Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od mnov »

Tak manželky nás znají, to je mi jasné. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

outback píše:kamera a čidlo tlaku měly společnou zem, oddělenou od země zbytku elektroniky
:D inu prekvapil jsi, pisu si cerny puntik... :-DDD
outback píše:Jirko co si myslíš o společném kabelu pro OBD a čidla? Z těla OBD konektoru by byly vyvedené krátké kablíky s konektorem, tak aby to bylo propojené pod palubkou a nahoru šel jeden společný kabel...
Neni problem, pokud bude mit kazde cidlo svoji zem :P mrknu na nejake vicezilove kabely, co by slo pouzit.
HonzaCZ píše:tady v tom přeci musíte hrozně plavat...
My v tom uz snorchlujeme... Ale uprime, jednou jsem asi pul hodiny cetl jak se dava neco na wiki (i tebe jsem tusim prudil) a nakonec jsem to odpiskal, nebot je to opruz. obsluhu to ma skoro jako VI a radsi ten cas stravim necim co umim nez programovanim pismenek na wiki. Az bude projekt utrepany tak to sepisem a poprosime te at to tam napises do souvisleho clanku.
outback píše:pro zájemce o grafickou verzi: ten grafický displej, kdybych na něm začal dělat teď, tak po vývoji software, hardware, po zkouškách prototypu v autě atd atd. nebude zaručeně k mání v tomto roce, takže čekat na zázrak se nevyplatí, kdoví jestli ten kouzelník vůbec přijde...to je jen takové snění
Musis verit mlady padavane... Nicmene jak pises, kdo to chce at si to objedna ted. Majetnejsi si potom v budoucnu za kdo vi kolik let muzou prikoupit verzi X.X s kosmickym displejem.
mnov píše:U tohoto projektu je škoda, že není zveřejněn kód. To by se to pak asi dostalo mnohem dál a rychleji.
Nicméně outback rozdávat úkoly umí.
s kodem je to potiz. Opensource je krasna vec ale kdyz na necem stravis kure.sky moc casu a bezesnych noci tak se ti moc nelibi predstava ze to nejaky jouda zpenezuje v garazi. Pripadne by jsi z toho taky chtel neco videt... Je to takove dilema, ktere jsem sam mnohokrat resil. Nakonec vetsinou zvitezila potreba koupit si rohlik.

Outback: prej umeni vedeni lidi se dokonce studuje, tak ty si hold jenom vyzvednes diplom na vratnici :D
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Tak na kosmický displej tam je příprava - to znamená investice do LCD verze by nebyla ztracená a jen by se prohodil LCD modul za kosmický, plus nová krabička. Procesor s K-Line převodníkem, OBD kabeláž, čidla, to vše by se zachovalo.

Čidla - teplota oleje zemní přímo na blok motoru respektive redukce, pro tlak by tedy byla extra zem - tzn. rozšířit OBD o tyto tři piny, to by mohlo rozměrově tak akorát snad vyjít doufám.

Datasheet teplotních čidel zde, snažím se o hardwarovou kompatibilitou všeho co má VDO v tom pédéefku. Provedení G a H sice nezemní na blok, takže nedoporučuju, kvůli těmto exotům ale nebudu přidávat další pin.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

Nj to je pravda.

Jop tak to by mohlo byt bez problemu. Musi byt ok zeme v ramci auta, ale to je obecny pozadavek na funkci cehokoliv.

Me se ty co nezemni na blok libi skoro vice, ale opet pokud to funguje pres blok tak neresime.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

outback píše:Do wiki to nepatří, protože to mimo kontext vlákna bez znalosti stavu současného prototypu nedává smysl, a aktuální to bude tak tejden.
Ale kdybys udělal wiki na specifikaci jednotky grafického displeje, tak bych tam sypal myšlenky průběžně.
Tak já myslel spíš jako ty dané věci, jako schémata, soupisky, parametry atd. Navíc wiki není vypalovací CDčko, dá se to tam měnit, aktualizovat, navíc to drží historii změn... Přišlo mi to na to vhodný, spousta takových projektů jede na wiki, protože to dává smysl, ale tak asi vám to vyhovuje takhle, tak to dělejte tak, mně je to jedno, jen nápad. ;)
George píše:My v tom uz snorchlujeme... Ale uprime, jednou jsem asi pul hodiny cetl jak se dava neco na wiki (i tebe jsem tusim prudil) a nakonec jsem to odpiskal, nebot je to opruz. obsluhu to ma skoro jako VI a radsi ten cas stravim necim co umim nez programovanim pismenek na wiki. Az bude projekt utrepany tak to sepisem a poprosime te at to tam napises do souvisleho clanku.
Ne, fakt na tom nic není. Funguje to stejně, jako každá jiná wiki. Je tam normálně WYSIWYG. Rozhodně to není opruz, jen si je potřeba uvědomit asi tak 2-3 pravidla. Rozhodně je to snažší, než to shromažďovat na fóru a ještě navíc ve vlákně, v kterym se i diskutuje... :-D Z přepisování cizích příspěvků "co by se někdy někomu mohlo hodit" do wiki už jsem vyrostl - ono toho času taky není neomezeně. Takže já budu radši "dělat na ty rohlíky"... ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od George »

:) ok tak ja zatnu zuby a nekdy v blizke budoucnosti na to kouknu. At tam muzu ladovat sve hospodske rozumy [FUCK PC]
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

Nahodil jsem kostru, můžete tam cpát data nebo se inspirovat ve struktuře a rozšiřovat jí. Pokud vám to nebude vyhovovat, tak neřešte, časem to zase zruším, když tam nic nebude.

https://subarufanclub.cz/wiki/projekty/ ... leje/start
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

HonzaCZ: díky za wiki, časem to začnu plnit.

Mám za sebou delší jízdu s prototypem, poznatky: víceméně správně uzemněné čidlo tlaku dává v klidovém stavu 4-5mV, a to ho mám připojené na kabelovém bastlu - spokojenost, odchylka tlaku maximálně 0.1 Baru. Čidlo teploty se chová zcela mravně a osciluje plus mínus 1ADU tj. asi 1mV - zanedbatelné, to bych řekl že dělá převodník. 680R na čidlech je opravdu moc, ale dopočítám to ještě podle datasheetů - sice nevyužívám rozsah převodníků a nikdy jsem se nikde nedostal přes jeden volt, ale vcelku to stačí a šetřím proudem.

Rušení rádia: je to podstatně lepší než můj bastl, znatelné pouze u nejslabších neposlouchatelných stanic, holt když se toho chopí odborník, tak je to znát. Displej LCD zelený nový: svítí víc, než můj zelený kupovaný před dvanácti lety, asi budu přece jen muset dořešit regulaci jasu, snad to půjde řešit čistě v software.

Layout: budou možná potřeba další montážní otvory a taky mi leží v hlavě ten jas, takže Jirko prosím zatím jen zaktualizuj zapojení a s layoutem chvilku počkej.

Společný nákup čidel, výbět LCD modulů, platby, termíny, délky kabelů kdo jaké potřebuje, mechanické provedení kdo jaké chce: bude se řešit v extra vlákně, které bude rezervované pouze pro ty, co si displej závazně objednali, předseda slíbil, že ho založí a bude v něm ten houf místy i nedisciplinovaných objednavatelů organizovat -díky Tome.

Oživování: můžu dodat oživovací firmware jako elf nebo hex, ten něco napíše na displej (hodnoty z AD pinů), zabliká, vygeneruje impuly na OBD atd, aby šla ověřit funkce veškerého hardware - Jirko máš nějaké extra požadavky a hodilo by se ti to vůbec?
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Něco jsem nasypal do wiki.

JackeOB: osvětlení dle kapličky je možné, ale nemám to jak a kdy testovat. Nějaká regulace osvětlení bude, připrav si drát od žárovky na kterém se mění napětí podle osvětlení, a můžem se o něco pokusit. Ale asi až bude první série venku, teď na to není čas. Hardware je na to připravený do té míry, že to s přídavnou kabeláží a pár součástkama půjde. Stavěl jsi někdy něco, máš doma multimetr? Hodilo by se změřit napětí na žárovkách ve stavu svítí naplno, svítí středně, svítí nejmíň, z těch třech hodnot bych to už nějak nastřelil.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od JackeOb »

No ja mam pokud se nepletu signal osvetleni v konektoru radia. Meni intenzitu podsvetleni podle zapnutych nebo vypnutych svetel. Mam elektro skolu, takze multimetr zvladnu. i kdyz pravda 10 let delam neco jineho :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

Nechci kecat, ale myslím, že tam jsou 2 dráty. Při plně rozsvíceném podsvětlení je na jednom trvale Vbatt a na druhém je kostra. A když se snižuje jas, tak Vbatt je tam stále a na tom s kostrou se zvyšuje potenciál až někam, tuším, k 7 V a tedy napětí na podsvětlení klesá... Nebo tak nějak ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

Akorát že to zase funguje akorát na dodělané denní svícení :-/ Respektive já takhle bojuju i s panelem klimatizace, protože svítím i za dne a on mi to ztlumí... ale nevím jak jinak to rozumně řešit; přidávat tam nějaké čidlo na intenzitu venkovního osvětlení mu už zase přijde jako brutální overkill.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

spm: Já to u OTB řešil dodělaným vypínačem - trvale vysoká intenzita / trvale nízká / auto (původní zapojení). Ovlivňovalo to i klimu i rádio. Tady je k tomu galerie - http://subarufanclub.cz/galerie/thumbnails.php?album=52 Určitě k tomu najdeš na fóru i nějaký kecy odemě. Kdyžtak interka, ať to tu neplevelíme.

U Lega už je to jiná káva - tam je na regulačním kolečku poloha, kdy to svítí naplno, i když jsou rozsvícená světla.

PS. Malý hint pro tebe: Když na klímě podržíš tlačítko OFF (logicky, neasi :-D) , tak se rozjasní i při zapnutých světlech. ;-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od outback »

Nasypal jsem nějaké informace do wiki, včetně poděkování všem zůčastněným na které jsem si vzpomněl, jsou to:

Pomoc s projektem: VDC, HonzaCZ, George, spm, yohn, Kolben, ParabolD, cliffer, MrRichie…a další doplním jen co si vzpomenu

Morální podpora od začátku, nabídky pomoci: JackeOB, OZP, Majer, žužu, davidherda….and many more

Pokud jsem někoho vynechal, tak se omlouvám, kdo si vzpomene na chybějící jméno, ať mi dá vědět nebo ho tam rovnou dopíše.

VDC začíná pracovat na definitivním stanovení ceny, následuje shrnutí z čeho se cena bude skládat a od koho bodou potřeba informace - připomínky a podklady rovnou na předsedu přes mail nebo SZ.


Vlastní displej:

- deska s elektronikou - plošný spoj, součástky, osazení, elementární oživovení oživovacím firmware - VDC, George
- krabička - VDC, spm, Kolben - chlapi vymyslete nějaké číslo, aby v tom byl materiál a nějaký bakšiš za použití 3D tiskárny
- OBD kabel - kabel, konektor, osazení - VDC, George
- LCD displej - VDC
- moje náklady na materiál utopený ve vývoji - předběžně jsem to vyčíslil asi na 2700 KČ a amortizují se první sérií, tento bod je politicky důležitý aby mi to manželka tolerovala i nadále, další série nebudou levnější protože doufám pojede vývoj dál
- moje práce zcela k nezaplacení a zdarma, práce ostatních pokud vím také, pokud někdo měl náklady a chce něco proplatit ozvěte se předsedovi

Cena bude za kus s nejjednodušším zeleným 20X4 displejem, plus budou danné příplatky za OLED varinty, Parabol bude mít slevu protože chce menší a tím levnější modul.

Držák na sklo nebude v kalkulaci a společném nákupu, to si každý koupí sám nebo může mít někdo něco doma ze staré navigace atd.

První série bude pro 11 lidí - deset nových desek plus dva prototypy se také upraví pro normální použití, jedna bude ponechaná v rezervě na záruku (ovšem nemyslete si, že ta věc má nějakou záruku - nemá, nikdo za nic neručí).

Čidla - zatím je vše na předsedovi, ale má to čas:

- čidla
- kabel
- redukce pod filtr
- organizace společného nákupu


EDIT: toto je můj pětistý příspěvek na fóru :-)
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stavebnice přídavného displeje pro starší Subaru

Příspěvek od spm »

HonzaCZ: U rádia jsem si toho nestačil všimnout, to byla první věc, co jsem vymontoval :-D trik s držením off znám, ale je to stejně otrava, hlavně když to dělám za jízdy, tak si do toho často jenom drknu a místo podsvětlení to celé vypnu :-) Uvidím jak moc mě to bude štvát, možná to nějak pořeším.

outback: Krabičku pro nás nepoučitelný do kastlíku nějak vyrobím a zkalkuluju, jak dostanu do ruky display. Co se týče těch ostatních krabiček, tak pokud po mě někdo hodí ten 3D model, tak je klidně můžu tisknout a případně teda nacenit na kolik bych to tipl.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“