Škola smyku L1 (září)

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od SLegacy »

Také přeju, ať si to tam užijete. Na minulé akci organizované catanou jsem tam byl a bylo to fajn. Těším se, až někdo vystaví fotky.
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od Tomáš1002 »

Skoda, ze neexistuje skola smyku pro ridice s rukou v sadre:-). Taky se tesim na report.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od j3rry »

Tak hlásím úspěšný návrat domů. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem účastníkům a samozřejmě hlavně catanovi za fantastický den. Jsem moc rád, že jsem se zúčastnil, zjistil jsem, jak moc je ten třílitr těžký na předek a že je třeba s tím zejména za snížených adhezních podmínek opravdu vážně počítat. Korigovat nedotáčivý smyk mi zpočátku nešlo, ale potom, co mi to catana předvedl, jsem se trošičku zlepšil. Taky na svých schopnostech zaparkovat auto a na couvání budu muset ještě zapracovat. Myslím, že mám prvenství v počtu shozených kuželů :D Na závěr bylo fajn, když mi to marzi natřel při soutěži o rychlejší rozjezd - Lego GTčko prostě vystřelilo jako šíp a jelo jako ďábel! :) Každopádně pokud taková škola bezpečné jízdy a zvládání neobvyklých situací bude ještě někdy v budoucnu, určitě se zase rád zúčastním. Moc se těším na fotky a přeju všem krásný zbytek víkendu :)
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od quickly »

Hlásím, že naše posádka v pořádku dojela domů. Jsem dost unavený :666: , ale škola byla na 1*. Moc :diky: catanovi za organizaci.

Jinak musím přiznat, že díky AT jsem méně unavený, šestihrnek má "horší" posilovač a posilovač v benzínovém forestíkovi MY08 (testoval jsem u Maura) je krásně lehoučký a poslouchá na slovo.

Fotek mám nafocena cca 500, ale díky únavě a vyhánění bacilů budu deníček dělat až v neděli po obědě.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od catana »

Skvělá akce, hodně jsem si to užil. Díky že jste dojeli, dělalo mi radost sledovat jaký jste za ten den intenzivního ježdění udělali velký pokrok. Dokonce jsem ve skvělé atmosféře zapomněl na své docela silné nachlazení, takže zítřek vidím s čajem v posteli ::-DDD:

A díky J3errymu za možnost svezení ve Spec.B, je to hodně příjemné auto :drive: Je fakt, že ten šestihrnek vepředu dává najevou svojí hmotnost, ale pořád se to dá. :winner:

Subjektivně si myslím, že organizační změny oproti loňsku přinesly docela velké vylepšení průběhu celého kurzu, což asi nejlépe může posoudit Quickly případně Romik. Pokud máte případné postřehy, co byste chtěli mít jinak, určitě dejte vědět, zpětná vazba je důležitá.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1369
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od marzi »

ja už taky asi 50 min doma, bylo to fajn, cesta Plzen, Jihlava , polygon a zpet pruměr dle PP 14.0.

pochopil jsem, že jsem dobrej řidič ale mam blby gumy, ktery kloužou víc než ostatním, a proto mi to nešlo :ironie:

jinak ke sprintu s j3rrym pro objektivitu - bylo to 1 1. pri "normalnim" rozjezdu s automatem jsem zůstal viset na startu, až při startu s nohou na brzdě a motorem nekde u 2000 otaček se to rozjelo docela svižně.

ještě jednou dik
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od jaromir »

Já se též připojuji k díkům na adresu Petra (catana) :diky: za zorganizování tohoto psychologického (alespoň pro mne) školení. A proč psychologického - protože skousnout to, že člověk je vlastně za tím volantem úplný analfabet :713: , je věru těžké :655: . Samozřejmě z druhého pohledu je pro mne tento sraz velkým přínosem, kdy jsem díky trpělivosti instruktorů včetně Petra získal určité penzum teoretických vědomostí (některé byly úplně opačné, než jaké jsem do dnešního dne měl), ale hlavně jsem absolvoval spoustu praktických cvičení :drive: . Kdyby byl tento sraz někdy koncem listopadu, tak se hlásím do pekárny a ty vánočky, které bych po dnešních prostocvicích s volantem upletl, by byly jedna hezčí než druhá. Jinak já mám taky pěkně blbé gumy - Geolandar... Protože jsem odjel o něco dříve než ostatní, tak jsem se se všemi nerozloučil a tak to alespoň teď činím na dálku. Dnešní setkání bylo úplně z jiného soudku než zatím mnou absolvované srazy, ale stálo to za to. Sice to bude chvíli trvat, než si vyléčím pošramocené sebevědomí :690: , ale snad se mi to podaří.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od j3rry »

marzi píše:jinak ke sprintu s j3rrym pro objektivitu - bylo to 1 1. pri "normalnim" rozjezdu s automatem jsem zůstal viset na startu, až při startu s nohou na brzdě a motorem nekde u 2000 otaček se to rozjelo docela svižně.
Jako ten první start asi ani nelze počítat, páč manuál má výhodu, navíc - pokud bych ten motor před tím, než jsem pustil spojku do záběru pořádně nevytočil, tak bych se taky rozjel pomaleji. U druhého startu jsem sice zmršil přeřazení, ale stejně už jsi byl popředu - nevím, kolik otáček Ti to dovolí dát, když stojíš na brzdě (popř. v kolika rpm se probudí turbo), ale já už jsem o moc výše jít nemohl - Spec. B má meziomezovač - pokud stojíš, nad nějakých 5500 (tak 4000 jsem tam musel mít minimálně, jinak by nedošlo k prokluzu kol) Tě to stejně nepustí... - Takže s největší pravděpodobností, i kdybychom oba tomu dali co to dá, zřejmě bys byl rychlejší. - Taky děkuju, byla to legrace - Kdo ví, kdy zase budu mít možnost takhle v uzavřeném areálu si zkusit opravdu ostrý start... :)
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

PRAVDA o akci Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od Levap »

Myslím, že by někdo měl napsat pravdu o tom, jak to tam vlastně na Polygonu bylo.
Tak za prvý je to strašně daleko a musíte brzy vstávat. Když tam přijedete všichni už tam jsou, není čas s nikým pokecat a hned se jde do učebny. Tam se od přednášejícího dozvíte, že celej život jezdíte autem vlastně špatně. Takže další trauma a hnedle jste ve stresu.
Pak se jde na plac, kde si v praxi ověříte, že ten člověk v učebně měl pravdu a zažijete další psychický šok, ze kterýho prakticky po celý den nevyjdete.
Navíc je to dřina jak na mozek (pořád dávat pozor, odkud vytryskne voda, kam zatočit, že se nesmí brzdit ...), bolej vás ruce jak pořád držíte volant jinak než celý život před tím a můžete si ruce ukroutit.

Jezdíte chvíli popředu, chvíli pozadu, chvíli bokem až se z toho všeho točí hlava.

Navíc je kosa, protože občas musíte vylézt ven z auta na nějakou instruktáž, dopoledne navíc furt leje. Ničíte si gumy, protože auto je permanentně ve smyku, spálíte spoustu benzínu, ošoupete spojku ...
Světlý místo je oběd, ale to trvá jen krátce, než se vzpamatujete jste zase za volantem. Kluzná zatáčka nahoru, kluzná zatáčka dolů, skoky do vany (u nás doma to dělaj jen děti), na konec kyvná deska. Má pohnout zadní nápravou, ve skutečnosti způsobuje distorzi krčních obratlů páteře. Pak zkoušíte smyk na kyvné desce zvládat bržděním (k ničemu to není) nebo to nechat na VDC (k ničemu to není). Je strašný zjistit, že brzdy ani ESP vlastně v autě k ničemu nejsou.

Přesto, že minimálně půlku tušíte předem, na akci se strašně moc těšíte. Přesto, že na místě to vypadá jak jsem popsal, akce se vám líbí, lidi jsou super a hodně jste se naučili. Přesto, že domů dojedete až za tmy, unavení a vyčerpaní, přemýšlíte o tom, kdy bude taková akce příště.

Tímto příspěvkem chci poděkovat Petrovi (catanovi) za super akci, výborně připravenou a ostatním účastníkům, se kterými jsem se seznámil za příjemně strávený den.

Těm kdo nepochopili ironii v první části příspěvku se omlouvám :-)
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od jaromir »

Sice to byla ironie, ale v maximální míře odpovídající alespoň mým pocitům. Bych do Tebe Pavle neřekl, že jsi takový fejetonista :ironie:
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od romull »

Jak to tady pročítám a prohlížím, tak mě moje neúčast mrzí čím dál víc :839: . Příští ročník už si rozhodně ujít nenechám :1774: , a to ani přes nebezpečí že se budu po akci cítit přesně tak jak popisuje Levap ::-DD:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
asio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 07, 2011 3:25 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od asio »

Děkuji Petrovi (catanovi) za výborně připravenou akci.
Hodně jsme se naučili (i má nejdražší polovička) :diky:

Už se těším na další "soustředění".
Subaru Outback 3.6R AT 191kw MY10
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od merlin »

romull píše:Jak to tady pročítám a prohlížím, tak mě moje neúčast mrzí čím dál víc :839: . Příští ročník už si rozhodně ujít nenechám :1774: , a to ani přes nebezpečí že se budu po akci cítit přesně tak jak popisuje Levap ::-DD:
Podpisujem, trikrát podčiarkujem.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od nasticka »

Levap: ::-DDD: jako bys popsal moje pocity z loňska. Myslím, že jsem to tu i někde podobně psala..a to jsem se loni účastnila jen tak okrajově, na "zkoušku" (ne na celý den). Každopádně takovéhle akce jsou pro řidiče obrovským přínosem. Já sama jsem si z toho odnesla poznatek, že držet volant oběma rukama rozhodně není neumětelství a neubírá to image "zkušeného" řidiče, spíše naopak...nehledě na to, že auto se při držení volantu opravdu lépe ovládá. (světe div se ::-DDD: )
A tak mě velmi mrzí, že jsem to letos zase časově nezvládla a doufám, že na příště už se konečně líp "zorganizuju" a absolvuji školu smyku kompletně a řádně, abych zjistila, jak málo jsem pokročila ve svých dovednostech a zase si trochu srazila sebevědomí :845:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola smyku L1 (září)

Příspěvek od quickly »

Dnes jsem tankoval nádrž po Jihlavě a mám spotřebu 12.19 :811: . A není to moje největší :670: . O 0.3 dcl jsem měl větší spotřebu na Forýskovic turbo narozeninách
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Srazy“