Za geografickým středem ČR - 16. června

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od nasticka »

Kiti: moje psice jsou všechny zvyklé na můj jízdní režim. Když je vezu všechny, mám větší klec a ony v ní leží jedna vedle druhé, takže i při ostřejší jízdě nemají kam "ujíždět" a padat..a žádné stížnosti zatím nebyly ::-DDD: Jinak mi se jízda v "koloně" nejeví zrovna jako ideální zážitek, protože mám tendenci neustále všechny hlídat, teda hlavně ty za sebou, aby se někdo "nezatoulal" ...ale zase ty hlášky ve vysílačkách, no už jen kvůli tomu stojí za to na srazy jezdit ::-DD:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od catana »

quickly píše:U mne se 2x projevil problém dehťáků - při zapnuté klimatizaci (odjezd ze Žlebů) a při ubrání plynu v zátěži motor zdechnul. Potom jsme raději měl otevřená okna, protože jsem nesměl zdržovat :1774:
Kupodivu toto jsem u svého auta dosud nezaznamenal. Ale jak bylo v sobotu horko, už jsem to zase měl líné :686: Poprvé v akci Dash command, teplota vody maximálně 95°, typicky 91°, nasávaný vzduch 36-41°... Nicméně i přesto a pohyb v zadní části kolony, kde se obecně musí rychleji, se mi dařilo bezproblémů stíhat LadaF... a co chvíli čekat na zadní sprintery Kiti/Nasticka. Na pár úsecích jsem se i svezl :826:

Nicméně se opět ukazuje, že pro takhle velkou skupinu potřebujeme opravdu více vodících aut. Pak funguje říkání "volna" do vysílaček bezpečně, mrzí mě, že Tomáš1002 měl problémy - snažil jsem se svědomitě hlásit volno jen když v protisměru nikdo nebyl a v zrcátkách jsem měl Nasticku, tedy úsek mezi mnou a prvním autem "zadku" byl bezpečný. Tímto by dávalo i smysl pak mít pro každou skupinu jiný kanál na vysílačce - takhle ve vysílačkách to hodně prskalo vzhledem k délce kolony a nejčastější slovo bylo "co jsi říkal?"

Dan to měl pěkně zorganizované :diky:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
valdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 12, 2009 8:46 pm
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od valdan »

Opět super sraz. Moc se nám ten den líbil. Dan to měl opravdu bezvadně připravené a zorganizované, bavili se děti i dospělí. Super parta lidí, jsme opravdu rádi, že jsme se mohli přidat. Jinak jak jsem juknul do diskuze tak pro porovnání spotřeba na našem atmosférickém Foresu 9.1 za celou cestu. To myslím, že je asi normální při tomto stylu jízdy a klimatizaci. Zdravíme tedy všechny účastníky srazu a děkujeme organizátorům.
Mějte se všichni subarově a jezděte jen kolečkama dolů a anténkou nahoru! :826:
PS: Jen jednen problém - uteklo to moc rychle!
Subaru je nevyléčitelná závislost a Forester obzvlášť.
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od AndreaM »

To hlášení volna - přesně jsem si říkala, že ten kdo chce předjíždět, by se měl zeptat auta tak 4-5 aut před sebou, aby ohlásil volno a ne se spolehnout na to, že někdo ve vysílačce řekne je volno, protože to může zahlásit někdo, kdo je 1 km vepředu nebo vzadu a dotyčný neví :839:
Takže buď si oslovit přímo auto (sama jsem však nevěděla přesně kdo je kdo) nebo stanovit přesný jízdní pořádek aut podle kterého se pojede po celou dobu a tam určit "hlasatele/předavatele" vzkazů.
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od quickly »

Trochu jsem o tom přemýšlel a na další "mini"sraz už mám připravný zlepšovák :850: . Udělaly by se skupiny po 5, každá skupina by měla vedoucího a samostatný podkanál. Buď by se jelo v intervalech, ale spíše by se vymyslely různé varianty tras. Společné by byly hlavní body trasy. Má to jeden pozitivní aspekt, teď si pár lidí "stěžovalo", že bylo málo off-roadu, pár zase, že bylo moc ::-DD: . Tato varianta by to vyřešila.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od AndreaM »

quickly píše: každá skupina by měla vedoucího a samostatný podkanál
To by se potom ale slyšelo jen těch 5? To by byla občas škoda :845:
quickly píše:spíše by se vymyslely různé varianty tras.
To vidím jako hodně náročné pro pořadatele, to by pak bylo 2v1 nebo 3v1?? ::-DD:
To jsem raději proto, abychom se na začátku rozpočítali prvý, druhý.... a toto dodržovali celou jízdu. Pak víš, kdo jede před tebou a můžeš se ptát.
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od quickly »

Ségra, to určené pořadí je dobrý nápad, ale díky tomu se budou muset všichni naučit 3 auta před s sebou :655: .

Jinak vymyslet 3-4 varianty cest k hlavním bodům zase tak složité není.

Je ale pravda, že společné poslouchání vysílaček je suprové a také bych o to nerad přišel. Je potřeba najít bezpečnou variaatu - zvláště pro přerostlé minisrazy v severovýchodní sekci. Máme čas plánovat do 4. Forýskovic narozeninách :4690: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od AndreaM »

quickly píše:ale díky tomu se budou muset všichni naučit 3 auta před s sebou
to je ale pořád jednodušší, než když se ti po každé zastávce ta auta změní, ne?
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od j3rry »

AndreaM píše: to je ale pořád jednodušší, než když se ti po každé zastávce ta auta změní, ne?
Jj, já bych se také přikláněl k tomu, aby se zachovalo pořadí... Úplně nejlépe se mi jelo jako třetímu od konce na začátku srazu... Po první zastávce jsem se zapomněl a pak jsem musel dohánět a na konec jsem jel zase v jiném pořadí... Dodržovat stejné pořadí aut je podle mě určitě dobrý nápad! A radio chatter mě nadchnul a bavil natolik, že by podle mě byla škoda, kdyby byly oddělené vysílačkové kanály...
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od quickly »

AndreaM píše:než když se ti po každé zastávce ta auta změní, ne?
Ségra, na srazech severovýchodní sekce většinou jezdím buď první (vedu sraz) nebo poslední (vede Tomáš1002 a moje denní svícení používá jako kontrolu, že vidí konec štrůdlu :850: ), takže se většinou pamatovat nic nemusím ::-DDD: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od Tomáš1002 »

Je pravda, že jako "zadek" jsme toho moc neslyšeli a i když se někteří "střeďáci" snažili, tak často zanikaly relace v šumu, když se snažilo mluvit několik lidí najednou.
Na druhou stranu, asi bych to nijak zvlášť nekomplikoval, nejsem si úplně jistý, zda by snaha srovnat se zase do stálého pořadí nebyla na některých zastávkách těžko uskutečnitelná. Pro mě po téhle jízdě platí jediné: "kam nevidím, tam nevletím" jako základní řidičské pravidlo i tehdy, když máme vysílačky.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od catana »

Ono bych klidně vysílačkové skupiny zmenšil, protože stejnak většinu konverzace nebylo pro nás jedoucí vpředu u zadní části rozumět / slyšet, většinou se mi ozývalo prskání. Pak to nadšení "radisty" nefunguje, spíš to rozčiluje. Osobně se mi proto zamlouvá skupiny, každá se svým lead autem a jinými kanály na vysílačce. Když někdo změní skupinu, přeladí vysílačku, to je to nejmenší.

Pokud ve skupině bude do 10 aut, tak pořád tam konverzace bude víc než dost. Ale nedělal bych větší, pak to nemá ten efekt.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od catana »

AndreaM píše:To by se potom ale slyšelo jen těch 5? To by byla občas škoda :845:
Všech 20 se stejnak slyšelo jen málokdy. Většinou jsem slyšel hodně šumu, rozčilující se Nasticku že nemá odpověd na otázku a Eriku, že se má něco přeposlat...
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od jaromir »

Já se přikláním k názoru Tomáše, že by se řidič měl bez ohledu na rady chovat jako když jede sám - pro mne je Tomášova příhoda dostatečně poučná pro příští sraz. Vysílačky ať jsou pro komunikaci vedoucí k hlídání soudržnosti celé skupiny, ale radit druhým ohledně možnosti předjíždění je při větším počtu aut příliš ošemetné - dal bych tak maximálně na radu řidiče před sebou a ještě ho musím trochu znát (jako řidiče samozřejmě), neboť každý má svůj odhad a taky většinou jiný stroj.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Za geografickým středem ČR - 16. června

Příspěvek od jaromir »

Moje nejmladší dcera Káťa na srazu fotila a tak jsem jí přemluvil, aby dala některé své fotky do fotogalerie - jsou tam pod mým nickem jaromír.
Pro odlehčení debaty přidávám pár fotografií, ze kterých je zřejmé, jak to dopadne, když rodič pod záminkou nevhodného chování dítěte mu sebere zmrzlinu, se kterou si pobryndá hodobóžové tričko způsobem, že se okolí chytá za hlavu (Mráča).
Přílohy
P6163472.jpg
P6163473.jpg
P6163474.jpg
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Odpovědět

Zpět na „Srazy“