Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od spm »

Aha, kopec to nebyl, to je pravda :-) Já třeba čekal, že když má navoleno 3 a tedy nikam výš řadit nemůže a je to vytočený kdovíkam, takže to zamkne a ono nic :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Už se řešilo Xkrát. Subjektivně to sem tam někomu nezamyká nic jinýho než čtyřku. Ty jsi teď asi první, co to vysledoval objektivně. Zřejmě různý verze SW nebo TCU. Třeba mě na BH9 to zamykalo dvojku zcela spolehlivě při akčním zrychlování (jestli se tomu dá tak říct :-) ). Měl jsem na to jedno konkrétní místo, kde to dělalo snad vždy a bylo to poznat i bez diagnostiky. Odbočení doprava na křižovatce, plný plyn, řazení dvojky a po snad necelé vteřině po zařazení dvojky klesly otáčky a až do plných to drželo zamknutý.

Jinak jsem přesvědčenej, že u mě to umělo zamykat i jedničku, protože třeba při sjezdu ta převodovka umí něco jako "sjezdovej asistent", kdy to brzdí motorem. Funguje to při sjezdu asi do 10 km/h nebo dokud se neaktivuje ABS. A v tý chvíli mi přijde, že to rozhodně musí bejt zamknutý, jinak by to v tom měniči, kterej je konstruovanej naopak, aby při nižší otáčkách vstupu šel volně a víc klouzal, prostě nemohlo tak brzdit motorem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od VDC »

Zamyká to rozhodně dvoku i trojku. Ale většinou se to stává v kopci, nebo s vlekem.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od spm »

Jako je pravda, že akčnější rozjezd jsem nezkoušel, za toho provozu nebylo ani moc kde :-) Spíš jsem právě čekal, že když to tohle dělat umí a jedu furt v kuse 45km/h a má tam tu trojku, že si jí zamkne. Ale schválně až se jednou dostanu s ohřátym motorem na nějaký přehledný rovný úsek, tak to zkusím víc prošlápnout, co to udělá :-) Možná že umí, třeba to ještě bylo konstruovaný tak, aby to zvedalo výkon a ne snižovalo emise CO2 :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od spm »

No tak mám asi fakt nějakou nezamykací verzi :-DDD Při jízdě po městě v tom provozu nešlo otestovat pořádně nic, nicméně skočilo mi tam (a to se stalo asi i ráno, jenom jsem tomu nevěnoval pozornost) D3L, tedy zamčená 3, ale hned na to následovalo D4L. Nevím teda jak přesně to Láďa vyčítá, ale osobně mi spíš přišlo, že reálný stav je zamčená 4ka, akorát display napřed dostane informaci o zamčení měniče a v dalším čtení až o zařazení 4. Nicméně teda po jízdě domů jsem na křižovatce za sjezdem z dálnice zastavil a rozjel se z ní na prasáka - plyn asi do 3/4, točilo to do 6000rpm, než to řadilo nahoru. Dvojka neudělala nic, trojka taky nic, pustil jsem plyn někde při 130km/h (zařazená nezamčená 3 v tu chvíli) a po puštění plynu to tu trojku zamklo. Na chvíli. Pak jsem nějak zase přidal, takže odemklo, chvíli jelo a pak přeřadil na 4. V poslední zatáčce ještě za jízdy jsem zkusil jí projet pomalu a prošlápnout plyn trochu jemnějš, tak aby podřadil až na dva, ale nezrychloval až tolik. A to taky nic - tu dvojku to trochu vytočilo a pak rychle přeřadil 3 -> 4 -> 4L. Takže jako asi zamykat to ty rychlosti umí, ale nedělá to :-DDD Dlužno teda říct, že tohle všechno byla rovina. Takže zkusím udělat ještě nějaký test v kopci, až na nějaký narazím :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Nemyslím, že bych to někdy viděl bez přívěsu na rovině. Zkus pomalu zrychlovat do kopce, tak 1/2-3/4 plynu.

K rychlosti vyčítání - vyčítám v poslední rychleji, než to můžeš stíhat číst, hodněkrát za vteřinu. Zatímco zamčení měniče vidím okamžitě, o přeřazení informuje převodovka po zralé úvaze - v podstatě dodatečně. Takže se teoreticky může stát, že už zamyká čtyřku, ale hlásí mi pořád trojku. Postup zamykání můžeš sledovat, když si dáš dospod ten řádek kde jsou parametry X L a V. L je zamčení, X prokluz - aby se začalo zamčení hýbat, nesmí být mimo jiné prokluz X moc velký.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo jo, to dělá i 5AT. Hrozně dlouho trvá, než TCU "nahlásí" nový kvalt. Třeba 1-2 vteřiny.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od VDC »

Nemyslím si, že bez přívěsu, nabo fakt naloženýho auta, tu zamčenou dvojku nebo trojku fakt zaregistruješ.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od outback »

Vzhledem k tomu, že naprostou většinu zařízení jsem už rozeslali, bych rád poprosil o první odezvu a drobnou laskavost.

Od některých lidí už nějaký feedback mám, ale poprosil bych všechny zbývající o krátkou zprávu třeba do SZ nebo na mail ve stylu "došlo, namontováno, zatím nevím/dobrý/špatný...".

Rád bych si udělal sbírku fotek aut s displejem, měl bych zájem o jednu fotku interiéru (celek, kde je vidět jak displej, tak kus interiéru, ne jenom detail displeje), tak o celkovou fotku auta. Když na fotce bude s autem i majitel, jenom dobře, ale není podmínkou (*). Je to pro moji soukromou potřebu, chci si udělat na památku album, ale poskytnutím fotky mi dáváte práva pro libovolné využití.

Předpokládám, že to zahájí a laťku nastaví předseda a OZP, a ostatní pak dodají srovnatelnou kvalitu :-)

Je to samozřejmě zcela dobrovolná akce.

Fotky buď sem do vlákna nebo mailem (mám ho teď na chvíli v profilu). Co nejlepší rozumné rozlišení - několikamegový JPG jo, šedesátimegový rawy nechci...

Díky moc.

(*) - Námořníku tebe znám, ty tam radši postav Stáňu, ať to nějak vypadá...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od spm »

Tak to to musim ještě znova nafotit; nechci mít ve sbírce fotku s tím vypraseným kabelem :-DDD Ten už mám o trochu lepší, byť teda kdyby ten kabel byl ještě o fous delší, tak jsem ho asi dokázal namačkat pod sklo a bylo by to ještě lepší :-) Ale vrtat do palubky se bojím :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od OZP »

Zatim bohuzel nemam namontovano, snad jiz brzy.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od námořník »

Já to čtu až dneska u snídaně a málem jsem se udusil jak jsem se začal smát :-). Já mám odzkoušeno, vše funguje jak má, ale není namontováno. Ještě nebyl čas a nemám přidělaný čidla a nevím zatím přesně kam. Počítám že příští měsíc. Taky jsem čekal na nějaký fotky pro inspiraci.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od Mareka »

U mne již také dodáno, otestováno (prozatím bez přídavných snímačů) a vše funguje.
Fota klidně pošlu (později) - zatím nemám upevněno natrvalo.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od JackeOb »

Mam se taky nekam hlasit nebo s nekym extra domlouvat kolem poslani? Nebo proste cekat?
Kdysi jsem posilal penize, vlakno sleduju, ale nemam cim prispet - tak drzim hubu a soupu nohama :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavný displej - objednávky, diskuse, dotazy atd..

Příspěvek od VDC »

Jakube normálně jsem na tebe zapomněl. Omlouvám se a napravím to. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“