japonske limity 206kW 180km/hod

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od námořník »

Tak nějak to bude . Osobně mám po německých dálnicích najeto několik stovek tisíc km. Neříkám že vždy a minimum je z toho se Subaru, ale poměrně často, hlavně když jedu domů, jedu několik hodin s plynem na podlaze a nikdy se žádnému autu nic nestalo .

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od vrgada »

vlakno je v rubrice jen tak pokec,
...
Nejdriv mne zaujalo, proc ma tak velke mnozstvi aut max vykon 206kW, proc ne 200kW, 210kW? a vypadla mi z toho gentlmenska dohoda omezeni vykonu, k tomu si japonci pridali 180km/hod speed limit, myslel jsem, ze je to zajimava informace, ja jsem o tom do minuleho tydne nevedel
...
dale jsem zabrousil k prevodni krabicce (menic poctu impulsu), ktera to sedemu dovozu prepocitala z japonskych km/hod na anglickych mph a jako bonus odstranila omezeni rychlosti
...
No a pak jsem se zamyslel, ze mi vlastne 180km/hod maximalka staci a ze bych tachometr vradeji vratil zpatky. Nejedna se o omezeni vykonu auta, ale o omezeni maximalky. Aneb jak casto jezdite rychleji? Ja mozna tak 5 minut rocne (a jeste ne kazdy rok), kdyz zkousim, jestli je auto v poradku, a nakonec mi z toho vypadly i rychlostni indexy pneu a skoncil jsem u vybuchu pneumatik. Ten ford je rozsekany na hadry, jen protoze mu vzadu praskla pneu na valcich
...
Nechci davat odkazy na drasticka videa, ale na YT najdete jak vybuchy nakladnich pneu v servisech, kdy lidi litaji vzduchem jak hadrove panenky, tak zabery z palubnich kamer, kdy vybuch pneu nakladaku ho okamzite sestreli ucineji nez protitankova mina. Takze za sebe jsem se rozhodl, ze mi na stara kolena staci uz jen ten pocit zatlaceni do sedacky a nepotrebuji litat 200+
...
navic asi jde i odstranit omezovac a nechat km/hod, pak to rucicka tachometru vezme dvakrat dokola :-)
https://www.youtube.com/watch?v=zPFyvlXTS0s
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od námořník »

Samozřejmě že se může stát cokoliv a dříve jsem i slyšel že někomu praskla guma. Mě osobně se to nikdy nestalo a myslím že pravděpodobnost že ti tam vyběhne srna, opilec či že ti někdo nedá přednost je mnohonásobně vyšší.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od newli »

No, ja bych to shrnul tak, ze vetsina zde pritomnych vi ci tusi, ze vykon 206kw je gentlemanska dohoda japonskych vyrobcu aut o udavani vykonu, pricemz rada vozu mela skutecny vykon vyssi. Obdobne, ze 180km je limit, ktery nevim, zda vychazi take z gentlemanske dohody ci z japonske legislativy. Konverzi na mph vytvorili v UK, protoze maji sve divne jednotky a zrusit omezeni (180km) lze bez ohledu na konverzi jednotek. Tim to nechci shazovat, ale to je tak nejak obecne zname :-) Naopak neverim tomu, ze pneumatika konstruovana (indexovana na 200) nedokaze tech 200 jet. O nejakych 5 nebo 10 minutach me nepresvedci ani 10 clanku na internetu, ani jakekoli video. Posli technickou dokumentaci a (mozna) zmenim nazor. Jinak rychlosti 200+ bych klidne jezdil, ale musel bych na to mit auto a pohybovat se v nemecku :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od spm »

No, já na tom stejně nechápu nic :-D Jednak nechápu proč zrovna 206kW, když ani v koních to nevychází na nějaké celé číslo. A jednak nechápu proč vůbec nějaká taková dohoda... v ekonomickém světě se tomu říká kartel a je to trestný :-DDD

A omezovač by mě stejně asi principielně štval. Sice já přes těch 180km/h nemám ani těch 5 minut v roce a nějak ani touhle rychlostí jezdit netoužím. (Ono ostatně posledně když jsem se takhle rozjel, tak jsem dostal náraz bočního větru a moc příjemný mi to teda nebylo. Navíc bych měl nechat asi převážit znova letní, protože od přezutí to v týhle rychlosti už zase klepalo do volantu :-D). Ale principielně se to někdy v nějaké krizové situaci může hodit a přijde mi prostě jako pitomost, když to auto najednou z ničehonic utne celou akceleraci... Ježdění pomalu ovládám sám, nemusim na to mít omezovač :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od Mareka »

180 km/hod a pak omezovač? No nevím - ona ta moje krabice (když pořádně podržím plyn) řadí ve 180 za čtyři.
Tak že by mi pak stačil 3AT? :-)
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od vrgada »

Jestli jsem to pochopil spravne, byla to nezavazna gentlmanska dohoda japonske asociace vyrobcu aut, ze se soustredi na bezpecnost a ne vykon motoru, nicmene papirove je to 206kW (trochu kulatejsi kone 280), ale prakticky se to nedodrzoval striktne a nenajdete oficialni krivky vykonu jednotlivych motoru a neni na netu ani moc odmerenych grafu z valcu. Jedna se navic o vykon motoru a ne na kolech a ztraty subaru ctyrkolek si z toho neco ukousnou. Nicmene od roku 2004 uz se na to vyrobci vykaslali, protoze vcelku logicky se nedalo prokazat, ze vykonu motoru zabiji
...
Ten druhy limit 180km/hod je pravdepodobne ze zakona a asi plati v Japonsku furt i z duvodu, aby policie mela rychlejsi auta nez zlocinecke gangy (jakoby by byl zlocinci pitomi a nedokazali si to odblokovat)
...
Budme vdecni, za to ze v Evrope je Nemecko se svymi dalnicemi, kdyby tomu tak nebylo, tak maji vsechna auta omezovac na 130km/hod mozna par km navrch
...
A osobne si myslim, ze k tomu stejne dojde a Nemecko se prizpusobi zbytku sveta a casem zakazaou i vykonne auta obecne v ramci boje za zachranu planety, pokud tvrde neomezi osobni dopravu uplne
...
Ale jak rikam, mne tech 206kW/180km/hod uz asi staci a nejak s tim uz doziji. Kdyz si uvedmomim, ze jsem zacinal jezdit na 05 pionyru a trabantu, ktery nemel uvedeno zrychleni na 100, protoze stovkou nejel
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od vrgada »

mam 4AT a kdyz je motor vykonny tak urcite staci i 3AT za predpokladu, ze je levne palivo, pochybuji ze stare ameriky mely vic stupnu
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od newli »

Kartel si predstavuji jinak, to bys mohl zalovat BMW/mercedes a vlastne temer kohokoli, ze limituje maximalnu na 250 km/h :-)

Jinak neco malo k historii a moznym duvodum japonskych vyrobcu aut je napriklad zde:

http://thenewswheel.com/moments-in-car- ... agreement/
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od spm »

newli píše:Kartel si predstavuji jinak, to bys mohl zalovat BMW/mercedes a vlastne temer kohokoli, ze limituje maximalnu na 250 km/h
To je ale taky dost podobná dohoda, ne? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od vrgada »

a omezeni rychlosti dle navigace je uz na spadnuti delsi dobu
...
https://mobil.idnes.cz/pirati-silnic-ji ... vigace_kor
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od vrgada »

zbyvaji uz jen 3 roky, uzijte si je

http://www.auto.cz/auta-budou-mit-od-ro ... ost-121830
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od parabolD »

Hlavně aby to v Čechách bylo odolný na buffer overflow, až to na 1 km uvidí 30 značek... :D
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od suubaru »

Když jsme u té maximálky; který sériový model subaru prodávaný na starém kontinentu má nejvyšší maximálku? Poslední sti s 255 kmh?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
cubrd
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: sob črc 18, 2015 9:04 pm
Bydliště: Lbc

Re: japonske limity 206kW 180km/hod

Příspěvek od cubrd »

Muj Hatch 2008 má v tp 255km/h taky, takže asi od prvních digitálních sti
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“