Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2495
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Příspěvek od Subaru4ever »

Ahoj,

již jsem to dříve předesílal ve vlákně "plochy, kde se dá v zimě sklouznout", ale dovolil jsem si kvůli tomu založit zvláštní vlákno :4690:

V PVA Letňany je v zádu v areálu krásná plocha cca 40x100 metrů po zbořené výstavní hale. A co víc - je na tvrzeném hlazeném betonu. Teď jsem tam něco po dešti zkusil ještě na zimních pneu a dost to klouzalo :826:

Mám různé vícečetné kontakty k firmám, areál PVA okupujícím, a věřím, že bych se dostal nejen k tomu, kdo spravuje tuhle plochu, ale že by se taky mohl dát domluvit pronájem. Plocha je víceméně nepoužívaná, jen při veletrzích se na ní parkuje. Jinak je prázdná. Mělo by to mnoho výhod. Zaprvé by to znamenalo legálně pronajatou plochu v uzavřeném areálu, kde by nehrozily žádné autobusy, důchodci, děti, psi, příslušníci a jiná nebezpečná individua. Zadruhé je to povrch, který by byl 100% šetrný k podvozkům a pneumatikám. Jsou tam sice všude nasekané kanálky pro kabely, ale jsou zakrytované masivními hladkými litinovými dekly, a jsou skoro v rovině s betonem. Max. zoubky 0,5 cm. A zatřetí - kde v Praze najdete něco podobného?

Jedna možnost by samozřejmě byla zimní sněžná driftovací párty. Nicméně díky uvedeným výhodám by se tam mohla dle mě uskutečnit spíš nějaká letní akce. Např. slalomy, jízdy zručnosti, couvací hrátky, parkovací soutěže atd. atd.

Dotaz na vás: byl by o nějakou takovou akci zájem? Přijde vám plocha (35-40)x(100-110) metrů dostatečně velká na podobnou akci? Měl by někdo na půjčení nějaké oranžové kužely nebo zkusil vymyslet nějakou vhodnou náhradu? ... pokud budou kladné odpovědi, zkusím sehnat finální kontakty a vyptat to už detailně a konkrétně :850: ... samozřejmě by tam hrála roli cena, ale věřím, že by byla rozumná :-)
Přílohy
2012-03-29-019.jpg
2012-03-29-020.jpg
2012-03-29-021.jpg
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo jsem pro, když se vymyslí dobrej program a bude to nějak organizovaný, aby se tam nezmítaly svévolně auta po ploše, tak by to mohlo být super :supeer:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2495
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Příspěvek od Subaru4ever »

Tak jsem tak zběžně načrtl pár nápadů na disciplíny, abych zkusil nalákat i někoho třetího :845:

1. - klasický slalom; cíl by byl do úplného zastavení auta ve vymezeném prostoru (bezpečnost!)
2. - sněhulákova osmičková dráha; možno víc rotací; cíl jako v 1.
3. - taková obyčejná trasa; šla by udělat jako okruh; mě samotnému se moc nelíbí
4. - královská disciplína "jízda se zavázanýma očima" - s navigátorem/navigátorkou
5. - prostorová orientace - jízda naslepo bez aktivního navigátora; řidič by vyrazil, obtočil se kolem domnělého místa obratu (třeba 1 kruh tam, 1 kruh zpět na zpátečku a 1/2 kruhu vpřed) ... navigátor by ho zastavil a hodnotila by se úhlová odchylka od optimálního směru :811: ... navigátor by byla pouze pasivní bezpečnostní jednotka
6. - sprint po dvojicích s dobržděním do velmi úzkého prostoru ... kdo stojí jako první, postupuje ve stromu dále

Většina disciplín by byla na čas. Cíl by byl buď prosté dobrždění do určitého prostoru, nebo klidně např. zaparkování do podélného parkovacího místa :-).
Jistě by se daly vymyslet i nějaké jízdy na přesnost nebo cit, např. s kelímkem plným vody drženým z okénka, nebo na přejetí co nejvíce značek nalepených na zemi ...

Jsou to jen takové nápady a pokud by někoho motivovaly k vlastní tvůrčí činnosti, budu jen rád :unami:
Přílohy
jedna.jpg
dva.jpg
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Příspěvek od jaromir »

Ten sprint bych moc nedoporučoval, jednou jsem četl na prawebu, že tak lze rychle odepsat zadní diferenciál a snad se to i někomu povedlo.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2495
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Příspěvek od Subaru4ever »

Ono taky nejspíš bude záležet na délce tratě a dosažené rychlosti :655: ... ale věřím, že bleskurychlý přechod z plného plynu do plných brzd je pro auto šlupa :655:

Pominu-li fakt, že na ploše 40x100 se stejně nedá dosahovat bůhvíjakých rychlostí, a že pro většinu ježdění si člověk vystačí jen s jedničkou, tak jsem se přesto snažil vymýšlet disciplíny tak, aby smazávaly rozdíly v rozdílně výkonných motorizacích. Např. kruhová osmičková dráha sice nabízí rovinku na začátku, která nahrává H6kám, ale následné kroužení zase hraje do karet lehčím čtyřválcům, které netrpí tolik nedotáčivostí :850:

Ten sprint asi stejně namá cenu. Když uvážím, že úsek by byl cca 70 metrů dlouhý, tak to znamená 50 metrů akcelerace a 20 brždění. To se ani nevytočí jednička, a akorát by šly do kytek naše spojky :839:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Jakub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 83
Registrován: čtv led 28, 2010 9:19 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Příspěvek od Jakub »

Jsem pro. Rád se wokážu ..... Jinak jenom ten sprint vynechám, nechci dráždit kardan, už má svoje léta a z vytočený 1 na 2 si pěkně cukne .....
2015 - BRZo a je modrý
2012 - Superb kombi II: Český sen
2009 - Kawasaki ER-6n

ex: 2001 Octa 1.8T rudo-kombijec
ex: 2012 Honda CBR 250R
ex: 1992 BMW E36 318iS špéra ...
ex: 1997 Impreza sedan 97 -> jako TURBO ...
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Letňany racing v uzavřeném areálu PVA

Příspěvek od catana »

Přijde mi to jako dobrý nápad... jenom teď poněkud nestíhám, takže když to bude někdy na konci května/června, bude to schůdnější s mojí účastí.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Odpovědět

Zpět na „Srazy“