Laďáky

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Laďáky

Příspěvek od PeteBiggy »

Marty73 píše:Aha, já měl pocit, že to vyplulo z diskuze Samozřejmě koncový. Když vyndáš středový, dostaneš takové ty hluboké rezonace do kabiny, což asi chtít nebudeš. Varianta je také vyměnit i středový kus za jiný s rezonátorem. Ale to už je další zásah do výfuku a nevím, jakou toleranci má ECU. Takže zpět na začátek, vyměnil bych jen koncový kus. Něco v nerezu a nešetřil bych. Třeba ty Invidie co má Bony8 jsou pecka na pohled i na zvuk.
Dík za odpověď. Samo, že koncový je jasný, ale stačí teda jen ten, tak jako u mašiny joo? Teda krát dva, pač tam jsou koncovky dvě :-)
Jinak já jsem právě s jasnou homologací na "nového" Forestera XT 2.0 nic nenašel...vše jen na starší generace...Ale pravda, nehledal jsem to nijak do hloubky, pač to minimálně zatím není na pořadu dne, vždyť ani nevím, jestli si to auto nechám :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Laďáky

Příspěvek od martas »

to by me taky docela zajimalo s tema ladakama na XT ;-D A nebud hlavne jako Kolben :-)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Laďáky

Příspěvek od Kolben »

Urcite by tam meli jit Invidia Q300.... Tady to maj jeste na predchudce s 2.5kou, ale je tam video i na ty nese. Nekde na yutubu je video i s instalaci, zvladnul to tam nejakej manik doma na spalkach bez jakych koli uprav.

http://www.highperformanceparts.cz/catb ... gace.85281

edit tak to video je na tej strance vysse
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Laďáky

Příspěvek od Mira »

ybrcek píše:já měl na XT rouru bez středovýho tlumiča a na konci průchozí sorbční tlumič od Remuse, prodal jsem to Mirovi, ale ještě to myslím nenamontoval a mělo to na volnoběh krásně hluboké zvuk a když jsem tomu nakládal bylo to návykový, jako zvyšovalo to spotřebu a zkracovalo dobu cesty
Už to bude, všecko je narychtovaný. Jen teď furt potřebuju auto a čekáme na teplejc. Po velikonocách. A to už ho neuvidíš, stěhuju se. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Laďáky

Příspěvek od ybrcek »

Stěhuješ? A kam?
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Laďáky

Příspěvek od PeteBiggy »

martas píše:to by me taky docela zajimalo s tema ladakama na XT A nebud hlavne jako Kolben
Čím myslíš? Prodejem XT? To zatím opravdu nemohu zaručit. Co ale můžu, že si fakt nekoupím Superba :-D
Kolben píše:...Nekde na yutubu je video i s instalaci, zvladnul to tam nejakej manik doma na spalkach bez jakych koli uprav...
Dík, až budu mít chvilku čas, kouknu na to. Jinak nevidím důvod, proč by to nemělo jít doma, na mašinu jsem si to vždycky taky montoval sám a teď u poslední mašiny jsem si jen zajel pak ještě přehrát ostřejší/bohatší palivovou mapu do KTM...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Laďáky

Příspěvek od martas »

Ano prodejem XT ;-D

Ale ten odkaz je na ten starsi model SH ne na SJ,nebo se pletu =)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Laďáky

Příspěvek od Kolben »

Je na starsi model, ale zaroven tam je video, kde to nandali v pohode na ten nas model :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Laďáky

Příspěvek od martas »

tak ok a diky za info,Kolbene =)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Laďáky

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak jsem včera kolem těch laďáků trošku "chodil" a s homologací na naše Forestery SJ 2,0 XT asi fakt jen ta Invidia Q300. Foxy jen na atmošku...Cena 37 tis., což s ohledem na fakt, že v USA je mají za nějakých 15 tis., je docela maras >:-& K tomu ještě zatížení nějakých 21% DPH a 8% clo, tzn. 29%. Ale to jistě nevím, jestli by se bralo komplet z ceny vč. dopravy a nebo jen výrobku...? No a hlavně, asi by k tomu nebyla ta homologace, tzn. ten papír, kartička, vyražené Éčko na laufech...Nevíte někdo, nenechali jste si někdo poslat laufy zvenčí EU [?]
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
cubrd
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: sob črc 18, 2015 9:04 pm
Bydliště: Lbc

Re: Laďáky

Příspěvek od cubrd »

Já mám Invidii na hatchi a také němám žádné číslo ani štítek s čímkoliv, kartičku také nemám, prostě nic. Takže mužeš být "v klidu" pro eu tam asi nic nerazej. Mám připravený vyřízlý štítek z tlumiče na fabii kde je nádherná homologace a v případě nějakých problému v budoucnu ho tam naboduju a hotovo.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Laďáky

Příspěvek od PeteBiggy »

cubrd píše:Já mám Invidii na hatchi a také němám žádné číslo ani štítek s čímkoliv, kartičku také nemám, prostě nic. Takže mužeš být "v klidu" pro eu tam asi nic nerazej. Mám připravený vyřízlý štítek z tlumiče na fabii kde je nádherná homologace a v případě nějakých problému v budoucnu ho tam naboduju a hotovo.
No já netvrdím, že něco na těch laufech určených pro/koupených v EU síti fyzicky musí být. To byla spíš jakože otázka. Ale stopro k tomu bude nějaký homologační papír nebo karta. A právě by mě zajímalo, jestli je to šiřitelné-replikovatelné či nikoli... :-) Když už to jsou teda lautr ty stejné laufy...
Jinak co se týče toho štítku; tak to bych vážně nedělal [!] Třeba Rakušáci se s tím vážně nemazlí a četl jsem o případu, kdy šel kluk bručet na 3 měsíce natvrdo za to, že si právě nějak nabastlil Éčko na výfuk u motorky...Nemůžu teda s jistotou říci, že to tak fakt bylo, ale nedivil bych se. Případy vysoké pokuty, znemožnění jízdy či v lepší případě jen vracení se nejkratší cestou na hranice - to není nic výjimečného a znám i z mého okolí...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
cubrd
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: sob črc 18, 2015 9:04 pm
Bydliště: Lbc

Re: Laďáky

Příspěvek od cubrd »

Pokud existuje nějaký dokument prokazující schválení tak bych o něho měl zájem také. zajímalo by mě jak ti příslušník dokáže že ten štítek tam nepatří. Je mi asi jasné že třeba v rakousku ti nic dokazovat nemusí ale tady u nás bych se kvuli tomu asi pohádat s příslušníkem dokázal. Naštěstí pro mě mám rézu jako víkendovou "závodníčku" takže do zahraničí určitě nepojede.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Laďáky

Příspěvek od Mira »

Nějaký papíry jsou dle mého k prdu. Pokud na tom výfuku nic není, tak jak je ošetřeno, že ukazujete papír k něčemu co to je? Nebo není, to je fuk. Vemte papír od Polmstrowu, pokud nějakej maj a tvrďte, že to je von. Pokud auto splňuje emise, tak je dle mého jedno jakou rouru tam dáte, pokud to není uřvaný moc. A co je moc? Jeden člen tvrdil polišům, že to střílení a ohnivá liška jsou normální, to je tak z výroby, že to není závada a jel dál. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Laďáky

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak mi se i o to zahraničí teda jedná...jak už jsem psal...Jinak na motorce mám nalepený štítek, kde je napsané o jaký motocykl jde, VIN apod., no a hlučnost v dB při konkrétních otáčkách. To mám už z výroby, když teda ještě mašina byla na origo laufech. Třeba u Rakušáků není nic výjimečného, že jsou v terénu vybaveni měřičem hluku, rádi ti buz.ci strkají i dráty do laufů apod. Na homo laďácích bývá většinou Éčko (různé způsoby realizace) a k tomu buď homologační karta a nebo papír. Jak to je u aut nevím, ale dle info českého prodejce Invidia výfuků se k těm Q300 dává jen "externí" homologační dokumentace...Jak je to ošetřené, že jde o tyto konkrétní výfuky nevím, právě proto jsem se na to ptal. Nejlépe info od někoho, kdo je sám u nás na auto kupoval. Mám zkušenosti jak to chodí u motorek, u aut nee.....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“