Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
Odpovědět
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od newli »

Uz se tu nakousnul dovoz z Japonska, tak (asi uz jen ze sportu) se zeptam, zda nekdo vozi auta z ciziny na transportnich znackach. Pred par lety jsem prodaval z CR do Francie Saaba a prosel si koleckem odhlasovani auta na export. Ted resim obraceny smer - dovoz z nemecka. A zjistuji, ze dokud auto nema ceske znacky je nepojistitelne. A kdyz jsem volal znamym, o kterych vim, ze sem tam nejake auto dovezou, tak mi nakonec priznali, ze to neresi. To jako vazne nekdo pro kamarada (nebo za penize) dovazi auto za 500 tisic (nebo milion) pro provizi 20.000 a riskuje, ze mu to cestou znici kroupy, ci tak neco?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od emve »

To víš, kucíí od aut jsou větší ranaři... Kamarád si vezl Evo z Anglie po ose a sjednával taky jen POV (to nějak šlo, dočasně), HAV jsme pro něj prověřovali přes makléře a nešlo to. Jako reálně musíš být velký smolař, aby se něco stalo, když o tom víš a jedeš opatrně. Možná zkusit do té povky dát živly a zvěř... A pokud nejsi ocas, tak by neměl být problém. :-)

Ale pokud chceš být 100% safe tak si asi zaplatit odtah, který by pojištěný měl být (to chce ověřit, nebo zvolit prověřenou renomovanou odtahovku).
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od newli »

Jo, je to tak ja pises. A napriklad Allianz ma zivel k odpovednostnimu platny taky az od okamziku prihlaseni, ale treba to ma nekdo jinak.

Ad odtah - podle me vetsina podvalu, co potkavam na dalnici pojisteni nakladu nema. Ale clovek do toho pronikne, az kdyz se zacne zajimat :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od Mareka »

Před cca 2.5 lety mi přivezl na německých převozních (červených) značkách z D auto jeden známý od Vrtilky.
Ale nevím zda to stále dělá a mimo povinného jsem další pojistku neřešil.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od spm »

Možná blbost, ale pokud to nevezeš pro sebe, ale dělá ti to někdo na kšeft, nedá se na to aplikovat nějaká forma pojištění odpovědnosti?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od PeteBiggy »

No problemo. Já si vezl XTčko ze severu Evropy po ose, měl jsem dopředu zařízené převozní značky s tamním pojištěním, ale zároveň už jsem si dopředu u své pojišťovačky (Kooperativa) zařídil české povinné ručení na základě VINka. Nebyl v tok žádný problém. Co se havarijka týče, tak to nevím, to jsem nikdy neměl ani nejspíš nikdy mít nebudu, jen povinko s jednotlivými připojištěními na živel a zvěř. Ale nemyslím si, že by povinko nebyl problém a havarijko byl...

Jo a jinak co myslíš, že když si dříve odhlašoval auto do ciziny, tak že sis prošel kolečkem? Dyk to žádné kolečko není, jen jedna návštěva dopravky. Dělal jsem to už 3x a vždy jen takhle ;) Paradoxně to je jednodušší úkon než prodej v rámci republiky, pokud teda nedošlo k nějakým změnám...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od emve »

PeteBiggy píše: Ale nemyslím si, že by povinko nebyl problém a havarijko byl...
...
Tak POV a HAV to je dost zásadní rozdíl. POVku si sjednáš na TP a nikdo ani auto nemusí vidět. Na M3 i EVO mám HAV a pokaždé musel auto prohlídnout technik pojišťovny nebo Cebie, pak teprve bylo pojištění účinné. Logicky aby sis nepojistil nabouraný vrak, což u POVky nikoho nezajímá.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1193
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od vrtasp »

A co se řeší?!!? Nějaký skvost za Mega a víc?!? Nebo ušetřit na dopravě?!! Doporučuji nějakého schopného dopravce a vyrazit s ním. Nebo si domluvit s prodejcem v Cizině převozní Značky a je klid. PS na živelné pohromy při cestě dóm ti asi garanci nikdo nedá :(
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od PeteBiggy »

Emve, Newli: No já tak úplně nechápu o co teda jako jde? Dovézt to legálně po ose není vůbec žádný problém. Vyřídit převozní značky je bezproblémová věc, jen to venku většinou stojí daleko více než u nás. Já platil myslím cca 200 € s POVinkem a prodejce mi v tom nabízel i komplet havarijko, na týden tuším by stálo nějakých 350€ včetně těch značek. To já ale nechtěl, já už měl z domu zařízené POVinko na VIN včetně připojištění, které jsem chtěl. Tedy veškerý živel a střet se zvěří...Takže pokud se někdo bojí, že to zboří vlastní vinou a nebo mu to na parkovišti, než si zajde k Donaldům pro bugr, někdo ukrade...tak to jde taky kompletně pojistit. Alespoň mi to nabídnuto bylo.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od newli »

Zajimalo me, jak to resite. V principu to u me dopadne, jak pise emve. Na transportnich znackach to odvezu po ose. Pojisteni odpovednosti je v cene znacek (nebo se dojednava v nemecku). Havarijni pojisteni to nema. Kdyz jsem se bavil s ceskymi makleri a pojsitovnami (dokonce jsem volal znamemu, co v jedne maka), tak jsem nakonec dospel k zaveru, ze az na cestne vyjimky (pro VIP zakazniky) to havarijne pojistovna pojistit neumi. Odpovednost na VIN-ko zvladne, ale havarijni ne. Oni to s Vami sice na prepazce (makler) uzavre, ale v VPP se doctete, ze havarijni plati az kdyz je auto na ceskych znackach. Takze platite, myslite si, ze pojisteno mate a v pripade, ze by se neco stalo, budete mit utrum.

Prakticke reseni tedy nejspis je (i) risknout prevoz nebo (ii) najit si odtahovku s pojistenim nakladu a nechat si pojisteni nakladu prokazat potvrzenim pojistovny.

EDIT: a i ten zivel v ramci odpovednosti ma vyjimku. Takze odpovednost plalti okamzite, zivel az na ceskych znackach (tohle byl pripad allianzu)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Rudi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned črc 31, 2016 11:49 pm
Jméno a příjmení: Rudi

Re: Dovoz auta po vlastni ose - pojisteni?

Příspěvek od Rudi »

Ověř si to i to povinný, protože valná většina CZ povinných ručení platí až když máš českou STK a CZ doklady. Konkrétně v Německu potřebuješ na export červený značky, žlutý platí jen po Německu, když tě nikdo v CZ nechytí, tak na žlutých dojedeš i domů...
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“