií a každá vytvořená úplně jinak v něčem jiném :655:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Mamute, my to máte z našich srazů domluvené tak, že na konci u jídla obejdu všechny fotografující, přes čtečku karet stáhnu jejich fotky do svého netbooku (nebo přes flashku). Pokud někdo má unikátní kartu, tak si je předáme následně přes ICQ/Skype/FTP. Potom všechny fotky protřídím, podle vedoucího srazu , který určí veřejné a neveřejné, udělám selekci a z toho vytvořím jednu jedinou veřejnou fotogalerii za sraz, kterou umístím na SFC.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Nechci si dělat monopol na tvorbu fotogalerií, pouze jsem chtěl poskytnout know-how, které se nám osvědčilo a funguje.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od saburafu »

quickly:
V tvém předešlém příspěvku ve vlákně k Jožkolandu III jsem tě špatně pochopil. Vyznělo mi to, že bych měl nahrát fotky jinam a zde pak publikovat pouze odkaz na ně. Důkladně jsem si přečetl tvůj návod a vůbec info ke galeriím. Určitě máte zajímavý postup ale já to takto nechci. Respektive nechci takovým způsobem nahrávat fotky. Jako účastník srazu bych rád přidal pár fotografií do galerie, která bude založena k danému srazu a hlavně, do které bude moci přidat fotografie každý registrovaný, který se třeba účastnil. Není mi jasné, proč by nemohla vedle galerie s fotografiemi ze srazu v Třeboni viset i galerie s fotografiemi z Jožkolandu. Předpokládal jsem, že od toho ten "modul" (nazývám-li to tak správně) Fotogalerie byl zamýšlen, nebo nikoliv? Takový postup mi přijde nejjednodušší pro všechny a je to snadné a přehledné. Takto to normálně funguje na většině webů a nevidím v tom nějaký háček. Nutnost umístění fotografií na internet přes prostředníka mi přijde zbytečně pomalá a taktéž zatěžující pro onoho prostředníka. U větších srazů si nedokážu představit dát dohromady materiál od všech, co fotografují.

EDIT:
O nějakém monopolu jsem nenapsal ani slovo a ani mi to tak nepřišlo. Samozřejmě si tvé nabídky vážím, ale systém nahrávání fotek do galerií ke srazům bych raději preferoval dle standardu, který třeba funguje i na prawebu. Toť jenom to. Ostatně Tomášovi jsem psal ještě před tvojí nabídkou, hned, jak jsem narazil na tuto překážku. Dříve tedy, než se o tom začalo diskutovat. Doufám tedy, že si to nepochopil jako pokus o vzdor a nevážení si nabídnuté pomoci.
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od roura74 »

Quickly. Super, leč poněkud krkolomné. Nakonec se ukázalo, že jsem to pochopil, nicméně jsem jaksi doufal, že to chápu blbě aby k tomu měl přístup jen tvůrce galerie.
Tenhle systém je úplně na houby. (nic ve zlým, ale srovnávám stále s SC a CSC i s jinými weby a nikde není taková komplikace)
Já třeba fotím vše do RAWu. Než nějaké fotky pustím ven tak s nima pracuju (vyvážení bílé, kontrast, doostření, ořez atp.) Navíc jich třeba udělám 400 a vyberu jich 50. Takže metoda domlouvání se společného stahování je nereálná.
Nešlo by to udělat víc "user friendly" a hlavně aby do galerie k oficiálnímu srazu mohl přidávat každej???
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

roura74 píše:Nešlo by to udělat víc "user friendly" a hlavně aby do galerie k oficiálnímu srazu mohl přidávat každej???
roura74, my jsme na jednu společnou fotogalerii ze srazu přešli po skušenostech z Třeboně, protože jsem měl nafocena cca 180 fotek, začal jsme nahrávat fotky, ale po třicáté fotce jsme požádal a VDC a ten mi je hromadně nahrál do fotogalerie. Je to funkční, ale fotky jsou podle toho, jak je tam účastníci nahrávají a ne časově. Navíc na severovýchodní sekci není moc zdatných zpracovatelů fotek (mimo mne ještě jaromir_jr a HonzaCZ), takže jedna společná fotogalerie byla vítána. Navíc se nám docela podařilo mít za sebou fotky časově, takže příjezd na sraz je na začátku a ne 5x.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

saburafu píše:Nutnost umístění fotografií na internet přes prostředníka mi přijde zbytečně pomalá a taktéž zatěžující pro onoho prostředníka. U větších srazů si nedokážu představit dát dohromady materiál od všech, co fotografují.
U našich minisrazů ta "nutnost" je spíše služba pro ostatní. Je jasné, že u Hynčic to asi nebude fungovat, ale vše je o domluvě. Pokud by se vše dobře rozmyslelo/naplánovalo, tak by to možná šlo.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

saburafu píše: systém nahrávání fotek do galerií ke srazům bych raději preferoval dle standardu, který třeba funguje i na prawebu.
Podle mne současný modul Fotogalerie je ideální pro každého uživatele, protože si může velice jednoduše vložit své fotografie do galerie, kam má přístup (osobní i velké srazy). U HTML fotogalerie je výhodnějsí rychlejší prohlížení po stránkách (12 náhledů na stránku) a pokud se chceš posunout na posezení v restauraci, tak stačí skočit na stránku ke konci. A třeba ty skoky v čase při sériovém nahrávání fotek moc možné nejsou. Pokud by všichni dali jména fotek podle datumovky z EXIFu, tak by dráček mohl naprogramovat třídění podle času. Ale třeba na Kérkonoších jsme řešili problém jedné přemazané xD karty (zachraňoval jaromir_jr) a následně jsme museli EXIF posunout o 9 hodin a 10 minut, aby fotky časově seděly. A to jsou třeba úpravy, které neumí každý.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od roura74 »

Je pravda, že upload měl nejvymakanější Inraj, jeden zip soubor a bylo to. Na CSC se musí klikat každej odkaz zvlášť po 10 ti na stránce. Tady jsem fotky ještě nenahrával, jen jsem poslal Tomášovi všechny fota z akcí který jsem smázl na SC ať je sem dá. Ani nevím jestli tu někde jsou nebo ne, ale každopádně by jich byla škoda.
Já bych se na nahrávání po jednom souboru taky vykašlal, na to nemám čas. Je to asi ke škodě tohohle webu, že uživatelský prostředí je takový kostrbatý.Když se díky tomu pár lidí vykašle na upload (jako já) tak to snižuje návštěvnost. Ale to už jsme off topic.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od Tomáš1002 »

Přidám taky svůj názor: to, jak to dělá quickly, je fajn, má to logiku v tom, že na konci srazu sebere všechny fotky, srovná je do časové osy a tím se vytvoří "příběh" srazu od začátku do konce. To se mi zdá rozumné, pro všechny přehlednější a beru to jako pozitivum.
Co bych zvážil jako změnu je množství fotek. Z Krkonoš jich je přemíra, jsou tam duplicity, rozmazané a nicneříkající fotky, tedy takové, jaké děláme všichni, ale obvykle je mažeme (pokud neobsahují něco naprosto unikátního). Myslím, že by bylo lepší vybrat pár nejlepších a umístit do galerie právě ty. Já si galerii prohlížel na chalupě, kde mám trochu pomalejší připojení a každá vteřina načítání pak v celku dělá hodně dlouhý čas.
Na celodenní akci tohto rozsahu by podle mého bylo 100 fotek maximum. Je mi jasné, že je to práce navíc, ale prohlížení a efektu by to hodně pomohlo :826:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

roura74 píše:JJe to asi ke škodě tohohle webu, že uživatelský prostředí je takový kostrbatý.
Dávkové nahrání přes VDC funguje rychle, jediné, co mi "vadí" je to špatné (ne)časové třídění. Pokud by se to vyřešilo (jedině správným EXFem u každé fotky a nastavení správného času ve foťáku (my to máme v propozicích na minisraz)), tak rád opustím HTML galerii a zůstaneme u SFC modulu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od roura74 »

Já třeba ani EXIF v JPEG na web nenahrávám. Každýmu je houby po tom vidět jak a čím sem fotil.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od hetzer »

quickly: moc nevidim smysl galerii s temer osmisty fotkami ktere se casto lisi jen velmi malo. system galerii pro srazy by urcite chtel vylepsit aby sli nahravat adresare.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

hetzer: už se domlouvám s Tomas1002 na výběru té stovky do galerie
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Srazy“