Sjezd Salzy v Rakousku

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Sjezd Salzy v Rakousku

Příspěvek od Doro »

CHceme jet s Luckou začátkem července na Salzu do Rakous. Sjet si řeku od přehrady až někam dolů. Tj. první úsek klidná voda, pak kousek níže peřeje.
Lodě by byly řešeny z půjčovny, typ Baraca, bo zatím žádnou nemáme.
Zatím by nás jelo asi 2 posádky jedním autem, tj. 4 lidi. Akce je na víkend. V pátek odjezzd a v neděli večer příjezd. Spaní v kempu (stan, auto apod.).

Půjčení lodě vyjde asik na 1000,- Kč, cesta forestrem LPG asik 1600,- Kč na celkem cca 830 km ze Vsetína (možná kousek víc Kč, se uvidí), ubytko vkempu zatím nevíme. za kolik, jídlo dle objemu kufru ::-DD:

Přídá se někdo? :657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Sjezd Salzy v Rakousku

Příspěvek od Subaru4ever »

Já už ji mám sjetou asi 25krát, takže už tam nemusím ... ale mohl bych případně poradit :secret:

Zaprvé - v červenci je tam narváno k nepřežití. Řeka a okolní příroda je fantastická, ale je to nejzprofanovanější řeka v Rakousku! I kdyby tam nejezdili Maďaři, Rakušáci a Němci, jen samotní Češi by jí slušně zaplnili. O víkendu je to totální katastrofa, ve všední dny to docela jde. V květnu jsem tam nikdy nebyl, ale to bude asi v pohodě. Ale mám velmi dobré zkušenosti se zářím - v září už tam bylo vždy krásně prázdno :811:

V posledním roce tam zdražovali ubytování v kempu ve Wildalpenu asi na 2násobek (!!!) a je možné, že kemp dole nad hrází nad Gro3reiflingem zdražil taky. A taky jsem zaslechl nějaké fámy o zpoplatnění splutí :670:

Každopádně se tam nesmí na raftech - max. na 3 místných nafukovačkách typu Baraka. Pro průměrné a slabší vodáky je loď typu Baraka/Rio/Yukon optimální loď. Pro fajnšmekry, vlastnící lehkého háčka, si to jde parádně užít na Pálavě - ale to už musí mít člověk v paži. Voda to rozhodně není lehká, ale je moc hodná, čitelná a bezpečná.

Když to zaokrouhlím, tak úsek mezi přehradami se dělí na čtyři 10tikilometrové úseky, mezi které jde díky nástupním místům sjezd rozložit. 1. úsek "přehrada-Wildalpen" je náročnost na otevřené kanoe - opalování a rozcvička. 2. úsek "Wildalpen-soutok s Lassingem" už je slušná WW2 s pár WW2-3 místy. 3. úsek "Lassing-Schody (křižovatka silnic u vesnice Palfau)" je krásná WW2-3. Poslední úsek "Schody-kemp nad přehradou" je WW2-3 s možná pár WW3 místy. Tomuto úseku se říká také soutěska, a někteří lidé se do ní bojí jezdit. Ale moje sestra tam na kajaku jezdila od 9 let a nikdy jsem tam nezaznamenal něco nebezpečného.

Pokud jste spíše pohodáři, zážitkáři a ráno si přispíte, na dva dny je šikovné rozdělit řeku na dva úseky 1+2 a 3+4. Případně je možné je nějak překrýt (je tam ještě pár nástupních míst na polovinách úseků). Ale pro sportovce s dostatkem času to jde sjet i celé za jeden den (akorát pak trvá dlouho převoz aut).

Voda i v létě nemá přes 12 °C a v Barace je člověk dost smáčen. Minimálně neoprenové boty jsou nutné, a neopren na tělo je silně doporučen. Vesta a helma samozřejmost.

Pište dotazy :unami:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjezd Salzy v Rakousku

Příspěvek od Doro »

Jj, díky, pěkně popsané a taky cenné rady :690: (Lucka už tam byla loni, já ještě ne e :845: ). My chceme min. 2 auta, aby se dalo přejíždět po vlastní ose a auto se nechalo jedno v cíli a další na startu a jen se vzájemně popojíždělo.
Co se týče pohodlnosti, tak my raději pojedem rychleji a klidně si přivstanem (bo "hlavně létej pomalu a nízko, žeee" ::-DDD: ).

Jak je to tam s parkováním - je možné zaparkovat někde u cesty a pak si pro ato dojet a popojet níže po proudu na další parkink nebo je třeba stát jen na určených parkovištích či kempech?
Bo jak jinak se snadno dostat nahoru, když by jsme byli jen jedním autem?

Ten termín se možná ještě uváží..... se uvidí
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Sjezd Salzy v Rakousku

Příspěvek od Subaru4ever »

Jedno auto - buď si s sebou vzít 1 ks. bicyklu a 1 ks. zdatného cyklisty :845: ... ale na silnici podél řeky je docela slušný provoz a vždy si člověk dokáže chytit stopa. V sezoně tam pendlují desítky vodáckých aut, ale i místní Rakušáci nemají problém převézt stopaře (sám jsem jednou jel s myslivcem, co vezl na korbě pickupu zastřeleného přepůleného jelena ::-DD: )

Parkování:
- nahoře na startu u přehrady je štěrkové velké parkoviště - úplně v pohodě
- Wildalpen - ani do jednoho z kempů vás nepustí parkovat bez zaplacení (v tom výše proti proudu ani vyložit lodě!!!) - Wildalpen je nejvetší opruz na Salze - ale auto jde nechat ve vesnici, ideálně na odbočce na Hinterwildalpen
- soutok s Lassingem - velké štěrkové parkoviště - úplně v pohodě
- "Schody" - malé asfaltové parkoviště u silnice - bývá dost plné, ale na jedno auto se tam vždy místo najde
- finiš v kempu Weiberlauf nad Gro3reiflingem - do kempu se dá zajet bezplatně naložit loď (dřív nikdy nebyl problém), mimo placený areál kempu je veliké odstavné parkoviště u silnice - takže bez problémů

Sečteno podtrženo s parkováním na Salze krom Wildalpenu není sebemenší problém :850:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Sjezd Salzy v Rakousku

Příspěvek od Subaru4ever »

Ještě ke kempům. Nejhezčí a nedomáčtější je ten dole nad přehradou - jmenuje se Weiberlauf. Ale není to zrovna strategická pozice - navíc vy přijedete z jiného směru, než když se jede od Prahy. Takže víceméně po vyškrtání všech snobáckejch a nepříjemnejch kempů zbývá jedině ten ve Wildalpenu napravo od směru toku. Není to žádný krasavec, ale má strategickou pozici a navíc je přímo u legendárního Wildalpenského válce, kde se s pivkem v ruce krásně pozorují topící se nešťastníci :811:

V sezoně bývá beznadějně plný a speciálně na víkendy je nutné si rezervovat předem plochu na stan a auto. V září se najednou vyprázdní a byli jsme tam i sami :850: ... a aby to vše zapadlo jako skládačka, tak samozřejmě kempováním ve Wildalpenu se vyřeší potíž s parkováním a nastupováním :811:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjezd Salzy v Rakousku

Příspěvek od Doro »

...mohl bys prosím přidat aj GPS toho kempu a aj. toho pověstného válce? Nejde mi to najít a připojení je zatraceně pomalé, v podstatě mi to tu jen stojí na místě ::-DD: ...načtení je pak otázka důvěry ve stabilitu EDGE a trpělivosti :baseball:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Sjezd Salzy v Rakousku

Příspěvek od Subaru4ever »

+47° 39' 52.74", +14° 59' 15.68"

Nechť tě provází síla připojení :845:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Odpovědět

Zpět na „Srazy“