Doporučte model Subaru

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od quickly »

Já jsem několikrát omylem vezl tunu , když jsem zcela omylem naložil kompost nebo kamínky kolem 820 kg a vlastní vozík má 180 kg. Mohu porovnat SpecB (provozní hmotnost dle TP - 1630kg), SH (1615 kg), SJ (1601 kg), BR 3.6 (1699 kg), BS 2.5 (1682 kg). Nejméně těžší vozík "cloumal" se SpecB, nejvíc byl znát na SH. Nejhůře brzdilo SJ, nejlépe brzdí BS. Pokud bych si měl vybrat nějaké auto na tahání na rovinu (bez potřeby světlé výšky), tak SpecB, pokud by byla potřeba světlá výška, tak BS (BR 3.6 má více síly, ale horší brzdy).
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od Cliffer »

Tak už jsem vychladnul tak ještě jednou napíšu.

Chtěl jsem dodat spotřebu. Palubní počítat ukazuje průměrnou 8,6-8,8 litrů na 100 km. Máme odzkoušený, že na jednu nádrž plynu (tankujeme 39-47 litrů - nikdy se nám nepodařilo ani na prázdnou naplnit víc) ujedeme v průměru 400 km. Vychází teda spotřeba 10-12 litrů LPG na 100 km. S tím, že tátova skladba cest je cca 60% město, 30% dálnice, 10% okresky. S tím, že město rozuměj Praha, konkrétně Uhříněves (a už krom modrých vědí i fialový - od toho jak jsou říčný z čekání v koloně do Uhříněvsi). Rekord máme něco kolem 450 km ujetých na jednu nádrž LPG.

Ad spojka: Neustálým poskakováním právě kolem Uhříněvsi šla spojka taky do kopru o to rychleji.
Ad tahání: Zkušennost s taháním mám akorát s Feldou kombi, který má v TP 1014 kg, takže naložená s lidma mělo tak 1300 kg a ve vozejku jsem měl minimálně půl tuny. Cesta asi 10x po D1 z Prahy do Soutic (cca 60 km). Jelikož to byla 1,6 tak i po dálnici jsem držel 80 rychlost i do kopců (třeba na čtyřku nebo trojku ale šlo to). Navíc kdo lítá po dálnici s vozejkem, který je na 80 km/h rychlostí 120 je debil, protože když bude muset prudce brzdit tak v tu chvíli má lokomotivu v zádech, který se brzdit nechce. O ježdění v normálním provozu (nemluvím o prázdných dálnicích) 160+ radši nemluvím, nebo bych se zase nakrknul.
Ad doporučení: Přijde mi, že už od 10. příspěvku (sorry spm, ale byls to ty kdo začal) mi to tu zní jako agitka, aby jarous350 o Subaru ani nepřemýšlel. Chápu, že chcete víc Subaru pro sebe, protože náhradní díly se hodí. Nebudu ani náhodou tvrdit, že Subaru je nejlepší a ideální auto, ale jarous350 je ptal, který Subaru bychom mu doporučili a né "Kolikrát ročně jde motor Subaru ven" nebo "Pokud nekoupíš na tahání asuto s 200 kw+ a váhou 2 tuny+, tak se jdi zahrabat". Dle toho co píše už něco natáhno a má i s Fíkusem to jde. Navíc rozdhodně rád uvidím dalšího Subaráka, který se zajímá (a bude aktivní na webu). Na rozdíl o těch z Fejsbůku, který koupí atmo rézu s nasávačem a pak jí rozštípají v první vesnici o lampu s dvojkou v žíle.
To jarous350: Koukal bych hlavně na prvních 9 příspěvků a doporučení od quicklyho. S BP 2,5 v plynu to půjde (akorát netrápit spojku a brzdy) a s BR a BS ve 2,5 to půjde asi taky ačkoliv CVT (netuším jak to snáší). S tím, že minimálně BS jde živit benzínem kolem 7,7 l/100 km (quickly to má koukám za 7,41) v normálním použití. Tak zvážit, jestli by u těhle aut bylo LPG nutný.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od newli »

Souhlas s Clifferem. Uz to tu nejakych par let sleduji a pochopil jsem, ze plyn jen do 2.5, a to navic jen do nejake verze (?!). Takze jakkoli bych ja chtel H6, s plynem na ni zapomen. Ale to tu uz, myslim, psal predseda (VDC). S tim CVT bych byl opatrny. Nemam k tomu zadne informace, ale z principu fungovani bych se toho bal (a nejake vymeny CVT uz i probehly, a to bez tahani privesu).
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od VDC »

Tak abychom upřesnili to, co jsem psal. Já psal plyn versus H6 180 kW. H6 154kW plyn snáší bez problémů, ale moc nevěřím tomu, že by Jarouš chtěl 20 let starý auto, který nejde sehnat bez koroze.

Takže jsem realista a snažím se doporučit něco, co lze normálně pořídit a normálně provozovat na plyn, bavíme-li se o Subaru. Samozřejmě by bylo optimální, kdyby si Jarouš takový auto mohl vyzkoušet, jak by se s tím ta kára táhla. A věřím, že i taková věc by se v rámci komunity dala domluvit.

Ono je v týhle diskusi dobře vidět, kdo má jaký měřítka. Když někdo potřebuje 200kW v ropě, aby měl pocit, že to jede, tak ten pochopitelně nedoporučí 2,5 121kW na tahání tunový káry. Já tahával 1500 kilo nebržděnejch kilo za jedničkovým Legacy, který mělo 100kW, ale ve 4400 otáčkách. A ano, kvůli brždění se s tím muselo opatrně. S tunou jsem pelášil jako nic. Takže si skutečně naprosto vážně a reálně představuju, jak může Outback 2.5 121kW, lhostejno zda MT nebo AT, fungovat s tunovou károu. Úplně v pohodě. A ve chvíli, kdy Jarouš tahá tu káru za Focusem , tak jsem si tím jistej ještě víc.

Vývoj týhle diskuse kopíruje jiné podobné typu, "chci malý auto pro ženu", kdy to začne doporučováním Mini Cooper S, přes Cayman, Tribecu a obvykle to skončí někde u tanku Leopard... :-) Takže nejsem překvapenej, že když se Jarouš zeptal na doporučení nějakého Subaru provozovatelného na plyn, že se dozvěděl, že si má koupit Tribecu nebo Outback H6, případně Discovery, Lexus, Omegu a nebo Vito. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od romull »

Ten závěr je Tome přesnej :-D . I já jsem radil vyzkoušet a psal jsem i to, že já bych to nekoupil. Bez mučení přiznám, že mám trošku pokřivená "mířidla" a OTB 2,5 je u mě s prominutím "lemra". Jednu jsem si zkusil než jsem koupil OTB H6, které u mě bylo tak na hraně. To co má Dan, teda 3,6 musí být tak skoro akorát, ale kdyby mu přidali turbínu, alespoň malou :-D ..... Já vím, vypadám jako zmlsaný trouba, ale já jsem si užil cest se slabými auty spoustu. Léta jsem jezdil s autem co mělo 47 kW do Germanie, do Kolína nad Rýnem ( 860 km jedna cesta ) a s autem co už mělo na tenkrát skvělých 77 kW až za Brusel. To byl panečku oser a od té doby chci koně. Možná jsou u mě i nevyužitý, nebo jen někdy při předjíždění, nebo když chci ztrapnit nějaký Superb co se mi lepí na nárazník, ale mám pocit, že když letím 160 po dálnici a motor se převaluje okolo 2500 otáček, tak že mu neubližuju >:(
Jo a ještě jsem zapomněl na to Discovery. No jo, ale já lepší auto na tahání vleku fakt nezažil >:( .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od Mira »

Kdysi v nějaký anketě vyhlásili Forestra SG s AT jako nejvhodnější k tahání obytnáků. A to hlasovali sami uživatelé. Takže i s legem 2,5 s prstem v nose oproti focusu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od VDC »

Romane ano máš pravdu, mířil jsem i na tebe. Protože přesně s tvojí logikou se mě kamarádi ptají, proč si nekoupím nějakýho Land Cruisera, na aktivity, který s autem dělám. A já jim říkám, že Outback to zvládne skvěle a ještě se v tom hezky jezdí normálně po silnici. A to samý je Outback versus Vito, Outback versus Discovery. S těma škatulema se slušně tahá vlek, ale bez vleku jsou to prostě škatule a svezení s tím je přesně takový. Zatímco s tím Outbackem je to radost.
Každej máme jiný měřítka toho, co je vyhovující a každý auto je vždycky a za všech okolností kompromis. Jen je třeba najít nějakou rovnováhu.
A tuna za 2,5 OTB prostě není žádná váha přes míru. To je prostě zátěž na úplně pohodový ježdění.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od Tapan »

Vy hlavně děláte, jak kdyby měl s tou tunou za zadkem jezdit furt. Jestli to přežil s Focusem, tak s 2.5kou si nepohorší. Jen možná dřív odejde spojka, ale ta dřív nebo později odejde na každém manuálu, který bude mít přes 200 na hrbu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od outback »

Ježíšmarjá tady se řeší věci. Takže stručně: debil nejsem a kilo po dálnici jezdím legálně, s obytným přívěsem mám opravdu najetých tisíce kilometrů jak s Outbackem, tak s autem objemově výkonově i váhově srovnatelným s Focusem 1.6 a i s těžkým silným naftovým autem, Brenner, Toskánsko, šumavské silničky...

Srovnání obytného přívěsu a podobně těžkého vozíku s betonem, sutí nebo čímkoliv jiným není úplně relevantní - boční plocha, odpor vzduchu, těžiště a stabilita soupravy, to vše je prostě úplně jinak.

Jakýkoliv Outback 2.5 má na tunový karavan dostatečný výkon, tam problém není - aspoň mně to vždy stačilo.

Na některé situace je to super sestava, někdy ale průšvih. Vzhledem k chybějícím informacím od tazatele se blbě posuzuje, jestli by byl spokojený nebo ne.

@jarous350: myslím že za půl hodiny na telefonu vyřešíme víc než za týden tady, pošlu SZ pokud budeš mít zájem to probrat přímo.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od romull »

VDC píše:Romane ano máš pravdu, mířil jsem i na tebe. Protože přesně s tvojí logikou se mě kamarádi ptají, proč si nekoupím nějakýho Land Cruisera, na aktivity, který s autem dělám. A já jim říkám, že Outback to zvládne skvěle a ještě se v tom hezky jezdí normálně po silnici. A to samý je Outback versus Vito, Outback versus Discovery. S těma škatulema se slušně tahá vlek, ale bez vleku jsou to prostě škatule a svezení s tím je přesně takový. Zatímco s tím Outbackem je to radost.
Každej máme jiný měřítka toho, co je vyhovující a každý auto je vždycky …
Já vím Tome, no jo, jsem zmlsanej a už teď se tak trošku bojím toho, až zapadnu třeba do Forestra 2,5 :-D . No co, budu jezdit na houby, na ryby a chci si udělat i nějakou tu expedici, i když už jenom po naší vlasti, nebo na Slovensko, nanejvýš Alpy, a na to je to super auto =) .
Napsal jsem to blbě, pokud to tahá za Focusem, tak Oťas to dá s prstem v nose, ale přimlouval bych se za AT. ten Diskouš je pro normálního člověka úlet, to je pracant jako hrom, i když s ním někteří jezdí jen do divadla a do hospody a nebyli s ním ani na polní cestě :-D . Opravdu ale odtáhne bez problémů kde co a nebojí se ani sněhu, ani bláta a když se člověk trošku zapomene, tak za ním jde prázdný vlek o váze 650 kg vzduchem. Není to na závodění, ale v přímce nebo na dálnici je to rychlý až až. Je to taky super pohodlný i pro normální ježdění bez vleku, jen se s tím blbě parkuje.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od suubaru »

Byl tady nedávno od kofilky krásný mitsu pajero za velmi rozumnou cenu, ano to by byla skvělá volba.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od spm »

No já nevim, Pajero jako auto na denní ježdění?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od VDC »

To je furt dokola. V Plzni je magor, co má jako daily car Dodge Ram 3500 s dvojmontáží vzadu... bylo by to určitě super na tahání karavanu...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od bushman1 »

Já myslím, že by to chtělo STI-čko.
300 kobyl bude na tahání karavanu tak akorát a všichni tady budete spokojeni ;-)

And all the STI owners say amen!
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Doporučte model Subaru

Příspěvek od romull »

bushman1 píše:Já myslím, že by to chtělo STI-čko.
300 kobyl bude na tahání karavanu tak akorát a všichni tady budete spokojeni

And all the STI owners say amen!
:-D :-DDD , tak to jo. Tady jeden tahá koně a vozejk s hnojem za Porsche, ale Cayenne Turbo 368 kW, tenm s tím lítá jako pitomej, chudáci koníci, že mu nenakopou =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“