kryptoměny

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: kryptoměny

Příspěvek od jkotek »

Investování do kryptoměny je blbost. Je to měna a chová se tak. Je to stejné, jako bych "investoval" do dolaru. Také je to čirá spekulace na vývoj kurzu.
Jediné, co je pro BTC specifické, je jeho extrémě demokratický základ a že zatím (sic!) panuje dohoda na jeho deflačním chování. Jinak je jeho hodnota podložena mnohem méně, než třeba česká koruna.
Hodnotu totiž určuje poptávka a tu nejnutnější (t.j. ne spekulativní) definuje u BTC poptávka feťáků a podobné černoty (co potřebují BTC na zaplacení za fet či jiné) nebo vydíraných (co musí sehnat BTC na zaplacení výkupného za dešifrování disku...). Pro srovnání - u české koruny tvoří minimální poptávku po CZK každý, kdo musí platit daně. Ten, když nezežene CZK na platbu státu, tak za ním přijdou biřici s kvérama a půjde do lochu.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Gringo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon říj 28, 2019 5:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Petr
Bydliště: Trojanovice

Re: kryptoměny

Příspěvek od Gringo »

ja v tom neco mam, neco zakoupeno v nevyhodne dobe, neco ziskano pozdeji - celkove jsem ve ztrate, ale nedal jsem do toho vsechny uspory. Hodne jsem zahucel v XRP na radu znameho a pouceni z toho je: neverit nikomu :-D

Zkousim na burze "draze prodat/levne nakoupit" a ruzne shortovat, beru to spise jako zabavu, nez jako zivnost.

Osobne si myslim, ze v kryptomenach je budoucnost, dlouhodoba. Stoji za to nejake mit, ale opatrne s tim.

Co se tyce halvingu, je to podle me nadhodnocene. Videli jsme u LTC jak to dopadlo a ted nedavno take na BCH/BSV. U mensich kryptomen jako treba VTC bude situace po halvingu jeste horsi kvuli velikosti a frekvenci bloku. Ruzne reci o "fraktalni podobnosti" a tak nebrat prilis vazne.
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“