Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Rudolfo »

OSTRAVA a okolí. !!!
Momentálně domlouvám sraz na nejmodernějším cvičném zařízení v ČR. Jedná se o kluznou plochu v Ostravě firmy LIBROS. V programu je 50 minut teorie a 3 hodiny jízd. Při počtu 15 vozidel se mi podařilo usmlouvat cenu na 3500,- Kč včetně DPH. (normální cena 3900,- Kč).

Předběžný termín v květnu - možné termíny obdržím e-mailem zítra. Takže se pište zde do diskuse, kdo by měl předběžně zájem. Akce je otevřená - nemusí to být vozidlo značky Subaru :845:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od catana »

To zní skvěle Rudo!!
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Kutiltim »

Tož to je velmi zajímavé :850:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od jarkantor »

Tedy, pardon, nechci být skeptik, ale já se zúčastnil té branně-bezpečnostní akce, co proběhla před cca měsícem (odhadem). Po hodině a kus čekání mi bylo smýknuto autem deskou na jednu stranu, auto se roztočilo, motor zhasnul, nešel nastartovat, já jsem se bál co tomu je, pak jsem projel slalom počínající louží, kde na mě pán do vysílačky povykoval, že mám přidat a prásknout do koní (nechápal jsem, proč bych měl s kvílejícími gumami manévrovat zběsile mezi kužely), zaparkoval jsem mezi dvě siluety aut, přijel na ovál, kde jsem se projel jednou Fabií s totálně ojetými pleumatykami a druhou s novými zimními, odpověděl zodpovědně na otázky ohledně rychlosti a pocitu z jízdy, vyslechnul si nalejvárnu ohledně neeeskutečně neuvěřitelných možností Librosu ohledně pleumaťyk a disků a náhradních dílů a už ani nevím čeho, přejel jsem k trámku, do kterého jsem na čas umístil nějaké vruty (nevím kolik, páč jsem začal vzdorovat nutkání umístit ty vruty doprostřed čela obsluhy časomíry), prošel jsem poklusem povinně nařízeným obchodem, kde opět někdo demostroval, že co není nikde, koupím právě tam a odmítavě jsem vrtěl hlavou na neodmítnutelné nabídky, abych KONEČNĚ!!!! dospěl ke stanovišti dopravní polycyje, která mi přicucla na sklo měřák průchodu fotonů skrz fólyje SunTek a bylo mi hrdě sděleno, že "pane řidiči, 30%!", načež jsem poděkoval a s ukrutným klením jsem odfrčel, hrdě jsem minul měření rychlosti (jak jsem jen mohl opovrhnout neodmítnutelnou nabídkou na bezpochyby jedinečný dárek!) a jal se u garáže strhávat folyje z bočních předních oken. Takže sumasumárum, po cca 150 minutách celkového času jsem zjistil, že moje bezpečnostní antisluneční krytí nepodléhá povolené normě a musím ho servat pod pokutou 2 ťysýce korun. Nicméně k meritu věci - CO tam propána chcete dělat, chlapci? :670:
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Jarku.

Tak tato bezpečnostní akce byla "osvětová", univerzální a na nic. Chápu, že při množství lidí (protože to bylo zadarmo) jsi si asi nic pořádného nezkusil. Tady má být max 15 aut a po 50 minutách teorie bychom měli 3 hodiny jezdit a zkoušet svou zručnost a jízdní vlastnosti našich vozů. Pokud nevíš, co se tam bude dělat, koukni na akci na Jihlavském polygonu.

http://www.subarufanclub.cz/forum/viewt ... =29&t=1504

Například pro mne byla Jihlava trochu z ruky a v tomhle termínu jsem nemohl. Bohužel nic levnějšího v okolí není...

Myslím si, že je lepší si vyzkoušet kritické situace na polygonu, než někde nabořit auto s dalšími následky ...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Doro »

Za 3,5 klacku si to tu možu odzkúšat aj uchalupy na ledě,v kopci na lúce či parkovišti a místoch v okolí a to za reálných podmínek, jen s odpovídajúcím rizikem, tedy aj nutnů zodpovědnosťů s tým, že je třeba začáť fakt opatrně, pomály a nigde nespěchať, navíc s vidinů opakovaní, kolikráte cu a dy cu.
Dík za snahu, spíše to bude pro někoho, kdo se nebojí nalejinfodomozku od lidí (Jarek to popsal pěkně), kteří sami nedokážou ani vyjet a sjet v našich povozech kopec na ledě ve valašských podmínkách, bo to věčina z nich nikdy nemosela řešit a jak jezdí a řídí se v krizovkách předo/zadohraby a pseudohraby je mi šuma fuk (sůbo má jiný pohon a úplně jiné vlastnosti).... tož tak.
Co mám dělat na ledě tak trošku už vím, ale pokud s tím nepočítám, nepomože ně stejně vlastně skoro nic. Rád by došel, ale fčilje ta kríza, tož račí kúpiť plato vajéc a ožrať sa nečím, co eště nezdražili...třeba senem :845: :ironie:
... tedy si to užijte aj za ňa :3gears: :pr: :unami:
Naposledy upravil(a) Doro dne úte dub 10, 2012 11:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Rudolfo »

Tož Doro,
já k Tobě jezdím do hory poměrně často :845: Ovšem placky, aby si to vyzkúšaly v praxi u Tebe u chalupy k Tobě nedostanu, ani kdybys Ty jim ty prachy platil... ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:

Já vím, že dneska je to dost o penězích, ale níž se s poplatkem nedostanu. Nenaplním-li kapacitu na 15 aut, tak tu akci včas zruším.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Doro »

...no šak právě...čuju, že se to nemosí podařit zaplnit :666:
Současná situace spěje věci do kopru a vyhlídky pravda sou, ale jen horší ::-DDD:
Třeba je to donutí snížit ceny, otázka je, kdy.... jestli vůbec. Ale čekal bych, že zájem jim bude klesat.

určitě ale počkám, jestli se podaří zrealizovat a jaké budou osobní zkušenosti, bo ty řeknou víc :850:
Asik rok až dva zpět sem o tom ale uvažoval, ale nic blízko tu nebylo

Ale co vím, že jak mi někdo řekne, že ve smyku na ledě mám vyšlápnout spojku, beru ho pantokem do kebule :655: :baseball:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od suubaru »

absolvoval jsem podobnou záležitost, pro místní letce je to - domnívám se - tak trochu downgrade školení.
Školitel v učebně pozdvihne angličáka nad hlavy žáků a vysvětlí, v jakých provozních situacích je těžiště na jakých kolech. školení je vhodné pro ty, kteří dosud nevěděli, co to je to trrrrrr, když pořádně šlápnou na brzdu na mokru a sněhu. A kam se máš dívat, když se vyhýbáš překážce. Školitel si tu partičku se subarama prohlídne a posteskne si, co já je mám kwa učit. Toť můj názor, třeba se mýlím. Pro mě by třeba bylo zajímavá výuka driftu, tam to asi nehrozí. :bp:
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od jarkantor »

Nechtěl jsem být úplný rozvraceč, ale dodám i něco málo k pousmání z mnou absolvované ztrátočasové aktivity: když jsem se před rozjetím směrem ke smykové desce dotázal (pokorně, slušně až poníženě) dotyčného na to, jak se mám chovat, sedíc za volantem permanentní 4x4, maník se zarazil, dotázal se, jestli je to opravdu permanentní 4x4 a na můj souhlas mi dal vyloženě knížecí radu: REAGUJTE. Když jsem se ptal jak, řekl mi, že NĚJAK TOČTE VOLANTEM A UVIDÍTE. Takže poté, co jsem nafrčel na desku nejméně rychlostí 35km/hod. a auto mi bylo strženo na stranu, jsem si vyslechl: NOOO, REAKCE TAM BYLA, ALE POZDĚ. Když jsem smutně poznamenal, že jen úplný de(v)il by najížděl na ledovou plochu rychlostí 40km/hod., kýval hlavou a tvrdil, že je to jistojistě vynikající zkušenost. Anžto jsem obyvatel Ostravy (i když naplavený), pomyslel jsem si BANIKPYČO a ten Baník jsem pro jistotu vypustil. Takže drandění po smykové desce a podobné kratochvíle si s dovolením odpustím. :bp:
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Rudolfo »

Ještě mne Doro napadlo, není někde v okolí asfaltová plocha, kde by se když napadne sníh dalo driftovat? Co v Rožnově u koupaliště? Že bychom si někde dopředu tu plochu zamluvili.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Rudolfo »

Jarku v pohodě :850: , nic si neberu osobně. Aspoň víme, na co se máme "zkušené" obsluhy zeptat ::-DDD:

Maníka z Librosu jsem v e-mailu upozornil, že jde o trvalý náhon všech kol :banana: :banana: :banana:

Tož uvidíme, vyzkůšáme a pak budeme dělat vlastní akce...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od hetzer »

Rudolfo: doporucuji ti asfaltovou plochu Poděbrady u Olomouce kde jsem v zime ulomil kolo :657: :845:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od Rudolfo »

Podrobnosti o programu akce - termín 13.5.2012 (neděle) od 9:00 hod Libros

Vypíšu k tomu sraz, ovšem bude potřeba, aby vaše přihlášky byly závazné. Neboť budu muset zaplatit zálohu ve výši 20 tis. Kč do pátku 20.4. Takže budu muset od vás vybrat také nějakou tu zálohu :655:

TAK SE ZÁJEMCI HLASTE URYCHLENĚ - budu dělat pořadí + nějaké náhradníky, kdyby někdo vypadnul !!! Informaci o akci vyvěšuji i na další weby, takže skutečně nevím jak rychle bude akce naplněna. Takže kdo má vážný zájem, ať se napíše co nejdříve.

Program akce dle nabídky

Nabídka Kurz bezpečné jízdy pro „SUBARU“

1) Termín konání: 13.5.2012
2) Rozsah: 3 hod. školení bezpečné jízdy
1 hod. teorie na učebně CBJ


3) Počet osob : cca 15 vozidel

4) Běžná cena: 3900,- Kč včetně DPH nabízená cena 3500,- včetně DPH

Cena zahrnuje:
- pronájem školící místností v potřebném rozsahu školení
- služby lektorů pro základní bezpečnostní školení (základy bezpečnosti při využití Centra bezpečné jízdy),
- pronájem plochy Centra pro praktický nácvik,
- služby instruktorů při praktickém nácviku.
- certifikát pro každého účastníka školení

Obsah teoretické části v učebně :
50 minut teoretický výklad průběhu výcviku , prevence a zvládání krizových situací v silničním provozu, principy a význam defenzivního (partnerského) způsobu jízdy. Správné používání pneumatik, vyhýbání překážce, vliv adheze na délku brzdné dráhy, brždění na nestejnorodém povrchu, výhody a možnosti inteligentních podvozků vozidel. Seznámení s druhy tréninků a Bezpečnostními předpisy Centra.

Teorie řízení a zásady bezpečné a defenzivní jízdy ,technika jízdy a zvládnutí krizových situací, příčiny dopravních nehod, charakter řízení s ohledem na typ vozidla (odlišné hnací nápravy, automatická převodovka), ergonomie řidiče, druhy pneumatik , zkušeností a schopností řidiče- typologie řidiče, druh a stav vozovky, rovinka, zatáčka , apod. Optimalizace jízdy vozidlem - spotřeba pohonných hmot.


Obsah praktické části : 180 minut
Ověření si teoretické části kurzu . Správné sezení ve vozidle , způsob jízdy, trénink základních charakterů krizového řízení vozidla s cílem získat návyk správných reakcí. Ztížené podmínky při řízení vozidla , praktické zvládnutí intenzivního brzdění, nestejný povrch , průjezd zatáčkou kontrolovaným smykem, způsob jízdy s jednotlivými koncepcemi pohonů vozidel a automatickou převodovkou, aquaplaining, seznámení se se systémy pro zlepšení jízdní stability,výhody a meze účinnosti .

Jízda simulátoru jízdy smykem se speciálně upraveným podvozkem. Kde Vám můžeme připravit zábavnou formu závodu na čas tímto simulátorem mezi kužely.

SPECIÁLNÍ PRVEKKrizové řízení vozidla ve smyku na 90 m dlouhé kluzné dráze. Technologie speciální smykové desky, která je jediná a nejmodernější technologie v České Republice.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Minisraz Ostrava!!! - kluzná plocha Libros !!!

Příspěvek od catana »

Jste se tu do Rudy docela pustili koukám. Taková akce má určitě smysl a ta smyková deska umožní právě trénovat reakce z leknutí. Zvlášť jestli v Librosu umí to co v Jihlavě neumí, tedy random mód kdy nikdy nevíte kam vás pošle. Tzn. ty peníze mají rozhodně smysl v tom, že si člověk vyzkouší svojí reakci v leknutí a hlavně ji natrénuje. Vrátí se to aspoň v tom, že máte menší pravděpodobnost nehody.

Největší problém těchto všech akcí jsou instruktoři, kdy sehnat někoho kvalitního je fakt složitý. Ostatně i na podzimní Jihlavu vol.2 mám v plánu poměrně zásadní vylepšení i po této stránce.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Odpovědět

Zpět na „Srazy“