CAN BUS analýza

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: CAN BUS analýza

Příspěvek od George »

HonzaCZ píše:Já bych chtěl rozhejbat SSM over canbus, ale ještě v tom dost plavu. Navíc je na to potřeba posílat data na sběrnici, což se mi moc nelíbí. Ale vzhledem k tomu, že ELM s canbus podporou ve spojení s nějakým softem pro Android si tam může posílat, co se mu zachce a ještě se nestalo nic jinýho, než že se zvláštně rozsvítily budíky, tak je to asi v pohodě.

Ono v ECU je spousta zajímavých dat, který po canbusu asi netečou. Např. teplota motorového oleje nebo jiné údaje, které nepotřebuje zbytek auta, různý spalovací poměry, nastavení časování ventilů atd. To …
no pokud na to chces jenom koukat v realtime a nelogovat tak je K-line rychlost vic nez velka. A myslim ze ten jeden driver navic je mala dan za to ze budes na CANu jenom poslouchat a povidat s pres K-line. Jako jsem posera, ale pustit za provozu kvuli SW bugu na CAN neco co tam nema byt asi nebude buhvico.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: CAN BUS analýza

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak já si s K-líne už pár let hraju, vlastně od té doby, co jsem měl Outbacka, takže skoro 10 let :-D , tak vím, jaký jsou možnosti. Jde o to, že nemám rád věci, který jsou nadoraz. :) Když se rozhodnu tam dát SD kartu na logování, tak by nevadilo mít dostatečnou kapacitu na logování víc hodnot. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: CAN BUS analýza

Příspěvek od George »

Nebudete mi verit, ja ten USBtin CAN BUS analyzator ztratil >:-& uz ho treti den hledam a prd... to je vrchol debility.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“