Vymena radia v legacy 2003-2009

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Gorn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon zář 27, 2010 12:59 pm

Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od Gorn »

Ahoj,

zkouseli jste nekdo menit radio v legacy, nebo outbacku 2003-2009? Nevim, kde sezenu ten panel na climatronic. Na manualni klimu bych mel bez problemu.
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od u-geen »

tady mas jeden z postupu... ja na to rezignoval a mp3 vyresil snadnejsi cestou
http://www.plutanium.cz/babca/cs/2300-j ... eho-subaru
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od HonzaCZ »

Nejde, zatím není panel pro přestavbu. Ovládání klimatizace je součástí plošných spojů rádia. Ten panel, co se dá sehnat pro pravostranné řízení je drahý (cca 8k) právě proto, že má v sobě i samostatnou elektroniku, ovladače a displej panelu klimatizace.

Někde jsem snad kdysi zahlíd verzi pro US trh, pro 1zónovou klímu. Ale taky to stálo raketu a nevím jak s kompatibilitou pro evropský modely.

Jinak řešilo se už tady na fóru, když budeš hledat, tak najdeš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od HonzaCZ »

Dneska jsem si hrál s jednotkou klimatizace a při hledání informací jsem narazil na zajímavé odkazy...

Borec chce vytvořit vlastní ovládací panel pro klimatizaci a vlastní rádio pomocí RasPi - http://www.subaruoutback.org/forums/109 ... ation.html

Custom zástavba 2DIN rádia do levostranně řízenýho Lega, včetně 2zónové klimatizace - http://highlinecaraudio.com/gallery2.html , potažmo http://www.legacygt.com/forums/showthread.php?t=74919
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od HonzaCZ »

Přidávám screenshot a citaci z posledního, výše jmenovaného webu, aby se to na těch internetech neztratilo v propadlišti dějin ;)
2005-08 Subaru Legacy GT

The Subaru Legacy GT is one of a growing number of vehicles with an integrated audio/HVAC system. The problem is the radio has marginal quality and minimal features. There is no solution to add an aftermarket stereo and still maintain the electronic climate controls, Until now.
HCA has developed a modification to separate the audio system from the climate controls. This is a very difficult modification. It requires the cutting of the OEM radios circuit board in half, and relocating the remaining "guts" of the system. Additionally the OEM faceplate is reshaped/painted to accept a standard double din stereo.

For more information please visit http://www.legacygt.com/forums/showthread.php?t=74919.
Přílohy
legacy-2din-rework.JPG
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od HonzaCZ »

Jen pro vysvětlení:
Ovládací panel pro rádio a navigaci je společný a pak je tam ještě jedna deska, která řeší komunikaci s dalšíma systémama v autě (BIU, jednotka klimatizace - HVAC atd.). Takže, aby se zachovala funkčnost, je potřeba zachovat i ty desky. Jenže protože ovladače od klimatizace jsou přímo umístěný na tý desce, tak se to musí rozřezat, ovladač klimatizace zachovat, přerušené cesty na spojích propojit kabelem (plochý kabel) a zbytek desky umístit někam do krabičky a někam schovat (aby bylo místo pro 2DIN rádio).
Jako druhá věc je samozřejmě nutné upravit samotný panel, takže jak je patrné z fotek (větší rozlišení jsem nenašel) vyřízli tam díru, dolepili to pomocí vyrobených dílů do požadovanýho tvaru a pravděpodobně zakytovali, nalakovali. Dneska by se dalo 3D tiskem ledacos pořešit.
Samozřejmě je nutný pak ještě vytvořit nějaké držáky, adaptér, na mechanickou montáž samotnýho 2DIN rádia.


No celý je to zajímavý. Nějakej takovej projekt by se mi taky líbil, ještě v kombinaci s nahrazením horního displeje s původní navigací a INFO obrazovkama něčím sofistikovanějším.
Takže ve výsledku něco jako dole originální klíma - ideálně s hackem na synchronizaci teplot (vypnutí dualní klimatizace) - pokud by se podařilo, tak by pak nebylo od věci udělat i nějaký inteligentní funkce typu automatický odmrazování okna při teplotě nížší něž X.
Nad tím 2DIN rádio, volitelně s integrovanou navigací.
A nahoře servisní obrazovka s možností zobrazovat diagnostický informace, podobně jako původní, ale mnohem mnohem víc. Volitelně i navigace.

No a teď zpátky na zem, ačkoliv v tom problém nevidím, aneb všechno jde, když se chce, tak to je trochu z říše snů, protože čas... :686:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od draconis »

HonzaCZ píše:Přidávám screenshot a citaci z posledního, výše jmenovaného webu, aby se to na těch internetech neztratilo v propadlišti dějin
To bys to jedině musel dát do wiki... :-)

Ale vážně, u tohohle tématu už by se to možná vyplatilo, pořád se to řeší, tak bychom to jenom linkovali... :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak tady se to aspoň najde, ale z jejich webu to může zmizet a už to nikdo nikdy nenajde. Jinak to mám samozřejmě i u sebe :)

Do wiki by to chtělo zpracovat. Ale je to poměrně dost komplexní téma.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od draconis »

Mno a prostě to tam drze zkopírovat z toho odkazu s uvedením zdroje?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od HonzaCZ »

Nojo, to jo. Já myslel to zpracovat nějak obecněji, aby si tam každej našel řešení, který mu vyhovuje. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Gorn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon zář 27, 2010 12:59 pm

Re: Vymena radia v legacy 2003-2009

Příspěvek od Gorn »

Tak nejak sem si rikal, ze nedam do instalace radia 20% ceny auta, ale zatim to vypada, ze jo... :D A to je jenom radio.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“