Poskládejte si vysněný vůz

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od VDC »

No vidíš a já zase nevěděl, že nevíš. :-)
Má pravostranný BH
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak podle servisního manuálu pro MY2003 (evropský trh) měly 2.5 s VDC, 3.0 a 2.0 Turbo vždy VTD. Ale pro daný modelový rok... těžko říct, jestli to dřív nebylo jinak. U BL/BP jsou tyhle věci docela divoký. Nejjistější je ten kód převodovky. Ale počítám, že to bude mít prakticky téměř jistě VTD.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od romull »

vrgada píše:vsak to vlakno je o tom, jak by si to kdo chtel poskladat a ne o tom, co si mysli a preji ostatni diskutujici a sve pravdy ostatnim vnucuji. Ja bych to chtel takhle blbe slozite a je to uplne jedno, protoze mi to stejne nikdo nevyrobi. Nebo je snad nejaky konfigurator automobilky, kde bych si zaskrtl, karoserie jako volvo, podvozek subaru a motor EVO?
....
Horsi je, ze subaru se krapet odklonilo od mych idealu a ja nechci ani ten vysavacovy variator, ani nepovedeny naftak a ani motory, kterym dost chybi kone (proti minulosti), navic i kdyz nejsem znalec, tak …
To je vlastně fakt, to ti nikdo neposkládá. Kupovat starou Omegu za takovou dardu je taky blbost. Přemotorizovaný kombíky se ale naštěstí i navzdory EK pořád dělají, jen jsou mastný, jako třeba MB C 400 se 333 koníky za 1,4 mega a když přihodíš, tak můžeš mít i verzi AMG od 390 do 510 PS....... nebo BMW, i tam je možné vybrat, ale chce to taky 1,5 - 2 mega za funglovku, ale doufám, že ještě po nějakou dobu budou slušně ojeté za polovic. A najde se i pár dalších co si jedou po svém a kde ty zvýšené odvody za emise klienti zatím rádi zaplatí. Kdoví ale jak to bude až tihle spustí za pár let tu elektrifikaci :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od vrgada »

nevim, co mam v twinturbu, je to 4 kvalt klasicky automat s moznosti razeni +/- a ty tlacitka mam i na volantu (na volantu nefunguji), ma to powermod a co jsem vypozoroval, tak to akorat pomaleji radi dolu (vic v otackach), Pri razeni +/- to ukazuje cislo zarazene rychlosti a dost casto to blbne, jinak radi plynule bez cukani. Ve vetsi zatezi, rychla jizda po dalnici rakvi ci koly na strese ma hydromenic tendenci, prokluzovat, ale prokluzujici spojka cloveka nauci
...
zkratky a typy AWD na subaru neovladam, takze fakt nevim, ale funguje to dobre, aktualne je lego v servisu a shani se atyp homokineticky kloub
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od Cliffer »

Už několik dní přemýšlím čistě hypoteticky nad otázkou: Dal by se do Oty BP dát novější H6 3,6i? Myšleno jako komplet, aby vše fungovalo a nesvítilo nic co nemá (tzn kompletní přemotání svazku, pospojování atd.)?
A druhá otázka: Dalo by se to pak zlegalizovat u nás v ČR? I kdyby to byla cesta za neskutečný peníze nebo přes 20 států?

je to fakt jen další bod "vysněného vozu" tak to píšu sem. A tak nějak nad tím přemýšlím. Jaký máte názor?
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od HonzaCZ »

Podle mě jde všechno. Jde jenom o to, co za úsilí to stojí. A v tomhle případě úplně nechápu ta pozitiva 3.6 oproti 3.0, která by za to měla stát. To bych dal radši na 3.0 kompresor a nechal naladit TCU.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od suubaru »

HonzaCZ píše:Tak podle servisního manuálu pro MY2003 (evropský trh) měly 2.5 s VDC, 3.0 a 2.0 Turbo vždy VTD. Ale pro daný modelový rok... těžko říct, jestli to dřív nebylo jinak. U BL/BP jsou tyhle věci docela divoký. Nejjistější je ten kód převodovky. Ale počítám, že to bude mít prakticky téměř jistě VTD.
Systém VTD podle mého bez VDC nepojede. Takže Vrgadovo turbíčko má VDC?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od VDC »

suubaru píše: Systém VTD podle mého bez VDC nepojede. Takže Vrgadovo turbíčko má VDC?
Myslím, že mícháš hrušky s jabkama. VTD nemá s VDC celkem nic společnýho. Zjednodušeně řečeno VTD je systém řízení svornosti mezinápravovýho diferenciálu a VDC je systém ovládaný jednotkou ABS. :-) Jezdím tak 90 % času s vypnutým VDC, aby mi nekecal do řízení.


Tade vymejšlíš ptákoviny. :-) Ono samozřejmě jde všechno na světě a při dostatečném úsilí a investicích lze zastavět cokoliv kamkoliv.
Dokonce si troufnu tvrdit, že šestiválec jako šestiválec a že by to nikdo neřešil. Ale stejně tak jak je tvůj motor choulostivější, než stará 154kW, tak 3.6 je choulostivější než tvoje 180 kW. Takže bys kromě pár kW navíc získal i větší pravděpodobnost nějaké závady. :-D Jinak by taková záměna nepřinesla nic.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od Cliffer »

Ano, vymejšlím ptákoviny :-) a nehodlám nic realizovat. Jen to je neodbytná myšlenka z kolonky snů a úvah.

A proč mě to napadlo?
1) 3.6 je hezčí číslo než 3.0 (36 je moje nejoblíbenější číslo :-D )
2) Nejde ani tak o trochu výkonu navíc, ale o to, že údajně 3.6 nemá tak slabej spodek.
3) Taky dle článků na fóru mi přijde, že 3.6 žerou při v průměru až o 0,5 litru míň.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od HonzaCZ »

suubaru píše: Systém VTD podle mého bez VDC nepojede. Takže Vrgadovo turbíčko má VDC?
Pro USDM byly běžný modely s VTD a bez VDC. Není důvod proč by VTD nemělo bez VDC fungovat. To, že pro EDM trh to bylo "nalazený" tak, že v podstatě asi neexistuje v Evropě prodaný auto, který by mělo VTD a nemělo VDC, to je věc druhá.

VTD s VDC jenom spolupracuje, nepotřebuje ho k činnosti. U BE/BH určitě ne. U BL/BP podle mě taky ne.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od HonzaCZ »

Cliffer píše:Ano, vymejšlím ptákoviny a nehodlám nic realizovat. Jen to je neodbytná myšlenka z kolonky snů a úvah.

A proč mě to napadlo?
1) 3.6 je hezčí číslo než 3.0 (36 je moje nejoblíbenější číslo )
Doporučil bych sehnat si "badge" na 5. dveře z 3.6 modelu a máš vyřešeno. :-D
Cliffer píše:2) Nejde ani tak o trochu výkonu navíc, ale o to, že údajně 3.6 nemá tak slabej spodek.
Kompresor řeší podstatně líp než 3.6. :-D
Cliffer píše:3) Taky dle článků na fóru mi přijde, že 3.6 žerou při v průměru až o 0,5 litru míň.
Jsme na fóru fanoušků subaru vozů. Mám pocit, že desetinou čárku ve spotřebě tady řeší jenom quickly. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poskládejte si vysněný vůz

Příspěvek od quickly »

HonzaCZ píše: Mám pocit, že desetinou čárku ve spotřebě tady řeší jenom quickly.
Přesně tak >:-@ To je moje doména >B-)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“