dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
Odpovědět
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

Zdravím všechny příznivce Subaru.

Chci zde otevřít téma dovozu aut z Japonska.

Jezdím do Japonska už nějakou dobu, mám zde přístup na aukce : USS, NAA, JU, Arai a zatím jsem vozil pouze Mitsubishi Evo. Teď se však změnila situace a Eva skoro nejdou sehnat a když už tak za dost peněz.

Je zde však dost Subaru a samozřejmě i dalších značek a tak mě zajímá Váš názor o co by byl zájem.

Klidně se ptejte co Vás zajímá, pokud budu vědět, odpovím.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od VDC »

To je zajímavý !! Jak velká anabáze je dovézt sem auto z Japonska ? Je to velká administrativa ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od emve »

Taky si to rád poslechnu.

Pokud vím s přihlášením je docela problém, náklady v rozmezí 50-100 tis. Kč, už to nejde přes Polsko, musí se přes UK, případně snad Rakousko, nebo Maďarsko. Jinak se to nedá na CZ (EU) značky dostat. A je otázka jak dlouho to ještě půjde, Polsko se v tomto ohledu uzavřelo snad v minulém roce. UK se uzavře s brexitem.

A jinak další problém je doprava, buď individuální kontejner a kvalitní dopravce a to stojí ranec, nebo levnější verze, kde se auta často rozkrádají, přivezou se nabourané apod.

To jsou takové 2 klíčové oblasti z mého pohledu amatéra. Moc nechápu ve vedlejším vlákně, že autor vlákna poveze z Japonska dost nehezký WRX kombík, pravostranný, s automatem... To je imho v CZ prodejné hluboko pod 100 tisíc, což mi s dopravou a přihlášením vůbec nedává smysl, jedině na díly. :-/
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od newli »

Rekl bych, ze jako druhe (treti) auto do garaze by se asi neco mohlo najit. Ale vidim uplne stejne problemy jako emve. O preprave nemam moc potuchy, ale levne to nebude. Nejvic bych se bal prihlaseni. Nicmene autor ve vedlejsim vlakne mluvi o prihlasenem aute. Jak to ma vymyslene by me zajimalo, ale mozna to ma jako know-how.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od sima »

Hm to bude zajímavé vlákno!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

VDC píše:To je zajímavý !! Jak velká anabáze je dovézt sem auto z Japonska ? Je to velká administrativa ?
díky za dotaz

já se k tomu dostal víceméně náhodou, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je český člověk neustále masírován ze všech stran, že něco nejde, nebo je to stašně složité...
prostě jsem jednoho dne koupil Evo 6, hned na aukci jsem si domluvil dopravu včetně pojištění a auto za 3 týdny vyzvednul v Bremerhavenu

než připlula loď tak jsem samozřejmě zjišťoval co se dá, ale bohužel jsem slyšel od všech, že to sám z přístavu nevyzvednu, že je to složité, že potřebuji k vyzvednutí pomoc za peníze atp...

přišlo mi to divné, protože kdyby to tak bylo, asi by nešlo dělat mezinárodní obchod a ty věci okolo

asi za 3 týdny přišel email, že moje auto je k vyzvednutí, mám na to 3 dny a každý další den budu platit 2 eu za nevyzvednutí

takže jsem večer vyrazil do Bremerhavenu, přespal v hotelu a ráno jsem šel vyzvednout auto, člověk v kanceláři mi nejdřív řekl, že jsem měl zavolat, že by připravili dokumenty abych nečekal, ale udělají to i hned, jen místo 20 minut to bude cca 2 hodiny

dal mi okopírovanou mapu přístavu, kde byli vyznačeny 3 místa : 1 kde auto vyzvednu, 2 kancelář kde mi připraví papíry a 3 kancelář kde zaplatím clo a daň

na místě 1 mi dali auto, dojel jsem s ním na místo 2 kde mi řekli, že připraví papíry a ať si dojdu na oběd a pak dojel na místo 3 kde jsem vše zaplatil, celník mi pochválil auto a jelo se domů


dodnes nechápu, co mysleli mojí známý a kamarádi tím, že je to složité a téměř neproveditelné

vlastně jsem byl rád, že jsem to vyzvedával v německu, protože jsem ušetřil 2 % dph a nemusel řešit českou byrokracii...

na celnici na přepážce se mi totiž stalo, že číslo celní deklarace nebylo v systému, už jsem viděl problém, ale celnice zašla za kolegou, ten na to mrknul, zjistil, že je špatně datum, přepsal to rukou a bylo to

myslím, že tohle se mi stát v česku asi by to neskončilo takhle jednoduše

jinak samozřejmě vše jsem vyřídil se základní znalostí angličtiny, ale všichni byli v pohodě a každý se snažil udělat svoji práci a neškodit
Naposledy upravil(a) eaerbr dne stř kvě 22, 2019 10:37 am, celkem upraveno 2 x.
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

emve píše:Taky si to rád poslechnu.

Pokud vím s přihlášením je docela problém, náklady v rozmezí 50-100 tis. Kč, už to nejde přes Polsko, musí se přes UK, případně snad Rakousko, nebo Maďarsko. Jinak se to nedá na CZ (EU) značky dostat. A je otázka jak dlouho to ještě půjde, Polsko se v tomto ohledu uzavřelo snad v minulém roce. UK se uzavře s brexitem.
detaily ohledně přihlášení si musím nechat pro sebe, nicméně způsoby jsou
emve píše:A jinak další problém je doprava, buď individuální kontejner a kvalitní dopravce a to stojí ranec, nebo levnější verze, kde se auta často rozkrádají, přivezou se nabourané apod.
já jsem nikdy s dopravou problémy neměl

jedno auto v systému Ro-Ro vyjde cca na 27 000,-Kč, cena se počítá za metr krychlový a záleží na cílové destinaci, přepavní společnost ti ukáže ceník kde je cena za metr/přístav

kontajner je cca 50 000,-

rozkradení nebo poškození jsem nikdy neřešil, vše je pojištěno a hlavně ta loď veze jen auta, náklaďáky, traktory, kamiony atp.

za náklad odpovídá dopravce a nevím jak by ti vysvětlili, že auto naložili celé a vyložili nabourané, nekompletní, je jasné, že k tomu mohlo dojít jen na lodi
emve píše:Moc nechápu ve vedlejším vlákně, že autor vlákna poveze z Japonska dost nehezký WRX kombík, pravostranný, s automatem... To je imho v CZ prodejné hluboko pod 100 tisíc, což mi s dopravou a přihlášením vůbec nedává smysl, jedině na díly.
to auto ti přijde nehezké protože má spadlý narazník a není vyčištěné a neumím fotit, ale věř mi, že na živo vypadá moc dobře a myslím že tohle v evropě s 61 000 km neseženeš

je to stav 3,5 a kdo viděl z Japonska 3,5 byl vždy překvapen, já to přirovnávám k Octavce cca 2 až 3 roky staré...

co se týče automatu, jasně jsou lidi kteří by automat nechtěli ani zadarmo, ale někdo má rád pohodlí, jezdí v klidu a když potřebuje předjet, jen na to šlápne...
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

když se Emve vyjádřil ke kombíku, prosím komentář k WRX STI - sekce prodám

díky
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od newli »

eaerbr píše:detaily ohledně přihlášení si musím nechat pro sebe, nicméně způsoby jsou
Nj, ale legalni prihlaseni (opakuji legalni!) je prave to, co ja vidim jako klicovy problem. Chapu, ze to nechces troubit do sveta, ale podle me na tom cely obchod stoji a pada. Takze ano, i ja bych u piva rikal, ze dovoz auta z japonska nedava smysl. Ted treba pokukuji po (novejsim) BMW, ale vim, ze v japonsku se daji sehnat stara LHD auta (vcetne BMW) ve skvelem stavu. Ale privezt to sem a pak to nebyt schopen prihlasit? Dekuji, nechci!

Jinak souhlas, ze v cesku bys narazil u urednika pri prvni nesrovnalosti, takze dovoz (a procleni) v nejake rozumnejsi zemi veci rozhodne pomuzou. Co se ratingu tyce - mam pocit (nejsem si 100% jisty), ze muj type R byl taky 3.5 (nekde bych to dohledal na HDD) a byl ve vybornem stavu.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od VDC »

Děkuji za odpověď. Je to moc zajímavé téma a je super, že to jde a na konci je to papírově v pořádku a je to legálně na papírech !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od emve »

Já jsem teda z popisu nepochopil, že by to bylo papírově v pořádku a legálně na papírech. Jen že to nějak bude na CZ papírech...

Kolega řeší svoje pravostranné Evo, pokud mi to někdo udělá po známosti, nebo někoho na registru podplatím a dá mi CZ TP a značky, tak to pořád neznamená, že nemůže za 2 roky přijít nějaký audit a nevyřadí auto z registru na základě nelegálního přihlášení. Z toho co jsem slyšel, se to už někomu stalo.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od námořník »

Viz naposledy nelegálně prohlášeny dovozy jak měl známý na magistrátu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

emve píše:Já jsem teda z popisu nepochopil, že by to bylo papírově v pořádku a legálně na papírech. Jen že to nějak bude na CZ papírech...

Kolega řeší svoje pravostranné Evo, pokud mi to někdo udělá po známosti, nebo někoho na registru podplatím a dá mi CZ TP a značky, tak to pořád neznamená, že nemůže za 2 roky přijít nějaký audit a nevyřadí auto z registru na základě nelegálního přihlášení. Z toho co jsem slyšel, se to už někomu stalo.
no vidíš, já zase nechápu to dát na CZ papíry jen jako...?

doposud jsem všechny auta přihlásil na CZ doklady a žádný audit na tom nic nemůže změnit

doufám, že zatímco jsem v Japonsku, se v česku něco nezměnilo...
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

newli píše:ted treba pokukuji po (novejsim) BMW, ale vim, ze v japonsku se daji sehnat stara LHD auta (vcetne BMW) ve skvelem stavu
v Tokyu je úplně běžné vidět evropské auto s volantem vlevo, mimo Tokyo je to rarita...

tohle se mi na tom líbí, každý ti řekne, že jezdit s volantem na druhé straně je strašně nebepečné a když se ho zeptáš, proč tedy všechny kamiony z evropy nezastaví ve Francii, ale pustí je dál do Anglie, tak jen pokrčí rameny...
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“