Expedice Vidly 2012

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Rudolfo »

Vážení Subaristé,

již dlouho se zabývám "kacířskou" myšlenkou v zimě projet z Karlovy Studánky do vesničky Vidly. V létě je to oficiální silnice s "asfaltovým" povrchem ::-DDD: , ale v zimě se tato silnice neudržuje a je "nesjízdná".

Tudíž mne napadlo, že bychom ji projeli. :845:

Samozřejmě to záleží na tom, kolik toho sněhu by tam taky bylo a jaký. Taky bychom mohli začít ve Vidlách (je tam hospoda) a kolik by se vyjelo, tolik by se vyjelo. Termín bychom svolali dle sněhu. Místní by mohli udělat průzkum. :811:

Zásadou je prorážet cestu do kopce, protože směrem z kopce se vozidlo dá lépe vytáhnout.

Tak co vy na to Šumperáci, Jeseník a okolí?? :drive: :drive: :drive:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od roura74 »

Ahoj Rudo

Docela to tam znam a z Karlove studanky se na tu cestu obvykle ani neda najet. Na konci dediny se toci sypaci a je tam obvykle nahrnuta hromada vysoka tak 3 metry pres celou sirku cesty. Navic je tam zakaz vjezdu coz uz je za body.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od telatko »

na to budu nejspise nizkej co? jedine ze bych jel posledni :845: pripadne se hlasim jako zavoznik s lopatou ::-DD:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Rudolfo »

Ahojky,
hmm, tak z té strany to asi nepůjde a zdruhé strany nevíš, jak to vypadá v zimě?

Pak je ještě jedna cestička co vyjíždí u Hvězdy - od Bruntálu přes Starou Rudnou a Podlesí. Tam se v zimě jezdí?

Zatím díky.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Pavlos »

Rudolfo píše:Ahoj

Pak je ještě jedna cestička co vyjíždí u Hvězdy - od Bruntálu přes Starou Rudnou a Podlesí. Tam se v zimě jezdí?
Tam je udělaná stopa pro běžkaře mám ten pocit ale nejsem si jist :655:
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Doro »

A je tam nějaký místní, co to zaštítí pod sebe? Přespolní sou v tom pak sami a těžko se vyjednává s potížistou :baseball: .
Pokud bude dost sněhukup, bude co prorážet aj u nás na Valachoch :657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
lajo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 347
Registrován: pát zář 04, 2009 1:34 pm

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od lajo »

Já tamtudy jel jednou na Návrší. Sněhu bylo tak akorát, ale i tak jsem štípal šestku drát (byl jsem sám). Pravda nějací běžkaři mi museli uhnout :-). Skončil jsem ale v Karlově Studánce, bo dál se cesta neudržovala a přece jen metr těžkého sněh u Forest nedal. Sranda byla při cestě zpátky, kdy v mých kolejích naproti, přijížděla Fabia, v ní jen řidič a osádka šla pěšky. A jedna paní mi říkala - ani tam nejezděte, i my jsme měli co dělat ::-DD: ::-DD:
Forester MY99, 92kW, LPG, ex :-(
Forester MY05, 92kW, daily car :-)
Leone Stationwagon MY88, turbo 100kW, dárce
Leone Stationwagon MY86, turbo 100kW, fun car :-)
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od šintr »

Rudo, když není moc sněhu, tak se tam jet dá, ale bývají tam velké závěje, místy led a taky často popadané větve nebo i stromy. Někdy mají lesáci části trochu protažené traktorem, ale jsou úseky, kde to je fakt o hubu. Přejížděl jsem tam taky jednou v zimě večer sám z Ostružné do Andělské Hory (přes Vidly) :drive: , protože bylo docela málo sněhu, tak jsem to risknul a dodnes na to vzpomínám. Tak vybátej jsem byl naposledy na vojně, když mi v noci na stráži za prdelkou bouchla pneu od T613 :zachod:
Ale cesta je to fakt pěkná a když by člověk nebyl sám a s předchozím průzkumem situace, by to snad šlo. Taky se ale může stát, že dojedete 200 m před silnici u Hvězdy, dál to nepůjde a otáčet se budeš hodně těžko.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Rudolfo »

Ahojky,

netrvám zrovna na těchto cestičkách :845: , dám si poradit od místních. Já jen, že v Jeseníkách by měl být aspoň sníh. Ikdyž letos není jisté nic. Zkuste něco vhodného najít.

Taky jsem uvažoval o nějaké bezpečné louce se sněhem do kopce, kde by si každý zkusil praktický výjezd do kopce, jízdu napříč svahem v záklonu a pod. Pokud by byla hned vedle hospoda s občerstvením, pak by to bylo ideální.

Taky si myslím, že pokud někdo nejel "Dorovou stezkou" (jako já několikrát ::-DDD: ) , tak se mi ty cesty nezdají zas tak obtížné. Je jasné, že bychom jeli s maximální výbavou a bezpečně. Doro vezme motorovou pilu, někdo zase sněhovou frézu no a vo co jde? ::-DDD: Vždyť by to bylo dobrodružství...

S jedním autem bych se bál taky, to je jasné. To bych tam ani nejel...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od esenbe »

Ahojte. jsem z jeseníků a jezdím tama celkem často. Situace tam je taková ,že jsou tam koleje od offroadů. Pak už tam začnou jezdit i obyčejné auta. Je to velký risk ,protože když se tam s někým potkáte tak to znamená couvání většinou až dolů. Nemyslím si ,že by to poskytovalo nějaké extra zážitky. Obecně pokud nesněží nějak moc tak se tam dá projet ,protože jsou tam vyježděné koleje. Ale za nějakou zábavu bych to nepovažoval. V jeseníkách je asi milion cest lesy apod. Které nabídnou lepší vyžití než tohle.
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Rudolfo »

No tak sem s nimi. :supeer:

Samozřejmě pokud se tam dá oficiálně jet. Pokud je to za zákazem vjezdu, může to být problém. Proto jsem volil spíše "obyčejnou" cestu.

Jo a pro některé nováčky je hrůza už 15 cm sněhu na asfaltu...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
esenbe
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: pon říj 12, 2009 11:24 am

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od esenbe »

No já bych volil červenohorské sedlo ze strany od jeseníku. Nesolí se tam ,alespoň ne ze strany od jeseníku ( který je i širší ) . Jsou tam pěkné přehledné vracečky apod. Při hustějším sněžení to ani nestíhají protahovat. Třeba v noci je to často vyhledávané lidmi v subarech a offroadech ,nahoře na sedle se dá na parkovišti i dobře vyblbnout. Nicméně pokud by člověk chtěl ,tak se i ty vidly dají ,ale musí to být z kraje zimy. Než se utvoří a zamrznou koleje ,které pak mají tvrdé okraje. Já osobně tam přes zimu ,když jsou koleje jezdím jen v noci po 10 hodině ,když tudy jedu. Ostatně minulý rok tam zůstala tři auta. Favorit ujel do příkopy a zůstal stát tající sníh opět zamrzl a ten tam přimrzl. Potom nějaká stará astra či co otočená na bok a vyšoupaná z boku silnice do svahu ( prý tam nechal někdo stát auto uprostřed cesty a někdo s offroadem mu ho vyšoupnul z cesty ) a pak nějaký starý pežot. Ty auta tam byly celou zimu až do jara ,později slušně vybrakované. Takže pozor na to ! Já osobně jsem tam tahal asi 3 auta a i když jsem ho vytáhl tak díky tomu ,že jsme se nemohli vyhnout jsem musel couvat až dolů do videl skoro z liry. Ono na liru od karlovky to většinou jde , horší to je z druhé strany ,za vracečkou tam už to je horší a nedá se vyhnout.
Subaru forester 2.0 GL MY98
Subaru legacy 2.0i CVT 2010
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od suubaru »

taky jsem tam jednou slušně zapadl, a potupně jsem musel do penzionu na Vidlech pro lopatu. Ovšem i při nízkém sněhu jsem tam zažil peklo; nahoru to jde, to naše auta umí, ale horší je to po ledu dolu k Studánce, to jsem se málem poto.
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Pavlos »

Cesta na Vidly super.....jezdíme sem každý rok.......na lyžovačku....jinak kdybychom chtěli více, můžeme domluvit chaloupku v Ludvíkově u srneček, jezdíme sem a super.....tak 10-12lidí by se vešlo, na přespání stačí......silva
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Expedice Vidly 2012

Příspěvek od Pavlos »

jo a taky byla super cesta podle navigace do Ludvíkova....přes Světlou horu, andělskou horu a lesní cestičkou z 45cm sněhem lesem směr Karlova Studánka.....nakonec jsme to vzdali, autí ještě nebylo zvedlé a vzali to pře Vrbno.......jinak mohu i Rudo sehnat chalupu na Ramzové u své kolegyně, pronajímají tu pokojíky a dá mě slušnou cenu.....jinak se zde navaří, ale hospůdek je tu dost a může jídlo dovést.......a zkusela bych domluvit, zda by se dalo někam zajet....silva
Odpovědět

Zpět na „Srazy“