dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
Odpovědět
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1201
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od vrtasp »

Vozidlo starší 8let,dovoz mimo EU je opravdu problém:(:( a legálně možná přes Dekru homologace atd. Za balík :(:(
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

newli píše: Jinak souhlas, ze v cesku bys narazil u urednika pri prvni nesrovnalosti, takze dovoz (a procleni) v nejake rozumnejsi zemi veci rozhodne pomuzou

vzpomínám si, jak jsem jednou volal na info linku čekého celního úřadu, a někdo mi vysvětloval, že je lepší to proclít v česku, jinak s tím můžou být problémy...

jasně, už vidím českého celníka, jak napadá rozhodnutí německého celníka............
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

vrtasp píše:Vozidlo starší 8let,dovoz mimo EU je opravdu problém
přesně tak, situace v česku :

Ferrari Enzo - výroba 2002 až 2004 dovoz z Japonska, pro českého úředníka nepřihlásitelné, moc staré

na veteránské značky - moc mladé

co s tím ? do šrotu ?
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od vrgada »

2 plnoleta RHD japonska auta jsem si porizoval, ale slo to nejdrive do Anglie, naklady na legalizaci (upravy a razitka) cca 30 tisic
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od newli »

Jsem se v te diskusi ztratil, takze starsi nez 8 leta neprihlasime (treba skyline nebop BMW) a mladsi nevime, jak moc legalne? Kdyztak me opravte!

ad LHD vs RHD - ja proste v ceskem provozu v RHD aute jezdit nechci, stejne tak jako nechci jezdit v litrovem trivalci. Jiste ze to jde, ale s omezenim, ktera odmitam.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

newli píše:Jsem se v te diskusi ztratil, takze starsi nez 8 leta neprihlasime (treba skyline nebop BMW) a mladsi nevime, jak moc legalne? Kdyztak me opravte!
ano v ČR nejde přihlásit auto starší 8 let - viz. příklad Ferrari Enzo
newli píše:ad LHD vs RHD - ja proste v ceskem provozu v RHD aute jezdit nechci, stejne tak jako nechci jezdit v litrovem trivalci. Jiste ze to jde, ale s omezenim, ktera odmitam.
ano, to chápu, ale problém v tom nevidím - viz angličan v Praze nebo pražák v anglii
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

oprava, právě jsem byl platit dopravu

auto 24 000,-Kč

kontajner 40 stop velký 84 000,-Kč (vejde se 5 aut)

ceny jsou dnes z Yokohama do Bremerhaven
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od suubaru »

Poradíš nějaký japan webový portál, kde se dá vybírat pro představu?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
plukovník

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od plukovník »

A poradíš mně, jak se dá v Česku legálně dostat na značky vozidlo s pravostranným řízením?
Myslím, že to v současnosti nelze!
A to jsem takové vozidlo vlastnil, ale v roce 1980...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49148
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od VDC »

Plukovníku už pár let platí, že to není problém. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od Harous »

Do Japonska se dodalo docela hodně limitek Lancia Delta HF Integrale EVO. A všechny s levostranným řízením. Jak se tam zhruba dnes pohybují cenově?
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od vrgada »

mam 2 legalizovane RHD subaru pro CR, orientacne to vyjde tak na 30. A az na predjizdeni, ci uzke zarostle okrsky je to v pohode
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10648
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od podvlada »

plukovník píše:A poradíš mně, jak se dá v Česku legálně dostat na značky vozidlo s pravostranným řízením?
Myslím, že to v současnosti nelze!
A to jsem takové vozidlo vlastnil, ale v roce 1980...
Jak říká Přeceda, už to není (takový) problém. Jestli se nepletu, je potřeba vyměnit třeba přední světla, a ještě nějaké drobnosti, ale určitě to lépe doplní autor vlákna :-) Jedna z mála věcí, které se ohledně byrokracie kolem aut zlepšila.
A s tím předjížděním, připomnělo mi to video zde dříve postované, kde měl na protější (levé) straně zrcátko nasměrované dopředu, aby lépe viděl před předjížděné vozidlo :-D Myslím že to bylo video s nějakým Foresterem XT, naháněli se dva blázni na těsných silnicích v hustém provozu...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od vrgada »

opravdu asi 5 let plati, ze v Evrope lze rovnocenne provozovat LHD i RHD auta, pokud projdou upravami (svetla, zrcatka, mlhovka), testaci (kontrola vyhledu Dekra testovaci figurina) a vyjimky na zkraceny VIN a dily bez EU kolecka a samozrejme razitecka. Nechal jsem to vyrizovani na servisu, ktery s tim ma zkusenosti, abych se vyhnul nejakym zacatecnickym chybam pri proplouvani byrokratickou dzungli.
...
Otocene zrcatko mne nenapadlo, ale premyslel jsem o kamere a displeji. Ale po zkusenostech to povazuji za zbytecne, clovek treba obhledne situaci i z druhe strany a zas takovou nutkavou potrebu predjizdet nemam. Horsi jsou vysokou travou zarostle krajnice uzkych okrsek, do pravotocivych zatacek je blbe videt a cloveka to tlaci do stredu a musi si hlidat pozici vozu, da se na to zvyknout, jen na to clovek musi myslet. Ja jsem spokojen s RHD auty
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od newli »

Ja dost pochybuji, ze je obecne jednoduche prihlasit RHD auto v CR. Nekolik z vas (vcetne predsedy) to tu zminilo jako fakt. Pred par lety jsem se tomu asi den ci dva venoval (tj. minimalne 8 hodin, spis vic) a dospel jsem k zaveru, ze se jedna pouze o vynucenou implementaci zakladnich svobod zakotvenych ve Smlouve o fungovani Evropske Unie (toto znam z dani). Takze jsem si uzavrel (a stale tomu verim), ze neni v principu problem prihlasit auto dovezene z UK. Ale bojim se, ze bez nejakeho specialniho DEKRA procesu (pokud vubec), se auto dovezene z japonska neprihlasi. Je tu skutecne nekdo, kdo to prihlasil? Vrgada, pokud vim, ma obe auta z UK.

Mimochodem, vyse uvedene podle me povede k tomu, ze pokud (ono se to asi nestane) nastane BREXIT, tak s RHD auty mame utrum!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“