couvací kamera

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: couvací kamera

Příspěvek od HAD »

Tak takhle vypadají parkovací čáry. Vyzkoušeno v reálu proti zdi. Když byla zeď v zákrytu se žlutými výběžky tak bylo mezi nárazníkem a zdí 0,5 m.
Přílohy
Parkovací čáry, foceno mobilem.
Parkovací čáry, foceno mobilem.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: couvací kamera

Příspěvek od parabolD »

seatik píše:Parada pane, to se mi taky libi. Zeptam se,umi to radio zobrazit taky data ridici jednotky? Am a mysli zda jde udelat na nem budiky jako u spec.b nebo legacy. Hodil bys jeste fotku jak to zobrazuje ty parkovaci cary? Diky

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Podle me tenhle model zadnou diagnostiku neda, jsou v tom windows ce, ani v manualu nepisou o moznosti instalace aplikaci nebo ze by to melo nejakou moznost pripojit usb... Mel jsem to vymysleny pres radio s androidem, ale nakonec jsem se na to vyprd a koupil 2DIN Sony...


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
jarasubaru
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 21, 2014 9:21 pm

Re: couvací kamera

Příspěvek od jarasubaru »

Tak jsem ještě hledal na netu a zjistil jsem, že originál navigace/rádio v Outbacku má zespodu 8-pinový konektor na připojení zadní kamery, že je to z výroby připravené. Takže teoreticky by mělo stačit tam zapojit kamerku a je to? Nebo je v tom ještě nějaký zádrhel? To jak se tu psalo, že tam je jenom jeden video vstup, tak by tento problém odpadal, pokud je tam samostatný konektor. Řešil to tu už někdo? Rád bych se posunul do dalšího bodu :-)
Subaru Outback 3.0R Executive NAVI 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: couvací kamera

Příspěvek od HonzaCZ »

jarasubaru píše:Tak jsem ještě hledal na netu a zjistil jsem, že originál navigace/rádio v Outbacku má zespodu 8-pinový konektor na připojení zadní kamery, že je to z výroby připravené. Takže teoreticky by mělo stačit tam zapojit kamerku a je to? Nebo je v tom ještě nějaký zádrhel? To jak se tu psalo, že tam je jenom jeden video vstup, tak by tento problém odpadal, pokud je tam samostatný konektor. Řešil to tu už někdo? Rád bych se posunul do dalšího bodu :-)
Co jsem tak pročítal zahraniční fóra, tak to naráží na problém, že to je softwarově zablokované. Ale pro modely prodané u nás to může být jinak.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: couvací kamera

Příspěvek od parabolD »

Nasel jsem tohle :http://legacygt.com/forums/showthread.p ... 8&p=755148 , na obrazku je tam 4pinovy molex, takze kenwood 3200 by mel byt v pohode. V jinem foru je jeste zminka o tom, ze kamera musi byt napajena pri startu navi a jeji zem napojena na kostru auta aby se videho "hooklo"


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: couvací kamera

Příspěvek od JackeOb »

Dovolím si oživit téma...

Dnes jsem si chtěl dodělat couvací kameru (přesně tuto: http://www.specialniautoradia.cz/www-sp ... er-Impreza) a natáhnout si dráty od kamery k rádiu.
Už před nějakým časem jsem si ji namontoval a protáhnul dráty víkem kufru do stropu v kufru, kde vesele čekali na dnešek. Už předtím to byla neskutečná drbačka, pro mně, ajťáka. Dneska mi snad dvě, nebo tři hodiny trvalo jen dostat dráty z vrchu dolů a pod zadní sedáky. Zbytek jsem prostě nestihnul.
Tak se ptám, jestli jste to tady někdo řešil.... je nějakej fígl, jak to dostat k rádiu, něco na co si dát ještě pozor? Jdu s trasou drátů, co vedou zezadu do předu na straně řidiče (Forester SG 2003).
Taky jsem zjistil, že vypadá dost blbě, když je půl SPZ osvětlený diodama z kamerky a půl klasickou žárovkou - nemáte nějaký typ na výměnu klasické žárovky nad SPZ za diody?
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: couvací kamera

Příspěvek od draconis »

Průchod kabeláže by neměl být problém. 2-3 hodiny musí stačit na kompletní průchod kabeláže za autorádio i s instalací samotné kamery... :-)

Hlavně si nezapomeň vytáhnout i spínání z couvacích světel (nebo to pak napíchnout někde z kabelového svazku vepředu). Taky je otázkou, odkud jsi vzal napájení kamery - jestli z couvacích světel, osvětlení SPZ nebo nezávisle odjinud. Abys neprotáhl kabely a pak se nedivil, že ti něco chybí. Nebo to naopak nezapojil tak, že kamera běží i bez zpátečky, tedy pořád (rapidně snižuje životnost kamery) - ačkoli někde to tak občas potřebuje např. pro sledování nákladu za jízdy...

Jinak nejjednodušší bývá u většiny aut odstrojit bočnice v kufru a sjet bokem nad blatníkem (většinou tam vedou i origo el. svazky) do boční prahové lišty. Ideální je to vést druhou stranou než vedou ostatní napájecí kabely - kvůli eliminaci rušení.

Já průchody kabeláže moc nefotím, ale nějakou obecnou inspiraci najdeš třeba tady, kde je to aspoň trochu vidět:

http://www.melodiecb.cz/instalace-3/for ... aci-kamery
http://www.melodiecb.cz/instalace-3/hyu ... aci-kamery

Já teď bohužel Forejse nemám už tři měsíce doma, jinak bych se ti klidně mrknul a poradil přesně pro něj, ale bohužel. Důrazně doporučuji kabeláž omotat fleecovou páskou kvůli její ochraně a taky to pak nedělá žádné překvapivé zvuky... :wink:
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: couvací kamera

Příspěvek od draconis »

Jinak ještě k té LEDce - co přesně ti vadí? Alespoň u kamer, co instalujeme my, je barva LED oranžová - víceméně stejná jako barva žárovky. Svítí to sice o trochu míň (průzor je užší), resp. ne tak doširoka, ale barva je stejná.

Některé kamery nepoužívají LED, ale mají přípravu pro originální patici s žárovkou - to je pak nejlepší možnost. My používáme v instalacích nejčastěji kamery G-Park. Pravda, že jsou to kamery v běžné ceně cca 2 000 Kč, ale všeobecně spokojenost a spolehlivost...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: couvací kamera

Příspěvek od Mira »

V osvětlení SPZ jsou žárovky W5W, tzn. můžeš tam dát přímo LED T10. Třeba tydle http://www.led-autozarovky.cz/led-autoz ... e-sada-2ks
Zrovna o víkendu jsem musel jednu měnit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: couvací kamera

Příspěvek od JackeOb »

Díky za informace.
Ty moje led diody jsou právě bílé jak prase (jak bílé prase), takže s klasickou žárovkou to je docela kontrast. Blbost byla, že sem to dělal na večer při prd světle a bez pořádného odplastování, takže sem se s tím prděl a snažil se to protáhnout bez odplatování :839:

Napájení na osvětlovací diody na SPZ mám ze spojky ve víku kufru, co vede k osvětlení. Napájení kamery mám dopředu se signálem. Možná si to dám přepínač (stále zapnuto / jen při zpátečce), uvažuju že bych to tak trochu používal i místo zpětného zrcátka (rádio to umí ukazovat nonstop), protože vozím plnej kufr a hodlám si hodně zatmavit celej zadek, možná nějaký závěsy kvůli spaní a nemusí každej vidět co tam mám přes noc na parkovišti... Ale tohle je in progress..
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: couvací kamera

Příspěvek od Mira »

JackeOb píše:Dovolím si oživit téma...

Dnes jsem si chtěl dodělat couvací kameru (přesně tuto: http://www.specialniautoradia.cz/www-sp ... er-Impreza) a natáhnout si dráty od kamery k rádiu.
Pokud se dobře dívám, je to přesně tahle kamera? http://www.aliexpress.com/item/SUBARU-F ... eb201560_8
Funguje to v pohodě i ve tmě?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: couvací kamera

Příspěvek od Austin »

Kupovali jste někdo tuten typ couvací kamery ? Případně tento
https://www.aliexpress.com/store/group/ ... 522eBMsDG6

Obrázek
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1211
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: couvací kamera

Příspěvek od Cheza »

Mám ji. Obraz slabší průměr, za tu cenu nelze čekat zázraky, ale svůj účel splní. Bral jsem ji právě pro její umístění (což je její největší plus), že se nemusí montovat někam pod lištu a ještě víc tak trčela.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Tominox
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 24, 2020 8:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš

Re: couvací kamera

Příspěvek od Tominox »

Narazil jsem na toto zajímavé téma. Mám Forestra XT r.v. 2014 s navigací a originál couvací kamerou, před měsícem začal "tmavnout" obraz, až nakonec nebylo nic vidět. Teď už se ani obrazovka nepřepne na kameru :(. Servisák tvrdí, že to byla známka, že kamera odchází. Nová origo vyjde prý kolem 7000 Kč. To se mi úplně dávat nechce. Hledal jsem po netu, nejblíž se mi zdá, že je https://www.aliexpress.com/item/3294798 ... 7jVvh&mp=1 , akorát nevím, jestli to půjde připojit místo origo, aby byla zachována podobná funkčnost. Tzn. při zpátečce se zapne. Má někdo zkušenost?
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“