Zobrazeni aktualniho zarazeneho stupne 4EAT

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zobrazeni aktualniho zarazeneho stupne 4EAT

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak popravdě řečeno, to "read only" ovlivňuje driver, takže když v něm bude chyba, což už jsem se s takovým taky setkal, tak to může tu komunikaci ovlivňovat. Nehledě na to, že samotný fyzický připojení ovlivní elektricky tu sběrnici, což nemusí některý ostatní kontroléry nést dobře. Ale to jenom pro pořádek - nijak tě samozřejmě nekritizuju. :-)

Navíc v tomhle konkrétním případě se jedná o low speed sběrnici mezi BIU a budíkama, takže nic provozně kritickýho.

Reálně a fakticky je to, že lidi vozej zapíchnutej čínskej OBD sráč v diagnostickym konektoru mnohem horší. Protože do konektoru je vyvedená motorová sběrnice, teda ta, na který je motor, převodovka, ABS/VDC a podobně... a čínskej sráč a nějakej kdo ví jakej, často cracknutej software, tam může naposílat, kdo ví co...

To, co dělá George je úplně čistý - ví, co tam má za HW, jak je naprogramovanej, přesně, co to dělá. A navíc, jak jsem psal, tak na sběrnici, na který zase tolik nezáleží...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Zobrazeni aktualniho zarazeneho stupne 4EAT

Příspěvek od George »

HonzaCZ píše:Tak popravdě řečeno, to "read only" ovlivňuje driver, takže když v něm bude chyba, což už jsem se s takovým taky setkal, tak to může tu komunikaci ovlivňovat. Nehledě na to, že samotný fyzický připojení ovlivní elektricky tu sběrnici, což nemusí některý ostatní kontroléry nést dobře. Ale to jenom pro pořádek - nijak tě samozřejmě nekritizuju.

Navíc v tomhle konkrétním případě se jedná o low speed sběrnici mezi BIU a budíkama, takže nic provozně kritickýho.

Reálně a fakticky je to, že lidi vozej zapíchnutej čínskej OBD sráč v diagnostickym konektoru mnohem horší. Protože do konektoru je vyvedená motorová sběrnice, teda …
To je jasne, driver je automotive, takze vice spolehlivy uz nesezenem. A pokud je zakoncena ta sbernice impedancne dobre tak ten nod navic na ni nepoznas. A listenonly mozna nebude fungovat, nebot musim overit jestli palubka posila ACK na pakety ktere prijima.

No zatim jsem cmuchal jenom na CAN ktery je na OBD ale je na nem vsechno (tj i data pro palubku a displej s teplotou) a na 500 000kbps coz je hispeed. Jestli je pro palubku ta pomalejsi tak bude jenom dobre. Tu lousknu az tam budu mit co dat, at to nerozebiram 100x.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zobrazeni aktualniho zarazeneho stupne 4EAT

Příspěvek od HonzaCZ »

George píše:Pokud ma nekdo zajem, tak dejte vedet pres SZ, nechavam vyrobit prvni desky.
Jak to je s obsluhou? Bude v tom Arduino kompatibilní bootloader? Má to USB? Nebo jenom vyvedený ISP?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zobrazeni aktualniho zarazeneho stupne 4EAT

Příspěvek od HonzaCZ »

George píše:No zatim jsem cmuchal jenom na CAN ktery je na OBD ale je na nem vsechno (tj i data pro palubku a displej s teplotou) a na 500 000kbps coz je hispeed. Jestli je pro palubku ta pomalejsi tak bude jenom dobre. Tu lousknu az tam budu mit co dat, at to nerozebiram 100x.
Jo, budík a případně navigace jsou na low speed. Klimatizace je připojená vlastními vodiči taky do BIU. Tam to ale myslím není CAN, ale nějaká seriová komunikace. Do BIU vede high speed i low speed a ta mezi nima přehazuje data, který jsou potřeba.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Zobrazeni aktualniho zarazeneho stupne 4EAT

Příspěvek od George »

Je to zcela hole. Tj pro ucely modulu v topicu. Ma to jenom vyvedene ISP. Arduino nepouzivam/nemam rad, takze jsem ho neresil.

Tak to je supr. Tim se nam to znacne zjednodusuje :).
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“