Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od jarkantor »

Hmmm, moc mě baví číst bláboly v duchu smyková deska je pro totální začátečníky a podobná moudra. V zásadě jde o to, že pokud mi deska točí autem o cca 40 stupňů, tak jen úplný kretén, bez ohledu na jeho zkušenosti a jízdní styl by najížděl obdobnou zatáčku minimální rychlostí 35 km/hod. (ne méně se smí na desku, aby to zafungovalo) a jasně pod plynem (na desce ani před ní se nesmí ani sundat noha z plynu ani brzdit). Navíc by podobný kretén v zatáčce asi tušil, jak funguje fyzika a na kterou stranu ho bude předbíhat zadek nebo kam mu bude nezatáčet předek (mám na mysli stále reálnou zatáčku). Pokud mi, jakožto vlastníkovi permanentního 4x4 50:50 deska pod povinným plynem strhne zadek auta na předem neznámou starnu, lze s tím, bez hromady stabilizačních prvků (a asi i s nimi), udělat máloco, protože mi zadek stále pohání kardan a díky plynu mě logicky otočí (překvapivě, pro některé, které raději nebudu jmenovat, že? :713: ). Otočí mě proto, že distribuce 50:50 u manuálu je natvrdo daná a pokud mám kola v přímém směru a zadek náhle o XYZ stupňů doprava nebo doleva, tak v setině vteřiny nesudnám nohu z plynu, abych soustrojí nehnal stále vpřed díky sešlápnutému plynovému pedálu. Dementní návrhy o vyšlápnutí spojky sem prosím nepište nikdo, to radši prodejte svoje auto a nebo ho neprovozujte během zimy. Do zatáčky (v reálu) se s permanentním 4x4 najíždí úplně jinak než jak se asi domnívají někteří zdejší přispěvatelé - předem mám (hovořím za sebe, za řidiče neumětela a laika, který se i tak umí za volantem 4x4 pobavit a nikoho přitom nezabít) zařazen ten převod, kterým se hodlám nechat ze zatáčky vytáhnout ven, do zatáčky "vtrhnu" v podstatě bez plynu (ale abych nezpomaloval!), který přidám plynule a zřetelně v půlce zatáčky, protože než se dostane palivo do válců, motor zabere a zrychlí otáčky převodovky a zadního difu, jsem ve druhé třetině zatáčky a dopřeju si příjemný a táhlý drift ven. Pokud řadím v zatáčce, odpojuju kola od motoru a při pouštění spojky se dostanu do hodin (roztočí mě v oblouku zatáčky náhlý přísun newtonmentrů na všechna kola, přičemž přední mám natočena a bez přísunu, neboli je v zatočení nakopnu a pomůžu si do škarpy zadním difem). Pokud v zatáčce potkám led, ujede mi na něm primárně předek a ne jako první zadek, že? :713: A logicky jdu ven (jedu-li rychle a nestihnu-li sundat nohu z plynu), protože díky nulové adhezi na předku mě zadek furt tlačí ve směru, což u předo nebo zadokolek neplatí nebo asi taky ne u automatů, byť se tváří bůhvíjak sofistikovaně (pokud v tom okamžiku neodpojí zadek a elektronikové nezačnou přibržďovat kdecovšechno). Takže prosím rozdělujte i zásadně rozdílné systémy pohonu u Subaru a pokud opravdu nevíte, jak se chová 4x4 na sněhu, negeneralizujte, díky. Protože dostat 4x4 50:50 na sněhu do smyku je neuvěřitelně snadné a potenciálně smrtící a žádná přiblblá deska nikoho nenaučí, co s tím dělat, když se bude náhodně smýkat doleva či doprava. A nepotřebujete k tomu v žádném případě 200 ani 300 koní, stačí mít zařazeno a v zatáčce přidat, abych jel, se sevřenými půlkami, hezkým, táhlým a mírným driftem. A nebo se použije ruční brzda, s čímž já zkušenosti nemám, protože to se auto urve v podstatě z fleku při zatočených předních kolech a na to nemám koule. Dle mého soudu je smyková deska na pykaču (podobný šok v reálném provozu na zadní nápravě prostě nepotkám), jediné, co má význam, je jízda po kluzné zatáčce (je příliš krátká) a nebo vyhýbací manévr na kluzné ploše. Nicméně - za mě platí, že to, co člověk nenatrénuje na parkovišti a na uzavřených plochách v začátku zimy, na začátku jara na kluzné ploše nezíská. A opatrně nabyté se pak opatrně zkouší na okreskách během napadaného sněhu v zimě, kdy do zatáčky musím vidět, abych nebyl prasetem, co zabije někoho jiného a nedejbože vyleze z auta bez újmy. Ostravákům doporučuju jízdu z Dolního Benešova do Děhylova - většinu cesty budete opravdu řídit a pracovat s autem (je to většinově do kopce = brzdí se líp a do 80% zatáček vidíte) a nejlíp se driftuje při výjezdu z Dobroslavic v té levotočivé zatáčce přes horizont, kde můžete max. padnout do škarpy (ale ten adrenalin tam, to je model "zpocená prdel"). Zdar a světu mír. :bp:
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od M.Z. »

:wink: takhle se auto s prasklou pneu nechová. Měl jsem tu čest 2x a pokaždé to stálo za to. Jednou mi rupla šusdefektem pravá zadní ve 170km/h na Kadettu GSI, za plného provozu, podruhé levá přední v 90km/h, na Karose plné lidí.
Obojí se povedlo udržet, sice s vypětím všech sil, ale povedlo. Ovšem rozhodně to nešlo tak náhle do smyku, spíš to připomíná pohyb, jak na gumě, jako by to auto tahal někdo na špagátu opačným směrem. Jediný způsob je ofafrně zpomalovat a rvát se s volantem.
Ale stejně řešíme kraviny, deska je fakt dobrá pro vyvolání smyku v nízké rychlosti, v bezpečných podmínkách.
Lepší je opravdu kluzká zatáčka, kde si řidič šáhne reálně na limity auta.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od jarkantor »

Já jsem ten odkaz kdysi na tento vebík umisťoval, ale přeci jen, opakování je matkou fšehomíra... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mryGnENTsoI[/youtube] Kdyby nějakou podobnou akci vymyslelo a zastřešilo třeba nějaké tuzemské Subaru dealerství, tzn. záštita někoho, kdo ta auta prodává a nepožene je na blind do nějakých neověřených situací, kdy bude hrozit poškození čehokoliv, navíc odpovídající odborný výklad, žádné komparativní tlachání v duchu "nedostižný systém symetrického 4x4 pohonu", tak já osobně bych za tím jel světa kraj. Jinými slovy - koupil sis Subaru, my ti ukážeme, jak se to umí chovat, proč a jak co funguje, abys věděl, co od auta můžeš čekat, nebavíme se o konkurenci, jsi tady kvůli svému autu a tobě, tady máš dráhu, dostaneš důkladný výklad kdy co jak a proč, sedni a jeď. Po průjezdu vyhodnotíme, zkonzultujeme, probereme s ostatními. Všechno jsme projeli a vyzkoušeli, nikde nejsou žádné prasárny.
Poměrně dlouho mi trvalo, než mi otrnulo a zjistil jsem, co umí současný Forester v přiměřeném terénu a především na silnici (vzhledem k míře mého strachu, samozřejmě). Auto toho umí samosebou podstatně víc, ale vědomí, že si dokázalo poradit všude tam, kam mě strach pustil, pro mě bylo a je uklidňující. Během pár týdnů velmi pravděpodobně přesednu do následníka stejné značky (snad všechno klapne), od kterého opět nebudu vědět, co čekat a cesta objevů je nasnadě. Koukat na júheleťup je samosebou cestou k teoretickému samovzdělávání, ale myslím, že není nad praktickou zkušenost. Jakožto hračičku a technika mě zajímá, kdy začne co a jak fungovat a budu si to chtít vyzkoušet. Takže pokud mě autorita, kterou spatřuji v prodejci, poučí, že tři kola na válcích nezpůsobí upečení pohonu, ale že jedno kolo na zemi auto vytáhne, jdu do toho. Atdapod.
Smutné je, že téměř zaniknuvší čekklub se zaměřoval převážnou měrou na okreskové a okruhové ježdění a zdejší sestava primárně na šplhání po kopcích a rozorávání mezí. Nenašel se asi nikdo, kdo by udělal oficiální akci (což je především u dovozce poměrně k zamyšlení, protože tahle auta si bude kupovat stále méně lidí a zákaznickou loajalitu budou budovat na nevímčem), na které by ukázal foukaným, co jde s jejich auty dělat a stejně tak i nefoukaným. Ano, akce u Plzně je jistě super, ale jedná se o akci, nad kterou (asi) nemá patronát nikdo z dealerů, nehovoře o importérovi. Přičemž by, dle mého, stačilo jen maličko a všechno by dostalo jiný ráz (mýma očima viděno). Asi by mělo jiný šmrnc, kdyby "všichni" vlastníci Subaru vehiklů dostali pozvánku od oficiálního importéra na akci XYZ, pořádanou tehdyatehdy tamatam, včetně programu, mapy jak tam a situačního plánu, kde se co bude páchat, případně v případě zájmu o ubytování kontaktní emil XAZ. Registrace na adrese ABC nebo u nejbližšího dealera. Vstupné (páč to něco stojí) ve výši TNT. A podle mého soudu spoustě doktorů a právníků spadne čelist, i když skoro nikdo z nich nepřijede. Ale tak nějak se páchá násilí na obyvatelstvu, zvané vytváření a budování "Customer Loyalty".
Jo a co jsem chtěl vlastně říct a nic nedat? Že když už budu vydávat prachy, tak je dám daleko spíš někomu, kdo o mém autě ví víc než já a o něco z toho co ví a umí se se mnou podělí. Neboli - pro foukané pozvou např. p. Štajfa a dají si kupř. letiště, pro rádoby terénkozy vyrobí opičí dráhu, kterou na všech autech (modelech) projedou a ukážou, že to fakt funguje. Značkoví technikové budou k mání k zodpovídání dotěrných a přitroublých dotazů, atd.
Sorry za offtopic
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak takovej sraz uspořádej a nebreč tady jak dítě, že žádnej takovej neni. Kdybyses o to zajímal víc, tak bys věděl, že žádný dealeři natož Subaru ČR nemá zájem o podobné akce a to, že nám přijeli do Hynčic 2 auta a víceméně jen stály na místě je maximum, co dealer je ochotný udělat.
A ad odkaz na akci, cos poslal - těžko můžeš srovnávat UK a CZ Subaru trh...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od jarkantor »

:670: :655: vážený mladíku, který máš, přinejmenším vzhledem k svému věku, podstatně blíž k dítěti než já, moje postesknutí směřovalo především k importérovi a prodejcům než kamkoliv jinam. Stejně jako jsem dokázal být, s jednou malou výjimkou, bez jakékoliv značkou nezastřešené akce, dokážu bez ní existovat i v budoucnu. Pokud by ovšem někdo pověřený a způsobilý (myslím tím prodejce nebo dovozce) takovou akci oficiálně zastřešil, svůj přístup bych změnil (a možná, že i někteří právníci či doktoři). Nicméně na mně a mně podobným tohle uskupení rozhodně nestojí, to je bez debat.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

Ano, směr postesknutí jsem (kupodivu ke svému mládí) pochopil správně, proto se divím umístění příspěvku zrovna sem a ne na papír a do rukou prodejce nebo dovozce.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od catana »

HonzaCZ píše:Tak takovej sraz uspořádej a nebreč tady jak dítě, že žádnej takovej neni. Kdybyses o to zajímal víc, tak bys věděl, že žádný dealeři natož Subaru ČR nemá zájem o podobné akce a to, že nám přijeli do Hynčic 2 auta a víceméně jen stály na místě je maximum, co dealer je ochotný udělat.
A ad odkaz na akci, cos poslal - těžko můžeš srovnávat UK a CZ Subaru trh...
Po diskuzi s klukama z Rakouska a Německa je evidentní, že podpora ze strany importéra je nulová i u nich, přestože to prý dříve nebývalo takové a akce importér dělal i podporoval. Poslední tři roky nic, co si kluby nezorganizují ve vlastní režii, úsilí a nákladech, to není. Tzn. jako u nás. Nicméně takový sraz dát dohromady by neměl být takový problém, lidi máme, plochu taky seženeme, pár znalých servismanů se taky zkontaktuje... Akorát to chce něco dělat, pro podobný sraz fakt hodně dělat, což je podstatně složitější než o tom teoretizovat.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od M.Z. »

Prodejci (všech značek) nemají chuť dělat cokoliv, protože úroveň cen a marží, je taková, jakou si ji sami konkurenčním bojem udělali.
Nicméně by se nějakých akcí účastnit mohli, nikdo po nich nepožaduje statisícové akce. Pod pláštíkem krize se veškeré aktivity zatrhly a teď byť je na ústupu, se korunky na prezence moc hledat nikomu nechce.
To musím říct, že např. v zemědělství se na promo akce pořád investuje hodně, škoda, že neděláme i auta :845:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od suubaru »

hetzer píše:zazil jsem s imprezou pretacive smyky na vode, na snehu i na suchem asfaltu a pochybuju ze se muze subaru dostat do situace simulovane smykovou deskou, podle me to proste neni u subaru fyzikalne mozne.
smyková deska simuluje přetáčivý smyk, to je snad realita z provozu s našimi auty, ne?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od hetzer »

suubaru: ne tak docela. pretacivy smyk u subaru nastava dost pomalu, je dost casu davat kontra pokud to clovek neprezene s plynem na kluzkem povrchu a klicova cast nastava az v situaci kdy jedu dverma napred a musim to nejak vyrovnat - podle mych zkusenosti to lze jen spravnym davkovanim plynu ( ale mozna se pletu :845: ) coz te zadna smykova deska naucit nemuze.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od M.Z. »

Ale jo, může taková situace nastat i v provozu a to když tě někdo trefí z boku na zadek :845:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od hetzer »

M.Z.: ::-DD:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Rudolfo »

Tak akce se nám začíná pomalu plnit. :845:

Přihlášky budu evidovat v pořadí v jakém se dotyční přihlásili. Vozidel by mělo být max. 15 a minimálně 12, abychom obdrželi slevu na těch 3500,- Kč a to si myslím, že se to dá dohromady.

Budu případně brát i náhradníky, kdyby někdo nečekaně nemohl a něco mu do toho vlezlo.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od hamoun »

Dneska jsem daval auto do Subaru Opava na vymenu zadnich brzd (desky odesly uplne v patek :( ) ...
Maji tam vytistene informace o tehle akci a par lidi pry zajem melo ... to vypada na povedenou akci ...
tesim se !! :)
škoda superb
ex WRX 2008
honzab
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 465
Registrován: stř zář 02, 2009 10:06 pm
Jméno a příjmení: Jan Bařák
Bydliště: Hošťálková 554

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od honzab »

Po dnešním telefonátu s Rudolfem sděluji, že akce "kluzná plocha Libros" se určitě koná i při
nenaplnění avizovaného počtu účastníků.
Případní zájemci se mohou ještě přihlásit.
Těším se na setkání v neděli.
HonzaB
Odpovědět

Zpět na „Srazy“