Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od Rudolfo »

Samozřejmě mohu pomoci tvořit galerie a vyvěšovat. Mám povolený přístup FTP pro zasílání většího počtu fotek. Jen bych poprosil, abychom v prostoru webu vytvořili nějaký řád, kde se budou galerie ukládat. Např. adresář srazy a pod ním podadresář 2009-12-12 Kerkonose (např.) Stávající fotky bych postupně přesunul tam, kde mají být. Např. Cestování a pod. Samozřejmě pak autoři musí opravit cestu k přemístěným fotkám, aby odkazy v článcích fungovaly.

Mějte se

Ruda
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Rudolfo píše:u vytvořili nějaký řád, kde se budou galerie ukládat. Např. adresář srazy a pod ním podadresář 2009-12-12 Kerkonose (např.)
Rudolfo, bohužel dávkový import je vázaný na jeden adresář pod modulem coppermine . Dráček by musel přeprogramovat standardní cestu - zda to jde.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od Rudolfo »

Pokud budeš mít přístup přes FTP, tak si tam uděláš pořádek, jak budeš potřebovat a nahraješ kde budeš chtít. Já ten přístup mám a pokud VDC Ti to odsouhlasí, pak není problém. Avšak tento přístup bych již mezi další lidi neuvolňoval. Je to silný, avšak nebezpečný nástroj. Je třeba opatrně.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Rudolfo píše:Pokud budeš mít přístup přes FTP, tak si tam uděláš pořádek, jak budeš potřebovat a nahraješ kde budeš chtít. Já ten přístup mám a pokud VDC Ti to odsouhlasí, pak není problém. Avšak tento přístup bych již mezi další lidi neuvolňoval. Je to silný, avšak nebezpečný nástroj. Je třeba opatrně.
Rudolfo, FTP přístup mám a už jsem takto kopíroval Prachovské skály i Kérkonoše. Problém je ten, že do modulu Fotogalerie to musíš nahrát skoro do 8. úrovně v adresářích, jinak to v Dávkovém načtení neuvidíš. Zatím tam jsou uživatelské adresáře a Trebon2009, PrachovskeSkaly2009 a Kerkonose2009. Přiští adresáře už budu zakládat podle Tvého formátu. Souhlasím, že 2 admini na fotogalerie budou zatím dostačující.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od Rudolfo »

OK, až budu mít chvilku kouknu tam a promyslím to taky. Pak se ozvu...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od quickly »

Po konzultacích s Rudolfem vznikla pro tvorbu fotogalerii tato pravidla :
1) organizátor minisrazu požádá admina fotogalerií (quickly, Rudolfo, VDC) o založení fotogalerie
2) účastníci minisrazu mohou nahrávat individuálně fotky přes rozhraní (doporučené rozlišení maximálně 1 MPix)
3) pokud má někdo více fotek, tak kontaktuje admina fotogalerií (quickly, Rudolfo, VDC) a přes úschovny, FTP se fotky předají adminovi, který má právo dávkového importu (modul copermine)
4) cca měsíc po ukončení srazu si organizátor srazu projde celou fotogalerii, vybere maximálně 150 fotek (stačí seznam názvů fotek) a domluví se s adminem fotogalerií (quickly, Rudolfo) na vytvoření pěkné HTML galerie
5) po ukončení srazu organizátor srazu napíše do vlastního srazu krátké povídání o celém minisrazu (kolik aut přijelo, kde se jezdilo apod....) a doplní odkaz na HTML galerii (odkaz dostane od admina fotogalerií)

Pokud je to možné, tak kvůli třídění podle času je dobré mít pojmenované fotky podle datumu a času ( např. 2009-12-06--08-57-27.JPG). Nástroje na hromadné přejmenování fotek podle EXIFu najdete výše k příspěvcích.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od Rudolfo »

Já myslím, že takhle to bude fajn. :supeer:

Připomínám všem fotografům :baseball: , aby si zkontrolovali občas ve foťáku nastavení datumu a času. Ušetří to pak Adminům práci s Tvorbou galérií. Fotky se seřadí časově dle EXIF za sebe a můžou se vybrat ty nejlepší fotky, neboť jsou řazeny za sebou. Ono se to dá v programu hromadně opravit, ale je to práce navíc...

Takže fotodokumentaci ZDAR !!! :winner:
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Jak vytvořit fotogalerii ze srazu

Příspěvek od tango »

pánové super, to bude přehledný a bude to fajn, momentky si prohlédnem a ty vele důležité necháme, resp. to nejzajímavější :657: Super počin :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Odpovědět

Zpět na „Srazy“