kryptoměny

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

kryptoměny

Příspěvek od petr »

investuje tady někdo do kryptoměn? zajímá se o to někdo tady ?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: kryptoměny

Příspěvek od HonzaCZ »

jo
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: kryptoměny

Příspěvek od RadekN »

jo
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: kryptoměny

Příspěvek od VDC »

Co to je ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
shgn
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: stř kvě 21, 2014 2:28 pm
Bydliště: u Nového Knína skorosamota
Kontaktovat uživatele:

Re: kryptoměny

Příspěvek od shgn »

tak se trošku rozepište, vy "jo" :) mě to taky zajímá, moji klienti si investují do krypta mimo mě, i když máme k dispozici taky nějaké investiční fondy obchodující s kryptem.
ale pro mě je to zatím furt něco, čemu nerozumím, tak budu rád, za každou podrobnější informaci :-)
taky chci konečně něco malinko takto uložit/svěřit někomu na obchodování, abych si to ošahal.

na co krypto využíváte?
zhruba kolik % z vašeho majetku/investic máte takto uloženo?
obchodujete to, nebo jen držíte?
sent from iphone

Outback 2016 2.5 fialka
XV 2016 černý sršeň
ex -
Outback 2010 2,5i manuál Pan Sněhurka
Forester 2.0 X 2007 šedá myš: přednost zprava, přednost zprava kurnik !
Forester sTurbo 2001, Pan Ťurbo
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: kryptoměny

Příspěvek od hamoun »

dyt ti odpovedeli presne na otazku :)
...
jinak .. do kryptomeny investuje syn ... ma tam vsechen majetek :) ale bydli u matky a je mu 16 .. tak toho "majetku" moc nema :)
a jen drzi ... zatim. a bitcoin ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: kryptoměny

Příspěvek od Augi »

Do kryptoměn neinvestuju, beru to čistě jako spekulaci. Ti, co tomu rozumí, doporučují vložit tak jeden měsíční plat, tedy tolik, kolik člověk může v pohodě odepsat. A touhle radou jsem se řídil i já. Asi před rokem jsem nakoupil, 50 % do BTC, zbytek do ostatních, a držím, a plánuji držet. Všechno jsem řešil přes BitStamp.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: kryptoměny

Příspěvek od podvlada »

Mám tam minimum peněz a jen v Etheru. Z hlediska investic všechno špatně :-D Žádná diverzita, neobchoduju často, víceméně jen něco držím a jsem zvědavej co bude dál.
Navíc jsem se do toho nacpal ve špatnou dobu. Lokálně se jevila jako celkem ideál doba s tím začít, nakonec se ukázalo, že to spadlo asi na pětinu ceny. Takže jsem dost ve "ztrátě", ale naštěstí v tom mám jen peníze, který kdybych ztratil, nic moc zásadního se nestane.

Nicméně vzhledem k nepředvídatelnosti vývoje a vysoký volatilitě nebo jak se tomu nadává bych se vyvaroval jakýkoliv finanční závislosti na tomhle celým trhu. Ale třeba tomu jen nerozumim a zkušení makléři na tom dokážou i předvídatelně vydělat...

Zatím to ani nevypadá na nějakou zásadní finanční reformu, že by se začlo ustupovat od klasických měn a přecházelo se na krypto, to, že s tím jde někde platit považuju pořád jen za určitou formu investičního obchodu, ne za "platbu" jak ji známe. Vždyť skoro všichni chtěj jenom držet, kupovat, a držet. Takže

Zajímavější uplatnění v blízký budoucnosti můžou mít spíš technologie co se kolem kryptoměn vyskytujou. Ten populární block-chain a tak. Prd tomu rozumim :-D

Jo a použil jsem Coinbase na prvotní nákup a Coinbase Pro (pořád zdarma) na obchodování bez poplatku, formou "limit order" bez poplatku, ne "instant buy/sell" který s poplatkem jsou (i když minimálním, což je fajn).
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: kryptoměny

Příspěvek od RadekN »

Aktuálně tam mám minimum (i když zhodnocení té pidi investice je +2500%).... ale plán je takový investovat do bitcoinů pravidelně co nejvíc v takový hodnotě, aby mě dlouho nemrzelo, když bych o vše přišel. Na spekulování není čas ani chuť a ani znalosti :-).
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: kryptoměny

Příspěvek od HonzaCZ »

Já část držím, část jsem zkoušel spekulovat, včetně nějakých pokusů s automatickými boty, ale u těch opensource nic moc, nebo jsem tomu možná nedal dostatečnou šanci :-) Možná, že ty placený, který mají k dispozici rozsáhlý statistický data a "profesionální" alegoritmy, tak jsou na tom líp. Docela jsem uvažoval, že bych si nějakýho jednoduchýho bota udělal, resp. použil nějaký hotový řešení s hotovýma konektorama na API burz a jenom vytvořil tu "strategii". Ale nějak ten WOW pocit, kterej jsem z toho měl před 2 lety, opadl. :-D Takže teď spíš držím. Obecně se na tom rozhodně dá vydělat. Jde o to, jak se tomu člověk bude věnovat nebo možná spíš jaký bude mít štěstí. :-) Třeba tenhle rok bude probíhat tzv. Bitcoin halving a to může celkem zásadně ovlivnit celý svět kryptoměn. A to na obě strany... a nebo taky vůbec... Tak asi přesně takhle to funguje. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: kryptoměny

Příspěvek od Filipkooo »

Taky používám CoinBase a mám tam už skoro rok pár drobných. Teď to díky té Korona-věci bude zábava no. :D Celoročně si to tam držím, spíš tak ze zvědavosti. Ale březen zatím velký špatný pro lidi, co nakoupili za vyšší kurz v minulosti jako třeba já >:-&
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: kryptoměny

Příspěvek od petr »

no právě taky tomu houby rozumím, chápu jak to zhruba funguje , ale důvěru v toto právě moc nemám, navíc mi volali z nějaké firmy platon finance a něco mi nabízeli , ale moc jsem to nepochopil tak do toho raději nejdu je to prý nějaká první česká kryptoměna , to už asi raději koupit třeba něco známého jako třeba ten bitcoin, jen to chce vystihnout správnou dobu pro nákup a prodej tak jako u všeho , mi se to ale většinou povede opačně a jsem rád když aspoň neprodělám :-D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: kryptoměny

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, jinak to jsem explicitně napsal, ale souhlasím s ostatními, že investovat jedině peníze, s kterými jste se rozloučili. Já je prostě beru jako ztracený, takže cokoliv navíc je plus.... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: kryptoměny

Příspěvek od námořník »

Může to být jako třeba tulipánová horečka https://www.penize.cz/15739-tulipanova-horecka-1630-37
Byly tam akorát jiný komodity. Kdo měl štěstí neuvěřitelně zbohatnul ale třeba Rembrandt se kvůli tomu stal hodně produktivním malířem :-)
Jak píšou kluci, nedával bych tam víc než by tě bolelo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: kryptoměny

Příspěvek od petr »

takže to mám vyřešené :-D ne že bych nemohl nějakou částku obětovat, ale sralo by mě to každopádně tak raději zatím nic
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“